27 Rafał Wolski 70'
Andreas Isaksson 1
Stanislaw Manolew 2
Timothy Derijck 18
77' Antonio Marcelo 4
66' Jetro Willems 43
Orlando Engelaar 8
Kevin Strootman 6
Georginio Wijnaldum 10
Zakaria Labyad 20
71' Dries Mertens 14
Jeremain Lens 11
Khalid Sinouh 33
66' Wilfred Bouma 3
71' Ola Toivonen 7
Ibrahim Rabiu 16
77' Marcel Ritzmaier 24

Przegrany bój. Legia "tylko" z drugim miejscem w grupie

W swoim przedostatnim grupowym meczu w tegorocznej edycji Ligi Europejskiej, Legia Warszawa przegrała na własnym stadionie z holenderskim PSV Eindhoven 0-3. Przyjezdni otworzyli rezultat w 32. minucie, kiedy to samobójcze trafienie zaliczył Michał Żewłakow. Potem w 59. minucie prowadzenie z rzutu karnego podwyższył Dries Martens, a dziewięć minut później wynik ustalił Zakaria Labyad. Warto podkreślić, że od 56. minuty gracze Macieja Skorży grali w osłabieniu, kiedy z boiska został wyrzucony Dušan Kuciak,

W 5. minucie gry na prawej stronie ładnie pokazał się Danijel Ljuboja, któremu z łatwością udało się dośrodkować w pole karne PSV, ale tam niecelnie główkował Maciej Rybus. Chwilę później pierwszą groźną akcję zdołali przeprowadzić podopieczni Freda Ruttena. Dries Martens dostał dobre, otwierające podanie od jednego z partnerów, jednak z jego anemicznym strzałem bez problemów poradził sobie Dušan Kuciak. W 10. minucie Rybusowi zabrakło zdecydowania, kiedy mając przed sobą tylko jednego defensora, zamiast uderzać na bramkę Andreasa Isakssona niedokładnie podawał. Osiem minut potem Jeremain Lens, pomimo dobrej asekuracji Michała Żewłakowa, próbując zaskoczyć bramkarza Legii z narożnika szesnastki nieznacznie się pomylił. Po kilku minutach niemrawej gry legionistów, sygnał do ponownego ataku dał Michał Żyro, który z dystansu posłał futbolówkę obok bramki.

W 23. minucie 17-letni Jetro Willems płasko wstrzelił piłkę w pole karne "wojskowych", ale tam bezbłędnie zachował się Marcin Komorowski ratując sytuację. Z drugiej strony coraz to lepiej wyglądające akcje ofensywne gospodarzy kończyły się zazwyczaj na formacji obronnej gości z Eindhoven. Dwa kwadranse po rozpoczęciu pojedynku dwukrotnie z daleka szczęścia spróbował Ariel Borysiuk, jednak ani razu nie skierował futbolówki do celu. W 32. minucie PSV udokumentowało swoją narastającą przewagę wychodząc na zasłużone prowadzenie. Stanislaw Manolew na prawej flance z łatwością poradził sobie z interweniującym Marcinem Komorowski, wpadł w pole karne Legii, a jego dośrodkowanie na przedpole nieszczęśliwie przeciął Michał Żewłakow pokonując zdezorientowanego Dušana Kuciaka. Do końca pierwszych 45 minut gra nie obfitowała w wiele okazji z obydwu stron, więc do szatni z jednobramkową zaliczką zeszli Holendrzy.

Zaraz po zmianie stron po dograniu z lewego skrzydła z powietrza uderzył Miroslav Radović, lecz Serb wyraźnie przestrzelił. W 53. minucie po dobrze wyprowadzonej kontrze w dobrej okazji zablokowany został Maciej Rybus. Pięć minut później Kevin Strootman bezkarnie przeszedł dwójkę środkowych obrońców, znalazł się w sytuacji sam na sam z Dušanem Kuciakiem, który wprawdzie wyszedł najpierw obronną ręką, ale potem sfaulował próbującego dobijać do pustej bramki przeciwnika i arbiter nie miał wątpliwości - czerwona kartka dla słowackiego bramkarza oraz rzut karny dla PSV. Między słupki powędrował nierozgrzany Wojciech Skaba, jednak nie miał on większych szans w starciu z Driesem Mertensem. Belgijski snajper pewnie posłał piłkę w prawy róg i podwyższył prowadzenie swoich kolegów. W 68. minucie Zakaria Labyad przeprowadził zabójczy kontratak z Jeremainem Lensem, na wysokości pola karnego ten drugi dograł do niepilnowanego partnera, a ten zmusił po raz drugi tego wieczoru Skabę do kapitulacji.

Blisko dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem arbitra, czwartego gola mógł dla PSV zdobyć Stanislaw Manolew, lecz strzelając z praktycznie linii pola karnego fatalnie się pomylił. W 86. minucie Miroslav Radović ograł Orlando Engelaara, uderzył mocno i minimalnie ponad poprzeczką. Ostatnie akcje to dwa popisy Rafała Wolskiego. Młody pomocnik najpierw przestrzelił w klarownej sytuacji po podaniu od Jakub Wawrzyniaka, a potem po wspaniałym dryblingu przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości.

Tabela grupy C

1.PSV51311-4
2.Legia597-7
3.Hapoel548-9
4.Rapid534-10

W równoległe toczącym się meczu, Rapid Bukareszt przegrał na własnym stadionie z Hapoelem Tel Awiw 1-3.

Autor: Wiśnia

Dobry wieczór! Witamy serdecznie ze stadionu przy ulicy Łazienkowskiej, gdzie już za nieco ponad pół godziny piłkarze Legii zmierzą się z PSV Eindhoven w rozgrywkach Ligi Europy
W Holandii górą był zespół gospodarzy, który pokonał 1-0 ekipę Macieja Skorży
Dziś stawką jest nie tylko okazja do rewanżu, ale przede wszystkim zajęcie 1. miejsca w grupie
Znamy już składy obu drużyn
Szkoleniowiec Legii nie eksperymentował ze składem. Obejrzymy potencjalnie najsilniejszą jedenastkę na dzień dzisiejszy
Trwa rozgrzewka obu zespołów. Obie drużyny zostały odpowiednio przyjęte przez kibiców, którzy w znacznej części wypełnili już stadion
Od dobrych kilku minut prowadzony jest doping na Żylecie. Nie brakuje pozdrowień dla przyjaciół z Hagi
Równolegle do spotkania Legii z PSV rozpocznie się drugi mecz w naszej grupie pomiędzy Rapidem Bukareszt a Hapoelem Tel Awiw

Przygotowania do prezentacji oprawy trwają
Trwa już prezentacja składów. Obie drużyny już w szatniach, żeby za 10 minut pojawić się na murawie
"Sen o Warszawie..." i około 30 tysięcy szalików nad głowami kibiców
"Ole, ole, ole, olaaaa i tylko Legia, Legia Warszawa!" niesie się po okolicach stadionu
Cały stadion już wyczekuje na piłkarzy i... wychodzą!
"Mistrzem Polski jest Legia..." i wszystkie barwy w górę!
Legioniści zagrają w biało-czarnych strojach. Natomiast rywale z Holandii w niebiesko-czarnych kostiumach
Jeszcze trzeba się nieco rozgrzać walczykiem w wykonaniu całego stadionu i zaczynamy

1' - Rozpoczęli gracze PSV
1' - Jednak to legioniści jako pierwsi próbują stworzyć groźniejszą akcję. Jednak póki co gra się toczy w środkowej strefie boiska
2' - Kuciak w kierunku Michała Żyro. Rybus na lewej stronie do Borysiuka, wymiana podań...
3' - Goście, Marcelo, Strootman, ale szybko tracą futbolówkę na rzecz gospodarzy
4' - Derijck patrzy komu podać, wybiera Lensa, ale nie nacieszyli się piłką Holendrzy
4' - Vrdoljak do Żewłakowa, pokazuje mu się Ljuboja, do którego zagranie...
5' - Komorowski do Żyro, Rybus. Tracą na chwilę piłkę legioniści...
5' - Ljuboja na prawej stronie.. Dośrodkowanie w pole karne, gdzie Rybus skacze do główki, ale strącona przez niego piłka nawet nie zmierzała w kierunku bramki
6' - Odpowiedź PSV. Martens dostaje podanie, Jędrzejczyk sygnalizuje pozycje spaloną, ale gracz gości oddaje płaski strzał, który bez trudu łapie Kuciak
6' - Wawrzyniak przy nim Manolev... Udana próba dośrodkowania, z bramki wychodzi Isaksson chcąc pomóc Marcelo w walce z Żyro
7' - Borysiuk walczy z Wijnaldumem. Wydawało się, że rywalizacja była fair, ale sędzia uznał, że legionista zagrał faul
9' - Ruszają przeciwnicy lewym skrzyłem. Strootman na lewo, dośrodkowanie w pole karne, gdzie czekał już Lens. Mimo obstawy dwóch legionistów gracz gości był bliski przecięcia lotu futbolówki
9' - Wymiana podań na połowie przedstawicieli Eredivisie. Był Ljuboja w polu karnym, ale za lekko odgrywał do partnerów
10' - Komorowski, Wawrzyniak... Komorowski lekko do Kuciaka, ale bez korzyści dla Lensa
10' - Ljuboja świetnie wypuszcza Rybusa, który ma obok siebie Derijcka. Rybus nie zdecydował się na strzał oddając piłkę do Żyro i mamy korner
11' - Szybko rozegrany stały fragment gry, ale zamiast dośrodkowania było krótkie podanie, które nie przyniosło zagrożenia pod bramką Isakssona
12' - Świetna wymiana piłek między Radoviciem i Ljuboją, ale rywale pokazali, że nie bez przyczyn reprezentują klub Philipsa
12' - Walka w środkowym sektorze boiska
13' - Żyro z autu uruchomił Ljuboję, który pognał w pole karne, zagrał delikatnie do Radovicia, ale ten w pełnym biegu nie zdecydował się na strzał. Jeszcze Rado padł w szesnastce, ale sędzia Aydinus wyraźnie pokazał, że nie ma mowy o rzucie karnym
13' - Trzeba przyznać, że legioniści potrafią skonstruować akcje dające szanse na gola
14' - Teraz okazję miał Rybus, który popędził lewym skrzydłem i udało mu się wywalczyć korner
14' - Rybus z narożnika... ale Marcelo i spółka uporali się z tą wrzutką
15' - A w Bukareszcie Hapoel objął prowadzenie. Oczywiście wynik spotkania w Rumunii nie decyduje na awanse, bo te mają już zaklepane zespoły, które właśnie grają przy Łazienkowskiej
15' - Tymczasem Lens w polu karnym, ale do końca był czujny Komorowski
16' - Rzut wolny dla PSV z odległości 18 metrów. Decyzja sędziego wybitnie nie spodobała się zarówno piłkarzom Legii, jak i kibicom
16' - Pięciu legionistów w murze, a przed nim gracz gości...
17' - Burza gwizdów, piłka wrzucona w pole karne, gdzie głową gracz gości pakuje futbolówkę do siatki. Jednak wcześniej sędzia liniowy dopatrzył się spalonego i przy Łazienkowskiej nadal jest bezbramkowy remis
17' - Radović do Jędrzejczyka, który miał rywala obok siebie. Nie było to dobre rozwiązanie
19' - Żewłakow nieco bez namysłu do Żyro, ale był przy nim gracz gości. Odzyskana piłka szybko powędrowała do Lensa, który będąc w polu karnym huknął niecelnie
20' - Kolejna próba pokonania Kuciaka, ale tym razem Mertens uderzył z ostrego kąta prosto w bandy
20' - Gracze PSV bardzo szybko chcą się przedostawać pod bramkę legionistów i trzeba przyznać, że ich próby czasami znajdują powodzenie
21' - Zagranie w kierunku Mertensa, ale był przy nim Wawrzyniak, który nie dał się ograć jak dziecko. Będzie za to rzut wolny dla przyjezdnych
21' - Strootman już gotowy, żeby wkręcić piłkę z prawego skrzydła
22' - Mocno bita piłka przez kapitana gości została wybita przez Radovicia. Jeszcze próba strzału z dystansu, ale niecelna
23' - Do głosu dochodzi Legia. Ljuboja do Żyro, który schodzi z prawej flanki do środka i lewą nogą oddaje mocny, ale niecelny strzał
23' - Wijnaldum do Labyada.. Teraz lewą stroną PSV i kolejny raz Komorowski ratuje zespół przed utratą bramki. Tym razem skutecznie przeciął lot futbolówki pewnie zmierzającej do Lensa. Brawo!
24' - Legioniści nieco zamknięci na własnej połowie. Manolev z prawej strony dośrodkowuje w pole karne, ale piłka ląduje prosto w rękawicach Kuciaka
25' - Rusza Rybus, który był popychany przez rywala. Decyzja może być tylko jedna..
25' - Żółta kartka: Jetro Willems (PSV)
25' - Rybus... Daleko do bramki Isakssona, więc trzeba dobrze wrzucić kolegom
26' - Niestety pomocnik Legii wrzucił, ale piłkę w rękawice bramkarza gości
26' - Żyro w kierunku Ljuboji, ale minimalnie za mocno
26' - Vrdoljak z głębi pola próbował uruchomić Rybusa, ale tym razem kapitan Legii nie zaliczy tego zagrania do udanych
27' - Żewłakow, Komorowski, rozpędzają sie legioniści...
27' - Piękna wymiana piłek, na jeden kontakt, jak w dziadka. A wszystko zakończone słabym strzałem z dystansu Borysiuka
29' - Radović, Radović do Ljuboji, ale był przy nim Derijck, który w ostatniej chwili musnął futbolówkę w kierunku linii końcowej i mamy rzut rożny
29' - Rybus nie w pole karne lecz do Borysiuka, który podjął się kolejnej próby strzału z dystansu. Ponownie zakończona niepowodzeniem
30' - Podopieczni Ruttena szukają sposobu na Legię przedzierając się lewym skrzydłem. Dobrze Żewłakow
30' - Za nami dwa kwadranse gry i trzeba przyznać, że oglądamy w Warszawie dość wyrównane widowisko
31' - Engelaar do Strootmana, prawą stroną PSV, ale tam mamy Wawrzyniaka, który nie dał rozwinąć skrzydeł Labyadowi
32' - Manolev od razu uruchamia Lensa, ale na to z pewnością uczulał swych podopiecznych Maciej Skorża i Komorowski z Wawrzyniakiem zastopowali przeciwnika
32' - GOL samobójczy! Michał Żewłakow! (Legia)
33' - I gol dla PSV. Zaczęło się od fatalnego podania Rybusa do rywala. Manolev dostał piłkę, wpadł w pole karne, uderzył z ostrego kąta bardziej technicznie niż siłowo, ale piłka trafiła jeszcze w Żewłakowa i wpadła między słupki. Legia 0. PSV 1.
34' - "Jesteśmy z Wami!" poniosło się natychmiast z trybun
35' - W odpowiedzi Radović wpadł w pole karne, gdzie został nieco powalony przez rywala. Sędzia jednak nie miał wątpliwości.. nie ma karnego
36' - Radović dostał podanie od Żewłakowa, wycofał do kolegów i na wolną pozycję dostał podanie Rybus. Szkoda, że w tej akcji liniowy dopatrzył się spalonego
37' - Faul na Radoviciu na połowie Legii
37' - Jednak szybko inicjatywę odzyskują gracze z Eindhoven
37' - Lewą stroną Holendrzy.. Strootman do Willemsa, ale strata
38' - Radović, Żyro, Jędrzejczyk...
38' - Rybus na prawej stronie, ale z przylepionym do niego Derijckem nie mógł za wiele zdziałać
39' - Labyad kierunku Lensa, ale zdecydowanie za mocno i Kuciak spokojnie wprowadza piłkę do gry
39' -
39' - Teraz źle Borysiuk, który na 17 metrze podał do Mertensa. Na szczęście zawodnik gości nie wykorzystał prezentu
40' -
40' -
41' - Vrdoljak z głębi pola w kierunku Ljuboji, który pędzi d o końca i opanował piłkę tuż przed końcową linią. Jeszcze próbuje przejść rywala, który go zaczepił, ale sędzia podejmuje dziwną decyzję uznając, że nic nie było
41' - Efekt? "Jazda z..." i burza gwizdów przy Łazienkowskiej. Oj nie polubimy się panie sędzio
41' - Wawrzyniak ww ostatniej chwili wybija piłkę Wijnaldumowi
42' - Pojawia się dodatkowa sportowa złość w zespole Legii. To akurat dobrze
42' - Engelaar patrzy komu podać. Towarzyszą temu ogromne gwizdy i buczenia
43' - Goście na połowie gospodarzy. Manolev, zabierał się z piłką Lens, ale Vrdoljak pewnie odebrał mu futbolówkę
43' -
44' - Środkiem rozpoczynają akcję ofensywną rywale, żeby na chwilę przenieść ciężar gry na skrzydło. Ponownie do środka, myli się Borysiuk robiąc za wcześnie wślizg, ale Wijnaldum nie wykorzystał w pełni błędu młodego legionisty
44' -
45' - Strootman, Strootman na lewej stronie, ale tym razem gwizdek na korzyść stołecznej ekipy
46' - Sędzia dolicza jeszcze 1 minutę
46' - W akcji ofensywnej rywale. Będzie rzut wolny dla Legii po spalonym
47' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Legia przegrywa 0-1, choć jest dziś równorzędnym rywalem dla PSV
W Bukareszcie do przerwy Rapid 1-3 Hapoel
A póki co zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania, które zamieściliśmy poniżej w relacji
I powracamy już po przerwie. Obie ekipy już na murawie bez zmian w składach

47' - I już drugie 45 minut rozpoczęte
47' - Już popędził Maciej Rybus lewą stroną. Jeszcze strzał, ale niecelny i Isaksson wprowadzi piłkę do gry
48' - Engeelar zabiera się z futbolówką, podanie i strata na rzecz gospodarzy
49' - Walczy Komorowski z Lensem przez kilka sekund, ale ostatecznie sędzia gwizdnął faul na korzyść stołecznej jedenastki
50' - Lens na prawe skrzydło, ale był przy nim Wawrzyniak
50' - Wymieniają sobie piłkę rywale. Marcelo, Derijck...
51' -
52' - Metrens do kolegi na prawej flance.. Manolev, wycofanie do Strootmana
53' - Jak na razie w drugiej części dominują przyjezdni, którzy siedzą na połowie legionistów przez większość czasu
54' - Mertens z prawego skrzydła w pole karne, ale oberwał Wawrzyniak przy tym zagraniu i rywale mają rzut rożny. To ich pierwszy taki stały fragment gry w tym spotkaniu
54' - Trochę na raty wybronili się legioniści oddalając na chwilę niebezpieczeństwo...
55' - Zrodziła się kontra, gdzie poszarżowało trzech legionistów. Ostatecznie Rybus nie miał jak podać do Radovicia i Ljuboji, więc uderzył zza pola karnego. Piłka jeszcze odbiła się od przeciwnika wychodząc na róg
55' - Źle Ljuboja z prawego skrzydła. Za lekko i Marcelo nie miał kłopotów z wybiciem tej piłki
56' - Spalony w wykonaniu graczy PSV
56' - Żółta kartka: Dries Mertens (PSV)
57' - Żyro bez pardonu odzyskuje piłkę na połowie rywala. Rybus uruchamia Ljuboję, który wpadł z Derijckiem w pole karne, ale ostatecznie górą był rywal
57' - O masz!
57' - Czerwona kartka: Dusan Kuciak (Legia)
57' - Bramkarz Legii faulował w akcji ofensywnej rywali w polu karnym. Pytanie, czy to zasługiwało aż na czerwoną kartkę?
58' - Legia będzie grała teraz w osłabieniu, a między słupki powędruje szybko Wojtek Skaba
58' - Nie takiego scenariusza spodziewał się Maciej Skorża
58' - Zmiana Legia:

Danijel Ljuboja -
Wojciech Skaba
59' - Ljuboja opuszcza boisko, więc niewykluczone, że w rolę napastnika wcieli się Michał Żyro
59' - Mertens cały czas czeka z piłką pod pachą, żeby wykonać rzut karny
60' - Jeszcze słowa otuchy od kolegów i Skaba wędruje do bramki
60' - Gwizdy próbują zdeprymować Mertensa...
60' - GOL! Dries Mertens z karnego! (PSV)
61' - Mertens pewnym uderzeniem strzela w prawą stroną przy słupku nieco nad ziemią. Skaba ruszył w drugą stronę i mamy 2-0 dla ekipy z Eindhoven
61' - Szkoda, że bramki tracimy po samobóju i karnym...
62' - Lens na prawe skrzydło do Mertensa. PSV na połowie Legii...
63' - Grając w osłabieniu i przegrywając 0-2 sytuacja gospodarzy nie jest za ciekawa, ale nie przejmują się tym kibice w Warszawie, którzy nadal głośnym śpiewem wspierają Legię!
64' - Żółta kartka: Orlando Engelaar (PSV)
65' - Rzut rożny dlaa Legii. Rybus w narożniku...
65' - Wrzucona w pole karne piłka wybita przez gości. Jeszcze Żyro przedziera się przez rywali, jeszcze dośrodkowanie z prawego skrzydła, ale wyłapuje Isaksson
67' - Zmiana PSV:
Jetro Willems -
Wilfred Bouma
68' - Żyro ruszał do przodu i co... tylko żółta dla Marcelo
69' - Żółta kartka: Antonio Marcelo (PSV)
69' - A należy nadmienić, że piłkarz Legii konstruował akcję ofensywną na połowie przeciwnika
69' - GOL! Zakaria Labyad! (PSV)
70' - I 3-0 dla Holendrów. Podręcznikowa akcja. Z prawej strony piłka w pole karne i z pierwszej uderzył Labyad obok interweniującego Skaby
71' - I choć wynik w plecy, to cały stadion tańczy walczyka
71' - Zmiana Legia:
Maciej Rybus -
Rafał Wolski
72' - Swoje już zrobił Maciej Rybus. Teraz czas na młodego Wolskiego
72' - Zmiana PSV:
Dries Mertens -
Ola Toivonen
72' - Jak się rotować, to po całości
73' - "Trzy do zera to za mało, by kibica załamało" poniosło się słusznie z Żylety
73' - Dla Wolskiego to dobra okazja, żeby przy okazji pokazać się z dobrej strony menedżerom, którzy dziś tłumnie zjechali do Warszawy na te spotkanie
74' - Bouma, Wijnaldum, Labyad do tyłu..
74' - Strootman próbował sprytnie zagrać do Toivonena, ale wyczuł jego intencje Komorowski, który przeciął lot piłki
75' - Leży na murawie Toivonen, który dopiero co wszedł na murawę. Ucierpiał po akcji z Komorowskim. Gracz PSV wyraźnie utykał na jedną nogę
75' - Jest przy nim sztab medyczny
76' - Toivonen spokojnie opuszcza boisko o własnych siłach
76' - Uraz nie okazał się na tyle poważny, żeby trener Rutten dokonał zmiany
77' - Marcelo, Engelaar do Boumy na lewe skrzydło... PSV spokojnie sobie wymienia piłkę
78' - Bouma do Labyada na lewej stronie, ale był przy nim Żewłakow nie dając wykończyć tej akcji
78' - Zmiana PSV:
Antonio Marcelo -
Marcel Ritzmaier
78' - Komplet zmian wykorzystany przez opiekuna holenderskiej drużyny
79' - Strootman, Bouma, Labyad na lewej stronie. Generalnie niepokojeni za specjalnie przez legionistów
80' - Toivonen na prawą stronę. Próba zagrania w pole karne, ale Wawrzyniak dostał piłką i korner dla PSV
80' - Dośrodkowanie w pole karne i... na szczęście, że sędzia dopatrzył się faulu na legioniście, bo Skaba fatalnie próbował piąstkować. O mały włos, a wpakowałby piłkę do własnej bramki
81' - Na trybunach trwa w najlepsze śpiewanie na "dwie trybuny"
82' - Strootman dostał podanie. Był przy nim Jędrzejczyk, ale piłka szybko powędrowała na skrzydło. Widoczna jest przewaga jednego zawodnika po stronie PSV. I wynik też już zrobił swoje
82' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
83' - Wolski, Wolski z Żyro, Wolski sam w polu karnym tańczy z piłką, ale za mało miał miejsca, żeby oddać strzał czy chociaż podać do kolegi
83' - W odpowiedzi Ritzmaier w szesnastce Legii, ale zastopowany
84' - Zmiana Legia:
Michał Żyro -
Michał Kucharczyk
84' - I ostatnia zmiana w wykonaniu Macieja Skorży. Swoje przysłowiowe 5 minut dostanie Kucharczyk
85' - Ufff! Toivonen w polu karnym, bliski oddania strzału, ale liniowy dopatrzył się spalonego
86' - Kucharczyk, pierwsza jego akcja w tym meczu, próbował zagrać w pole karne i wywalczył rzut rożny
86' - Radović w roli wykonawcy stałego fragmentu gry. Wrzutka w pole karne i jeszcze Wolski nabił Isakssona i kolejny rzut rożny
86' - Tym razem piłka w rękach Szweda
87' - Wawrzyniak do Radovicia i ten strzela obok...
87' - "Mistrzem Polski jest Legia..." i prezentacja oprawy
88' - NIE JESTEŚMY ANIOŁAMI i postać anioła z kartonów, żeby po chwili przeistoczyć się w diabła.
88' - Diabeł ma na sobie herb Legii w postaci małej sektoróweczki
89' - Atrybut diabła to raca, a raczej racje, które pojawiają się w otoczeniu herbu
89' - Iście piekielny efekt
90' - A na murawie przed chwilą Wolski skisował z kilku metrów mając przed sobą Isakssona
91' - WOLSKI !!!! Jednym zwodem minął trzech rywali! Przed sobą miał już tylko bramkarza PSV, ale trafił prosto w niego!
91' - Świetnie to zrobił legionista. Naprawdę...
91' - Rzut wolny dla Legii. Jakieś 25 metrów do celu. Jest już gotowy Borysiuk...
91' - Żółta kartka: Kevin Strootman (PSV)
92' - Sędzia dolicza jeszcze 2 minuty
92' - Z wolnego Legia, ale obok celu
92' - I na trybunach zabawa w najlepsze, jakby to Legia prowadziła 3-0, a nie rywale
93' - Jeszcze podanie w kierunku Jędrzejczyka, ale był przy nim Bouma
93' - Radović jeszcze stanął przed próbą, ale jego uderzenie z dystansu okazało się zbyt lekkie i na dodatek niecelne
93' - Koniec meczu!

Koniec! Legia przegrywa 0-3 z PSV. Druga połowa wybitnie nie wyszła gospodarzom. Na dodatek czerwona kartka i gol stracony z rzutu karnego z pewnością pokrzyżował plany Macieja Skorży na drugą odsłonę.
Nie zmienia to faktu, że Legia awansuje do kolejnej rundy z drugiego miejsca. W Lidze Europy czeka nas jeszcze wyjazd do Tel Awiwu. Zespół Hapoelu wygrał dziś w Bukareszcie 3-1
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji Live! Na zdecydowanie więcej z dzisiejszego spotkania zapraszamy na stronę główną Legionisci.com

Nie jesteśmy aniołami

Nie pierwszy raz fani Legii dali do zrozumienia wszystkim, że do aniołków nie należą. Legioniści dobrych kilka lat temu przygotowali oprawę "Witamy w piekle". Ta zaprezentowana na meczu z PSV tylko potwierdzała, że raczej należy traktować nas jak diabłów wcielonych, a pewne jest to, że tworzymy piekielną atmosferę na trybunach.

Mecz z PSV cieszył się większym zainteresowaniem niż spotkania ligowe i przez długi czas wydawało się, że na trybunach zasiądzie komplet widzów. Ostatecznie było trochę mniej, ale i tak nie było źle - na mecz przyszło 28,7 tysiąca osób, co jest drugim najlepszym wynikiem w historii naszego stadionu.

Zaraz po minięciu bramek wejściowych ultrasi prowadzili zbiórkę na oprawę wiosennych meczów Ligi Europy. Na mecz zapowiadano tymczasem najbardziej skomplikowaną choreografię w historii ruchu kibicowskiego na Legii. Jak się później okazało, na nowej Żylecie możliwości są o wiele większe niż na starym stadionie, ale i wykonanie wymaga o wiele więcej pracy.

Doping rozpoczęliśmy mniej więcej na godzinę przed meczem. Gdy na boisku pojawili się goście, zostali odpowiednio przywitani. Podczas gdy jedni mieli trening wokalny, ultrasi kolejną godzinę uwijali się jak w ukropie, by zdążyć z oprawą na czas. Nie było to łatwe - przemieszczać się w ścisku i rozkładać kartony, szczególnie, że kartoniada była wielobarwna i nie była jedynym punktem oprawy.

Debiut flagi "Mokotów"
Właściwie przez zdecydowaną większość meczu nie było widać flag zawieszonych na trybunach - te przykryte były transparentami przygotowanymi do oprawy. Dopiero pod koniec meczu odsłonięto flagi, a wśród nich nowe płótno Mokotowa.

Legia - Den Haag
Fani Den Haag, gdy poznali wyniki losowania europejskich pucharów, chcieli wesprzeć nas licznie na meczu w Eindhoven, na co jednak nie chciała pozwolić policja. W ich przyjeździe do Warszawy nie mogli jednak przeszkodzić i ponad 100 kibiców FC Den Haag zawitało na Łazienkowską, przy okazji umacniając zgodę łączącą fanów obu klubów. Na trybunach pojawiło się kilka flag Holendrów oraz sporo przyśpiewek o obu klubach.

PSV przyjechali na naukę
O kibicach PSV nie ma nawet co pisać. Cienizna i nic więcej. Najpierw, postraszeni przez holenderską prasę warszawskimi chuliganami, zrezygnowali ze zorganizowanego wyjazdu na mecz, później miało ich jechać 66, a ostatecznie w Warszawie w sektorze gości zameldowało się raptem ok. 30 osób. PSV już na terenie Holandii miał problemy z... fanami Den Haag. W trakcie meczu daliśmy im lekcję ultras i dopingu. Może na dłużej zapamiętają, bo wyraźnie byli na tyle przejęci, że ani razu nie zaznaczyli swojej obecności.

Doping wgniatał w ziemię
Doping w pierwszej połowie spotkania momentami wgniatał w ziemię. Gdy na początku cały stadion tańczył "walczyka labada", mogło zakręcić się w głowie. Legioniści bardzo często zachęcali do wspólnego dopingu pozostałe trybuny, co dawało bardzo dobry efekt. O tym, że w doping angażowali się fani z pozostałych trybun najlepiej świadczy sytuacja po okrzyku Żylety - "Wszyscy wstają i śpiewają". Po czym, gdy na innych trybunach nie widać było żadnego ruchu, dopiero zorientowano się, że cały stadion od początku meczu dopinguje swój ukochany klub na stojąco. Wyjątkowo często podczas środowego meczu prowadziliśmy dialog z pozostałymi trybunami. Parę razy zamieniano się rolami i to "reszta stadionu" zadawała pytanie Żylecie.

Jak w ulu
Pod koniec pierwszej części spotkania sędzia podjął kilka kontrowersyjnych decyzji, m.in. nie podyktował dla Legii karnego, co rozzłościło fanów i gdy przy piłce byli gracze gości, cały stadion przeraźliwie gwizdał. Chyba pierwszy raz na naszym stadionie miała miejsce taka sytuacja, że przez parę minut, gdy atakowali Holendrzy... było jak w ulu. W końcu ten koncert gwizdów przerwano pieśnią "Hej Legia gol", która tego dnia wychodziła nam naprawdę konkretnie.

Trójka nie załamała kibiców
Doping w pierwszej połowie należy ocenić niemal idealnie. Gdyby tak samo było po przerwie... No, ale niestety wynik zrobił swoje i nie wszyscy - mimo apeli "Szczęściarza - potrafili się dobrze bawić. Żyleta próbowała jednak rozkręcać głośny doping, mimo niekorzystnego wyniku. "Trzy do zera to za mało, by kibica załamało" - śpiewano. I o to chodzi, po tym poznaje się fanatyków.

Przez całe spotkanie kibice na Łazienkowskiej czekali na zapowiadaną przez NS-ów oprawę. O tym, że będzie, świadczyły wspomniane wcześniej transparenty. W końcu, na 5 minut przed końcem meczu (czy jakakolwiek inna ekipa robiła tak skomplikowaną oprawę pod koniec meczu?!), zaczął się ultra show. Na "Mistrzem Polski jest Legia" zaprezentowano kartoniadę przedstawiającą zakapturzonego kibica ze skrzydłami na tle nieba oraz transparent "Nie jesteśmy aniołami". Kilkadziesiąt sekund później obraz na Żylecie zmienił się - kartony (i transparent) po odwróceniu pokazywały diabła, a po chwili zapłonęło kilka rac i czarnych świec dymnych. Oprawa konkretna i na dłuższy czas, wydaje się, pozostanie najlepszym choreo na polskich stadionach... Chociaż ultrasi Legii z pewnością nie zamierzają osiadać na laurach i może już w lutym przebiją oprawę meczu z PSV :)

Wszyscy do Lubina
Do końca spotkania fani zagrzewali swoich piłkarzy do walki, a po końcowym gwizdku sędziego cała Żyleta podziękowała zawodnikom za grę i bawiła się jeszcze dobrych kilka minut. Po meczu, mimo późnej pory, wiele osób udało się na umacnianie zgody z Den Haag. A przed nami ostatni ligowy wyjazd rundy. Zachęcamy wszystkich na poniedziałkowy wyjazd do Lubina. Na Dolnym Śląsku może pojawić się nawet 1000 fanów Legii, więc atmosfera z pewnością będzie niezapomniana. Nie ma co się zastanawiać, zapisy już dziś i jutro!

Frekwencja: 28786