Tomasz Jodłowiec 3
Ivica Vrdoljak 21
65' Michał Żyro 33
57' Ondrej Duda 8
66' Raphael Augusto 77
Miroslav Radović 32
Konrad Jałocha 91
66' Henrik Ojamaa 7
57' Wladimer Dwaliszwili 13
65' Michał Kucharczyk 18

RADOść z punktu

Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 1-1 w meczu 25. kolejki ekstraklasy. Pierwsi gola zdobyli gospodarze za sprawą celnego uderzenia z jedenastu metrów Marco Paixao. Siedem minut przed końcem meczu punkt legionistom zapewnił Miroslav Radović, który uhonorował swój 300 występ na ligowych boiskach zdobyciem bramki.

Na początku spotkania nieco lepsze wrażenie sprawiał Śląsk Wrocław, który śmiało poczynał sobie na połowie legionistów. W 9. minucie gry to jednak goście zmarnowali znakomitą okazję do wyjścia na prowadzenie. Po akcji Miroslava Radovicia i sprytnym przepuszczeniu piłki przez Michała Żyrę sam przed Marianem Kelemenem znalazł się Ondrej Duda, lecz Słowak trafił wprost w instynktownie interweniującego Mariana Kelemena. Sześć minut potem Michał Żyro zbiegł z prawego skrzydła ku osi boiska, ale jego uderzenie było zdecydowanie zbyt słabe. Chwilę potem Duda po raz kolejny zmarnował stuprocentową okazję. Po dograniu od Radovicia nowy nabytek Legii stał kompletnie nieatakowany na piątym metrze od bramki Śląska, jednak tym razem przeniósł piłkę ponad poprzeczką. W 23. minucie do pierwszego wysiłku został zmuszony Dusan Kuciak, kiedy pewnie złapał piłkę po strzale z dystansu Dalibora Stevanovicia. Dwie minuty później Ondrej Duda wywalczył futbolówkę w szesnastce gospodarzy i po technicznej próbie Miroslava Radovicia skuteczną obroną popisał się golkiper wrocławian.
W 29. minucie meczu swojego debiutanckiego gola w ekstraklasiem mógł zdobyć Flavio Paixao. Portugalczyk, będąc przed polem karnym, przyjął podanie od swojego brata Marco i tym razem "wojskowym" dopisało sporo szczęścia. Blisko za dziesięć minut ponownie zaatakował Śląsk. Marco Paixao chciał zaskakującym uderzeniem z ostrego kąta zaskoczyć Kuciaka, ale ten był czujny i nie dał się zaskoczyć.

Kilka minut po zmianie stron swoją dobrą formę musiał zaprezentować Dusan Kuciak. Bramkarz Legii przytomnie interweniował po ostrej wrzutce ze skrzydła od Dudu. Po godzinie gry znów zagrozili gospodarze. Środkiem pola ładnie przedarł się Robert Pich, który w pełnym biegu oddał mocny strzał, lecz na szczęście dla stołecznych graczy był niedokładny. W 66. minucie Śląsk wyszedł na prowadzenie. Kontrowersyjny rzut karny, podyktowanym za zagranie ręką we własnym polu karnym Dossy Juniora, pewnie wykorzystał najlepszy strzelec gospodarzy Marco Paixao. Podopieczni Henninga Berg szybko rzucili się do odrabiania strat. Chwilę po starcie gola samotny rajd przeprowadził wprowadzony chwilę wcześniej Michał Kucharczyk, jednak jego uderzenie było nieznacznie niecelne.
W 73. minucie Miroslav Radović wpadł w szesnastkę gospodarzy, dograł do wbiegającego Henrika Ojamy, ale próbę Estończyka w ostatnim momencie zablokował Rafał Grodzicki. Sześć minut później Michał Kucharczyk znalazł się w sytuacji sam na sam po podaniu od Radovicia i ponownie górą był świetnie prezentujący się Marian Kelemen. W 81. minucie Robert Pich wypatrzył dobrze ustawionego Dalibora Stevanovicia i ten zamiast do siatki, posłał piłkę wysoko ponad celem. Za moment sprawiedliwości stało się zadość. Miroslav Radović świetnie przyjął futbolówkę w polu karnym wrocławian, nieatakowany obrócił się i mocnym wolejem zmusił do kapitulacji Kelemena.

Autor: Wiśnia
Znalazłeś błąd? Napisz

17:12 - Witamy z Wrocławia! Za niecałą godzinę początek spotkania Legii ze Śląskiem. Znamy już składy obu drużyn
17:25 - Legia dziś w niespodziewanym zestawieniu. Wydawało się, że pod nieobecność Sa i Efira pewne miejsce w ataku ma Dwaliszwili, tymczasem Henning Berg zdecydował się zagrać bez klasycznego napastnika. Prawdopodobnie na tej pozycji zobaczymy Radovicia
17:40 - Dziś na trybunach zasiądzie około 15 tysięcy kibiców

Dziś debiutuje Duda:
17:50 - Jesienią Legia wygrała u siebie 2-1 po bramkach Tomasza Jodłowca i Jakuba Rzeźniczaka. Bramkę dla wrocławian zdobył Marco Paixao. Dzisiaj cała trójka ponownie spotka sie na murawie
17:52 - Jeszcze rzut oka na tabelę. Ewentualna wygrana Legii da 12 punktów przewagi nad Ruchem i Wisłą. Natomiast gospodarze bardzo potrzebują "oczek", gdyż plasują się na 13. miejscu
W rezerwie mamy dziś Zorro:

17:57 - Wychodzą. Legia w biało-czarnych strojach. Gospodarze w zielonym komplecie meczowym

1' - Gramy! Rozpoczęli bracia Paixao, czyli Marco z Flavio
2' - Flavio traci piłkę. Augusto zalicza przechwyt, ale Legia nie wychodzi z atakiem. Strata w środkowej strefie boiska
2' - Akcja lewą stroną, ale dośrodkowanie Dudu zablokowane
4' - Śląsk nie jest zespołem własnego boiska. Na dwanaście spotkań zaliczył po 4 zwycięstwa, remisy i porażki
4' - Z kolei legioniści nie zawsze dobrze radzą sobie na wyjazdach. Na tuzin meczów wygrali połowę, a w pięciu uznawali wyższość rywali
5' - Augusto, Junior, legioniści radzą sobie w defensywie i przerywają akcję rywali na 20 metrze
6' - Legia na prawej stronie... ale ekipa Berga nie konstruuje ofensywnej akcji. Wręcz przeciwnie - zalicza szybką stratę
6' - Flavio ofiarnie utrzymuje piłkę w boisku, ale Dudu nie potrafił wykorzystać dobrej interwencji kolegi
7' - Śląsk próbuje forsować obronę Legii lewym skrzydłem... Zagranie do Stevanovicia, który technicznie na głowę Marco Paixao i... przerzuca piłkę nad poprzeczką! Gdyby napastnik wrocławian lepiej przymierzył, to kto wie, czy Kuciak nie miałby więcej pracy
8' - Przypomnijmy, iż również dzisiaj Legia gra o swoje zwycięstwo nr 1000
8' - Brzyski dobrze asekuruje na skrzydle
9' - Duda przy piłce... naciskany, ale zagrał na wolne pole w stronę Augusto. Jednak piłka pada łupem gospodarzy
10' - Aj!!!!! Cóż za akcja! Wyśmienita okazja legionistów!
11' - Akcja prawym skrzydłem od Brozia, Radović zgrywa w polu karnym do środka, Żyro puszcza piłkę i ta ląduje u stóp Dudy, który.. z bliskiej odległości uderza prosto w Kelemena!
12' - Zatem Duda na swojego pierwszego gola w Legii jeszcze chwilę poczeka, choć mógł się cieszyć już teraz... A tak, na tablicy 0-0
12' - Jodłowiec, Radović, Żyro... zagranie w kierunku pola karnego, ale piłka pada łupem Kelemena. Za mocno...
13' - Radović pędzi środkiem, ale zwalnia, czeka na kolegów. Jest Żyro w obrębie szesnastki, ale piłka mu odbija się od nogi
14' - Na spalonym przyłapany Miroslav Radović
14' - Jodłowiec odzyskuje piłkę, ale wybija gdzieś na uwolnienie...
15' - Stevanović w kierunku Ostrowskiego, ale zawodnik Śląska nie opanował futbolówki na skrzydle
16' - Vrdoljak z głębi pola do Brozia, Żyro...
16' - Żyro z dystansu, ale kompletnie nieudany strzał... Po ziemi, za lekko, bez zagrożenia
18' - Augusto, ale do tyłu, Radović pięknie do Brozia... Ten spojrzał, płasko w pole karne, gdzie leży Grodzicki, ale Duda nie pakuje piłki do siatki
19' - I jeszcze raz Duda przed ogromną szansą!!! Radović zgrywa do środka, a Duda z kilku metrów przenosi piłkę nad poprzeczką!!!
19' - To debiut Dudy i być może w jego głowie dzieją się różne rzeczy, ale nogi mimo wszystko, choć w jednej z trzech akcji powinny się posłuchać, a Legia.. powinna prowadzić przynajmniej 1-0
20' - Na pewno na plus dla Legii łatwość przedzierania się pod bramkę Kelemena, ale te prezenty po prostu trzeba wykorzystywać, żeby później nie było nerwówki
23' - Atak Śląska. Legioniści źle wybijają.. Jeszcze wrzutka z lewego skrzydła, gdzie Flavio Paixao przyatakował nogi Rzeźniczaka, choć w zamyśle pewnie chciałby skierować piłkę do siatki Kuciaka, a tak... róg
23' - Dośrodkowanie.. futbolówka przed szesnastką. Stevanović z dystansu, ale pewnie między słupkami Kuciak
24' - Żyro na flance z Kokoszką, ale górą defensor w zielonej koszulce
25' - Aj! Jodłowiec w pole karne... Duda przechwycił piłkę i do Radovicia, ale Kelemen wyciągnął się jak struna i wybija na róg
26' - Wrzutka w pole karne, ale od bramki Kelemen, który niewątpliwie zyskuje pewności siebie z minuty na minutę
27' - Broź wypatrzył Radovicia.. Dalekie zagranie w kierunku Serba, ale zabrakło nieco precyzji, bo zamiary legionistów idealnie odczytał bramkarz Śląska
27' - Radović, Duda do Augusto, który ma przed sobą dwóch przeciwników, ale nie daje im rady
28' - Pich faulowany w kole
29' - Wścieka się Kuciak na Brzyskiego! To efekt akcji, którą przeprowadzili gospodarze i wykończyli ją strzałem Flavio
30' - Kolegów z zespołu uspokoił Vrdoljak
30' - Flavio do Patejuka, zagrywa w pole karne, ale na posterunku był Junior
31' - Żyro rozciąga grę na skrzydło do Brozia, ale ten marnuje akcję zagrywając w pole karne do... nikogo
32' - Ah! Paixao ze Stevanoviciem znaleźli się tuż przed Kuciakiem, ale liniowy dopatrzył się spalonego
32' - Po szturmie legionistów, do głosu powoli zaczynają dochodzić gospodarze
35' - Hateley przerywa akcję legionistów wchodząc wślizgiem... Mimo to Legia na połowie przeciwnika
35' - Vrdoljak nieustępliwy, walczy do końca o piłkę z pozytywnym skutkiem
36' - Ah, Jodłowiec dobrze odczytał zamiary, ale po jego przechwycie, piłka wylądowała ponownie u stóp rywala. Szkoda
38' - Ahhh! Zagranie z głębi pola do Radovicia, który przyjmuje piłkę i huknął jak z armaty! Wysoko, niecelnie... A przed "Rado" był tylko Kelemen... To już piąta z bramkowych akcji w wykonaniu Legii
38' - Kto wie, jak wykończone zostałyby te akcje przez rasowych napastników
38' - Odpowiedź Śląska... Paixao z ostręgo kąta, ale wybijają na róg legioniści
39' - Stały fragment gry nie przyniósł pozytywnych skutków dla zawodników w zielonych strojach.. Sędzia Gil dopatrzył się faulu
39' - Grodzicki do Ostrowskiego... niedokładnie, piłka wychodzi na aut
40' - Brzyski z autu bezpośrednio do Żyry. Ten spojrzał czy nie jest na spalonym, ale nie... Żyro sam w polu karnym, idzie do linii, czeka na kolegów, ale za mocno nie ma komu podać.. W końcu jest Radović, ale Żyro nie zagrywa już dokładnie tak jak by mógł... Strata, po dobrze zapowiadającej się akcji
41' - Radović kapitalnie w stronę Dudy, ale ten naciskany przez Stevanovicia, nie daje rady oddać strzału
42' - Teraz Ostrowski sunie prawym skrzydłem... Dośrodkowanie z prawej flanki, ale Junior wyjaśnia sytuację
43' - Augusto naciska na Ostrowskiego i to przyniosło efekty. Wyłuskana futbolówka, kiwnięty rywal, podanie do Jodłowca, który uderza z dystansu, ale... dokładności to tu nie było
45' - Legia próbuje się przedzierać prawą stroną...
46' - Dudu zwija się z bólu po walce z Radoviciem
46' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa, a do przerwy 0-0, choć Legia powinna prowadzić co najmniej dwiema bramkami, bo okazji ku temu było kilka. Szkoda, ale... od czego jest druga połowa
Zawodnicy już na murawie. Wszystko wskazuje na to, że trenerzy wstrzymują się ze zmianami

46' - Legioniści rozpoczyną drugą część spotkania
47' - Walka w środkowej strefie boiska... Śląsk wychodzi z akcją ofesnywną
48' - Dudu na lewej flance... próbuje minąć Brozia, ale wybiera podanie do partnera. Legia czujna, odzyskuje futbolówkę
49' - Pich, przy nim Jodłowiec.. jest jeszcze Brzyski nie dopuszcza przeciwnika do stworzenia zagrożenia
49' - Vrdoljak , Żyro do Brozia, ale ten nie dał rady opanować futbolówki w obrębie boiska
51' - Legioniści nie mają zbyt wiele miejsca.. Śląsk stara się szybko naciskać na zawodników z Warszawy
52' - Dobre zagranie na lewą stronę do Dudu, który wstrzeliwuje piłkę w pole karne, ale czujny Kuciak zdołał wypiąstkować te uderzenie
54' - Żółta kartka: Raphael Augusto (Legia)
54' - Kara dla Augusto za atak na Stevanovicia w środkowej strefie boiska
55' - Aj! Paixao w stronę Pich, któremu w ostatniej chwili wybija spod nóg Broź i jest korner... Za mocno wykonany
55' -
56' - Szykuje się do wejścia Dwaliszwili
57' - Akcja Flavio... przy nim Junior i to gospodarze wykonają rzut rożny
57' - Legioniści radzą sobie w polu karnym i zażegnują niebezpieczeństwo
57' - Zmiana Legia:

Ondrej Duda -
Wladimer Dwaliszwili
58' - Ondrej Duda już sobie dzisiaj nie pogra. W jego miejsce pojawił się rasowy napastnik
59' - Pierwszy kwadrans drugiej połowy i można odnieść wrażenie, że Legia jakby przygasła. Już bez tego polotu, który cechował stołeczny zespół w pierwszych 30 minutach meczu
60' - A może to tylko próba uśpienia czujności rywala? Oby to nie była próba uśpienia... kibiców
60' - Hateley miał sporo miejsca, żeby precyzyjnie dośrodkować w pole karne Legii
61' - I już Żyro w stronę Dwaliszwiliego, ale piłka odskakuje od Gruzina przed polem karnym Śląska
61' - Gospodarze w odwecie... Pich podciągnął kilka metrów i uderzył z dystansu. Groźnie, ale nad poprzeczką!
62' - Radović na prawej stronie, ale bezskutecznie próbował minąć Kokoszkę
63' - Ostrowski w stronę Patejuka, ale wmieszał się w to wszystko Augusto
64' - Kuciak posyła długą do Dwaliszwiliego, ale przy nim był Kokoszka, który nie dopuścił do zagrożenia pod polem karnym Kelemena
65' - Zaraz kolejne roszady. Wejdą Kucharczyk z Ojamą
65' - Żółta kartka: Dossa Junior (Legia)
66' - Zmiana Legia:
Michał Żyro -
Michał Kucharczyk
Raphael Augusto -
Henrik Ojamaa
66' - Marco Paixao strzela, ale piłka znalazła się na ciele Juniora, który plecami blokuje strzał...
66' - Karny!
67' - GOL! Marco Paixao z karnego! (Śląsk)
68' - I gol! Paixao zdobywa gola z rzutu karnego, który budzi wątpliwości... Wątpliwości, bo według sygnałów jakie otrzymujemy, Dossa chował się, chował ręce i dostał w łokieć... Zagranie nie było celowo, ale sędzia Gil uznał, że było inaczej
68' - Efekt jest taki, że Legia przegrywa 0-1, a "wystarczyło" wykorzystać, którąś z akcji w pierwszej odsłonie zawodów
69' - Broź na skrzydle. Będzie wyrzut z autu
69' - Radović w polu karnym, kiwka, zejście i próba dogrania w środek... Rzut rożny
70' - Brzyski z narożnika boiska... ale prosto na głowę zawodnika w zielonym trykocie
71' - Jeszcze raz Brzyski, ale tym razem piłka opuszcza plac gry
71' - Legia próbuje szybko wyrównać.. Kucharczyk wpada w pole karne, strzał na dalszy słupek, ale piłka przeturlała się obok celu
73' - Śląsk uskrzydlony prowadzeniem... Do końca meczu jeszcze 20 minut
74' - Ajajajaj! Radović w roli głównej, schodzi lewą stronę... Zagranie, ale zablokowane, wchodzi jeszcze Ojamaa, który uderza z pierwszej piłki, ale w wyprostowaną nogę Grodzickiego!
74' - Zmiana Śląsk:
Sylwester Patejuk -
Lukas Droppa
75' - Pierwsza roszada w ekipie Śląska
77' - Legia na połowie rywala, ale na razie szuka sposobu
77' - Ojamaa na lewej stronie, ale dobrze asekurował Grodzicki. Estończyk nie był w stanie zagrać do partnerów
78' - Śląsk osaczony... Legia się kręci to z lewej, to z prawej strony, ale nic z tego nie wychodzi.. Kucharczyk faulowany przez Dudu
78' - Będzie szansa dla legionistów, żeby precyzyjnie wrzucić w obręb szesnastki
78' - Brzyski gotowy z Radoviciem...
79' - Brzyski w pole karne, gdzie Junior precyzynie strzela... prosto w Kelemena! Jednak liniowy i tak dopatrzył się spalonego
80' - Radović perfekcyjnie do Kucharczyka, ale jeszcze lepiej Kelemen, który fenomenalnie broni w akcji 1 na 1. Który to już raz dzisiejszego wieczora?!
80' - Legia w narożniku... stały fragment gry
81' - Śląsk zamknięty... we własnym polu karnym
81' - Chwila spokoju... Bramkarz gospodarzy wznawia grę
82' - Kolejna wrzutka ze skrzydła, ale tym razem piłka ląduje w rękach Kelemena
82' - Pich do Stevanovicia, który z 17 metrów posyła piłkę nad bramkę!
83' - Zmiana Śląsk:
Dalibor Stevanović -
Paweł Zieliński
84' - Żółta kartka: Tom Hateley (Śląsk)
84' - Kara dla zawodnika Śląska za atak na Radoviciu
84' - GOL! Miroslav Radović! (Legia)
85' - GOL !!! Miroslav Radović dostaje piłkę z autu w pole karne , obraca się z piłką i strzela obok Kelemena! Piękna bramka!
85' - Tym samym "Rado" uświetnia swój 300. występ w barwach Legii
86' - Także jeszcze mamy kilka minut, żeby powtórzyć wynik z jesieni, czyli... 2-1
86' - Żółta kartka: Ivica Vrdoljak (Legia)
86' - Zwija się na murawie Flavio Paixao
87' - Dudu przy piłce... Droga do bramki Kuciaka daleka, więc będzie wrzutka... Łapie Kuciak
88' -
89' - Do końca już niewiele czasu, Legia dąży do wygranej...
90' - Aj! Groźnie i... niebezpiecznie pod bramką Kuciaka. Wydawało się, że bramkarz Legii spokojnie wyłapie piłkę, ale przeszkodził mu kolega i Słowak niemal z linii wyłapał futbolówkę
91' - Dwaliszwili w polu karnym, chce zagrać do partnerów, ale na przeszkodzie stanął mu zawodnik gospodarzy
91' - Sędzia dolicza 3 minuty
92' - Już szybowała futbolówka w stronę Kucharczyka, ale Kelemen ze spokojem przytula ją do piersi
93' - Kucharczyk do końca... Jeszcze w pole karne w kierunku Radovicia, ale to Kelemen jest górą. Bez wątpienia jest to zawodnik meczu po stronie Śląska
94' - Koniec meczu!

Koniec. Legia tylko remisuje 1-1 we Wrocławie. Tylko, gdyż akcji bramkowych po stronie legionistów było kilka i powinno się je wykorzystać. Zamiast tego, Śląsk dostał jedenastką, która niepowinna być podyktowana. Zatem remis, który nikomu radości nie przynosi
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo i zapraszamy na więcej na stronę główną Legionisci.com