Adam Marciniak 6
Saidi Ntibazonkiza 10
Krzysztof Danielewicz 7
Damian Dąbrowski 14
46' Łukasz Zejdler 23
Sebastian Steblecki 17
Marcin Budziński 27
Matko Perdijć 30
83' Edgar Bernhardt 9
46' Przemysław Kita 18

Kucharz usmażył Cracovię

Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie Cracovię 4:1 w meczu kończącym ligowe zmagania "wojskowych" w rundzie jesiennej. Bohaterem spotkania został Michał Kucharczyk, który oprócz zdobycia trzech goli zanotował asystę przy trafieniu Helio Pinto. Legioniści kończą półmetek sezonu na pierwszym miejscu tabeli z 43 punktami na koncie.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęła Cracovia. Już sześć minut po pierwszym gwizdku sędziego goście wyszli na prowadzenie za sprawą Saidiego Ntibazonkizy. Burundyjski zawodnik wykorzystał błąd defensywy Legii oraz minięcie się z piłką wychodzącego Dusana Kuciaka i z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do pustej bramki. Kilka chwil potem legioniści doprowadzili do remisu. Henrik Ojamaa posłał dobre podanie do Michała Kucharczyka, który wbiegając w pole karne Cracovii zdecydował się na mocne uderzenie w krótki róg. Ku zaskoczeniu chyba wszystkich kibiców piłka moment później zatrzepotała w siatce i zmusiła przyjezdnych do rozpoczęcia gry od środka boiska. W 16. minucie gry z doskonałej strony pokazał się Dusan Kuciak. Bramkarz Legii w znakomitym stylu z kilku metrów obronił uderzenie z powietrza Sebastiana Stebleckiego. Dwie minuty potem "wojskowi" powinni objąć prowadzenie. Wladimer Dwaliszwili znalazł się w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Pilarzem, z łatwością minął biegnącego golkipera z Krakowa, jednak mając przed sobą pusta bramkę trafił zaledwie w słupek. Przez kolejne minuty legioniści osiągnęli niewielką przewagę, jednak nie potrafili oddać groźnego uderzenia w kierunku Krzysztofa Pilarza.
Dopiero w 34. minucie dobrą okazję miał Tomasz Jodłowiec. Zawodnik gospodarzy ładnie główkował po rzucie wolnym, lecz bez problemów interweniował bramkarz Cracovii. Kilka chwil potem podopieczni Jana Urbana wyszli na prowadzenie. Michał Kucharczyk płasko dośrodkował z prawego skrzydła, a akcję na środku szesnastki gości zakończył Helio Pinto, który w szczęśliwych okolicznościach umieścił piłkę bramce rywali.

Kilkadziesiąt sekund po zmianie stron krakowanie przeprowadzili groźną akcję. W pole karne Legii wpadł Przemysław Kita, ale jego dośrodkowania nie zdołał zamknąć żaden z partnerów. Pomimo dobrego początku ze strony Cracovii, to legioniści z biegiem czasu znacznie pewniej poczynali sobie na placu gry. W 58. minucie z ostrego kąta Krzysztofa Pilarza starał się zaskoczyć Henrik Ojamaa, lecz jego próbę pewnie wyłapał bramkarz gości. Chwilę potem Estończyk ponownie wystąpił w roli głównej, lecz tym razem ze względu na piękną asystę, którą obsłużył Michała Kucharczyka. Letni nabytek Legii znakomicie urwał się lewym skrzydłem, po czym dośrodkował w pole karne, gdzie akcję świetnie sfinalizował strzelec pierwszego w tym pojedynku gola dla "wojskowych".
W 67. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Wladimer Dwaliszwili, jednak gruziński napastnik kopnął piłkę zdecydowanie zbyt słabo. Kwadrans przed końcem pojedynku Cracovia mogła zdobyć kontaktowego gola. Po pięknej akcji całego zespołu płasko strzelał Sebastian Steblecki, ale pewnie interweniował Kuciak. W 83. minucie Kucharczyk mógł ustrzelić hat-tricka. Pomocnik Legii stanął oko w oko z bramkarzem Cracovii, jednak nie zdołał przerzucić nad nim piłki. Kilka minut potem ten sam piłkarz był już bardziej skuteczny. Tym razem Kucharczyka znakomitym podaniem obsłużył Henrik Ojamaa, a polski zawodnik nie miał kłopotów z pokonaniem bezradnego Pilarza.

Autor: Wiśnia
Znalazłeś błąd? Napisz

Niedzielne popołudnie przy Łazienkowskiej i pożegnanie z ekstraklasą na czas zimowej przerwy. Legia podejmie u siebie siódmą Cracovię, która wyjątkowo dobrze radzi sobie na wyjazdach.
Podopieczni Wojciecha Stawowego najlepiej punktują na wyjazdach w obecnych rozgrywkach ligowych. Bilans "Pasów" to 5 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki.
Najpierw patrzymy na składy i w oczy rzucają się dwie rzeczy... Krótka ławka rezerwowych Legii oraz... nazwisko Bartosza Żurka wypożyczonego do krakowskiego zespołu. Czy podobnie jak Olek Jagiełło wejdzie z ławki i skarcie legionistów?
A teraz rzut oka na sektory. Kompletu rzecz jasna nie będzie, ale te 15 000 powinno być. Goście zajęli górną część sektora, ale ściśnięci jak sardynki na pewno nie siedzą
Obie drużyny zakończyły już rozgrzewkę
"Mam tak samo jak Ty, miasto moje a w nim..." niesie się po stadionie
"Mistrzem Polski jest Legia..." i wszystko jasne. Wychodzą!
Cracovia ubrana jak Manchester City, tj. na błękitno. Legia klasycznie na biało

1' - No to gramy!
2' - Kibice zaczęli od Legia, Legia, Legia, Legia gooool i nie mamy nic przeciwko, aby identycznie zaczęli zawodnicy
3' - Cracovia się rozpędza.. Szeliga z prawej strony schodzi do środka. Krakowianie na połowie gospodarzy
3' - Zagranie w stronę Budzińskiego, ale ten się znalazł na ewidentnym spalonym
4' - Legia wychodzi pressingiem. Atakuje gości i to się opłaciło...
5' - Piłka adresowana do Dwaliszwiliego... Furman na prawą stronę, ale niedokładnie rozciąga i piłka pada łupem przeciwnika
5' - Czysty wślizg Rzeźniczaka w środkowej strefie, ale nie nacieszyliśmy się zbyt długo posiadaniem futbolówki
6' - Jak na razie to oglądamy nieco takiej kopaniny w środkowej strefie boiska. Żadna ze stron nie może przeprowadzić sensownej akcji
7' - GOL! Saidi Ntibazonkiza! (Cracovia)
8' - Źle, źle, źle... Najpierw piłki nie sięgnął Astiz, a po chwili pomylił się Kuciak i tym samym Saidi miał otwartą drogę do pustej bramki legionistów. Legia 0. Cracovia 1
9' - Akcja Bereszyńskiego prawym skrzydłem... Jednak dośrodkowanie nie znalazło odbiorcy w postaci legionisty
9' - Furman do Wawrzyniaka, który miał czas, żeby wrzucić, a... w zasadzie podał do Pilarza
10' - Jodłowiec, Furman, legioniści z problemami, ale utrzymują się przy piłce i chcą skonstruować jakiś atak..
11' - Wawrzyniak idzie na przebój, do końca, ale w decydującym momencie Dąbrowski zablokował dogranie "Rumianego" i mamy rzut rożny
11' - Mocno zawieszona piłka... Wyciąga się Pilarz jak struna i uprzedza tym samym Rzeźniczaka
12' - GOL! Michał Kucharczyk! (Legia)
12' - Kuchaaaaaaaaaaaarczyk!!! Dostał piłkę, wbiegł w pole karne, przymierzył i huknął jak z aramty nie dając szans Pilarzowi! Legia 1. Cracovia 1
13' - I ponownie na tablicy mamy wynik remisowy
14' - Furman... najpierw mógł pograć z Ojamą, ale zrobił sam kilkanaście metrów, żeby finalnie niedokładnie obsłużyć Dwaliszwiliego
15' - Rzeźniczak podaje do Danielewicza... Akcja Cracovii... Saidi próbuje uderzać, ale momentalnie został zablokowany
16' - Rozkręca się Marciniak na lewej flance, ale Bereszyński traktuje go wślizgiem
16' - Jeszcze rzut rożny dla przyjezdnych
17' - Brawo Kuciak! Steblecki złożył się do strzału i... raz, że trafił w bramkarza Legii, który interweniował dość instyktownie
18' - Kolejne wybicie z narożnika przez graczy w błękicie.. Legioniści jednak umiejętnie się bronią!
20' - Cracovia w ataku, ale Kucharczyk zalicza świetny przechwyt... i podaje do Dwaliszwiliego. Gruzin uprzedza Pilarza, który wyszedł z bramki... Wraca gracz "Pasów", Dwaliszwili strzela na pustą, jeszcze lekka zmiana lotu piłki i... słupek!!!
21' - Trzeba przyznać, że choć na zegarze nie minęła jeszcze 20 minuta, to spokojnie mógłby być na tablicy wynik 2-2, bo obie ekipy miały klarowne sytuacje
22' - Kucharczyk... najpierw położył rywala, potem zwiódł drugiego, ale wykończenie tej akcji strzałem lub zgraniem do środka pozostawiało nieco do życzenia
23' - Cracovia łatwo, kilkoma podaniami, przedarła się pod bramkę Kuciaka, ale zabrakło wykończenia akcji strzałem w decydującym momencie
23' - Saidi z Rzeźniczakiem na skrzydle.. nie dał się oszukać obrońca Legii, a i gracz Cracovii przekroczył przepisy
26' -
27' - Rzeźniczak nabiera odwagi, rusza piłką, wrzuca w pole karne, gdzie w zasadzie Pilarz zrobił to, co do niego zależało
28' - Wawrzyniak na lewej, ale naciskany przez Danielewicza... Faulowany legionista
28' - Jodłowiec źle na skrzydło. Saidi zalicza przechwyt i nakręca akcję, którą.. wykańcza marnym, celem strzałem
30' - Cracovia zamknięta na długości 20-25 metrów przez moment
31' - Chyba jakiegoś urazu doznał Ntibazonkiza. Przy graczu Cracovii są już lekarze
31' - Z graczem "Pasów" już wszystko w porządku i już jest komplet na boisku
32' - Fani z Krakowa mają chyba baaaardzo ubogi repertuar swoich przyśpiewek, bo bardzo często wrzucają na Legię
33' - Jak obie ekipy dość dobrze zaczęły spotkanie, tak teraz tempo i poziom gry sukcesywnie spada
35' - Rzut wolny dla Legii... Będzie okazja dla Furmana, żeby zaliczyć asystę...
36' - Dośrodkowanie w pole karne, gdzie Astiz strzela głową. Gdyby piłka zmierzała przy słupku, to pewnie radowalibyśmy się z 2-1, a tak... futbolówka wylądowała prosto w rękach rywala
37' - Wawrzyniak w kierunku Dwaliszwiliego. Dobra wrzuta w kierunku "Lado", ale niestety równie dobrze interweniował defensor gospodarzy
38' - GOL! Helio Pinto! (Legia)
39' - GOOOOL !!! Kucharczyk w prawej strony.. jakby nie wyszło mu te zagranie, ale ostatecznie Pinto przejmuje piłkę i precyzyjnym strzałem od słupka pokonuje Pilarza. Legia 2. Cracovia 1
40' - Swoją drogą.. sporo w tej akcji było przypadku niż czystych, ładnych zagrań. Najważniejsze, że finalnie Legia podwyższyła na 2-1. Radujmy się
41' - Oby po tej bramce gospodarze wrócili na właściwe tory i spokojnie kontrolowali dalsze losy spotkania
44' - Cracovia przy piłce... Goście starają się jeszcze przeprowadzić jakąś bramkową akcję w tej połowie, aby do szatni schodzić w lepszym nastroju
45' - Dwaliszwili nie przebiera w środkach w walce z Żytko, ale zdaniem arbitra przebrał miarkę. Faul
46' - Żółta kartka: Mateusz Żytko (Cracovia)
46' - A to za faul na "Lado"
46' - Sędzia dolicza 1 minutę
47' - ...a fani z Krakowa śpiewają na... Wisłę
47' - Legia jeszcze w środku wozi się z piłką...
47' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Emocji nie brakowało. Legioniści od 0-1, zrobili 2-1. Jest dobrze
W zespole gości jedna zmiana. Za Zejdlera wszedł Kita

46' - Zmiana Cracovia:

Łukasz Zejdler -
Przemysław Kita
47' - Łojej, nieźle powieziony Rzeźniczak przez Stebleckiego. Jeszcze nie koniec, ale rywalom zabrakło precyzji, żeby wyrównać
47' - Kita rozmontowany przez Rzeźniczaka i Bereszyńskiego
48' - Na stadion zawitało dziś 15126 widzów
49' - Wawrzyniak na lewej stronie... faulowany? Sędzia uznał, że nie
50' - Helio nie dał rady minąć Dąbrowskiego, ale nie szkodzi... starał sie odebra mu piłkę. Legia nadal na połowie rywala
50' - Sędzia Marciniak ma uwagi do Kity, który zbyt ostro potraktował teraz Rzeźniczaka
51' - Furman z rzutu wolnego... na 15 metr, ale ostatecznie piłka ląduje w rękach Pilarza
51' - Zawodnik Cracovii złapanym na spalonym... a gdzie był w tym czasie Bereszyński?
52' - Rozgrzewają się Mikita, Augusto i Radović
52' - Furman raz jeszcze z wolnego... tym razem mocniej, ale jego partnerzy nie zdołali oddać strzału
53' - Pojedynek dwóch "siódemek", ale Ojamaa nie dał rady kiwnąć Danielewicza
54' - Jodłowiec! Czysto, choć od tyłu wygarnia piłkę rywalowi!
55' - Jodłowiec walczy do upadłego... Jeszcze Astiz pokazał pazur i...
55' - Żółta kartka: Inaki Astiz (Legia)
56' -
56' - Mieli nieco miejsca przeciwnicy, ale Bereszyński bardzo dobrze odnalazł się w całej akcji i odzyskał piłkę
56' - Dwaliszwili.. walczy z Kosanoviciem, który się nie patyczkuje i wybija na róg
57' - Furman w pole karne.. trochę zamieszania, trochę wybijania głową, ale jeszcze się kręcimy w okolicach szesnastki
58' - Ojamaa wziął sprawy w swoje ręce.. strzela z ostrego kąta, a może i mocno chciał wstrzelić... Tak czy inaczej, Pilarz bez trudu wyłapał tę piłkę
59' - "Bereś" po profesorsku, nie dał się naciągnąć na faul... choć Saidi już spoglądał w stronę arbitra
59' - GOL! Michał Kucharczyk! (Legia)
59' - GOOOOOOL !!!! Ksiązkowo przeprowadzona akcja.. Ojamaa popędził z lewej strony, dośrodkował precyzyjnie, a Kucharczyk po prostu dostawił nogę i wpakował piłkę do siatki! Kucharczyk razy dwa!
60' - Pojedynek między Bereszyńskim a Ntibazonkizą na remis.. wzajemnie sobie odebrali po piłce
61' - Żółta kartka: Marcin Budziński (Cracovia)
62' -
62' - Sprytne zagranie gości, ale Astiz przytomny i wybił za wczasu na róg
63' - Dośrodkowanie i tym razem wybija Astiz poza pole karne...
64' - Bereszyński w ferworze walki aż zgubił ochraniacz
64' - Z sektora gości popłynęło już "Czy wygrywasz, czy nie..."
65' - Mikita przywołany przez Kibu. Zatem wkrótce będziemy świadkami pierwszej roszady w zespole Legii
67' - W wykonaniu Cracovii miała być tiki-taka, a jest taka...
67' - Akcja Legii.. Dwaliszwili decyduje się na strzał lewą nogą z 17 metra, ale broni Pilarz
68' - I to są ostatnie podrygi Gruzina, bo Mikita fejsbukowicz już czeka przy linii
68' -
68' - Zmiana Legia:
Wladimer Dwaliszwili -
Patryk Mikita
70' - Saidi aż klepnął dwukrotnie w zieloną murawę ze złości, gdyż był przekonany, że był na nim faul w polu karnym, a tu sędzia kazał mu wstać i grać dalej
71' - Szykuje się do wejścia Radović. Miroslav zastąpi najprawdopodniej Helio Pinto. Aczkolwiek nie uprzedzajmy faktów
73' - Zmiana Legia:
Dominik Furman -
Miroslav Radović
73' - A jednak nie Pinto, a Furman zszedł z placu boju
75' - Ulalalaa.. Aż trener Stawowy kopnął ze złości, po tym jak Steblecki zmarnował dobrą okazję do zmniejszenia rozmiarów porażki. Jednak po jego strzale Kuciak obronił
75' - Cracovia na połowie legionistów...
77' - Strzał! Broni Kuciak, który dla pewności zbił na róg
78' - Dośrodkowanie.. nikt nie przecina tej piłki. Mimo to, to zawodnicy w błękitnych koszulkach mogli dalej kontynuować swą akcję
80' - Ojamaa...chyba już nie da rady kontynouwać gry. Najpierw odebrał piłkę Żytce, ale po chwili zaczął się zwijać z bólu
81' -
81' - Oby to nie był uraz, bo wówczas do Zabrza pojedziemy w 15 chłopa, w tym dwóch bramkarzy
81' - Henrik twardy Estończyk, da radę kontynuować grę
83' - Aj! Świetne podanie z głębi pola do Kucharczyka, który nabiera szybkości.. już widzimy oczami wyobraźni hattrick, ale w akcji 1 na 1 za lekko podciął piłkę i ta wylądowała w rękach Pilarza
83' - Zmiana Cracovia:
Mateusz Żytko -
Edgar Bernhardt
83' - Inna sprawa, że Kucharczyk mógł podawać Mikicie, który miałby przed sobą praktycznie pustą budę
85' - Aj! Pinto świetnie wyłuskał piłkę, zagrał do Radovicia, który przekombinował i na 16 metrze się pogubił. Szkoda, bo miał u boku kolegów
86' - Legia oszczędnie, nie napala się, ale szanuje piłkę...
86' - GOL! Michał Kucharczyk! (Legia)
87' - Po zawodach! Hattrick Kucharczyka, który dostał świetne podanie i tym razem stojąc oko w oko z Pilarzem nie spudłował
87' - Zmiana Legia:
Henrik Ojamaa -
Łukasz Broź
87' - Brawa dla Ojamy od stołecznej publiczności... i nawet poniosło się z Żylety jego nazwisko. No, no...
88' - Aj! Mikita przed szansą, ale uderzył z 17 metra tuż obok celu!
90' - Tu już powoli trzeba kończyć mecz
91' - Sędzia dolicza 3 minuty
92' - Cracovia jeszcze ma chęć, jeszcze na połowie legionistów...
92' - Aktywny Steblecki, ale traci piłkę 25 metrów od celu
92' - Żółta kartka: Tomasz Jodłowiec (Legia)
93' - Jeszcze żółta "Jodła". Koreańska?
93' - Rzut wolny dla Cracovii... Kropnięcie bezpośrednie, ale nad bramką
94' - Koniec meczu!

Koniec! Legia godnie żegna się z ligową jesienią i gromi u siebie Cracovię 4-1. Wyróżniająca się postać? Michał Kucharczyk, zdobywca trzech bramek. Brawo!
Przed Legią jeszcze pucharowy mecz w Zabrzu. Ligę witamy 14 lutego meczem z Koroną
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji Live! i zapraszamy na dużo więcej z meczu na stronę główną Legionisci.com

Udane zakończenie roku

Za nami ostatni w tym roku mecz Legii przy Łazienkowskiej. Frekwencja tym razem była trochę lepsza niż na spotkaniu z Lazio, a biorąc pod uwagę niezły mecz i doskonałą zabawę na trybunach, chyba nikt nie żałował, że spędził ten grudniowy dzień na naszym stadionie. Jak za starych dobrych czasów, przez całe spotkanie na Żylecie powiewało kilka większych flag na kiju.

To czy mecz z Cracovią odbędzie się nie było takie oczywiste. Po pierwsze wojewoda Kozłowski pokazał już nie raz, że jest srogim panem i władcą i w każdej chwili może zamknąć stadion. Po drugie kluby Ekstraklasy podobno rozważały bojkot, związany z decyzjami administracji państwowej odnośnie zamykania stadionów.
Cracovia już wcześniej zapowiedziała wyjazd autokarowo-samochodowy, a wesprzeć ich miała Polonia. Ostatecznie polonistom, ze względu na jakieś bzdurne regulaminy dotyczące miejsca zamieszkania, nie dane było wejść na stadion. Przyjezdni stawili się w 910 osób, w tym Arka (85), Tarnovia (15), Lech (10) i GKS Tychy (8).

Legioniści już przed meczem skandowali hasło pod adresem "Pasów" - "Zobaczcie sami, trzymacie z konfidentami". Oberwało się także innej zgodzie Cracovii - Arce.

Przed rozpoczęciem spotkania "Staruch" zachęcał wszystkich do głośnego dopingu, byśmy zapamiętali ten ryk na dwa miesiące, przez które czekać będziemy na kolejne mecze piłkarzy. I rzeczywiście, doping tego dnia stał na niezłym poziomie. W pierwszej połowie świetnie wychodziła nam świąteczna wersja "Legia gol, Legia gol, Legia Legia gol", przy której cały stadion tańczył. Nie mogło zabraknąć także pieśni "Niepokonane miasto, niepokonany klub" czy "Szkoła, praca...".

Początek w wykonaniu naszych piłkarzy nie był najlepszy, a po golu na 0-1 cieszyli się kibice gości. W naszych szeregach nastąpiła jednak jeszcze większa mobilizacja i kolejne wybuchy radości miały już miejsce na wszystkich sektorach stadionu poza tym dla przyjezdnych. Cracovia pod względem dopingu pokazała się słabo. Przez większość meczu byli cicho, uaktywniali się tylko przy okazji bluzgania na nasz klub. To, co sądzimy o nożownikach, przekazaliśmy przyjezdnym pod koniec spotkania.

Na Żylecie zawisły tego dnia różne okazjonalne transparenty. Najdłuższy z nich przesyłał życzenia świąteczne kibicom, którzy na razie święta muszą spędzić w odosobnieniu. Inny nawiązywał do 'koronnego' - "Hanior, czy jesteś blisko, czy daleko stąd, Legia ci życzy ostatnich świąt!". W przerwie spotkania pod gniazdem można było kupić bilety na mecze koszykarzy na Torwarze, które rozegrane zostaną 12 i 25 stycznia.

W drugiej połowie poziom decybeli był wyższy niż w pierwszej części gry. Konkretnie wychodziło nam m.in. "Hej Legia gol", a w końcówce "Hit z Wiednia". "Zostały trzy minuty, niech to będą najgłośniejsze 3 minuty w tym roku" - mobilizował wszystkich gniazdowy. Końcówka wyszła nam naprawdę nieźle, a do tego dobra postawa piłkarzy sprawiła, że ten rok zakończyliśmy pozytywnym akcentem.

W środę nasi piłkarze zagrają jeszcze w Zabrzu, ale ze względu na brak sektora gości, nas po raz kolejny zabraknie na tym stadionie. W sobotę zaś ostatni w tym roku - i niezwykle ważny pod względem sportowym - mecz koszykarzy na Bemowie. W sobotę i niedzielę ostatnie tegoroczne spotkania rozegrają również hokeiści, którzy podejmą na Torwarze II KS Toruń.
W styczniu czekają nas dwa ciekawe wydarzenia: mecze koszykarzy na dużym Torwarze 12 i 25 stycznia. Do końca przerwy zimowej gorąco zachęcamy do wspierania legijnych sekcji.

Frekwencja: 15126