Milan Lukac 25
Vladimir Volkov 3
81' Predrag Luka 7
59' Nemanja Kojić 9
59' Nikola Ninković 11
Nikola Aksentijević 13
Ivan Ivanov 15
Sasa Marković 21
69' Sasa Ilić 22
87' Milos Jojić 39
Milos Ostojić 40
Żivko Żivković 1
Vojislav Stanković 6
87' Nemanja Petrović 5
81' Darko Brasanac 8
Sasa Ivković 18
Dejan Babić 20
Marko Živković 24
69' Filip Malbasić 22
Nikola Gulan 36
59' Marko Siepović 44
59' Aleksandar Mitrović 45

Legia w finale Deyna Cup

W drugim półfinałowym spotkaniu pierwszej edycji Generali Deyna Cup Legia Warszawa pokonała Partizan Belgrad 2-1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Marek Saganowski oraz Michał Kucharczyk. Dla gości z Serbii trafił natomiast Marko Siepović. Finał pomiędzy warszawskim zespołem, a Fluminense, które 1-0 pokonało Austrię Wiedeń, w niedzielę o 16:00.

W 3. minucie gry pierwszą okazję do wyjścia na prowadzenie stworzyli sobie goście. Z lewej strony boiska w pole karne Legii dośrodkował jeden z graczy Partizana, ale główka Sasy Ilicia przeleciała minimalnie obok lewego słupka bramki Dusana Kuciaka. Podopieczni Jana Urbana odgryźli się chwilę potem, kiedy dynamiczną akcja na prawej flance Bartosza Bereszyńskiego z największym trudem zatrzymał Vladimir Volkov. Z biegiem czasu przewaga przyjezdnych z Belgradu nasilała się, jednak nie potrafili udokumentować tego oddaniem żadnego groźnego uderzenia. W 11. minucie Jakub Kosecki wyprzedził na skrzydle Nikolę Aksentijevicia, płasko dograł przez pole karne Partizana, a tam szczęśliwie interweniował Milos Ostojić, który omal nie zaskoczył własnego golkipera. Siedem minut potem gracze Vuka Rasovicia raz jeszcze przedarli się w szesnastkę legionistów. Milos Jojić, grający na prawej stronie, dograł do niepokrytego Predraga Luki, lecz jego próbę z 16 metra z łatwością wyłapał bramkarz "wojskowych".
Z biegiem czasu gra wyrównała się, ale Legia zbyt szybko pozbywała się piłki i nie mogła znaleźć sposobu na przedostanie się przez szczelną defensywę oponenta. W 36. minucie Nemanja Kojić wygrał siłowy pojedynek z Jakubem Koseckim, popędził na bramkę Legii, a tuż przed polem karnym został sfaulowany przez Dossę Juniora. Ze stałego fragmentu gry nic jednak nie wynikło, gdyż futbolówka po główce Volkova przeleciała ponad celem. Tuż przed zejściem obydwu jedenastek do szatni legioniści wyszli na prowadzenie. Z prawej strony w pole karne Partizana dośrodkował Bartosz Bereszyński, a bardzo ładną główką popisał się Marek Saganowski, który otworzył wynik spotkania.

Sześć minut po pierwszym gwizdku drugiej połowy Partizan spróbował uderzenia zza pola karnego, lecz strzał Nikoli Ninkovicia poszybował ponad bramką. Zaraz potem Serbowie znów stworzyli zagrożenie w polu karnym Legii. Na prawej stronie Predrag Luka płasko wstrzelił futbolówkę w szesnastkę gospodarzy, ale tam nikt nie zdołał przeciąć tego podania. W 54. minucie ładnym strzałem z dystansu popisał się wprowadzony Michał Kucharczyk, lecz był niedokładny. Podrażniony Partizan zaczął grać bardziej ofensywnie i atakować większą ilością piłkarzy. Niebawem znakomitą interwencję zaprezentował Dusan Kuciak, który odbił mocną próbę Nemanji Kojicia. W 57. minucie Marek Saganowski mógł zdobyć swoją drugą bramkę, ale będąc w dogodnej pozycji fatalnie przestrzelił. Po godzinie gry w ostatniej chwili niebezpieczeństwo w polu karnym zażegnał Raul Bravo, a za chwilę bramkarz "wojskowych" pewnie wyłapał uderzenie Luki.
W 63. minucie podwyższyć prowadzenie mógł Dossa Junior. Cypryjczyk znalazł się sam przed bramką po główce Wladimera Dwaliszwilego, jednak defensorzy w ostatnim momencie zdołali mu wyłuskać piłkę. Siedem minut później przyjezdni z Belgradu mieli rzut wolny tuż przed linią szesnastego metra. Uderzenie Milosa Jojicia zatrzymało się w gęstym murze stworzonym przez graczy z Warszawy. W 75. minucie zdecydowanie zbyt słabo strzelił Michał Kucharczyk i bez problemów interweniował Milan Lukac. Ten sam zawodnik lepiej zachował się kilkadziesiąt sekund potem. Po wrzutce Miroslava Radovicia znakomitą główką posłał futbolówkę ponad bezradnym golkiperem Partizana. Serbowie nie podłamali się i szybko dążyli do odrobienia strat. Już w 80. minucie udało im się zmniejszyć straty. Marko Siepović dostał podanie tuż za linią szesnastego metra i celnie przymierzył w róg bramki zdobywając kontaktowego gola. Cztery minuty przed końcem szansę miał Aleksandar Mitrović, ale po raz kolejny bardzo pewnie wyłapał futbolówkę Kuciak. W 90. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z kilku metrów główkując fatalnie przestrzelił Ivan Ivanov. W doliczonym czasie gry sytuacji sam na sam nie wykorzystał z kolei Bartosz Bereszyński.

Autor: Wiśnia

14:55 - Witamy ze Stadionu Legii. Wojskowi swój mecz rozpocznął za trzy godziny. Za chwilę natomiast na murawie pojawią się ekipy Austrii Wiedeń oraz Fluminense.
15:18 - Na murawie gra głównie w środku boiska,a na trybunach piknikowa atmosfera.
fot. 2013-07-06  Deyna Cup, Fluminense, flaga, Austria Wiedeń - fot. Mishka / Legionisci.com fot. 2013-07-06  Deyna Cup, Fluminense - fot. Mishka / Legionisci.com
15:35 - Trwa mecz Fluminense z Austrią Wiedeń. Na razie 0-0
fot. 2013-07-06  Deyna Cup, Fluminense, Austria Wiedeń - fot. Mishka / Legionisci.com fot. 2013-07-06  Deyna Cup, Fluminense, Austria Wiedeń - fot. Mishka / Legionisci.com
15:49 - Koniec pierwszej połowy meczu, w którym Austria Wiedeń bezbramkowo remisuje z Fluminense.
16:05 - Początek drugiej połowy pierwszego półfinału.
16:12 - Bardzo dobry strzał z rzutu wolnego Fluminense kapitalnie obroniony przez golkipera Austrii.
16:19 - Coraz bliżej zdobycia gola brazylijczycy. Tym razem piłka zatrzymała się na słupku.
16:22 - I mamy gola dla Fluminense. Futbolówkę do siatki po dobitce z najbliższej odległości skierował Peterson
16:43 - Ostry fauł na brazylijskim bramkarzu. Przerwa w grze.
16:46 - Szybki kontatak Fluminense i kolejny raz piłka trafia w słupek.
16:52 - Powinno być 1-1. Najpierw dośrodkowanie trafiło w słupek a dobitka poszybowała wysoko wysko nad bramką.
16:56 - Koniec meczu. Po pokonaniu 1-0 Austrii Wiedeń, Fluminense zostało pierwszym finalistą.
17:00 - Do meczu jeszcze godzina, a już niedługo prezentacja składu Legii na sezon 2013/2014
17:08 Prezentacje czas zacząć. Jako pierwszy Dusan Kuciak
Zanim pozostałych 29 zawodników.
Po piłkarzach wbiegł cały sztab trenerski na końcu z Janem Urbanem.
17:13 Marek Saganowski odebrał z rąk redaktora legioniści.com pamiątkowy puchar za wygranie plebiscytu na najlepszego zawodnika zeszłego sezonu.
17:19 - Na rozgrzewce pojawili sie bramkarze: Kuciak i Skaba
17:21 - Rozgrzewają się też ich odpowiednicy z Partizana Belgrad
fot. 2013-07-06  Marek Saganowski, piłkarz sezonu, puchar, Deyna Cup - fot. Mishka / Legionisci.com fot. 2013-07-06  Marek Saganowski, piłkarz sezonu, puchar, Deyna Cup - fot. Mishka / Legionisci.com
17:57 Jeszcze moment
17:59 - Ruszyli. Legia na zielono-biało.
18:00 Aleksandar Vuković odebrał pamiątkową paterę z rąk prezesa Bogusława Leśnodorskiego

2' - Rozpoczęli goście
2' - Długa piłka i przejmuje ją Kuciak
3' - Na spalonym Kojić
3' - Dossa Junior rozgrywa z Vrdoljakiem
4' - Próba długiego zagrania do Saganowskiego - obrońcy górą
4' - Groźna akcja lewą stroną Partizana i cieleny strzał głową Kojića
5' - Dwaliszwili twardo walczy o piłkę z środku boiska
6' - Rajd prawą flanką Bereszyńskiego i korner dla Legii
7' - Dośrodkowanie Pinto i górą obrońcy
8' - Atak pozycyjny gospodarzy
9' - Aut dla Partizana
10' - Jojić faulu Vrdoljaka na środku boiska
11' - Zabawa Jodłowca z Pinto i goście odzyskują futbolówkę
12' - Dobra interwecja Jodłowca i kontratak Legii
13' - Kosecki wapda w pole karne, zagrywa wzdłuż bramki, lekkie zamieszanie i ostateczni sytuację wyjaśnił Ostojić
15' - Predrag Luka zdecydował się na strzał z dużej odległości, ale również dużo zabrakło mu do celu
16' - Bereś, Rado dośrodkowanie i pewnie łapie Milan Lukac
17' - Rado faulowany przy linii bocznej
17' - Szybkie rozegranie Pinto ale połapali się w tym Serbowie
18' - Na Żylecie nieustanny doping prowadzony przez Starucha
19' - Jodła do Kuciaka
20' - Rajd prawą stroną Luki, odegranie do Jojićia i pewnie broni Kuciak
21' - Groźny strzał Ninkovicia
23' - Nieporozumienie Vrdoljaka z Wawrzyniakiem i od bramki rozpocznie Lukac
24' - Dobrze zapowiadała się akcja Partizana, ale niecelnie odegrał Kojić i już ruszają gospodarze
25' - Ostre spięcie Juniora z Kojićiem i rzut wolny dla Partizana
27' - Długie zagranie Wawrzyniaka do Saganowskiego, ten będąc w polu karnym twardo walczy z obrońcami i sędzia odgwizduje faul legionisty
28' - Volkov fauluje Radovicia
29' - Kosecki czysto powstrzymany w polu karnym
31' - Trójkowa akcja Sagan - Wawrzyniak - Lado i ten ostatni wyjechał poza boisko
33' - Moment długiej gry piłką Legii
34' - Żółta kartka: Nikola Aksentijević (Partizan)
34' - Kartka za faul na Koseckim
34' - Faul Bereszyńskiego
34' - Uderzenie Ninkovićia blokuje Jodłowiec
36' - Junior wybija głową na aut
37' - Kojić faulowany tuż przy linii bocznej pola karnego przez Juniora
38' - Dośrodkowywać będzie Ninković
38' - Strzał Volkova głową mija bramkę
39' - Faul Koseckiego
40' - Jodłowiec poza boisko i rzut rożny dla Partizana
41' - Żółta kartka: Milos Jojić (Partizan)
42' - Żólta kartka za faul taktyczny na Rado
44' - Faul na Koseckim, dośrodkowanie Pinto i od bramki goście
46' - Z rzutu rożnego Ninković
46' - Pewny chwyt Kuciaka
47' - GOL! Marek Saganowski! (Legia)
48' - Dośrodkowanie Bereszyńskiego z prawej strony i pięknym uderzeniem głową popisał sie MAAAAAREK SAGANOWSKIIIIII
48' - Koniec pierwszej połowy

Dobry mecz oglądają zgromadzeni na trybunach kibice
Po golu do "szatni" Saganowskiego gospodarze prowadzą 1-0
Pojawiają się na murawie piłkarze. Za chwilę zaczynamy
Jedna zmiana w Legia. Raul Bravo zastąpił Jakuba Wawrzyniaka oraz Michał Kucharczyk za Jakuba Koseckiego

46' - Zmiana Legia:

Jakub Wawrzyniak -
Raul Bravo
Jakub Kosecki -
Michał Kucharczyk
48' - Faul w ataku Radovicia
49' - Pewna interwencja Bravo
51' - Przerzut do Kucharczyka, ten zdecydował się na indywidualną akcję i stracił piłkę
53' - W odpowiedzi uderzał Ninković, ale nad bramką
54' - Ładna akcja Partizana, ale nei zdążył jej zamknąć Ilić
54' - Pewna obrona Kuciaka po strzale z dystansu
55' - Ładne uderzenie Kucharczyka, także za wysoko
55' - Kojić przegrywa pojedynek oko w oko z Dusanem
56' - Junior popisał sztuczką tech niczną i wyjasnił sytuację
58' - Kucharczyk wyłożył patelnię na 16. metr do Sagana, jednak strzał bardzo niecelny. Szkoda
59' - Zmiana Partizan:
Nikola Ninković -
Marko Siepović
Nemanja Kojić -
Aleksandar Mitrović
60' - Było groźnie, ale szczęśliwie interweniują Junior do spółki z Bravo
61' - Prosty błąd w przyjęciu Pinto
62' - Siepović uderzał z 28 metrów z rzutu wolnego, pewnie Kuciak
63' - Volkov uprzedza Dwaliszwiliego i rzut rożny
64' - Po dośrodkowaniu Radovicia przed szansą stanął Junior, ale zablokowali go obrońcy
64' - Za chwilę w podobny sposób zabkolowany Sagan
66' - Bardzo pewna i spokojna interwencja Bereszyńskiego
67' - Rzut rożny dla Legii
67' - Pinto...
68' - ...za krótkie dośrodkowanie
69' - Zmiana Partizan:
Sasa Ilić -
Filia Malbasić
70' - Była krótka przerwa w grze na udzielenie pomocy Volkovovi
70' - Rzut wolny dla gości 17. metrów od bramki Kuciaka
71' - Jojić prosto w mur
73' - Pogubił sie Radović w drublingu na swojej połowie, ale nie wykorzystali tego przyjezdni
74' - Zmiana Legia:
Marek Saganowski -
Raphael Augusto
76' - Kuciak wdał sie w drybling z Mitroviciem i został sfaulowany
77' - Strzał Kucharczyka z obębu pola karnego, ale za słaby
78' - GOL! Michał Kucharczyk! (Legia)
79' - Kapitalne dośrodkowanie Bereszyńskiego i takie samo wykończenie ngłową KUCHARCZYKA!!!!!
80' - Rajd Augusto i rzut wolny na połowie rywali
80' - GOL! Marko Siepović! (Partizan)
81' - Precyzyjny strzał z 18. metrów tuż przy słupku
81' - Zmiana Legia:
Helio Pinto -
Michał Kopczyński
81' - Zmiana Partizan:
Predrag Luka -
Darko Brasanac
84' - Na spalonym Dwaliszwili
86' - Pewna obrona strzłu Mitrovicia przez Kuciaka
86' - Zderzenie Juniora z Jojiciem i potrzebna interwencja lekarzy
88' - Zmiana Partizan:
Milos Jojić -
Nemanja Petrović
89' - Żółta kartka: Filia Malbasić (Partizan)
90' - Malbasić niesportowo potraktował Bereszyńskiego, za co otrzymał żółta kartkę
91' - Sędzia doliczył 5 minut
93' - Legia stara się utrzymać korzystny wynik do końca meczu
93' - Augusto kapitalnie powstrzymał akcję Partizana
95' - Bliski zdobycia drugiego gola Kucharczyk, zabrakło centymetrów
96' - Koniec meczu!

Legia wygrywa z Partizanem i jutro w wielkim finale zmierzy się z Fluminense. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji live i zapraszamy na Legionisci.com