Artur Jędrzejczyk 2
Michał Żewłakow 6
Inaki Astiz 15
Jakub Wawrzyniak 14
73' Michał Kucharczyk 18
88' Ivica Vrdoljak 21
Janusz Gol 5
83' Danijel Ljuboja 28
Michał Żyro 33
Marek Saganowski 9
Wojciech Skaba 84
88' Dominik Furman 37
Daniel Łukasik 35
Jakub Rzeźniczak 25
Marko Suler 8
83' Jorge Salinas 7
73' Jakub Kosecki 20

Pierwsze wyjazdowe punkty

Legia Warszawa bardzo pewnie, 2-0 pokonała GKS Bełchatów w drugim niedzielnym spotkaniu 2. kolejki ekstraklasy. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się Marek Saganowski, a w drugich 45 minutach prowadzenie podwyższył Michał Żyro.

Od początku spotkania grę starała się prowadzić Legia. W 7. minucie zagrożenie pod bramką rywala stworzył jednak Paweł Buzała, ale przytomne wyjście z bramki Dušana Kuciak zażegnało niebezpieczeństwo. Zaraz potem bardzo groźnie z narożnika pola karnego uderzył Michał Żyro i piłka o centymetry minęła prawy słupek. Za chwilę zawodnicy Legii byli już bardziej skuteczni i zasłużenie objęli prowadzenie. W 10. minucie Danijel Ljuboja znakomitym prostopadłym podaniem uruchomił Marka Saganowskiego, który stanął oko w oko z golkiperem rywala i spokojnie umieścił futbolówkę w siatce. Za kilkadziesiąt sekund znakomitej okazji nie wykorzystał Michał Kucharczyk. Legionista znalazł się w sytuacji sam na sam z Adamem Stachowiakiem, ale zmarnował koronkową akcję całego zespołu. Przez pierwszy kwadrans gry gołym okiem widać było, kto walczy tutaj o mistrzostwo Polski. Podopieczni Jana Urbana całkowicie zdominowali swoich przeciwników i momentami nie pozwalali im wyjść niemal z własnego pola karnego.
W 20. minucie znów pokazał się aktywny Danijel Ljuboja. Serb odnalazł się w szesnastce GKS-u, lecz zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i finalnie piłkę odebrali mu obrońcy gospodarzy. Sześć minut potem po błędzie jednego z defensorów mocno z półwoleja przymierzył Michał Żyro i tym razem dobrą interwencją popisał się Stachowiak. Przewaga "wojskowych" wciąż rosła i coraz bardziej dążyli oni do podwyższenia swojego prowadzenia. Z biegiem czasu swoją szansę miał również Janusz Gol, ale minimalnie niecelnie główkował po dośrodkowaniu Artura Jędrzejczyka. W 39. minucie po rzucie rożnym Ljuboja ładnie przymierzył lewą nogą, jednak golkiper bełchatowian wybił futbolówkę na róg.

Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków GKS-u. W 52. minucie Buzała dostał podanie z głębi pola i tylko szybkie wyjście z bramki Kuciaka uratowało legionistów przed niebezpieczną sytuacją. Chwilę później po raz drugi ukąsili stołeczni piłkarze, czym chyba jeszcze bardziej zniechęcili graczy Kamila Kieresia. Michał Kucharczyk odważnie powalczył na prawej flance, minął dwóch rywali i dograł do niepilnowanego Michała Żyro, który ze stoickim spokojem pokonał Stachowiaka. Kilka minut po godzinie gry Miroslav Božok otrzymał piłkę w polu karnym Legii, ale Słowakowi nie udało się trafić czystko w piłkę. Przez kolejne kilkanaście minut na boisku działo się bardzo niewiele. Dopiero w 80. minucie po rzucie rożnym główkował jeden z zawodników gospodarzy, lecz uczynił to bardzo niecelnie. Cztery minuty potem zza pola karnego mocno uderzył Łukasz Wroński i futbolówka nieznacznie przeleciała obok celu.

Autor: Wiśnia

16:36 - Witamy z Bełchatowa! Za niecałe 30 minut początek meczu Legii z GKS-em.
Legioniści zagrają dziś na biało-czarno. GKS w zielonych koszulkach i czarnych spodenkach
Jan Urban dał odpocząć Koseckiemu i Łukasikowi, przed nami także czwartkowy mecz, a ci piłkarze sami przyznawali po RBK, że ciężko im było w końcówce pucharowego meczu
Czas na hymn GKS-u Bełchatów
Młynek drużyny z Bełchatowa z każdą rundą coraz mniejszy...
No i przykro patrzeć na pusty sektor gości. A o nas, tzn. kibiców Legii, pytał znany siatkarz Daniel Pliński, który dziś ogląda mecz. "Plina" był zawiedziony nieobecnością legionistów
Jest i nieśmiertelna maskotka GKS - Mamut :D kto kilka lat temu był na pewnym wyjeździe w Bełchatowie ten wie, że to bardzo rozrywkowa maskotka :-)
Piłkarze wychodzą na boisko
Dziś kapitanem Michał Żewłakow

2' - Grę na razie prowadzi Legia
2' - Z autu GKS
3' - Dobra akcja Ljuboji, jednak przed 16-stką piłkę źle przyjął Gol i mimo że walczył tam jeszcze Żyro, to ostatecznie był już koniec naszej akcji
4' - Akcja Legii lewą stroną. Zapoczątkował ją ze środka Gol, który podał do Wawrzyniaka, a ten odegrał Żyrze. Legionista został jednak powstrzymany przez rywali
5' - Buzała chyba próbował hm... strzelać. Ale w bok, zamiast do bramki
6' - Przepychał się Jędrzejczyk, który zdecydował się na ofensywne wyjście skrzydłem, jednak rywal czysto odebrał mu piłkę
7' - Wcześniej świetnie z piłką zabrał się Saganowski, który wypatrzył na skrzydle Żyrę. Ten za długo zwlekał z kiwką, jednak udało mu się odegrać do Ljuboji. Serb musiał wycofać piłkę
7' - Bardzo dobre podanie Żyro do Saganowskiego w polu karnym
8' - Buzała sam na sam z Kuciakiem! Nie zdołał oddać czysto strzału i dobrze wyszedł Kuciak
9' - Niecelny strzał Ljuboji
10' - Raul Gonzales źle interweniuje i piłkę wyłuskuje mu spod nóg Żyro. Mocno dośrodkowuje, bramkarz decyduje się na dość niepewne wyjście
10' - Faul Jędrzejczyka
10' - GOL! Marek Saganowski! (Legia)
11' - Żyro odzyskał piłkę, podał do Ljuboji, ten zrobił dwa kroki i idealnie odegrał do Saganowskiego. Rozpaczliwie jeszcze interweniował bramkarz, ale Sagan idealnie posłał piłkę obok golkipera do siatki
14' - Ależ akcja Legii! Kucharczyk zmarnował setkę, jeszcze dobijał Saganowski, ale gospodarze wyszli z opresji. A piłkę super posłał do Kucharczyka znów Ljuboja
14' - Faulowany Kucharczyk, będzie wolny dla nas
15' - Ljuboja chciał skopiować akcję z meczu z RBK, ale trafił w mur
15' - Dobra dwójkowa akcja Kucharczyk - Saganowski, w ostatniej chwili wybił piłkę z szesnastki Baran
16' - Znów dobra akcja Legii, kończy ją strzałem głową Żyro, ale bramkarz jest na posterunku
18' - Żyro sfaulował Bożoka. Wcześniej dobre podanie Żewłakowa do Jędrzejczyka i próba wejścia w szesnastkę
19' - Gonzales tak starał się powstrzymać na skrzydle Żyrę, że... niemal zdjął mu spodenki. Trochę go wyhamował i legionista niedokładnie dośrodkował
19' - Aut dla Legii, tym razem akcję ofensywną rozpoczął Ivo Vrdoljak
22' - Kuciak wybiega poza pole karne i daleko wybija piłkę
24' - Walka w środku pola trochę się zaostrzyła, ale dominacja Legii nie podlega dyskusji
24' - Faul na Saganowskim
25' - Dobry odbiór Vrdoljaka, który rozpoczął szybką akcję środkiem. Saganowski dobrze wypatrzył Ljuboję, ten jednak był na minimalnym spalonym
26' - Dobra interwencja głową Astiza w naszym polu karnym
27' - Złe interwencje Gonzaleza i Żyro zaliczył przechwyt. Jednak tym razem uderzył w bramkarza
28' - Jędrzejczyk wybija trochę "na pałę", byle zażegnać niebezpieczeństwo, pierwszy rzut rożny w meczu
28' - Jeszcze jeden korner - piłka trafia Jędzę w tyłek
29' - Akcja kończy się strzałem głową jednego z graczy bełchatowskich, jednak niecelnym
30' - Akcja Saganowskiego i Ljuboji. Ten drugi musiał jednak odegrać do Vrdoljaka, który dziś odważnie wychodzi do akcji ofensywnych. Ivo dobrze wypatrzył Gola, ale ten uderzył obok bramki
33' - Strata Gola
37' - Wawrzyniak ograł Buzałę jak jakiegoś dzieciaka z młodych wilków
38' - Żółta kartka: Danijel Ljuboja (Legia)
38' - Żółta kartka: Grzegorz Baran (Bełchatów)
38' - Ljuboja faulowany "złapał" się z Baranem. No i w efekcie sędzia sięgnął po kartoniki
39' - Ljuboja do Żyry i będzie rożny
40' - Po rożnym piłka trafia do Ljuboji, ten kąśliwie uderza i jeszcze jeden róg dla nas
40' - Faulowany Janek Gol
41' - Teraz piłka już w rękach bramkarza GKS, który decyduje się na kontrę
41' - Wróbel ma wystawioną piłkę, uderza mocno i... wprost w Żewłakowa
41' - Żółta kartka: Mateusz Mak (Bełchatów)
43' - Na dośrodkowanie decyduje się Wawrzyniak, lecz piłka opuszcza boisko
43' - Gonzales faulowany przez Żyrę, jest blisko awantury Żyro - Bożok
48' - Wolny dla Legii faulowany był Ljuboja
48' - Wcześniej uderzył prosto w mur
48' - Koniec pierwszej połowy

46' - Zaczyna GKS
47' - Agresywnie zaczął GKS
48' - Buzała z Wróblem pędzą z piłką, ten ostatni jest blokowany i będzie rzut rożny dla gospodarzy
48' - Dwie interwencje Żewłakowa - raz zdejmuje piłkę lecącą do bramki głową, drugim razem wybija na rzut rożny
49' - Ljuboja na spalonym
49' - Przechwyt Vrdoljaka
51' - Przechwyt Gola, pomocnik Legii jest blokowany, ale piłka trafia na prawą stronę do Kucharczyka. Ten robi jeden prosty zwód i gubi obrońcę, po czym strzela, ale za słabo, by bramkarz miał kłopoty z obroną
51' - Faulowany Saganowski
52' - O rety, co Ljuboja teraz zrobił... Zupełnie nie wyszedł mu strzał z wolnego. Uderzył w telebim
52' - Teraz Legia w opałach. Szybka kontra bełchatowian i przed Kuciakiem znalazł się Buzała. Kuciak był jednak czujny, wyszedł w porę i uprzedził napastnika GKS-u
54' - GOL! Michał Żyro! (Legia)
55' - Można na niego narzekać, ale robi to co do niego należy, czyli strzela gole. Michał Żyro strzelił po ziemi w długi róg i Legia prowadzi 2:0. Akcję "zrobił" Kucharczyk, który założył siatę Wiluszowi i dobrze dośrodkował
56' - OLE!
57' - Rożny dla Legii
57' - Jędrzejczyk faulował bramkarza, który dobrze wyskoczył do piłki
58' - Zmiana Bełchatów:

Mateusz Mak -
Kamil Kosowski
60' - Saganowski był w znakomitej okazji, w ostatniej chwili uprzedził go defensor
60' - Faul na Kucharczyku
62' - Słabe zachowanie Wawrzyniaka, który w głupi sposób dał sobie zabrać piłkę
62' - Piłkarz GKS próbował wymusić karnego, dostał kartkę
62' - Żółta kartka: Kamil Wacławczyk (Bełchatów)
64' - Namęczył się Kucharczyk, chciał wypuścić w uliczkę napastnika, ale ani Żyro ani Saganowski nie poszli za piłką
64' - Odbiór Ivicy
65' - Dobry powrót Wawrzyniaka, który zażegnał niebezpieczeństwo przed 16-stką
66' - Aut dla GKS
66' - Zmiana Bełchatów:
Paweł Buzała -
Łukasz Wroński
67' - Świetnie zainterweniował w polu karnym Vrdoljak
67' - Bożok w dobrej sytuacji, ale spóźnił się o sekundę ze strzałem
67' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
68' - Fauluje Jędrzejczyk i to na kartkę. Bełchatów z wolnego, ale z daleka
68' - Dobrze wybija piłkę z obrębu pola karnego Astiz
69' - Odbiór Inakiego
72' - Przerwany w polu karnym rajd Żyry
73' - Faul Vrdoljaka i zmiana w Legii
73' - Zmiana Legia:
Michał Kucharczyk -
Jakub Kosecki
75' - Kosecki dobrze zatrzymał Wrońskiego
75' - Faulowany Saganowski
77' - Żółta kartka: Michał Żewłakow (Legia)
77' - Faul Gola, zupełnie bez sensu łapie rywala
77' - Żewłakow dostał kartkę za faul z tyłu, wolny dla gospodarzy
78' - Saganowski i Astiz na raty wybijają piłkę z naszej szesnastki
78' - Zmiana Bełchatów:
Miroslav Bożok -
Paweł Giel
79' - Rożny dla Bełchatowa
80' - GKS rozegrał korner krótko. Wrzutka w pole karne i wybija głową piłkę Vrdoljak - znów na rożny
80' - Strzał jednego z graczy GKS głową wysoko nad poprzeczką
81' - Jędrzejczyk za mocno i Vrdoljak nie doszedł do piłki, a ta opuściła boisko
82' - I będzie debiut Salinasa!
83' - Kosecki dobrze w stronę Żyry, lecz ten nie wiedzieć czemu nie poszedł za piłką
83' - Ivica Vrdoljak znów czyści - jest dziś bezbłędny
84' - Zmiana Legia:
Danijel Ljuboja -
Jorge Salinas
84' - Ljuboja chyba nie chciał schodzić, hehe :)
85' - Wroński huknął jak z armaty! Na szczęście obok bramki. Ufff!
86' - Niestety ucierpiał Vrdoljak w walce o piłkę :( Zwija się na murawie... Natychmiast trenerzy przyzywają Furmana do ławki
86' - Na szczęście Ivo sam "kica" pod linię i nosze nie są potrzebne
87' - Bardzo ładna indywidualna akcja Koseckiego, dwa zwody, uderzenie i bramkarz był zmuszony wybić piłkę na rzut rożny
88' - No niestety Ivica pokazuje, że będzie potrzebna zmiana
88' - Zmiana Legia:
Ivica Vrdoljak -
Dominik Furman
88' - Dobre uderzenie po ziemi Gola, mija jednak słupek
91' - Salinas przyjmuje piłkę tyłem do bramki, odwraca się i strzela, ale nad poprzeczką
91' - Znów groźnie uderza Wroński, lecz i tym razem trochę ponad bramką
92' - Trzy minuty dolicza sędzia do drugiej połowy
92' - Walka o piłkę w środku pola
93' - Dośrodkowanie GKS i łapie piłkę Kuciak
93' - Aut dla Legii
94' -
94' - Seria autów Legii