Michał Żewłakow 6
Marcin Komorowski 17
Jakub Wawrzyniak 14
66' Rafał Wolski 27
46' Ivica Vrdoljak 21
Ariel Borysiuk 16
Maciej Rybus 31
Miroslav Radović 32
Danijel Ljuboja 28
Wojciech Skaba 84
84' 66' Michał Żyro 33
46' Janusz Gol 5
84' Michał Kucharczyk 18

Powtórka z rozrywki. Lubin zdobyty

Legia Warszawa zgodnie z planem pokonała w Lubinie miejscowe Zagłębie aż 0-4. Gospodarze, podobnie jak w stolicy blisko dwa tygodnie temu, nie mieli w starciu z "wojskowymi" zbyt wiele do powiedzenia. Bramki dla zwycięzców zdobyli Maciej Rybus, Ivica Vrdoljak, Danijel Ljuboja i Ariel Borysiuk. Po tym pojedynku Legia utrzymała się na drugim miejscu w tabeli i do prowadzącego Śląska wciąż traci dwa oczka.

Od pierwszych minut legioniści ruszyli do zdecydowanych ataków, chcieli szybko narzucić rywalom swój styl gry i nie pozwolić im przejąć dominacji w środku pola. Pierwszą groźną akcję stworzyli sobie jednak gospodarze. Szymon Pawłowski wygrał fizyczny pojedynek z Jakubem Wawrzyniakem, wycofał piłkę do Dominykasa Galkevičiusa, ale ten strzelił wysoko ponad poprzeczką. Legia odpowiedziała w 10. minucie, kiedy Rafał Wolski ładnym dryblingiem z łatwością okiwał prawego defensora Zagłębia, wyłożył futbolówkę wbiegającemu w pole karne Maciejowi Rybusowi, a ten fatalnie przestrzelił. Kilkadziesiąt sekund potem z dystansu szczęścia spróbował Szymon Pawłowski i po raz pierwszy na wysokości zadania stanął Dušan Kuciak.

Po kilkunastu minutach walki w środku pola, podopieczni Macieja Skorży wreszcie otworzyli rezultat spotkania. Rzut wolny z lewej strony boiska wykonywał Ivica Vrdoljak, który krótko podał do Danijela Ljuboji, ten fenomenalną piętą dograł do Macieja Rybusa, a pomocnik "wojskowych" nie dał szans Bojanowi Isailoviciowi. Dwie minuty później Rafał Wolski odebrał rywalowi piłkę w środku pola, ostatecznie do głosu doszedł Ljuboja, który uderzył z dystansu, jednak dobrą obroną popisał się golkiper lubinian. Szkoda, że w tej sytuacji Serb nie dojrzał biegnącego po prawej stronie Wolskiego, ponieważ młody legionista był kompletnie niepilnowany. W 35. minucie najlepszej jak dotąd, całkowicie stuprocentowej okazji, nie wykorzystał Darvydas Šernas. Litewski napastnik przejął piłkę po złym wybiciu Marcina Komorowskiego, znalazł się w sytuacji sam na sam z Kuciakem, ale po perfekcyjnym położeniu go na murawie trafił zaledwie w słupek. Powiedzenie o niewykorzystanych szansach sprawdziło się w 38. minucie. Maciej Rybus podał płasko w szesnastkę Zagłębia, tam nikt z obrońców nie kwapił się do zażegnania niebezpieczeństwa z czego skorzystał Ivica Vrdoljak posyłając futbolówkę do siatki. Po pierwszych 45 minutach Legia zasłużenie prowadziła, zdominowała środek pola i zdecydowanie częściej utrzymywała się przy piłce.

Po zmianie stron obudzili się gracze Pavla Hapala, lecz z ich szarż nic nie wynikało. W 55. minucie Rafał Wolski mógł wpisać się na listę strzelców, ale po dograniu od Rybusa zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i ostatecznie ograli go obrońcy gospodarzy. Trzy minuty później Danijel Ljuboja niezbyt dobrze opanował piłkę w polu karnym Zagłębia i nie zdołał oddać dobrego uderzenia. Po godzinie gry raz jeszcze dobrze odnalazł się Rybus, który strzelał z linii pola karnego, jednak bardzo dobrze spisał się Isailović wybijając futbolówkę na róg. W 66. minucie prawą stroną przedarł się Bartosz Rymaniak, podał na jedenasty metr do niepilnowanego Šernasa i Litwin znów był niedokładny.

Pod koniec meczu Legia straciła nieco kontrolę nad spotkaniem, przez co "Miedziowi" znacznie częściej gościli pod bramką strzeżoną przez Dušana Kuciaka. W 78. minucie po zamieszaniu przed polem karnym honorowe trafienie mogli uzyskać lubinianie, jednak ponownie byli nieskuteczni. Dziesięć minut przed końcem meczu z daleka strzelał wprowadzony w drugiej połowie Michał Żyro, lecz dobrze zachował się Bojan Isailović. Sześć minut potem trafił Danijel Ljuboja. Serbski snajper znakomicie wyszedł do dogrania z własnej połowy od Jakuba Wawrzyniaka i w pojedynku oko w oko ze swoim rodakiem nie dał mu najmniejszych szans. W 90. minucie fenomenalnym strzałem z daleka wynik ustalił Ariel Borysiuk.

Autor: Wiśnia

17:41 - Witamy ze stadionu Zagłębia w Lubinie. Znamy już składy obu drużyn
Pustki na stadionie w Lubinie - miejscowi kibice będą protestować podczas tego spotkania przeciwko polityce klubu
Piłkarze wychodzą na murawę
W składzie Legii znalazło się dziś miejsce dla Rafała Wolskiego i Jakuba Rzeźniczaka
Losowanie stron

1' - Zaczęli legioniści - Ljuboja i Vrdoljak
2' - Piłka na prawą stronę do Rzeźniczaka. Ten odgrywa - dość niebezpiecznie - do Ljuboji w pole karne, ale nasz napastnik osaczony przez trzech rywali traci piłkę
2' - Leży Małkowski, ale sędzia nie odgwizdał faulu legionisty
3' - Kontra Sernasa, jednak zatrzymuje go dwóch obrońców Legii
3' - "Walczcie o swoje, Zagłębie walczcie o swoje" - krzyczą kibice Legii
3' - "Piłka nożna dla kibiców" - skandują legioniści
3' - Legia w środku pola
4' - Strata Rzeźniczaka, chyba niepotrzebnie próbował dojść do piłki pod linią boczną. Aut dla rywali
5' - Kibice Legii na razie nie dopingują zespołu
6' - Atmosfera pikniku, tylko co to za piknik piątego grudnia? ;)
8' - Pawłowski powstrzymany przez Wawrzyniaka, ale tylko na chwilę. Piłka wraca przed pole karne do Rachwała, ale ten uderza wysoko nad bramką
8' - Wolski do Ljuboji, ale napastnik Legii był na spalonym
9' - Ładna wymiana piłek między Ljuboją a Radoviciem, ale daleko od bramki...
10' - Wolski świetnie ograł zwodem rywala z lewej strony pola karnego i dośrodkował. Rybus uderzył jednak bardzo niecelnie
11' - Borysiuk z daleka - niecelnie
12' - Pawłowski uderza z daleka po akcji Costy. Kuciak wybija piłkę w stylu siatkarskim przed siebie. Kolejny strzał już łapie
13' - Faulowany Radović
13' - Wolny dla Legii
14' - Na strzał z wolnego decyduje się Borysiuk, uderza w piłkarza z muru
14' - Galkevicius traci piłkę na skrzydle, przerywa tę akcję Borysiuk
15' - Galkevicius faulowany przez Borysiuka
15' - Kibice Legii wieszają flagi
15' - Ljuboja do Radovicia na prawym skrzydle, akcję przerywa obrońca wybiciem na aut
16' - Zupełnie nieudany kontratak gospodarzy
16' - Naciskany przez Costę Radović traci piłkę. Vrdoljak chce naprawić ten błąd, decyduje się na faul
17' - Żółta kartka: Ivica Vrdoljak (Legia)
17' - Sernas ustawia piłkę. Rzut wolny...
17' - Dośrodkowanie Małkowskiego, piłkę z pola karnego wybija Wawrzyniak
18' - Żółta kartka: Marcin Kowalczyk (Zagłębie)
18' - Teraz faul na kartkę piłkarza Zagłębia
18' - Kartka Vrdoljaka eliminuje go z meczu z Cracovią
19' - Faulowany brzydko Wolski
19' - Borysiuk zmieniał koszulkę i... długo czekał aż sędzia pozwoli mu wejść na boisko, bo ten nie zauważał sygnałów technicznego
21' - W ataku gospodarze
22' - Dośrodkowanie Costy, o piłkę w polu karnym walczy Sernas, jest powstrzymany przez trzech legionistów
22' - Rzut wolny z boku dla gospodarzy
22' - Legioniści na raty, główkami wybijają futbolówkę
22' - Kibice Legii zaczęli doping - Jesteśmy zawsze tam! - słychać na stadionie
23' - Wolny dla Legii - z daleka
23' - Goool!
24' - GOL! Maciej Rybus! (Legia)
26' -
27' - To była koronkowa akcja Legii. Piłka po rzucie wolnym trafiła do Ljuboji, ten świetnie zagrał piętką, a Maciej Rybus uderzył. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki
27' - Strzał z daleka Ljuboji. Bramkarz z problemami tym razem notuje udaną interwencję
29' - Radović niedokładnie do Ljuboji, przerwana akcja Legii
29' - Faulowany Vrdoljak
29' -
30' - Costa leżąc zdołał wybić piłkę Radoviciowi
31' - Dośrodkowanie Costy, piłkę wybija głową Komorowski. Chwilę później kolejna interwencja "Komora" w polu karnym, tym razem wybija futbolówkę nogą
31' - Żółta kartka: Darvydas Sernas (Zagłębie)
31' -
31' - Ljuboja wywalczył aut
32' - Legia rozciąga grę
33' - Vrdoljak czysto ogrywa na środku boiska dwóch rywali. Szybkie podanie do Rybusa i rajd. "Ryba" wrzuca piłkę na długi słupek, tam nie zdołał jednak zamknąć tej akcji Ljuboja
34' - Rożny dla Legii, wywalczył go Radović po dobrym podaniu Ljubo
34' - Zmierza do narożnika Rybus
34' - Długa wrzutka, trochę zamieszania w polu karnym i blokowany strzał Wolskiego z daleka, ale zacznie bramkarz
35' - Fatalne zachowanie Sernasa. Ograł obrońców, położył Kuciaka i... spudłował. Miał pustą bramkę!
36' - W ten sposób Rybus zdobył bramkę:
37' - Aut dla Legii
37' - Kibice Legii pozdrawiają zgody
38' - Pawłowski zatrzymany przed 16-stką
38' - Świetny zwód Ljuboji, ale dośrodkowanie już do nikogo
38' - Faulowany Żewłakow
39' - GOL! Ivica Vrdoljak! (Legia)
39' - Świetna bałkańska akcja Legii. Radović, Vrdoljak i Ljuboja rozłożyli defensywę Zagłębia na czynniki pierwsze. Gol kapitana Legii :))))
40' - Teraz złe podanie Wolskiego na lewą stronę
41' - Rzeźniczak fauluje Małkowskiego, będzie wolny dla Zagłębia z dogodnej pozycji
42' - Teraz duże szczęście Legii. Kuciak minął się z piłką, lecz uderzenie przeszło obok słupka
44' - Super akcja Rado, ale sędzia stwierdził, że Ljuboja był na spalonym
46' - Strzał Zagłębia z daleka łapie Kuciak
46' - A tak Ivica podwyższył na 2-0:
46' - Koniec pierwszej połowy

Kibice Zagłębia gwizdami żegnają swoich piłkarzy
Piłkarze wracają na murawę po przerwie

46' - Trener Skorża daje pograć Jankowi Golowi, Ivica Vrdoljak nie zagra bowiem z Cracovią ze względu na kartki
46' - Zmiana Legia:

Ivica Vrdoljak -
Janusz Gol
47' - Faulowany Rybus
47' - Rożny dla Legii
48' - Będzie dośrodkowywał Wolski
48' - Walczy w powietrzu Komorowski, piłka trafia jeszcze do Rzeźniczaka, ale ten uderza prosto w obrońcę
50' - Wawrzyniak upadł po interwencji, leży, trzyma się za nogę
50' - Wawrzyniak chyba ma problemy z prawą nogą
52' - Vrdoljak zszedł, bo zgłosił uraz
53' - Wolny z daleka dla Zagłębia
53' - Udana interwencja Komorowskiego
54' - Legioniści na raty wybijają piłkę z pola karnego. Aut dla nas
55' - Żółta kartka: Bartosz Rymaniak (Zagłębie)
56' -
56' - Świetne dogranie Rybusa na środek pola karnego, tam technicznie próbuje strzelać Wolski. Przekłada sobie piłkę i trwa to chwilę za długo. Szkoda
56' - Kibice Legii w czapkach Mikołajów :)
56' -
57' -
57' - Wawrzyniak czysto ogrywa Pawłowskiego a następnie jest faulowany przez Rachwała
57' - Wawrzyniak chyba zwrócił uwagę sędziemu bo został ukarany żółtą kartką
58' - Żółta kartka: Szymon Pawłowski (Zagłębie)
58' - Faulowany Komorowski
59' - Wrzutka do Ljuboji, ten jednak źle w polu karnym
60' - Kibice Legii świątecznie śpiewają Legia gol
60' - Znakomita piłka Wolskiego do Rybusa, prostopadła, Ryba jednak marnuje okazję
62' - Dwie piętki - Ljuboji i Radovicia. Ten drugi jednak niedokładnie
62' - Aut dla Legii
62' - Zmiana Zagłębie:
Maciej Małkowski -
Arkadiusz Woźniak
63' - Radović świetnie do Rybusa, ten decyduje się na natychmiastowe uderzenie, ale dobrze broni Isailović, jeszcze róg
64' - Kibice Legii znów tańczą i nic dziwnego, bo jest ziiiiiiimno
65' - Złe zagranie Gola, który traci piłkę, za co zostaje zrugany przez Żewłakowa, Zagłębie mogło zdobyć po tym błędzie gola...
66' - Ljuboja miał pomysł na akcję, zagrał jednak do Wolskiego, który nie ruszył do tej piłki
67' - Przed znakomitą sytuacją Sernas. Miał pustą bramką, ale posłał piłkę nad poprzeczką. Zebrał srogie gwizdy od miejscowych
67' - Zmiana Legia:
Rafał Wolski -
Michał Żyro
68' - Woźniak naciskany przez Wawrzyniaka i Żewłakowa traci piłkę przy linii końcowej
68' - Zmiana Zagłębie:
Patryk Rachwał -
Adrian Rakowski
70' - Rożny dla Legii
71' - Główkował Komorowski, ale piłkę łapie bramkarz
72' - Komorowski bez kłopotu ogrywa Pawłowskiego w polu karnym
73' -
73' - Zmiana Zagłębie:
Dominykas Galkevicius -
Janusz Gancarczyk
73' - Teraz dość przypadkowo odbija piłkę w polu karnym Żewłakow
74' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Legia)
74' - Fauluje Kuba Rzeźniczak, sędzia sięga po kartonik
74' - Wolny dla gospodarzy, trzyosobowy mur legionistów
75' - Mocno przestrzelił gracz Zagłębia
77' - Legioniści trochę oddali inicjatywę, ale na razie piłkarze Zagłębia zupełnie nie umieją z tego skorzystać
77' - Ljuboja zbyt czytelnie do Radovicia, akcja przerwana
78' - Rybus przewrócił się na piłce
79' - Teraz zamieszanie pod bramką Legii, nasi obrońcy się gubią, ale gospodarze tego nie wykorzystują
80' - Faulowany Rzeźniczak
80' -
80' -
80' - Odbiór Borysiuka.
81' - Na strzał decyduje się Żyro, bramkarz wybija na rożny
81' - Podczas strzału Żyro sobie chyba coś zrobił bo leży na boisku i niezbędna jest pomoc
82' - Żyro na noszach opuszcza boisko
82' - Jeszcze 10 minut do końca meczu
82' - Dobry odbiór Radovicia
83' - Reina szybszy od Ljuboji
83' - Strzał gracza Zagłębia blokuje Rzeźniczak
84' - O, Ljuboja zdecydował się pobiec. Ograł nawet Reinę i oddał strzał, jednak niecelny
84' - Żyro opuszcza boisko, za niego na boisku Kucharczyk
84' - Zmiana Legia:
Michał Żyro -
Michał Kucharczyk
84' - Aut dla Legii
85' - Z prawej strony dośrodkowuje Kucharczyk, a uderza Rybus, ale w bandę reklamową za bramką
86' - Żyro kontuzjowany - coś z kością śródstopia
86' - Gooooool!!!! LJUBOJA!!!!!
87' - GOL! Danijel Ljuboja! (Legia)
88' - Fantastyczne dogranie Wawrzyniaka. Długa piłka do przodu, tam stał Ljuboja, który dobrze się ustawił, nie spalił i pobiegł sam na sam. Strzał prześliczny i wygrywamy 3-0
89' - Pirotechnika w sektorze Legii :)
89' - Stroboskopy i race
90' - Aut dla Legii
90' - GOL! Ariel Borysiuk! (Legia)
91' - Niesamowita bomba Borysiuka :) !!! Dla córeczki!!!
92' - Kucharczyk idzie za przykładem Borysiuka, ale strzela nad bramką
92' - Radović na spalonym
93' - Żółta kartka: Janusz Gancarczyk (Zagłębie)
94' - Sędzia dolicza trzy minuty
94' - Wesołych Świąt - śpiewają kibice Legii
94' - Koniec meczu!

Dziękujemy! Elegancki wynik w Lubinie. Teraz powtarzamy to na Cracovii i spokojnie czekamy na kolejną rundę :) Fantastyczne bramki co jedna to ładniejsza

Kibolskich Świąt!

Do Lubina udaliśmy się po ponad roku przerwy. Ostatnia nasza wizyta w tym mieście miała miejsce we wrześniu 2010 r., i chociaż pod względem gry chcielibyśmy zapomnieć o tamtym wyjeździe, to wówczas nasz doping był bardzo dobry. Tym razem zarówno termin wyjazdu, jak i pogoda nie były tak sprzyjające, jednak nie zabrakło na stadionie licznej grupy kibiców Legii.

Na pierwszy grudniowy mecz ekstraklasy wybrało się 704 fanów Legii. Biorąc pod uwagę, że był to poniedziałek, a do Lubina ze stolicy jest ponad 400 kilometrów, frekwencję można uznać za imponującą. Ponieważ droga do zagłębia miedzi nie należy do najlepszych, niektóre samochody dojeżdżały sporo po pierwszym gwizdku sędziego. Po raz kolejny także przekonaliśmy się, że w Polsce nie opanowano sztuki sprawnego wpuszczania kibiców gości na stadion, natomiast rewelacyjnie wytrenowano umiejętność wydłużania tego procederu. Każda osoba była sprawdzana na liście, zgodnie z numerem biletu, jaki posiadała. Jeżeli ktoś przypadkiem zabrał nie "swoją" wejściówkę, to na długiej liście trzeba było odszukać odpowiednie i nazwisko i numer biletu. Potem następowała dokładna rewizja, niczym na meczu w Bukareszcie, z zaglądaniem do środka opakowań od gumy do żucia włącznie.

Po raz kolejny na wyjeździe na stadion nie wpuszczono naszej oprawy. Tym razem argumentem służb porządkowych było to, że sektorówka jest... za duża. Ochrona stwierdziła, że na sektor gości można wnieść tylko płótna wielkości maksymalnie 2x2 metry, więc możemy zapomnieć o tym, aby wnieść oprawę. Dyskusja była bez sensu i sektorówka musiała znaleźć się w depozycie.

Doping rozpoczęliśmy ze sporym opóźnieniem. Miało to związek z faktem, że wiele osób zdołało wejść na sektor dopiero na drugą połowę. Oprócz naszych tradycyjnych pieśni, kilkakrotnie zachęcaliśmy Zagłębie do kontynuowania protestu hasłem: "Zagłębie, walczcie o swoje". Na naszym sektorze panowała istnie świąteczna atmosfera. Okolicznościowe czapki Świętego Mikołaja z napisem "Kibolskich Świąt" oraz śpiewane "Legia gol" na melodię Jingle bells przypominały nam o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. Warto dodać, że po spotkaniu jedna z kibolskich czapek trafiła do Miroslava Radovicia.
Pod koniec meczu odpaliliśmy również trochę pirotechniki - tym samym udało się zaprezentować chociaż jeden element oprawy. Jeżeli chodzi o doping - przez cały mecz nie mieliśmy żadnego konkurenta, gdyż nieliczni tego dnia na stadionie fani Zagłębia protestowali w milczeniu.

Po spotkaniu piłkarze tradycyjnie podeszli do naszego sektora. Powodów do świętowania nie brakowało, w końcu od kilku lat nie mogliśmy cieszyć się tak wysoką wygraną na wyjeździe.

Ponieważ mieliśmy jeszcze w pamięci niedawne przygody z vlepkometrem w Kielcach, w Lubinie staraliśmy się pobić kolejny rekord. Kto wie, może narodzi nam się nowa tradycja ;). Po meczu dość szybko zostaliśmy wypuszczeni z sektora i mogliśmy udać się w drogę powrotną do Warszawy. Jeszcze tylko trzeba było przejść przez szpaler policjantów, którzy wypatrywali "piromanów". Niestety nie wszystkim z nas udało się przejść tę kontrolę pomyślnie.
Jak zwykle stacje benzynowe po trasie do Warszawy, nawet te znajdujące się w dużej odległości od Lubina, zostały szczelnie obstawione przez policję, która nierzadko uniemożliwiała zatankowanie samochodu.

Przed nami jeszcze tylko dwa mecze - u siebie z Cracovią i wyjazd do Izraela - po czym rundę jesienną oficjalnie uznamy za zakończoną.