Isli Hidi 23
David Rojas Mena 13
Georgios Merkis 16
Christos Karypidis 55
88' Georgios Vassiliou 88
Rachid Hamdani 56
Camel Meriem 14
Marcos Gullon 6
Fotios Papoullis 26
86' Gaston Sangoy 10
Roberto Garcia 9
Bruno Vale 83
86' Alexandros Konstantinou 11
Stefan Grigorie 12
88' Jose Catala 21

Legia nadal bez punktów

W II kolejce grupy J Ligi Europy Legia Warszawa przegrała swój drugi mecz. Tym razem, przy pustych trybunach w Warszawie, mistrz Polski nie sprostał cypryjskiemu Apollonowi Limassol.

Legioniści dobrze rozpoczęli I połowę. Skutecznie atakowali pressingiem rywali i nie dawali im nawet szansy na rozegranie ataków. Sami zaś próbowali znaleźć sposób na rozerwanie defensywy gości i prawie się to udało w 7 minucie, gdy po kapitalnym podaniu Miroslava Radovicia, Henrik Ojamaa bardzo sprytnym uderzeniem lobem trafił w poprzeczkę.

Po paru minutach gra się uspokoiła, zaczęły powtarzać się niedokładności z obu stron. „Wojskowi” rozciągnęli linie i obrońcy mieli trudności z wyprowadzeniem piłki, bowiem mieli do gry jedynie Ivicę Vrdoljaka, gdyż Radović i Helio Pinto przebywali głównie na połowie Apollonu. Akcjom mistrzów Polski brakowało zmiany tempa, prowadzone były jednostajnie i dość łatwo rozszyfrowywali je Cypryjczycy.

Od 20 minuty gra się ożywiła. Najpierw pięknie przedarł się środkiem Ojamaa, który balansem ciała zgubił krycie obrońców i uderzył lewą nogą z 18 metrów, ale niecelnie. Po chwili oglądaliśmy piękną akcję legionistów, w której futbolówkę odebrał Pinto, szybko zagrał do Radovicia, ten wstrzymał atak, poczekał na Portugalczyka i wspaniale mu podał w pole karne, gdzie nasz pomocnik w ostatniej chwili został przyblokowany.

W odpowiedzi Apollon wyprowadził atak, po którym jeden z ich piłkarzy zanurkował w polu karnym, wykorzystując niepotrzebne wyjście z bramki Wojciecha Skaby. Sędzia popełnił ogromny błąd i podyktował rzut karny, a bramkarza ukarał żółtą kartką. Na szczęście Sangoy strzelił nad poprzeczką.

Po tej sytuacji wydawało się, że Legia odzyskuje inicjatywę. Znów sprytnie przedarł się Ojamaa, dobrze radził sobie Radović. Odstawał natomiast Wawrzyniak, który nie dawał odpowiedniego wsparcia Żyrze. Mało efektywny w ofensywie był też Rzeźniczak. Inna sprawa, że Apollon mądrze odcinał naszym zawodnikom możliwość rozegrania ze skrzydeł i sporo akcji trzeba było konstruować środkiem.

W 30 minucie z groźną kontrą wyszli goście, ale w ostatniej chwili ich atak skasował głową Tomasz Jodłowiec, a chwilę potem oglądaliśmy już koronkową akcję Legii i rozegranie po linii Pinto – Vrdoljak – Ojamma. Estończyk dobrze zacentrował w pole karne, gdzie obrońca w ostatniej chwili zdjął piłkę z głowy mało aktywnemu Wladimerowi Dwaliszwiliemu.

Potem gra się ponownie uspokoiła. Dopiero w końcówce I połowy oglądaliśmy sytuacje pod bramką gości. Najpierw w 42 minucie źle z 18 metrów uderzył Ivo, a już w doliczonym czasie gry mieliśmy chyba najlepszą okazję bramkową, gdy Radović wypatrzył na lewej stronie Żyrę, a ten po ziemi odszukał Ojamęę. Niestety, Estończyk źle strzelił lewą nogą i bramkarz obronił.

Początek drugiej połowy nie przyniósł zmiany w obrazie gry. Legioniści atakowali, ale robili to bardzo wolno, długo myśleli nad sposobem rozwiązania akcji, czego najlepszym przykładem było zachowanie Wawrzyniaka z 52 minuty, który miał masę czasu, masę miejsca, a nie mógł podjąć decyzji, co zrobić z futbolówką. Apollon zaś bronił się mądrze niemal całym zespołem i próbował wyprowadzać kontrataki.

I ten pomysł na grę przyniósł Cypryjczykom efekt w 56 minucie, gdy po niewytłumaczalnej stracie Żyry wyszli z kontratakiem dwóch na jednego i Sangoy zdobył w końcu bramkę.

Strata gola na trochę pobudziła „wojskowych” i zaczęli sobie stwarzać okazje. W 61 minucie po dośrodkowaniu Żyry z rzutu rożnego sytuacyjnie kolanem uderzał Jodłowiec, ale golkiper gości był na posterunku. Ani się obejrzeliśmy, a już „Rado” kapitalnie znalazł wpadającego w pole karne Wawrzyniaka, ten wycofał piłkę, nie sięgnęli jej Dwaliszwili i Ojamaa, a strzał zamykającego akcję Rzeźniczaka został zablokowany. Po kolejnych 60 sekundach Radović pięknie podał do Żyry, który był z prawej strony „szesnastki”, miał futbolówkę na swej lewej, lepszej nodze, ale uderzył bardzo niedokładnie nad poprzeczką. Wreszcie w 66 minucie znów Radović zagrał do Żyry, ten wypuścił w bój Wawrzyniaka, ale nasz prawy obrońca został zablokowany. Po rzucie rożnym „Żyrki” Dwaliszwili uderzył głową nad poprzeczką.

Na tym zakończyła się przewaga podopiecznych Jana Urbana. Goście opanowali sytuację i rozpoczęło się powolne bicie warszawską głową w mur. Legioniści nie mieli pomysłu na sforsowanie szczelnych zasieków Apollonu i właściwie jedyną okazję stworzyli w 87 minucie, gdy Radović poczarował w polu karnym, wrzucił prosto na głowę Michała Kucharczyka, który parę minut wcześniej zastąpił Ojamęę, a ten uderzył za lekko i bramkarz bez trudu obronił.

Sędzia doliczył jeszcze 4 minuty, ale gospodarze nie byli w stanie już zagrozić rywalom.

Legia, choć indywidualnie wydaje się mieć lepszych piłkarzy, to przegrała mecz z lepiej poukładaną ekipą Apollonu Limassol 0-1.

Autor: Qbas

Dobry wieczór Państwu! Witamy ze stadionu przy Łazienkowskiej, gdzie za pół godziny Legia zmierzy się w sparingu z Apollonem Limassol w ramach rozgrywek Ligi Europy
Dobrze. Znamy już komplet składów. W Legii pewne zaskoczenie, gdyż wydawało się, że na lewej obronie zobaczymy Tomasza Brzyskiego. Tymczasem jego miejsce zajmie Jakub Wawrzyniak
Przypomnijmy, że Apollon przegrał w pierwszej kolejce z Trabzonsporem. Porażkę zaliczyli także legioniści, którzy ulegli Lazio w Rzymie
Na trybunach oczywiście pustki, więc poczujemy się dziś jak na sparingu. Zamknięte trybuny to efekt działań UEFA na zachowania kibiców Legii w poprzednich meczach
Na murawie jeszcze trwa rozgrzewka obu drużyn
Piłkarze powoli się kierują w stronę szatni. Jeszcze chwila, kilkanaście minut i zaczynamy
Na mikrofonie produkuje się spiker zastępujący Wojtka Hadaja. Pytanie tylko dla kogo tak opowiada po polsku o statystykach i osiągnięciach ekipy z Cypru
Dobra, piłkarze wychodzą na murawę... Muszą tylko jakoś sprytnie ominąć rozłożone płótno "No to racism" oraz "UEFA Europa League"
Rozbrzmiewa hymn rozgrywek... Ahhh! Czuć te emocje w powietrzu, niepowtarzalną atmosferę wielkiego święta! Wiwat! Brawa! Wiwat...

2' - Gramy! Legia całkowicie na biało. Natomiast Apollon na szaro
3' - Sporo zawodników w jaskrawym obuwiu...
3' - Aczkolwiek nie skupiajmy się dziś na modzie. Legia w ataku
3' - Żyro do Wawrzyniaka, który trafia w Rojasa. Jeszcze legioniści starają się na lewej flance...
4' - Żyro naciskany przez Rojasa... Dopuścił się faulu. Będzie rzut wolny
4' - Żyro ustawia sobie piłkę... Wrzutka w pole karne, ale rywale oddalają niebezpieczeństwo
5' - Kolejny rzut wolny. Tym razem na prawym skrzydle
5' - Żyro z wolnego... Mierzył na głowę Juniora, ale futbolówkę sięgnął Hidi, który wypiąstkował poza obręb szesnastki
6' - Akcja rywali.. Zagranie w kierunku Roberto. Uporali sięz nim Jodłowiec i spółka
6' - Rzeźniczak, Ojamaa, ale trafci futbolówkę
8' - Cypryjczycy naciskają.. Pressing. Wycofanie aż do Skaby, ale legioniści wyszli z opresji
8' - Radović technicznie górą w stronę Ojamy, ten wpada z lewej strony pola karnego, za nim dwóch rywali, próba przelobowania bramkarza i... poprzeczka!!!
9' - Pinto wystawia Vrdoljakowi, który decyduje się na strzał z dystansu.. Futbolówka ląduje między krzesełkami
9' - Granie na Roberto, to pomysł Apollonu na grę... przynajmniej jak do tej pory
10' - Żyro z lewej strony. Dośrodkowanie w pole karne, ale Hidi pewnie wyłapuje piłkę
11' - Junior naciskany przez Roberto... Dla bezpieczeństwa wybija na aut
11' - Meriem w polu karnym, ale Wawrzyniak wytrąca mu futbolówkę spod nóg.. Czysto
12' - Merkis... podanie w kierunku bramkarza Apollonu.. Na spokojnie Cypryjczycy
13' - Jodłowiec do Ojamy, ale już zagranie w stronę Radovicia mogło być odrobinę lepsze
14' - Gullon, Papoulis, rywale na 35 metrze od celu... Odzyskujemy inicjatywę
15' - Rzut wolny dla Apollonu... Dośrodkowanie w pole karne, gdzie głową uderza Karipidis, ale Skaba bez trudu to wyłapał
16' - Legioniści na prawej stronie... Rzeźniczak dośrodkowanie z prawej flanki, ale piłka ląduje poza linią boiska
18' - Żyro, Żyro, nie wie co zrobić, to uderzył z dystansu... Bez problemu łapie to Hidi
19' - Oh, zmarnowali to legioniści.. Rzeźniczak chciał na krótko rozegrać.. Jednak jego kolega z zespołu nie odczytał zamiarów "Rzeźnika"
20' - Za nami dobry kwadrans gry... Nie można powiedzieć, żeby któraś z drużyn zdecydowanie przeważała na boisku. Akcji bramkowych, poza tą bramkową Ojamy, jak na lekarstwo
21' - Brawa dla Ojamy... Pięknie zwiódł rywala, wypuścił sobie piłkę i uderzył zza pola karnego. Szkoda tylko, że obok bramki
23' - A jakby coś, to Trabzonspor prowadzi od 12. minuty 1-0
24' - Przed chwilą byliśmy świadkami ładnej akcji... Długo Radović utrzymywał się przy piłce, odegranie, akcja w polu karnym i w ostatniej chwili rywale wybijają na róg
24' - Żółta kartka: Wojciech Skaba (Legia)
27' - Przed chwilą... Rzut karny dla Cypryjczyków. Skaba wyszedł i podobno faulował rywala, ale sędzia nie miał wątpliwości... Sangoy podszedł do jedenastki i huknął nad poprzeczką! Przy Łazienkowskiej nadal 0-0
28' - Odpowiedź Legii... Strzał Ojamy! Naprawdę mocny, ładny, ale wybroniony przez Hidiego
30' - Przy Łazienkowskiej zainstalowali szybszy internet, lepsze łącza i trzeba przyznać, że coś w tym jest... Sygnał internetu zdecydowanie szybciej się przerywa od poprzednika
32' - Tymczasem Pinto, Ojamaa, Pinto i Dwaliszwili... Faulowany na 17 metrze..? Sędzia uznał, że było inaczej
32' - Apollon pod bramką Legii... Rzut rożny
38' - Jak na razie Ojamaa jest najjaśniejszym punktem Legii. Stara się na skrzydle, strzela, walczy, ale jak na razie nie przekłada się to na wynik
39' - Żółta kartka: Helio Pinto (Legia)
41' - Ojamaa, Legia w ataku, ale jak na razie nic z tego nie wynika. Trochę kopaniny z obu stron, ale wszystko to jest nieco nijakie.. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę defensywę
44' - Ojamaa, Pinto wpada w pole karne... Strzela, ale bardzo niecelnie. Nad poprzeczką
47' - Sędzia dolicza 2 minuty
48' - Ah! Ojamaa dostał świetne podanie z lewej strony, ale na koniec pierwszej połowy podał prosto w ręce Hidiego
49' - Koniec pierwszej połowy
61' - Koniec pierwszej połowy

47' - Dobrze, zaczęliśmy drugą połowę. Obie ekipy bez zmian w składach
50' - Dobry akcent legionistów, którzy mieli rzut wolny. Dobra odległość do oddania strzału, ale Żyro zdecydował się lekko zagrywać do partnerów i w efekcie piłka padła łupem Hidiego
51' - Legia za ciosem... Dwaliszwili strzela, ale ponownie na wysokości zadania stanął bramkarz Apollonu
53' - Pinto na lewo.. Żyro, Żyro.. Legioniści kręcą się na lewej flance. Wawrzyniak... Dośrodkowanie w pole karne, które kończy się wybiciem przeciwników
55' - Rzeźniczak na prawej stronie.. Wywalczył rzut rożny
56' - GOL! Gaston Sangoy! (Apollon)
57' - Trochę zagotowało się pod polem karnym Legii, ale legioniści nie potrafili oddać celnego strzał. Kontra Apollonu i zrobiło się 1-0. Sangoy dostał podanie z lewej flanki i pokonał Wojtka Skabę, co wprawiło w szał radości związanych z Apollonem
58' - Nie ustają śpiewy dla Cypryjczyków. Inna sprawa, że w ciągu meczu dwukrotnie zasłyszano na stadionie "Legia! Legia!"
59' - Radović, Pinto... strata. Legia ma jeszcze pół godziny na odrobienie strat
60' - Papoulis do środka... Apollon przy piłce. Zagranie do Roberto, ale ten się znalazł na pozycji spalonej
60' - Radović do prawego boku, gdzie był Ojamaa... Próba dośrodkowania.. Rzut rożny
62' - Jodłowiec, Rzeźniczak, Pinto... Jest Wawrzyniak, który zgrał do środka, ale tam dosłownie zabrkało centymetrów, żeby legioniści zatrzymali futbolówkę, nie mówiąc już od wpakowaniu piłki do pustej bramki
63' - Dobra akcja.. Żyro dostał podanie w pole karne, strzał z lewej nogi, ale piłka minimalnie poszła obok dalszego słupka!
63' - Rozgrzewają się Łukasik, Furman i Kucharczyk..
64' - Oj! Brawo Skaba... Papoulis bez problemu wpadł w pole karne, Rzeźniczak, Jodłowiec.. żaden nie odebrał piłki. Strzał, ale broni Skaba!
66' - Hidi leży w polu karnym... Coś mu dolega. Potrzebna interwnecja lekarza
68' - Legia w aataku... To z lewej, to z prawej piłki latają w okolicach pola karnego, ale nic z tego nie wynika
74' - Żyro dośrodkowanie z wolnego i tylko rożny
74' - Zmiana Legia:

Henrik Ojamaa -
Michał Kucharczyk
76' - Żółta kartka: Georgios Vassiliou (Apollon)
77' - Rzut wolny dla Apollonu na prawej stronie. A dla Dossy kartka
77' - Żółta kartka: Dossa Junior (Legia)
78' - Będzie groźnie pod bramką Skaby. Dośrodkowanie Meriema
79' - Legia w ataku... Vrdoljak w kierunku Pinto. Piłka pada łupem Hidiego
80' - Kucharczyk na prawej, Rzeźniczak do środka... Vrdoljak traci piłkę i już ruszają rywale
81' - Skaba... Skraca kąt. Roberto zgrywa do środka, ale Dossa wybija niemal z linii
82' - Zmiana Legia:
Helio Pinto -
Dominik Furman
83' - Zamieszanie na prawej stronie, ale wyjaśnia Kucharczyk, który huknął na lewą stronę
83' - Tymczasem zwija się z bólu Wawrzyniak. Będzie rzut wolny z 16,5 metra
84' - Furman ustawia sobie piłkę...
85' - Zmiana Legia:
Michał Żyro -
Tomasz Brzyski
87' - Zmiana Apollon:
Gaston Sangoy -
Alexandros Konstantinou
87' - Kucharczyk przed szansą... Strzela głową, ale za lekko. Bramkarz nie miał problemów żadnych z obroną tego uderzenia
88' - Kuchaczyk rozciąga grę na lewe skrzydło. Dośrodkowanie w pole karne... Zbyt głębokie
89' - Zmiana Apollon:
Georgios Vassiliou -
Jose Catala
90' - Legia niby stara się wyrównać, ale te ataki są mocno nieporadne. Niestety..
91' - Żółta kartka: Tomasz Jodłowiec (Legia)
91' - Sędzia dolicza jeszcze 4 minuty. Są szanse...
93' - Roberto... jaki parodysto, aż prasowa buchnęła śmiechem po padzie napastnika Apollonu
93' - Ostatni zryw Legii... Brzyski na lewej stronie
94' - Rzeźniczak jeszcze na prawej... Dossa Jossa w pole karne.. Furman wywalczył rzut rożny
94' - Brzyski w narożniku... Dośrodkowanie i wybija Merkis
94' - Koniec meczu!

Koniec. Przegrywamy 0-1 z Cypryjczykami. Prawda czasu, prawda ekranu, prawda...
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji Live! i zapraszamy na dużo więcej z meczu na stronę główną Legionisci.com