Łukasz Broź 28
Jakub Rzeźniczak 25
Mateusz Cichocki 39
Tomasz Brzyski 17
46' Michał Kucharczyk 18
69' Daniel Łukasik 35
Helio Pinto 23
Jakub Kosecki 20
Miroslav Radović 32
58' Marek Saganowski 9
Oliwer Wienczatek 93
Dossa Junior 2
46' Henrik Ojamaa 7
58' Wladimer Dwaliszwili 13
Jakub Wawrzyniak 14
69' Ivica Vrdoljak 21

Bez niespodzianki

W meczu 1/16 finału Pucharu Polski Legia Warszawa pokonała w Katowicach Rozwój 3-0. Pierwszą i trzecią bramkę dla podopiecznych Jana Urbana zdobył Marek Saganowski. Druga była natomiast autorstwa Jakuba Koseckiego. Legioniści od początku do końca meczu kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i nie pozwolili tego popołudnia ambitnym rywalom na zbyt wiele.

Rozwój podszedł do tego meczu bez respektu. Gospodarze co prawda ustawieni byli nieco defensywnie, ale raz po raz przeprowadzali groźne kontry na połowie legionistów. W 9. minucie gry piłkarze z Katowic po raz pierwszy zmusili Wojciecha Skabę do interwencji, kiedy uderzenie głową Sebastiana Gielzy pewnie wyłapał golkiper "wojskowych". Podopieczni Jana Urbana odpowiedzieli trzy minuty potem. Łukasz Broź zbiegł z prawego skrzydła z piłką ku osi boiska i oddał strzał, jednak Mateusz Sławik był bezbłędny. Kilka chwil potem gracze z Warszawy objęli już prowadzenie. Michał Kucharczyk dalekim podaniem uruchomił Marka Saganowskiego, ten dobrze przyjął lecącą piłkę i przelobował wysuniętego Sławika. Po stracie gola przez gospodarzy tempo gry zdecydowanie siadło. Zawodnicy walczyli głównie w środku pola i nikt nie potrafił zagrozić bramkarzowi oponenta.
Dopiero w 29. minucie przebudził się Rozwój. Na strzał z dystansu zdecydował się Robert Tkocz, jednak jego próba okazała się być zdecydowanie zbyt słaba. Kilkadziesiąt sekund później katowiczanie zmarnowali dotychczas najlepszą szansę. W szesnastkę przyjezdnych wpadł w Tkocz, ale wyraźnie chybił. Niewykorzystane okazje przez gospodarzy zemściły się na nich w 39. minucie. Wówczas dynamicznie na skrzydle pobiegł Kucharczyk, dośrodkował w pole karne do Koseckiego, który głową nie dał żadnych szans Sławikowi.

Chwilę po zmianie stron swojego drugiego gola zdobył Marek Saganowski. Jakub Kosecki otrzymał piłkę przed polem karnym, więc zdecydował się na zaskakujący strzał i po rykoszecie od "Sagana" oraz błędzie bramkarza Rozwoju futbolówka zatrzepotała w siatce. Za moment z dystansu szczęścia spróbował wprowadzony Wojciech Król, lecz znów pewnie interweniował Skaba. W 56. minucie Tomasz Brzyski dobrze dograł do Marka Saganowskiego, ten będąc przed Mateuszem Sławikiem podał do Henrika Ojamy, ale uderzenie Estończyka z linii bramkowej wybił jeden z defensorów. Po godzinie gry Ojamaa znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem z Katowice po ładnym dograniu od Pinto, jednak golkiper Rozwoju okazał się być górą.
W 72. minucie po wrzutce z rzutu rożnego główkował Jakub Rzeźniczak i instynktownie piłkę ponad poprzeczkę wybił Sławik. Za moment w podobnej sytuacji znalazł się Radović, ale Serbowi również zabrakło precyzji. Sześć minut potem z rzutu wolnego zaskoczyć Mateusza Sławika starał się Tomasz Brzyski, który kopnął piłkę zdecydowanie zbyt słabo.

Autor: Wiśnia

15:57 - Witamy ze stadionu Rozwoju Katowice!
16:02 - Górnicza orkiestra rozpoczęła koncert przy rozgrzewających się piłkarzach Legii
16:06 - Znamy już składy obu drużyn. Prezentujemy je obok
16:03 - Niebo niemal bezchmurne, ok 27 stopni, słońce praży
16:29 - Piłkarze już wychodzą na murawę, a tymczasem kibice Legii jeszcze nie weszli na stadion
Do Katowic dotarło 250 kibiców Legii, a organizatorzy przewidzieli jedynie 150 miejsc (choć sektor zdecydowanie pomieściłby więcej). W tej sytuacji fani ze stolicy właśnie rozpoczęli doping zza płotu
Legia gra dziś w zielono-czarnym zestawieniu. Rozwój na biało
Rozpoczną gospodarze

4' - Brzyski wypuszcza lewym skrzydłem Koseckiego, ale ten nie zdołał sięgnąć piłki przed linią boczną boiska
6' - "Piłka nożna dla kibiców" - skandują kibice Legii. Organizator poinformował dziennikarzy, że z Warszawy przyszła lista z 81 nazwiskami, a pod stadionem jest ponad 150 osób i policja nie zgadza się na ich wpuszczenie, a raczej Rozwój nie chce ryzykować późniejszych konsekwencji
7' - Spotkanie rozgrywane jest piłką, którą w środę legioniści będą walczyli o Ligę Mistrzów
8' - Pierwsza akcja gospodarzy zakończona niedokładnym podaniem i piłkę złapał Skaba
9' - Rajd Koseckiego, ale legionista zgubił piłkę
10' - Pierwsze uderzenie na bramkę Legii... broni Skaba!
10' - Radović faulowany na 30 metrze
11' - Brzyski dośrodkowuje, a Saganowski tyłem do bramki główkuje, ale futbolówka przeleciała minimalnie obok słupka
11' - Dobra interwencja Rzeźniczaka w polu karnym. Pierwszy rzut rożny w meczu wykonają gospodarze
13' - Łukasz Broź z prawej strony zbiegł do środka i oddał strzał z 18 metrów, ale prosto w bramkarza
16' - Rzut rożny dla Legii
16' - Po dośrodkowaniu Brzyskiego główkował Rzeźniczak, ale daleko od słupka bramki Rozwoju
17' - GOL! Marek Saganowski! (Legia)
17' - GOOOL!! Kucharczyk świetnie wypuścił Saganowskiego sam na sam, a ten spokojnie przelobował wychodzącego z bramki Sławika. 1-0 dla Legii
21' - Od samego początku oczywiście przewaga Legii, gospodarze próbują jedynie kontr
22' - Faul Brozia - sędzia upomina legionistę, ale na razie tylko słownie
23' - Niedokładne rozegranie Koseckiego po podaniu Brzyskiego i strata piłki
25' - Broź nie zdołał przedrzeć się prawą stroną w pole karne - zablokowało go dwóch obrońców
27' - A zza płotu po kilku minutach ciszy słychać "Warsaw fans hooligans" i kibice pytają gieksę "co ona na to"
28' - Na spalonym Miroslav Radović
29' - Na spalonym Jakub Kosecki
30' -
31' - Dobre dośrodkowanie Brzyskiego, do piłki wyskoczył Kucharczyk, ale minimalnie lepszy był obrońca Rozwoju
32' - Ładna akcja Rozwoju. Tkocz uderzył z ostrego kąta, ale obok bramki
32' - Teraz Tkocz ładnie wypuścił prostopadle Wolnego ale Skaba wybiegł za pole karne i daleko wybił piłkę
34' - I kolejna akcja gospodarzy. Wolny wypuszcza Gielzę, ten mija Skabę, ale sekundę wcześniej boczny arbiter podniósł chorągiewkę -napastnik gospodarzy był na spalonym
37' - Za niskie dośrodkowanie Brzyskiego z rzutu wolnego i gospodarze odsunęli grę od własnego pola karnego
38' - Zagranie ręką przez Saganowskiego
39' - Mandrysz uderza szczupakiem, ale obok bramki - świetna okazja dla Rozwoju
40' - GOL! Jakub Kosecki! (Legia)
41' - Kucharczyk świetnie rozpędził się na prawym skrzydle, minął rywala i zagrał idealnie na głowę Koseckiego, który tylko musnął futbolówkę i ta wpadła do siatki!
42' - Lewą stroną w pole karne wbiegł Saganowski, ale za mocno dograł i Radović nie opanował piłki
43' - Teraz Saganowski chciał zaskoczyć Sławika i za 30 metrów wykonać lob, ale zupełnie mu to nie wyszło
43' - Faul Cichockiego na środku boiska
44' - Teraz Skaba musiał interweniować po strzale głową z ostrego kąta. Rożny dla Rozwoju
46' - Drybling Koseckiego lewą stroną boiska zakończony wywalczeniem rzutu rożnego. Wykona go Tomasz Brzyski
46' - A kibice Legii dopuścili i w zaistniałej postanowili wsiąść do samochodów i opuścić Katowice
46' - Koniec pierwszej połowy

W Legii jedna zmiana. Ojamaa za Kucharczyka

46' - Zmiana Legia:

Michał Kucharczyk -
Henrik Ojamaa
46' - GOL! Marek Saganowski! (Legia)
47' - GOL! haha, Kosecki uderzył zza pola karnego, za lekko, ale piłka jakoś skręciła i zdezorientowany Sławik nie zdołał jej złapać... wpadła mu pod ręką
47' - Zmiana Rozwój:
Maciej Wolny -
Wojciech Król
50' - Spiker poinformował, że gola zdobył Saganowski, bo okazuje się, że futboówka odbiła się od niego po uderzeniu Koseckiego.
52' - Żółta kartka: Robert Mandrysz (Rozwój)
57' - Ogromne zamieszanie pod bramką Rozwoju. Saganowski zwlekał z oddaniem strzału, a potem dograł do Ojamy, którego uderzenie z linii wybił obrońca, ale za lekko i jeszcze legioniści próbowali przejąć piłkę
58' - Wymiana piłki Koseckiego z Sagnaowskim i Kosa wywalczył rzut rożny
58' - Zmiana Legia:
Marek Saganowski -
Wladimer Dwaliszwili
60' - Zmiana Rozwój:
Sebastian Gielza -
Tadeusz Tyc
61' - Bardzo ładne podanie Pinto do Ojamy, który znalazł się sam na sam... ale uderzył fatalnie - prosto w ręce bramkarza
64' - Skaba broni strzał Kapiasa
69' - Ładne długie podanie Cichockiego do Radovicia, ten przyjął piłkę w polu karnym i odegrał do wbiegającego Dwaliszwiliego, a Gruzin uderzył i piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny
69' - Zmiana Legia:
Daniel Łukasik -
Ivica Vrdoljak
71' - Strzał Gackiego odbija się od Rzeźniczaka i korner dla Rozwoju. Po stałym fragmencie gry piłkę złapał Skaba
73' - Rzut rożny dla Legii wykonuje Brzyski
73' - Rzeźniczak wbiegł w pole karne i uderzył głową, piłka odbiła się jeszcze od murawy i bramkarz wypiąstkował ją nad poprzeczką
74' - I ponownie dobre dośrodkowanie Brzyskiego i ładnie głową Radović tuż obok słupka!
76' - Szansa dla Legii, ale Kosecki zablokowany przez golkipera gospodarzy
77' - Rzut wolny dla Legii z ok 30 metrów
78' - Mocne uderzenie Brzyskiego po ziemi broni Sławik
79' - Dwaliszwili niecelnie uderza z 18 metrów!
79' - Zmiana Rozwój:
Adam Żak -
Łukasz Kut
83' - Dwaliszwili wyłożył piłkę Vrdoljakowi, a ten fatalnie przestrzelił
87' - Na murawie nuda... gospodarze nie mają żadnych atutów a i legionistom nie chce się już przemęczać
89' - Rzut wolny pośredni po zagraniu za wysoką nogą Rzeźniczaka
90' - Fatalne rozegranie tego stałego fragmentu, Brzyski przejął piłkę
91' - Teraz rzut wolny z lewej strony, dośrodkowanie Tkocza wybija Skaba
91' - Sędzia dolicza 3 minuty
92' -
94' - Koniec meczu!

Pewne zwycięstwo gości. W kolejnej rundzie Legia zmierzy się z Górnikiem Zabrze - mecz odbędzie się w Zabrzu