25 Sławomir Mazurkiewicz
7 Marcin Kokoszka
Wojciech Skaba 84
Artur Jędrzejczyk 2
76' Michał Żewłakow 6
Tomasz Jodłowiec 3
Tomasz Brzyski 17
66' Miroslav Radović 32
81' Ivica Vrdoljak 21
Janusz Gol 5
Michał Kucharczyk 18
Wladimer Dwaliszwili 13
Marek Saganowski 9
Igor Berezowski 23
81' Jorge Salinas 7
Marko Suler 8
76' Inaki Astiz 15
Dickson Choto 4
66' Aleksander Jagiełło 16

Zgodnie z planem

W rewanżowym meczu ¼ Pucharu Polski, Legia bez większych problemów pokonała w Grudziądzu miejscową Olimpię 2-1. Wynik z pierwszego spotkanie nie zdeterminował gości do wzmożonego wysiłku. Dodając do tego zmrożoną murawę mecz musiał po prostu się odbyć. Najciekawsze wydarzenia dla kibiców działy się dopiero w końcówce. Najpierw dwa gole w 73. i 78. minucie za sprawą Dwaliszwiliego i Saganowskiego zdobyła Legia. Wydawało się, że takim rezultatem mecz się już zakończy. Ambitni gospodarze walczyli do końca i w 89. minucie skutecznym strzałem od słupka z bliskiej odległości Banasiak zmiejszył rozmiary porażki. Teraz w półfinale Legię czeka pojedynek z Ruchem Chorzów.

13:23 - Witamy ze stadionu Olimpii Grudziądz!
13:26 - Znamy już wyjściowy skład legionistów
13:34 - Pierwsi kibice Legii już na sektorze gości
13:36 - Piłkarze Legii już zbadali stan murawy. Jest bardzo twarda, ale mecz się odbędzie

14:06 - Kibice Legii sprawnie wchodzą na sektor i rozkładają oprawę
14:07 - Spotkanie obejrzy 500 legionistów
14:12 - "Tak się bawią warszawiacy" - taki transparent rozwiesili legioniści
14:23 - A pierwsza część oprawy będzie brzmiała: "W godzinach pracy..." :)
"Warszawa prosi nie bijcie nas komandosi" - śpiewają fani Legii
Doping prowadzi Staruch
Czekamy na wyjście zawodników
W imieniu prezesa klubu i prezydenta miasta spiker powitał wszystkich zgromadzonych i piłkarze wyszli na boisko
Legioniści na biało-czarno, Olimpia na zielono-biało
Oprawa w sektorze gości - sektorówka w kształcie klawisza "ENTER" :)
Rozpoczną gospodarze

2' - Faul Kucharczyka na środku boiska
3' - "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra" niesie się z sektora gości
3' - Dośrodkowanie w pole karne Legii, strzał głową Rogalskiego obok bramki
4' - Druga część oprawy: "Tak się bawią warszawiacy", małe flagi, pirotechnika, świece dymne - konkretny pokaz ultras!
5' - W ataku Olimpia, uderzenie Kłusa z kilku metrów tuż obok słupka!
6' - Jędrzejczyk wycofuje do Skaby, a ten daleko wykopuje piłkę
8' - Potężne zaskakujące uderzenie Brzyskiego zza pola karnego z trudem odbił bramkarz
9' - Dośrodkodkowanie z rożnego, główka Sagana spada na poprzeczkę, z trzech metrów dobija Dwaliszwili, ale prosto w bramkarza! Tylko rożny
10' - Brzyski aktywnie z prawej strony posłał piłkę w pole karne, ale nikt jej nie sięgnął
11' - Dobrze Żewłakow przerwał atak rywali na 16 metrze
12' - Faulowany Dwaliszwili. Okazja dla Brzytwy
12' - Słabe uderzenie legionisty
15' - Aut dla Olimpii na wysokości pola karnego, długa wrzuta... uderzenie Kłusa przeleciało obok słupka!
15' - Brzyski rozpędzony faulowany tuż przed linią pola karnego
15' - Żółta kartka: Maciej Rogalski (Olipia)
16' - Piłka po uderzeniu Gola przeleciała obok słupka
17' - W sektorze gości flagi: Olimpia Elbląg, Warriors, Jesteśmy waszą stolicą
18' - Kucharczyk dobrze przedarł się lewą stroną, ale za słabo podał w pole karne
19' - Trochę kopaniny. Strzał Vrdoljaka trafił w nogi obrońców.
19' - Rzut rożny dla Legii
23' - Ładne uderzenie Saganowskiego z ostrego kąta bramkarz odbija, do piłki doszedł Kucharczyk ale nic z tego nie wyszło
25' - Faulowany Tomasz Jodłowiec przez Ruszkula
26' - Żółta kartka: Piotr Ruszkul (Olipia)
27' - Żewłakow wybija na rzut rożny, stały fragment gry słabo wykonany przez gospodarzy
29' - Kontra Legii prawą stroną. Radović podał po ziemi w kierunku Saganowskiego, ale ten został zablokowany, mamy rzut rożny
30' - Na spalonym Michał Kucharczyk
33' - Kolejny korner dla gości. Dośrodkowuje Brzyski
34' - Piłka spadła na 8 metr, uderzył Jodłowiec, ale piłka odbiła się od obrońcy i wyszła na kolejny rzut rożny
34' - Brzyski tak podkręcił piłkę, że ta wyszła za linię końcową
36' - Prostopadłe podanie w pole karne, Kucharczyk uderza z pierwszej ale bramkarz odbija!
38' - Dwaliszwili z zdecydował się na indywidualne wykończenie akcji, ale jego strzał został zablokowany
42' - Rzut rożny dla Olimpii
44' - Rzut wolny dla Legii z lewej strony pola karnego. Brzyski dośrodkowuje
45' - Piłka wybita poza pole karne, strzał Kucharczyka obronił Wróbel
46' - Sędzia dolicza 1 minutę
47' - Saganowski wypuścił lewą stroną Kucharczyka, a ten wywalczył aut na wysokości pola karnego
47' - Koniec pierwszej połowy

Rezerwowi piłkarze Legii rozgrzewają się na murawie. To chyba jedyny sposób aby dziś nie zamarznąć
Piłkarze Legii wracają na boisko. Skład na razie bez zmian.
Są i gospodarze, można zaczynać drugą połowę

47' - Radović wrzuca piłkę ze skrzydła, skacze do głowy Dwaliszwili, ale uderza nad poprzeczką
48' - Jędrzejczyk na spalonym
50' - Faul Jędrzejczyka
51' - Źle wybija piłkę Vrdoljak. Wprost pod nogi Szczota, który jednak zabiera się do piłki w polu karnym za długo i ostatecznie ją traci
51' - Faulowany tuż przy linii pola karnego Kucharczyk, będzie wolny dla Legii
51' - Żółta kartka: Robert Pisarczuk (Olimpia)
53' - Dośrodkowanie Brzyskiego, piłka wybita przez obrońców wraca przed szesnastkę, a Kucharczyk uderza niecelnie
53' - Rożny dla Legii
54' - Brzyski krótko rozegrał korner z Radoviciem, ten podciągnął wzdłuż linii bocznej i dośrodkował w pole karne, jeden z legionistów próbował płaskiego strzału po ziemi
55' - Obrońca wybija piłkę po wrzutce Brzyskiego. Nadbiega Vrdoljak, strzela, lecz niecelnie
57' - Zbyt długo Olimpia zwlekała z oddaniem strzału. Za napastnikiem zdążyli wrócić Żewłakow i Jędrzejczyk
58' - Rożny dla Legii
58' - Głęboka wrzutka Brzyskiego i interweniować musi bramkarz, który odbija piłkę przed siebie
58' - Radović wywalczył rożny
59' - Gospodarze wychodzą z kontrą, piłkę wybija na aut Vrdoljak
60' - Bramkarz Olimpii wychodzi do piłki, uprzedzając Saganowskiego
60' - Dobrze interweniuje głową Jodłowiec
61' - Dwaliszwili podaje do przodu do Radovicia, ten idzie na piłkę i przy okazji zaczepia bramkarza, który zwija się z bólu
62' - Żółta kartka: Miroslav Radović (Legia)
64' - Bezpańska piłka trafia do Cieślińskiego. Wracają za nim Brzyski i Jodłowiec, ten jednak odgrywa do Rogalskiego, lecz piłkarz z Grudziądza pudłuje
65' - Seria niedokładnych podań legionistów, zakończona zbyt silnym podaniem Vrdoljaka i autem dla Olimpii
66' - Zmiana Legia:

Miroslav Radović -
Aleksander Jagiełło
68' - Okazja Olka Jagiełły, ale dał radę bramkarz
68' - Jagiełło na spalonym
69' - Zmiana Olimpia:
Robert Szczot -
Adrian Frańczak
70' - Przewraca się Gol, ale sędzia nakazał grać dalej
71' - Idzie z kontrą Cieśliński, jest sam na sam ze Skabą, ale bramkarz Legii mimo że nieco spóźniony daje radę rzucić się pod nogi rywalowi i złapać piłkę
72' - Zniecierpliwieni kibice Legii nakazali swoim piłkarzom grać. Skuteczniej.
72' - Strzał Cieślińskiego, niegroźny, ale celny. Piłkę łapie Skaba
73' -
73' -
73' - Rożny dla Legii
73' - GOL! Wladimer Dwaliszwili! (Legia)
74' - Wrzutka Brzyskiego z rożnego, piłka spada w stronę Dwaliszwiliego, a ten głową skierował ją do siatki
75' - Zmiana Olimpia:
Marcin Smoliński -
Mariusz Kryszak
76' - Faul na Jagielle
77' - Zmiana Legia:
Michał Żewłakow -
Inaki Astiz
78' - Kryszak z wolnego, piłka przeleciała przez pole karne
78' - GOL! Marek Saganowski! (Legia)
79' - Rajd Brzyskiego lewą stroną, podanie do Saganowskiego, który przyjął piłkę i posłał do siatki
79' - Zmiana Olimpia:
Piotr Ruszkul -
Dariusz Gawęcki
81' - Zmiana Legia:
Ivica Vrdoljak -
Jorge Salinas
82' - Strzał z daleka, ale Skaba nie dał się zaskoczyć
83' - Frańczak pędzi prawą stroną, za długo jednak przetrzymał piłkę, a kiedy zdecydował się ją w końcu odegrać w pole karne, żaden z jego kolegów nie doszedł do futbolówki, która minęła szesnastkę
84' - Kucharczyk miał setę! Przerzucił piłkę nad bramkarzem, ale ta minęła bramkę o włos...
85' - W rewanżu dobrze prawą stroną poszedł Cieśliński, który jednak uderzył nad poprzeczką
86' - Faul Jodłowca
87' - Strzał Olimpii z daleka
88' - Udany odbiór Jodłowca
89' - Saganowski odgrywa na lewe skrzydło do Brzyskiego, ten odgrywa w pole karne, ale zbyt silnie i piłka pada łupem bramkarza
90' - GOL! Adam Banasiak! (Olimpia)
91' - Przerzut piłki z jednej strony pola karnego na drugą, tam w pełnym biegu piłkę uderza Banasiak i pakuje ją do siatki
91' - Sędzia dolicza 3 minuty
91' -
92' - Cieśliński zabiera piłkę Jodłowcowi, w rewanżu "Jodła" fauluje rywala
92' - Dobre dośrodkowanie Kryszaka i niewiele brakuje, aby któryś z zawodników gospodarzy dołożył nogę
94' - Ależ spudłował teraz Cieśliński. Niepilnowany zdecydował się na strzał po długim słupku, nieznacznie się pomylił
94' - Koniec meczu!

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Legia wygrywa 2-1, jesteśmy w półfinale PP. PUCHAR JEST NASZ!

Tak się bawią warszawiacy

Mecz w Grudziądzu miał się odbyć dwa tygodnie temu, ale ze względu na niesprzyjającą aurę spotkanie zostało przełożone. Tym razem pogoda była łaskawsza, bo nie padało, ale temperatura i tak oscylowała w okolicach zera, a uczucie zimna potęgował silny wiatr. Mimo iż podopieczni Jana Urbana mieli już praktycznie zapewniony awans do półfinału PP, na północ Polski wybrała się liczna grupa wyjazdowa.

300-kilometrowa podróż w środku tygodnia nie stanowiła problemu dla 500-osobowej grupy fanatyków drużyny ze stolicy. Wejście na sektor przebiegło sprawnie i kilkanaście minut przed rozpoczęciem spotkania wszyscy zajęli swoje miejsca. Wydawało się, że przyjazd Legii do pierwszoligowego klubu z Grudziądza zmobilizuje do przyjścia na stadion pół miasta, a tymczasem na trybunach zasiadło niewiele ponad 3 tysiące kibiców Olimpii.

Sektor gości pod względem liczebności prezentował się lepiej niż młyn gospodarzy, legioniści byli też nieco głośniejsi, chociaż w tej kwestii żadna z ekip nie pokazała się z dobrej strony. By rozgrzać trochę atmosferę, warszawiacy dwukrotnie organizowali rzucanie do celu śnieżkami. Legioniści kilkakrotnie dali także do zrozumienia, że nie łączą ich z miejscowymi życzliwe stosunki. Nie mogło zabraknąć bluzgów pod adresem łódzkiego Widzewa, którego fanklub prężnie działa w Grudziądzu. Także gospodarze starali się pokazać Legii, że nie życzą jej najlepiej, m.in. śpiewając znaną piosenkę Lecha "Bo w nienawiści...", ale wychodziło im to raczej zabawnie.

Ultrasi Olimpii, którzy od rundy wiosennej prowadzą protest spowodowany postawieniem budki dla policji w okolicach młyna, nie wywiesili żadnych flag. W drugiej części spotkania zaprezentowali za to oprawę. Umieszczony jeszcze przed meczem na płocie transparent "Miłość, wierność i oddanie - nadchodzą..." uzupełniła przykrywająca cały młyn sektorówka z napisem "grudziądzanie", pod którą odpalono stroboskopy.

Ciekawszą oprawę zaprezentowali na wyjście piłkarzy Nieznani Sprawcy. Najpierw na płocie zawisł czarny transparent o treści "W godzinach pracy...", a nad głowami kibiców pojawiła się szara sektorówka w kształcie klawisza "Enter". Następnie nastąpiła zmiana transparentu na biały o treści "tak się bawią warszawiacy". Po odliczaniu w górę poszły małe flagi, które uzupełnił mały pokaz pirotechniki i kilka czarnych świec dymnych. Trzeba przyznać, że całość została zrobiona z pomysłem i prezentowała się naprawdę przyzwoicie.

Warto wspomnieć, że kibiców ze stolicy wspierały fankluby z Chełmży, Brodnicy i Kwidzyna oraz grupa kibiców Olimpii Elbląg. Na płocie zawisły flagi "Jesteśmy waszą stolicą", "Warriors", "Olimpia", a z boków wisiały jeszcze płótna Kwidzyna, Brodnicy i Chełmży.

Niestety doping legionistów nie stał na wysokim poziomie. W zasadzie można powiedzieć, że nieźle było tylko na początku, i mimo starań "Starucha", z minuty na minutę coraz bardziej wiało z naszego sektora nudą. Długo utrzymujący się bezbramkowy remis doprowadził nawet do okrzyków "Legia grać...". Na krótko ożywiła kibiców jedynie wymyślona na poczekaniu przyśpiewka pod adresem miejscowych: "Od najmłodszych lat dotykał cię brat, jak nie było brata, dotykał cię tata".

Kolejny "wyjazdowy" mecz już w sobotę. Na razie nie wiadomo czy spotkanie przy Konwiktorskiej obejrzą na żywo kibice Legii.