Jakub Rzeźniczak 25
Dossa Junior 2
Łukasz Broź 28
Tomasz Brzyski 17
65' Ivica Vrdoljak 21
Tomasz Jodłowiec 3
74' Jakub Kosecki 20
Helio Pinto 23
8' Michał Żyro 33
Wladimer Dwaliszwili 13
Oliwer Wienczatek 93
Jakub Wawrzyniak 14
Bartosz Bereszyński 19
Daniel Łukasik 35
65' Dominik Furman 37
8' Henrik Ojamaa 7
74' Michał Kucharczyk 18
Asystent: Nikołaj Gołubiew (Rosja), Wiaczesław Siemienow (Ro
Asystent: Aleksiej Jeskow (Rosja), Siergiej Iwanow (Rosja)
Techniczny: Maksim Gawrilin (Rosja)

Za słabi na Europę

Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Trabzonsporem Kulübü 0-2 w ramach 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej. Kolejna porażka oznacza, że stołeczni piłkarze nie mają już żadnych szans na awans do fazy pucharowej. Gole dla gospodarzy zdobyli Marc Janko oraz Olcan Adın, którzy wpisali się na listę strzelców w kolejno 7. oraz 83. minucie.

Od pierwszych minut pojedynków widać było, że gospodarze nie zamierzają na początku skupiać się tylko na ataku pozycyjnym. Turcy ostro ruszyli na graczy Jana Urbana, co skutek przyniosło już w 7. minucie gry. Florent Malouda poprowadził akcję środkiem pola, gdzie z łatwością ograł Tomasza Jodłowca, a następnie rozegrał piłkę na lewe skrzydło. Tam w pole karne legionistów płasko dośrodkował Adrian Mierzejewski, natomiast sprytnie zachowujący się Janko na raty pokonał Wojciecha Skabę. Po tym trafieniu cały plan Legii na to spotkanie runął jak domek z kart. Od tej pory stołeczni piłkarze musieli gonić wynik, a dobrze zorganizowany w defensywnie Trabzonspor tylko czekał na zaprezentowanie swoich umiejętności w grze z kontrataku. W 19. minucie Tomasz Jodłowiec podał futbolówkę do Tomasza Brzyskiego, lecz jego próba przeleciała ponad poprzeczką. Z biegiem czasu gra Legii poprawiła się, jednak Turcy nadal nie dopuszczali przeciwników w obręb własnej szesnastki.
Pierwszą składną akcję goście przeprowadzili dopiero na sześć minut przed końcem pierwszej połowy. Tomasz Jodłowiec poszedł na przebój i dograł do biegnącego Wladimera Dwaliszwilego, ale strzał Gruzina zdołał odbić Onur Kıvrak. Tuż przed przerwą Wojciech Skaba wygrał biegowy pojedynek z Olcanem Adınem i nie pozwolił rywalowi na oddanie uderzenia. Legioniści odpowiedzieli wrzutką Brzyskiego do Dwaliszwilego, którego w ostatnim momencie zdołał zablokować Souleymane Bamba.

Druga odsłona zaczęła się diametralnie inaczej niż pierwsza. Przez pierwsze kilkanaście minut Legia zdominowała Trabzonspor i praktycznie nie wpuszczała przeciwnika na swoją połowę. Napór "wojskowych" mógł przynieść skutek w 55. minucie, jednak Pinto dostał podanie przed polem karnym gospodarzy, ale Portugalczyk nie zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki. Chwilę potem prowadzenie powinien podwyższyć Paulo Henrique. Brazylijski napastnik nie trafił czysto w lecącą futbolówkę, stojąc niepilnowany kilka metrów od bramki Skaby. W 63. minucie do remisu mógł doprowadzić Pinto. Pomocnik Legii zdecydował się na odważną próbę z kilkudziesięciu metrów, lecz po raz kolejny pewnie interweniował Onur Kıvrak.
Kwadrans przed końcem golkiper Trabzonsporu zanotował kolejną świetną obronę. Tym razem zza pola karnego mocnym uderzeniem chciał zaskoczyć go Henrik Ojamaa. W 77. minucie Onur Kıvrak dwukrotnie uratował swój zespół przed utratą gola. Najpierw reprezentant Turcji obronił próbę Dwaliszwilego z najbliższego odległości, a za potem nie dał się zaskoczyć Dominikowi Furmanowi. Sześć minut potem losy starcia rozstrzygnął Olcan Adın. Pomocnik gospodarzy bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego zaskoczyć Wojciecha Skabę, który w tej sytuacji mógł zachować się zdecydowanie lepiej. Tuż przed końcem zaskoczyć Kıvraka starał się Brzyski, ale ten znów był górą.

Trabzonspor Kulübü 2-0 Legia Warszawa
1-0 Janko 7'
2-0 Adın 83'

Trabzonspor: 1. Onur Kıvrak - 3. Bosingwa, 4. Aykut Demir, 6. Souleymane Bamba, 22. Mustafa Yumlu - 10. Adrian Mierzejewski (81, 8. Soner Aydoğdu), 15. Florent Malouda, 16. Didier Zokora, 92. Olcan Adın, 12. Paulo Henrique (80, 9. Emre Güral) - 83. Marc Janko (70, 32. Yusuf Erdoğan).

Legia: 84. Wojciech Skaba - 25. Jakub Rzeźniczak, 2. Dossa Junior, 28. Łukasz Broź, 17. Tomasz Brzyski - 21. Ivica Vrdoljak (65, 33. Dominik Furman), 3. Tomasz Jodłowiec - 33. Michał Żyro (8, 7. Henrik Ojamaa), 23. Helio Pinto, 20. Jakub Kosecki (74, 18. Michał Kucharczyk) - 13. Wladimer Dwaliszwili.

żółte kartki: Zokora, Bamba - Jodłowiec, Kosecki, Rzeźniczak.

sędziował: Władisław Bezborodow (Rosja).

Dobry wieczór Państwu. Witamy wszystkich kibiców. Przed nami mecz 3. kolejki Ligi Europy, w którym Trabzonspor podejmie u siebie Legię
Znamy już wyjściowe jedenastki obu ekip. Największym znakiem zapytania był występ Ivicy Vrdoljaka, którego zobaczymy od pierwszych minut
Po dwóch porażkach ciężkie zadanie, żeby wyjść z grupy. Konieczne do tego jest zwycięstwo, a o to w Turcji może być trudno. Ekipa Trabzonsporu nie należy do słabeuszy, nie brakuje w niej uznanych nazwisk, a prowadzenie 3-1 z Lazio też ma swoją wymowę
W drugim meczu naszej grupy Apollon u siebie będzie grał z Lazio Rzym
Wychodzą. Legia na biało-czarno. Natomiast gospodarze w tradycyjnych strojach niebiesko-bordowych
Na stadionie kompletu nie ma. Jest za to grupa kibiców Legii, którzy zaznaczyli swą obecność płótnem reprezentacyjnym LEGIA
"Legiaaa, Warszawa! Legiaaa, Warszawa!" niesie się po stadionie
Obie jedenastki ustawiają się w kole. Minuta ciszy dla Kadira Ozcana związanego z Trabzonsporem

1' - Rosyjski sędzia dał znak do rozpoczęcia zawodów. Gramy! Legia zaczyna
2' - Ojojoj! Niezrozumienie między Skabą a Rzeźniczakiem. Obaj zawodnicy zderzyli się we własnym polu karnym i "Rzeźnik" nie podnosi się z murawy
3' - Defensor Legii już na nogach, nic złego się nie stało. Aczkolwiek na przyszłość zalecamy lepszą komunikację między sobą
3' - Mierzejewski środkiem, ale naciskają na niego legioniści. Odegranie na prawą stronę. Faulowany Olcan Adin
4' - Legia rusza lewą stroną... Kompletnie bez zagrożenia. Odpowiedź gospodarzy. Zagranie w kierunku Mierzejewskiego, ale Polak nie dochodzi do zagranej futbolówki. Podanie okazało się za mocne
6' - Brzyski, do środka. Odegranie w kierunku Pinto... zabrakło dokładności
6' - Tymczasem legioniści w chilowym osłabieniu, bo poza placem gry Michał Żyro. Już lekarze się nim zajęli
7' - Legioniści środkiem... Dwlaliszwili w stronę Koseckiego, ale tam była para stoperów Trabzonsporu...
7' - Żyro już dzisiaj sobie nie pogra. Ojamaa już gotowy do wejścia
7' - GOL! Marc Janko! (Trabzonspor)
8' - Fatalnie zaczyna się ten mecz dla podopiecznych Jana Urbana. Akcja środkiem, wejście w pole karne, zgranie do Janko, który strzela na raty i pokonuje Skabę z kilku metrów. Trabzonspor 1. Legia 0
9' - Zmiana Legia:

Michał Żyro -
Henrik Ojamaa
9' - Na domiar złego szkoleniowiec legionistów już sięgnął po rezerwowego. Uraz Żyry jest na tyle poważny, że musiał go zastąpić Ojamaa
9' - Legia słabo wchodzi w mecz... Te pierwsze minuty, ten szybki cios, coś jak w meczu ze Steauą przy Łazienkowskiej
10' - Legia szuka swej okazji... To akcja z prawej strony, to próba strzału zza pola karnego
11' - Ojamaa na lewej flance, ale naciskany przez Yumlu traci futbolówkę
12' - I kolejna akcja Trabzonu... Zagranie z lewej strony. Mierzejewski, ale legioniści nie kalkulują i od razu wybijają na róg
12' - Mierzejewski z narożnika boiska, ale legioniści wybijają poza szesnastkę. Niestety, futbolówka trafia pod nogi przeciwników
13' - Vrdoljak do Ojamy, ale ten nie zdołał przekroczyć z piłką choćby połowy boiska
14' - Kosecki na prawej stronie... Malouda wjechał w legionistę, który aż złapał się za nogę. Na szczęście nie był to zwiastun kontuzji
14' - Broź na prawej stronie... Wrzutka w pole karne, ale dośrodkowanie okazało się za mocne. Od bramki Kivrak
15' - Podanie w stronę Adina... spalony
17' - Warszawianie konstruują atak. Próba prawym skrzydłem... Jodłowiec jednak wycofuje na środek pola. Rozciągnęcie gry na lewą stronę.. Ojamaa ten do Pinto, Kosecki, ale kończy się to tuż przed polem karnym
17' - Legia.. z lewej strony do środka i już strata. Ruszają gospodarze, ale Junior bez pardonu traktuje Janko
18' - Kosecki odzyskał piłkę.. Zagranie do Ojamy, który jednym podanie wyrzuca partnera na prawe skrzydło. Szkoda, ale gramy dalej
19' - Jodłowiec w pole karne, gdzie Brzyski uderza pod poprzeczkę, ale tam już czekał turecki bramkarz
19' - Kosecki zza pola karnego... Jednak to techniczne uderzenie nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Obok bramki
20' - Teraz Turcy. Wymieniają między sobą podania...
21' - Lewe skrzydło... Już podeszli gospodarze w okolice pola karnego legionistów. Na szczęście defensywa z Warszawy nie popełniła kolejnego błędu
22' - Bamba do środka, rozciągnięcie na lewą flankę, ale nie udało się przejść Brozia i spółki. Futbolówka jednak wraca pod nogi gospodarzy
23' - Trabzonspor na luzie, bo przecież prowadzą, nigdzie im się nie spieszy. Wymieniają między sobą podania, żeby w odpowiednim momencie uderzyć, zadać kolejny cios stołecznej ekipie
24' - Teraz Legia. Junior, środek pola, Broź... Przerzut w stronę Dwaliszwiliego, ale podanie okazało się kompletnie nieudane
25' - Kosecki, Broź zbiega niemal do końca linii boiska, zgranie w pole karne, ale tam czekali już Turcy
25' - Natychmiastowa odpowiedź Trabzonsporu. Dośrodkowanie z lewego skrzydła, ale wybija głową Junior. Powtórne zagranie i kolejny raz na wysokości zadanie staje Dossa
26' - Mierzejewski nabiera szybkości, ale musi poczekać na partnerów. Trabzon na połowie legionistów
27' - Legia jak już jest przy piłce, to sprawia wrażenie nieco anemicznej, a tu trzeba grać szybko, pach, pach, pach. A tak, wszystko to jakieś niedokładne, niemrawe
28' - Vrdoljak gubi piłkę na środku bosika. Kapitan Legii chciał naprawić swój błąd, ale... faulował przeciwnika
29' - Skaba daje wskazówki swoim kolegom. Do bramki kawałek jest..
29' - Mierzejewski miękko w szesnastkę, ale Janko znalazł się na pozycji spalonej
30' - Demir zadał cios Koseckiemu, ale sędzia nie sięgnął choćby po kartonik. A łokieć tam pracował, oj pracował
32' - Junior, Brzyski.. Ojamaa.. Legia w ataku. Vrdoljak w stronę Brozia, który upada w polu karnym... I choć był przy tym przeciwnik, to arbiter...
33' - Żółta kartka: Jakub Kosecki (Legia)
33' - Sędzia się myli nie wskazując na wapno, bo rzut karnym powinien być odgwizdany. Kolejny raz Demir odgrywał rolę główną w tej sytuacji, nie licząc arbitra
34' - Akcja przeszła z środkowej strefy na prawą flankę. Dwaliszwili, Kosecki, ale wrzutka pomocnika Legii pozostawia sporo do życzenia
36' - Jodłowiec ma do pogadania z Zokorą. Zagotowało się między zawodnikami obu drużyn
36' - Junior negocjuje z arbitrem, ale bez kartek się nie obędzie
36' - Żółta kartka: Didier Zokora (Trabzonspor)
36' - Żółta kartka: Tomasz Jodłowiec (Legia)
37' - Zatem mamy 2-1 dla Legii w żółtych kartkach
38' - Mierzejewski i spółka.. Wymiana podań, wycofanie do bloku defensywnego
39' - Aj! Jodłowiec poszedł na przebój, zgrał do Dwaliszwiliego, który czubkiem buta uderza na bramkę Trabzonsporu. Broni jednak Kivrak!
39' - To była najdogodniejsza akcja legionistów w tym spotkaniu... I pomśleć, że zaraz kończy się pierwsza połowa
40' - Jodłowiec, Ojamaa do Koseckiego. Legia na połowie przeciwnika z trudem stara się zagrozić
40' - Demir się prosi... Teraz rozmawiał z Rzeźniczakiem, ale Junior przerwał tę pogadankę
41' - Rzut wolny dla Legii... Jednak w walce o górną piłkę Junior pociągał za koszulkę Yumlu
42' - Trabzonspor przedziera się lewym skrzydłem. Co wyjdzie z tej akcji...
42' - ...Rzeźniczak wybija byle gdzie, byle wyżej. Gospodarze utrzymują się przy futbolówce
43' - Mierzejewski wzięty w kleszcze, ale zdołał podać w stronę Adina. Na szczęście Skaba zażegnał niebezpieczeństwo
44' - Ojamaa walczy na skrzydle z Yumlu. Zgranie do Brzyskiego. Jeszcze raz Estończyk. Wrzutka w pole karne, Dwaliszwili plecami do bramki, próba strzału, ale niecelnie, bo przeszkodził w uderzeniu Bamba
44' - Piłka szybuje w stronę Dwaliszwiliego, ale finalnie ląduje w rękawicach Kivraka
45' - Ojamaa.. ruch, jeszcze jeden, próba uderzenia zza pola karnego, ale zablokowany
45' - Brzyski, Ojamaa do Dwaliszwiliego, ale temu odskakuje piłka. Jeszcze Jodłowiec, ale Turcy się nie patyczkują, odzyskują inicjatywę
46' - Pinto, Ojamaa sunie lewą stroną. Nie zrozumiał się teraz Jodłowcem, jeszcze próba wrzutki, ale Dwaliszwili przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy
46' - Sędzia dolicza 1 minutę do pierwszej połowy
47' - "Jesteśmy zawsze tam..." przebili się legioniści na trybunach
48' - Bamba do janko w środek boiska. Brzyski... faul i będzie jeszcze rzut wolny dla przeciwników
48' - Oby to się nie skończyło bramką do szatni
48' - Adin! Za bramką
48' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Szybki cios na początku spotkania i Legia przegrywa 0-1. Widać różnicę klas, choć ekipa Jana Urbana stara się coś grać. Tylko, że Trabzonspor cieszy się z wyniku i na spokojnie kontroluje przebieg gry
Może byłoby inaczej, gdyby sędzia podyktował rzut karny... Może, ale nie zrobił tego i w Turcji to gospodarze cieszą się ze skromnego prowadzenia
Tymczasem na Cyprze po pierwszych 45. minutach Apollon remisuje bezbramkowo z Lazio
Dobrze. Pora wracać na boisko

46' - Druga połowa rozpoczęta
46' - Obaj trenerzy nie sięgnęli w przerwie po rezerwowych
48' - Malouda.. atakuje Dwalisziwliego, faul. Legia w ataku.. Pinto na 18 metrze, ale nie miał komu odegrać i cała akcja zakończyła się stratą
49' - Legia odzyskuje piłkę na połowie przeciwnika. Ojamaa dopada do podania, ale momentalnie jest podwajany
50' - Legia... Brzyski do Koseckiego, który wywalczył rzut rożny
51' - Brzyski z narożnika boiska. Wrzutka w pole karne.. Vrdoljak muska futbolówkę.. Henrique wybija. Jeszzcze jeden korner, ale tym razem gospodarze lepiej się ustawili i od razu zażegnali niebezpieczeństwo
51' - Aktywny Jodłowiec. Próba uderzenia z dystansu, ale zablokowany i piłka ląduje poza placem gry
51' - Niestety, rzut rożny nie przyniósł zagrożenia w polu karnym Kivraka
52' - Legia kręci się w okolicach pola karnego, ale jeszcze te dośrodkowania, próby strzałów nie przynoszą oczekiwanych rezultatów
53' - Niby Trabzonspor prowadzi, niby ma grę pod kontrolą, ale wystarczy ich jeden błąd, moment zagapienia i może zrobić się 1-1
54' - Janko nabierał szybkości, ale szybko go zatrzymał Vrdoljak. Dość przypadkowo, ale sędzia gwizdnął faul
54' - Adin z lewego skrzydła.. w pole karne, ale Junior na posterunku wybija poza szesnastkę
55' - Dobrze legioniści w destrukcji stopując rywala już na 35 metrze
55' - Kosecki, Brzyski do środka na 18 metr do Pinto, ale ten nie miał już czasu i miejsca, żeby coś skonstruować z tej akcji
57' - Malouda środkiem, idzie mu z pomocą Mierzejewski, zagranie do środka.. Strzał, ale myli się Henrique. Jeszcze nie koniec, ale tym razem sędzia złapał zawodnika w niebiesko-bordowej koszulce na spalonym
57' - Henrique, Henrique, choć ma Janko u boku, to idzie na przebój, a obok niego Rzeźniczak. Dobrze, do końca obrońca Legii, próba strzału, ale zablokowany przez "Rzeźnika"
58' - Trabzonspor jakby chciał postawić kropkę nad "i", żeby już później nie kalkulować. Chcą już teraz rozstrzygnąć losy meczu podwyższając na 2-0
59' - Na szczęście podopieczni Jana Urbana nie grają tak bojaźliwie jak jeszcze godzinę temu
61' - Rzeźniczak, Jodłowiec, prawą stroną legioniści
61' - Vrdoljak do przodu, w kierunku Jodłowca, ale Demir twardo dziś w defensywie
62' - Nieprzepisowo powstrzymywany teraz Dwaliszwili
62' - Żółta kartka: Souleymane Bamba (Trabzonspor)
63' - Rzut wolny... Brzyski w pole karne, ale bardziej na pierwszego. Jeszcze nie koniec, jeszcze Pinto z dystansu.. Strzela! Jednak rzuca się Kivrak i chroni swą ekipę od utraty bramki
64' - Szykuje się do wejścia Dominik Furman. Być może zmieni Ivicę Vrdoljaka
65' - Póki co Legia w ataku.. Dobra piłka w stronę Koseckiego, ale Yumlu wybija mu futbolówkę w ostatniej chwili!
65' - Broź, piłka odbija się od rywala.. Będzie róg
65' - Zmiana Legia:
Ivica Vrdoljak -
Dominik Furman
66' - Brzyski z narożnika, ale wybijają rywale. Kosecki stara się opanować futbolówkę. Bezskutecznie
66' - Broź zgubiony przez Adina. Na szczęście Junior wybija piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony
67' - Janko pada w polu karnym, ale sędzia nie dopatrzył się faulu ze strony legionistów. Jeszcze pretensje ze strony rywala pod adresem sędziego. To nie zmienia sytuacji. Gramy dalej
68' - Furman do boku.. Broź zgrywa do środka, ale Bamba był na posterunku
69' - Żółta kartka: Paulo Henrique (Trabzonspor)
69' - Rzut woln dla Legii.. Koledzy Brzyskiego już w szesnastce, ale to gracze Trabzonsporu sięgają futbolówki jako pierwsi
70' - Zmiana Trabzonspor:
Marc Janko -
Yusuf Erdogan
71' - Plac gry opuszcza Janko, ale legioniści nie mogą liczyć na taryfę ulgową, bo na boisku pojawia się Erdogan, który już błysnął w tej edycji Ligi Europy, a także w meczach młodzieżowej reprezentacji Turcji
72' - Furman, Jodłowiec, ale podanie do lewej flanki już nie było tak udane
72' - Tymczasem do wejścia sposobi się Kucharczyk
72' - Niewykluczone, że to Kosecki opuści plac gry. Raz, że ma kartkę na koncie, dwa, że niedawno wrócił po kontuzji, a trzy, że w niedzielę czeka nas mecz w Poznaniu
73' - Legia.. Brzyski z lewej strony, ale piłkę zastopował gracz gości. Jeszcze Legia, jeszcze Ojamaa, ale odskakuje mu piłka i kończy się to stratą
74' - Gospodarze chcieli szybko zagrozić Skabie, ale ten wyczuł ich intencje i dobrze wyłapał futbolówkę
75' - Ojamaa! Dobrze przygotowali tę akcję legioniści. Najpierw Jodłowiec wywalczył futbolówkę, twardo, do końca, a potem Estończyk miał miejsce, żeby oddać precyzyjny strzał
75' - Zmiana Legia:
Jakub Kosecki -
Michał Kucharczyk
75' - Komplet roszad wykorzystany przez Jana Urbana
75' - Tymczasem na Cyprze nadal bez braemek w potyczce Apollonu z Lazio
76' - Do końca spotkania jeszcze kwadrans. Czy Legia pokusi się o bramkę na 1-1?
76' - Brzyski faulowany przez Erdogana. Będzie okazja do dośrodkowania. Jest już Furman
76' - Huh... za lekko, na pierwszego
77' - Legia środkiem, wymiana podań na krótko... Brzyski wpadł w pole karne, ale w decydującym momencie piłka za daleko mu odskoczyła, co pozwoliło rywalom zanotować dobrą interwencję w destrukcji
78' - Ojamaa z lewej strony, ale do jasnej... znowu za lekko legioniści!
78' - Aj! To powinno zakończyć sięgolem!
78' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Legia)
79' - Najpierw Dwaliszwili spudłował z dwóch metrów, a raczej bronił Kivrak. Jeszcze poprawiał Furman, ale bramkarz Trabzonsporu szybko się podniósł i wybronił uderzenie legionisty!
79' - Wściekły na siebie Furman. Ehhh, ale to była wyśmienita, najlepsza okazja dla Legii, żeby cieszyć się z bramki
80' - Oby to się nie zemściło, bo wiadomo co lubią robić niewykorzystane akcje
80' - Mierzejewski chciał zadać cios legionistom, ale zablokował jego uderzenie Junior
80' - Zmiana Trabzonspor:
Paulo Henrique -
Emre Gural
81' - Druga zmiana w szeregach ekipy z Trabzonu
82' - Zmiana Trabzonspor:
Adrian Mierzejewski -
Soner Aydogdu
82' - Na boisku Polacy już tylko w ekipie legionistów, bo plac gry opuścił Mierzejewski
82' - Erdogan bez pardonu potraktowany przez Brzyskiego. Może być groźnie po stałym fragmencie gry
83' - GOL! Olcan Adin! (Trabzonspor)
84' - Adin i... cieszy się Yumlu, bo mógł delikatnie musnąć piłkę, która wpadła do siatki. Choć może się wydawać, że to Adin bezpośrednio z wolnego pokonał Skabę. Trabzonspor 2-0 Legia
84' - I cóż, można się wysilać przez drugą połowę, a i tak bramki zdobywają tylko rywale
85' - Furman z dystansu, ale zablokowany przez Bambę, a raczej trafiony w głowę rywal
85' - Emre... chciał wykorzystać błąd Legii, ale uderzył obok dalszego słupka
87' - Jeszcze pięć minut i można zacząć odliczanie, a raczej wyliczanie, co, kto, kiedy, z kim, i jak musi zagrać, ograć, zremisować, przegrać, żeby Legia mogła awansować do dalszej rundy
87' - Tymczasem spalony po stronie legionistów
89' - Jodłowiec jeszcze walczy, na przebój, ale arbiter z Rosji dopatrzył się faulu z jego strony
90' - Kucharczyk, Junior, legioniści wymieniają piłkę między sobą
91' - Ojamaa, mógł uderzać, ale wolał odegrać do Brzyskiego, który decyduje się na strzał. Rzut rożny
91' - Bronią się gospodarze i staraą się wyprowadzić kontrę. Na szczęście bezskutecznie
92' - Erdogan! Zmylił legionistę w polu karnym, ale uderzył prosto w Skabę z kilku metrów
92' - Sędzia doliczył 3 minuty
93' - Jeszcze ostatnia akcja legionistów, jeszcze wymiana podań. Kucharczyk...
94' - Zastopowani legioniści tuż przed polem karnym rywali
94' - Rzeźniczak zwija się z bólu...
94' - Żółta kartka: Emre Gural (Trabzonspor)
94' - To powinna być czerwona za faul i uderzenie głową obrońcy Legii
95' - Wolny.. wrzutka w pole karne.. i koniec
95' - Koniec meczu!

Koniec. Legia przegrywa w Turcji. Po trzech kolejkach w Lidze Europy ekipa Jana Urbana jest nie tylko bez punktów, ale również bez bramek. Awans do kolejnej rundy? Raczej w sferze marzeń
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji Live! i zapraszamy na więcej na stronę główną Legionisci.com

Liga Azji

Kolejną z potyczek Legii o punkty w Lidze Europy przyszło Legii grać w dość ciekawych warunkach. Los chciał, że klub z Łazienkowskiej trafił na zespół z Trabzonu, który znajduje się w Azji, nad Morzem Czarnym. Tego typu wyjazdy zawsze stawiają znak zapytania nad liczbą osób, które zasiądą w sektorze gości. Z jednej strony taka wyprawa to wielka przygoda i szansa zobaczenia miejsc, do których pewnie żaden inny powód by nas nie zaprowadził. Z drugiej - wielu odpuszcza, preferując "bardziej cywilizowane" wyprawy, jak np. Eindhoven czy Rzym.

Dla nas jedno było pewne - także w Azji nas nie może zabraknąć!

A może do Gruzji?
W momencie losowania fazy grupowej Ligi Europy większość z nas skupiła się na ogarnianiu wyjazdu do Rzymu. Na przygotowania do tureckiej eskapady czasu było znacznie więcej, więc i więcej pomysłów, jak się tam dostać.
Ci, którzy liczyli na czarter, niestety po raz kolejny się zawiedli. Ze względu na znikome zainteresowanie, samolot został odwołany. Do Trabzonu docieraliśmy więc różnymi innymi sposobami, a jedną z bardziej popularnych tras okazała się ta przez Gruzję. Z racji regularnych lotów na trasie Warszawa - Kutaisi, wykonywanych przez linie Wizzair, koszt dotarcia na miejsce samolotem był znacznie niższy niż z przesiadką w Stambule. Potem czekało nas jeszcze około 350 km, które najłatwiej pokonać busem. Na trasie Kutaisi - Trabzon legionistów można było spotkać także w Batumi, w którym to część z nas zrobiła sobie przystanek w drodze na mecz. Kurort po sezonie świecił pustkami, nie przypominając miasta ze słynnej piosenki Filipinek. Niektórzy kibice podróżowali "zaliczając" po drodze wiele innych atrakcji, jak choćby Tibilisi lub tureckie miasta nad Morzem Czarnym. Inni natomiast wystartowali samolotem na ostatnią chwilę, maksymalnie skracając czas podróży. Oczywiście nie zabrakło również śmiałków, którzy dojechali na mecz drogą lądową, spędzając wiele godzin w trasie.

Trabzon
W przeciwieństwie do Rzymu, w mieście w dniu meczu było widać sporo ludzi w barwach tureckiej drużyny. Akcenty klubowe pojawiały się także w sklepach, restauracjach czy samochodach. Miejscowi kibice chodzili w koszulkach meczowych i szalikach. Czuć było, że mecz jest blisko. Miasto nie ma zbyt wiele do zaoferowania zarówno w temacie zwiedzania, jak i atrakcji imprezowych, dlatego też dużo osób nie zostało po meczu, decydując się na szybki powrót do kraju albo Gruzji.

Jesteśmy zawsze tam...
Miejscowych najwyraźniej mecz zbytnio nie interesował, bo frekwencją nie zbliżyli się do wyniku z Lazio. Tylko trybuny za bramkami zapełniły się niemal w całości. Widać, że stadion lata świetności ma już dawno za sobą, zarówno jego konstrukcja, jak i standardy wykonania nie powalają na kolana. Z drugiej strony, jeszcze 10 lat temu patrzylibyśmy z zupełnie innej perspektywy.

Doping miejscowych był prowadzony głównie z jednej trybuny znajdującej się za bramką, gdzie oprócz bębnów pojawiły się flagi na sztycach. Pozostałe trybuny także włączały się do dopingu, ale bardziej spontanicznie. Rożne części stadionu prowadziły różny doping, w tym samym czasie śpiewając co innego - ogólnie, panował duży chaos. Nam przypadło miejsce w sektorze gości usytuowanym blisko jednej z trybun za bramkami, w dość bliskim sąsiedztwie miejscowych. W pierwszej połowie gospodarze zaprezentowali malutką drukowaną sektorówkę.

Ostatecznie w sektorze gości pojawiły się 123 osoby. Na płocie zawisła jedna flaga - Legia w ojczystych barwach. Jeszcze przed rozpoczęciem meczu zaczęliśmy nasz doping od ryknięcia "jesteśmy zawsze tam...", które spotkało się z głośnymi gwizdami miejscowych. To był najlepszy dowód, że dobrze nas było słychać na stadionie! Przez większość meczu miejscowi odpowiadali na nasze śpiewy gwizdami, a my dalej robiliśmy swoje. Regularny doping urozmaicaliśmy wymianą "uprzejmości" z miejscowymi kibicami, którzy z biegiem czasu coraz bardziej cieszyli się ze zwycięstwa swojej drużyny.

Przed wyjazdem do Turcji wielu z nas liczyło na zobaczenie z bliska dopingu w wykonaniu kibiców, których często uważa się za jednych z bardziej fanatycznych. Okazuje się jednak, że przepaść dzieląca pod tym względem fanów w tym kraju jest ogromna.

Europejska jesień
Patrząc na rezultat, który Legia osiągnęła na boisku w Trabzonie, niestety wiele wskazuje na to, że wyprawa na Cypr będzie ostatnim wyjazdem w tym sezonie w europejskich pucharach. Trzy mecze, trzy porażki to wynik, który nie daje zbyt wiele nadziei. Szkoda, że cykliczne wiosenne wyjazdy po Europie to dla nas jedynie marzenia.

Frekwencja: 18000