Sebastian Ziajka 11
88' Piotr Petasz 2
Kamil Drygas 14
Sebastian Dudek 77
60' Paweł Wojciechowski 20
Jakub Wójcicki 9
69' Bernardo Vasconcelos 5
Andrzej Witan 1
88' Alvaro Faustino Gomes 8
Łukasz Skrzyński 13
Vahan Gevorgyan 19
60' Luis Carlos 22
69' Jorge Kadu 23

Nokaut po przerwie

W meczu kończącym niedzielnym zmagania w ekstraklasie Legia Warszawa pewnie 3-0 ograła na własnym stadionie bydgoskiego Zawiszę. Dwa gole dla piłkarzy Henninga Berga zdobył Miroslav Radović, a jedno trafienie zaliczył Michał Żyro. Po tym pojedynku gracze ze stolicy znów mają 10 dziesięć punktów przewagi nad goniącym ją Lechem Poznań.

Kilka minut po rozpoczęciu gry pierwszy strzał na bramkę Wojciecha Kaczmarka oddał Michał Żyro. Zawodnik Legii spróbował uderzenia prawą nogą zza pola karnego, ale golkiper Zawiszy był czujny i nie dał się zaskoczyć. Niebawem rosnącą przewagę gospodarzy udokumentował Ondrej Duda, który zdecydował się na kopnięcie piłki z 17 metra i ponownie bez najmniejszych problemów interweniował golkiper przyjezdnych. Nieco ponad kwadrans po rozpoczęciu gry dwukrotnie z rzutów rożnych zagroził Zawisza. Defensorzy stołecznego zespołu mieli niemałe problemy z zażegnaniem niebezpieczeństwa po wrzutach Sebastiana Dudka oraz Piotra Petasza.
Gracze Henninga Berga częściej niż swoi rywale utrzymywali się tego dnia przy piłce, ale tak naprawdę nic poważniejszego z tego nie wynikało. W 23. minucie po raz kolejny strzelał Ondrej Duda. Słowak tym razem chciał zaskoczyć Kaczmarka z ostrego kąta, jednak uderzył zdecydowanie zbyt słabo. Osiem minut potem Michał Żyro doszedł do prostopadłego podania od Ivicy Vrdolajka, lecz pojedynek z nim wygrał Wojciech Kaczmarek. Chwilę później po rzucie rożnym główkował Dossa Junior i raz jeszcze na wysokości zadania stanął bramkarz z Bydgoszczy. Tuż przed końcem pierwszej połowy Miroslav Radović złożył się do strzału z ostrego kąta i znów niewiele zabrakło. W odpowiedzi Paweł Wojciechowski uderzał z pola karnego, jednak legionistom nie po raz pierwszy dopisało dużo szczęścia.

Druga połowa meczu jeszcze na dobre nie zdążyła się rozpocząć, a Legia już wyszła na prowadzenie. Strzelcem gola okazał się nie kto inny jak Miroslav Radović, który ciągnie grę swojego zespołu w ostatnich spotkaniach. Pomocnik mistrzów Polski doskonale wyszedł do dogrania od Michała Żyry i sprytnym uderzeniem pokonał leżącego już na murawie Wojciecha Kaczmarka. Chwilę potem podopieczni Henninga Berga zadali kolejny cios. Ondrej Duda podał na wolne pole do asystującego przed momentem Żyry, a ten kopnął piłkę lewą nogą pod ręką golkipera Zawiszy. Po godzinie gry Zawisza powinien zdobyć kontaktowego gola. Niepilnowany Kamil Drygas doszedł do znakomitej szansy po rzucie rożnym, ale były zawodnik Lecha Poznań fatalnie przestrzelił.
W 67. minucie w pole karne Zawiszy przedarł się Łukasz Broź, oddał mocne uderzenie, które zostało jednak zablokowane przez obrońców gości. Sześć minut później stuprocentowej okazji nie wykorzystał Jorge Kadu. Wprowadzony w drugiej połowie zawodnik z Republiki Zielonego Przylądka minął na prawej flance Tomasza Brzyskiego, ale w sytuacji sam na sam lepszy od niego okazał się Dusan Kuciak. Dziesięć minut przed końcem meczu z powodu drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić Kamil Drygas. W 84. minucie Miroslav Radović zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. Zawodnik Legii wykończył znakomite podanie ze skrzydła Łukasza Brozia i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Autor: Wiśnia

Witamy. Niedzielne popołudnie i przed nami mecz 29. kolejki ekstraklasy, w którym Legia zmierzy się u siebie z Zawiszą.
Jesienią legioniści przegrali 1-3 w Bydgoszczy. Czas zmazać tę plamę
Znamy wyjściowe składy obu drużyn. W środku pomocy zamiast Tomasza Jodłowca szansę otrzyma Helio Pinto. Natomiast na ławce rezerwowych znalazł się Marek Saganowski
Pół godziny do rozpoczęcia zawodów. Tłumów na trybunach nie ma, choć teoretycznie sprzedano 21 tys. biletów
Sektor gości pozostaje dzisiaj pusty
Zawodnicy już kończą rozgrzewkę. Kwadrans i gwizdek sędziego rozpocznie (oby) wielki mecz
Zawisza nie radzi sobie wybitnie na wyjazdach. Najczęściej jego mecze kończyły się podziałem punktów - 6 razy. Zwycięstw były jedynie 3 na 14 potyczek
I jeszcze dwa słowa o rywalach... Oficjalnym trenerem na ławce jest Waldemar Tęsiorowski, który zastępuje Ryszarda Tarasiewicza
Prezentacja składów... Przy nazwisku Marka Saganowskiego rozległy się gromkie brawa
"...warszawski dzieeeń!" Dziękuję!
Wychodzą... Legia na biało-czarno. Goście na grantowo-czarno z białym spodenkami
"Mistrzem Polski jest Legia!"
Fani z Żylety wyrazili swą dezaprobatę dla działań włodarzy Zawiszy

1' - Legia rozpoczyna... Duet Duda - Radovicia i gramy
2' - Na "Żylecie" pojawia się biało-czerwone płótno z hasłem "Katyń, Smoleńsk - Pamiętamy!". Tak, to już za kilka dni...
3' - Tymczasem Pinto do Radovicia, który podcinką wrzuca w pole karne. Zawisza z problemami, ale oddala niebezpieczeństwo od własnej bramki
4' - Ojamaa, Duda utrzymuje się przy piłce... Radović do lewej flanki... Żyro dostaje piłkę, decyduje się na uderzenie zza pola karnego, ale Kaczmarek przytula futbolówkę do piersi
5' - Radović, balansem ciała zwodzi Pereirę. Nadal groźnie pod bramką przeciwnika. Duda, Ojamaa osaczony przez trzech rywali, ale ostatecznie traci piłkę
6' - Duda wypatrzył biegnącego Brzyskiego na skrzydle, ale jego podanie przerwał gracz w niebiesko-czarnej koszulce
6' - Żyro do samego końca. Przy nim Pereira i mamy pierwszy rzut rożny w spotkaniu
7' - Brzyski już w narożniku..
7' - Wybicie z narożnika i już w głowę trafiony Wójcicki. Futbolówka nie doleciała nawet do pola karnego
9' - Aj! Kolejna akcja skrzydłami. Tym razem Broź do samego końca, uratował piłkę w boisku i chciał dośrodkować, ale na przeszkodzie stanął zawodnik gości. Jest tylko rzut rożny
9' - Legioniści za słabo pogłówkowali w szesnastce.. Na tyle słabo, że nie udało im się oddać strzału
10' - Pierwsze wyjście Zawiszy w kierunku bramki Kuciaka. Lewczuk na skrzydle, ale nie zdołał zacentrować... Legioniści szybko odzyskali futbolówkę
10' - Duda ładnym podaniem uruchamia Radovicia i choć przecinają je rywale, to jeszcze Żyro wyłuskuje futbolówkę. Jest Duda, który decyduje się na strzał... Nie było to mocne, ale celne uderzenie
11' - Jacy niepewni są w obronie Nawotczyński i spółka
12' - Drygas chciał się wpisać do statystyk i oddał strzał, ale kompletnie niecelny i bez zagrożenia. Dajemy zatem +1 przy strzałach.. niecelnych
14' - Duda najpierw odzyskał pewnie piłkę, zrobił ruletę, ale na niewiele to się zdało
14' - Radović dopada do bezpańskiej piłki. Huknął, ale w siatkę osłaniającą kibiców z Żylety
15' - Vrdoljak bez problemu zrobił kilka metrów i zagrał z głębi pola do wbiegającego Żyry... nieco za mocno. Futbolówka pada łupem Kaczmarka
15' - Odpowiedź Zawiszy... Vasco z dystansu, piłka odbija się jeszcze od pleców Juniora i wychodzi na róg.
16' - Dudek z narożnika... Skacze jeszcze Nawotczyński. Na skrzydle Petasz mija Radovicia, ale Broź przerywa akcję wybiciem na korner
17' - Dośrodkowanie w pole karne i... leżą! Kuciak z zawodnikiem Zawiszy, aż słychać było brzedęk słupka. Od razu wystartowali do nich medycy
17' - Wygląda na to, że z graczem gościwszystko w porządku. Natomiast Dusan... podniósł się, choć przez chwilę leżał z rozłożonymi rękoma na murawie
18' - Słowak się podniósł... Rzut rożny dla Zawiszy i już popisał się pierwszą interwencją. Jest dobrze
19' - Rzut wolny dla Zawiszy w środkowej strefie boiska... Petasz zagrywa w kierunku Ziajki, ale ten nie sięga piłki i to Dusan wznowi grę
20' - Radović próbuje czarować na boku, ale został nieprzepisowo powstrzymany. Tym samym rodzi się okazja dla Brzyskiego, który będzie zagrywał na głowy swoich kolegów
21' - Zakręcona piłka... szykuje się Junior, ale minimalnie szybszy był Kaczmarek
22' -
22' - Żyro, Żyro, zagrywa płasko w pole karne, ale nie było tam nikogo, kto domknąłby akcję
22' - Wścieka się teraz Radović, bo Brzyski mógł go świetnie wypuścić, a zamiast tego kropnął bez namysłu i kompletnie niecelnie
23' -
24' - Pinto, Brzyski, Pinto do Ojamy... Idzie z pomocą mu Duda. Strzał, ale w środek bramki, gdzie czekał już bramkarz przyjezdnych
25' - Rozpędzał się Wojciechowski, ale blisko niego był Vrdoljak. Dobrze w asekuracji kapitan Legii
25' - Broź ze skrzydła w pole karne do Nawotczyńskiego, który główką podbija na róg
26' - Dobra wrzutka na Juniora... Jeszcze jeden róg
26' -
27' - Petasz przedziera.. a raczej przedzierał się lewym skrzydłem, bo szybko się z nim uporali legioniści
28' - Lewczuk przenosi ciężar gry na przeciwległą flankę, ale cóż z tego, skoro tam jest Ojamaa, który nie patyczkuje się w destrukcji
29' - Żółta kartka: Miroslav Radović (Legia)
29' - Faul Radovicia w środkowej strefie boiska na Dudku. Tym samym "Rado" nie jedzie za tydzień do Lubina
31' - Junior do Rzeźniczaka... Vrdoljak cofnięty... Duda na środku boiska. Legia zamknęła Zawiszę na jego połowie
32' -
32' - Vrdoljak ma bardzo dużo miejsca... Elegaaaaancko podaje do Radovicia, który z pierwszej piłki strzela i... broni Kaczmarek
33' - Teraz szansa przed Juniorem. Dośrodkowanie z narożnika i strzela Dossa i Kaczmarek z pomocą poprzeczki wybija na róg
33' - I jeszcze raz korner, bo tym razem Lewczuk takim wybiciem ratuje zespół od utraty bramki
34' - Brzyski w pole karne, gdzie najwyżej skacze Vasconcelos. Jeszcze Pinto próbuje zaskoczyć przeciwnika zza pola karnego, ale niestety piłka ląduje między zawodnikami
35' - "Hej Legia GOOOOL !!!!" z konkretną mocą poniosło się z Żylety
36' - Tak czarują, czarują kibice i niewykluczone, że wyczarują. Tym bardziej, że podopieczni Henninga Berga grają konsekwentnie swoje
36' - Pinto czysto odbiera piłkę Wojciechowskiemu. Zawisza nie podszedł nawet na 25 metr
37' - Co innego Legia... Żyro wrzuca w obręb szesnastki szukając Radovicia, ale ten był dobrze kryty
38' - Dudek musiał użyć ręki, żeby zatrzymać piłkę. Tym samym zrodziła się okazja dla Brzyskiego... Wiadomo, rzut wolny i... tym razem prosto w rękawice Kaczmarka
38' - Vasconcelos z Petaszem nie potrafili podać między sobą na odległość kilku metrów
39' -
39' - Wójcicki schodzi do środka, strzela z dystansu. Jeszcze Junior chciał zastopować piłkę, ale ostatecznie Kuciak spokojnie wykazał się interwencją
39' -
41' - Vrdoljak szybko do Żyry... Jest przy nim Ziajka, ale dopiero Nawotczyński oddala zagrożenie
42' - Ziajka na lewej stronie, ale Broź jest tam gdzie trzeba. Legioniści odzyskują futbolówkę
43' -
43' - Wójcicki w pole karne... Wyskakuje tam Drygas, ale nie oddaje precyzyjnego strzału. To w zasadzie jedyne podrygi Zawiszy w tym meczu
44' - Przez zdecydowaną większość pierwszej połowy ekipa z Bydgoszczy stara się jak najlepiej bronić
44' - Na spalonym Broź
44' - Ivica ma kilka uwag pod adresem sędzizego
45' - Tym razem Dudek nieprzepisowo powstrzymuje Radovicia
45' - Żyro odzyskuje piłkę. Bardzo dobrze pracuje ten chłopak
46' - Ajajajaja! Radović złożył się do strzału z dość mocnego kąta, ale Kaczmarek! Tylko róg
46' - To była świetna okazja legionistów... Można się jeszcze zastanawiać czy nie lepiej było podać do Dudy
46' - Sędzia dolicza 1 minutę
47' - Tymczasem Wojciechowski w odpowiedzi... partaczy wyśmienitą okazję. Z kilku metrów strzela minimalnie obok dalszego słupka! I nawet wyciągnięty jak struna Dusan nie dałby rady
47' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Na tablicy 0-0, choć mówiąc szczerze to Legia jest stroną przeważającą. Stroną, która stara się grać w piłkę.
Zawodnicy wracają już na murawę. Zaczynamy drugą połowę
Obaj trenerzy wstrzymują się ze zmianami

47' - Duda podaje do Radovicia, ale jest przy nim Nawotczyński. W pojedynku dwóch "32" górą zawodnik Zawiszy, ale tylko częściowo, bo wybił na aut... dla Legii
48' - Ojamaa... przy nim Lewczuk. Ojamaa do środka, ale na moment przejmuje Dudek
48' - Zagranie w pole karne Zawiszy, a tam wpadają w pole karne Żyro z Radoviciem i obaj lądują na murawie. Tak się panowie zapatrzyli na piłkę
48' - GOL! Miroslav Radović! (Legia)
49' - I pięknie zaczyna się ta druga połowa dla Legii. Podanie do Radovicia, który ma już przed sobą tylko Kaczmarka i tym razem Serb się nie myli. Legia 1. Zawisza 0!
49' - Rozpędzał sie Pinto, ale został zaczepiony przez Dudka. I już Vrdoljak, Radović..
50' - Świetnie Radović dojrzał Brzyskiego na flance... Jednak dośrodkowanie ze skrzydła pozostawiło nieco do życzenia
50' - Na stadion przyszło dziś 17642 kibiców
51' - GOL! Michał Żyro! (Legia)
51' - Tym razem Duda pięknie obsłużył Żyrę, któremu nie pozostało nic innego, jak tylko wpaść w szesnastkę i spokojnie pokonać Kaczmarka. Legia 2. Zawisza 0!
52' - Dwa błyskawicznie wyprowadzone ciosy przez legionistów i Zawisza na deskach
52' - Duda się bawi piłką, ale Drygas może tylko faulować
54' - "Dziś zgodnym rytmem biją nam..." wychodzi naprawdę bardzo dobrze. "La la la la la..."
55' - Vrdoljak zwija się z bólu... Potrzebna jest pomoc sztabu medycznego
55' - Niewykluczone, że wobec tego szybciej niż planowano, pojaw się na murawie Daniel Łukasik
56' -
56' - Legia chwilowo bez swego kapitana, który powinien za moment wrócić na boisko
56' - Kuciak jakiś strasznie nerwowy. Kolejny raz ma sporo uwag do otaczającej go rzeczywistości
56' - Tymczasem rozgrzewkę zakończył.. Marek Saganowski!
58' - Pinto, Ojamaa... Z lewej strony do środka w kierunku Radovicia, ale ten szybko został sfaulowany
58' -
59' - Duda wyrzuca do boku Żyrę... Legioniści wymieniają między sobą kilka podań i nawet jak tracą futbolówkę, to potrafią szybko ją wyłuskać
60' - Junior do Brzyskiego... Rozciągnięcie na drugą stronę do Żyry i Brozia..
60' - Radović czekał, żeby nie spalić a... i tak został złapany
60' - Zmiana Zawisza:

Paweł Wojciechowski -
Luis Carlos
61' - Jest pierwsza roszada w zespole Zawiszy. Tym czasem kibice domagają się wejścia "Sagana"
61' - Rzut rożny dla Zawiszy. Dudek w narożniku...
62' - Trochę przypadku, trochę pomysłu i... Drygas posyła piłkę nad poprzeczką!
62' - Posiadanie piłki 68% do 32%
63' - Zawisza całkowicie zamknięty na własnej połowie. Stoi i patrzy co zrobi Legia
64' - Żółta kartka: Kamil Drygas (Zawisza)
64' - Trener Berg ma trochę uwag do pracy arbitrów. To ze względu na ilość drobnych fauli i reakcję sędziów
65' - Nieporozumienie Pinto z Radoviciem. Strata
66' - Faul na legionistach... Szybko wykonany stały fragment gry i już mamy rzut rożny
67' - Pinto niedokładnie do Dudy, ale ten dopadł do futbolówki i utrzymał ją w boisku
68' - Ahhh! Rozległy się brawa, bo legioniści przeprowadzili ciekawą akcję, którą wykończył strzałem Broź. Piłka jeszcze odbita od zawodnika, ale ostatecznie i tak wylądowała w rękach Kaczmarka
68' - Zanosi się na drugą roszadę w zespole przyjezdnych. Czeka już Kadu przy linii
69' - Wracający Duda ucieka sie do faulu w środkowej strefie boiska
69' - Zmiana Zawisza:
Bernardo Vasconcelos -
Jorge Kadu
70' - Rzut wolny dla bydgoszczan. Będzie okazja do bezpośredniego uderzenia, bo do Kuciaka będzie ok. 22 metrów
71' - I owszem... Było bezpośrednie uderzenie na bramkę Kuciaka, ale Petasz uderzył po prostu niecelnie, za mocno
72' - Ziajka sunie skrzydłem ile sił w nogach... Broź wybija mu piłkę na aut
73' - Za moment powinniśmy zobaczyć na boisku Łukasika
74' - Ajajajaj! Było groźnie... Wpadł napastnik Zawiszy w pole karne. Akcja sam na sam z Kuciakiem, ale górą Dusan. Tylko róg dla Zawiszy...
75' -
75' - Zmiana Legia:
Helio Pinto -
Daniel Łukasik
77' -
77' - Kwadrans gry do końca. Mówiąc szczerze, to dla świętego spokoju przydałoby się puknąć na 3-0
78' - Radović... zagranie do niego, ale jedyny sposób jaki zna Lewczuk, to po prostu faul na Serbie. Będzie okazja do wrzutki ze skrzydła
78' - Ojamaa w pole karne, ale Petasz z Kaczmarkiem wyjaśniają sytuację
79' - Z dystansu Wójcicki, ale prosto w siatkę za placem gry
80' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Kamil Drygas (Zawisza)
81' - Drygas się doigrał. Faul na Vrdoljaku kosztował go drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki
81' - Zatem przed legionistami 10 minut gry w przewadze jednego gracza
81' - Rzeźniczak, Duda, Radović do Brozia, który już szukał partnera w środku szesnastki. Skutecznie się broni Pereira i spółka
83' - Petasz posłał petardę, ale zrobił to na tyle mocno, że piłka poszybowała nad bramką
83' - Na końcówkę wejdzie jeszcze Raphael Augusto
84' - GOL! Miroslav Radović! (Legia)
85' - Zmiana Legia:
Henrik Ojamaa -
Raphael Augusto
85' - Dobił ich! Najpierw Żyro miał problemy z opanowaniem piłki, więc wycofał do Vrdoljaka... Ivica do Brozia, który posłał podanie w pole karne, gdzie Radović wpakował z najbliższej odległości do bramki!
86' - "Jeden gol, drugi gol, trzeci leci..." poniosł się z Żylety
87' - Obaj trenerzy dokonają jeszcze po jednej zmianie. W ekipie gości wejdzie Alvaro, a w Legi... Sa. Po prostu Sa.
88' - Zmiana Zawisza:
Piotr Petasz -
Alvaro Faustino Gomes
89' - Brawa na stojąco dla Miroslava Radovicia
89' - Zmiana Legia:
Miroslav Radović -
Orlando Sa
91' - Legia już spokojnie wymienia między sobą podanie. Inna sprawa, że praktycznie cały mecz był bez większego zagrożenia ze strony Zawiszy
91' - Sędzia dolicza 2 minuty
92' - Jeszcze Kadu chciał zmniejszyć rozmiary porażki, ale zderzył się z Dusanem. Efekt jest taki że ponownie wybiegają do Kuciaka lekarze
93' -
93' - Kuciak z grymasem bólu, ale podniósł się z murawy. Gramy dalej
94' - Sa z dystansu! Broni Kaczmarek
94' - Koniec meczu!

Koniec! Legia 3-0 Zawisza. W pełni zasłużona i przede wszystkim spokojna wygrana drużyny Henninga Berga. Przed nami jeszcze ostatni mecz rundy zasadniczej. W sobotę legioniści pojadą do Lubina
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji Live! i zapraszamy na dużo więcej z meczu na stronę główną Legionisci.com

Pierwszy gol, drugi gol, trzeci leci

Na meczu z Zawiszą frekwencja na naszym stadionie była zdecydowanie niższa niż na pojedynku z Lechem, ale zabawa na trybunach chyba nawet lepsza. Na Łazienkowską nie zawitali kibice gości, którzy pozostają w stanie wojny z właścicielem klubu. Radosław Osuch sporo nasłuchał się w trakcie meczu od legionistów.

Osuch, gdzie masz kibiców?
Żyleta na początek przypomniała piłkarzom, że w obecnym sezonie liczy się jeden cel - "Hej Legio tylko mistrzostwo". Następnie w stronę piłkarzy gości, którzy w trakcie konfliktu na linii właściciel - kibice od razu stanęli po stronie "pieniądza" skandowano: "Zawisza! Co? Zarząd k... popieracie, a kibiców w dupie macie". Na deser, raz jeszcze pod adresem obecnego w loży VIP prezesa Zawiszy, skandowano "Hej Osuch, gdzie masz kibiców?".

PDW
Na płocie, oprócz legijnych płócien, wywieszony został biało-czerwony transparent "Katyń, Smoleńsk - Pamiętamy!", a także transparent z pozdrowieniami dla braci po drugiej stronie muru. W trakcie pierwszej połowy skupiliśmy się na dopingu dla naszej drużyny. Były tańce labada, zarówno w wersji klasycznej, jak i pogo. Jednak zdecydowanie głośniej i weselej było po przerwie. Na samym początku drugiej połowy "Staruch" zapraszał wszystkich na środowy mecz koszykarzy na Bemowo. "Wszyscy widzimy się w środę o 19:00 na koszu" - mówił gniazdowy, a na trybunie południowej wisiał transparent z zaproszeniem na mecz decydujący o awansie do finału play-off.

Dziś zgodnym rytmem
Chwilę później fani rozpoczęliśpiewanie "Dziś zgodnym rytmem biją nam". I przy tej właśnie pieśni padły dwie pierwsze bramki dla naszej drużyny. W trakcie meczu fani kilkakrotnie skandowali nazwisko Marka Saganowskiego, który po długiej przerwie spowodowanej kontuzją znalazł się znowu w kadrze meczowej. Trener Legii pozostał jednak obojętny wobec apeli kibiców domagających się wpuszczenia "Sagana" na boisko.

Koncert życzeń
W drugiej połowie bardzo dobrze wychodził nam "Hit z Wiednia", a następnie rozpoczął się "mini koncert życzeń" z wykorzystaniem kilku rzadziej wykonywanych pieśni. Schodzącego po czerwonej kartce piłkarza Zawiszy, żegnało jak za starych czasów równe "Wypier..., wypied...". Przypomniana została także pieśń "Ja kocham Legię lalalalalala", która wyszła naprawdę melodyjnie, a później dołożona została okazjonalna zwrotka: "pier... ITI, Osucha też". Właścicielowi Zawiszy oberwało się raz jeszcze - po bramce na 3-0: "Trójka do zera, j... Osucha frajera". Na deser wróciła śpiewana przed laty pieśń przy okazji spotkań kończonych właśnie takim wynikiem (z jedną drobną zmianą): "Pierwszy gol, drugi gol, trzeci leci, na tablicy trzy zero się świeci, co za szał, co za szał, co za radość, ta drużyna z Bydgoszczy to słabość".

W środę wszyscy na kosza
Po meczu gdy już większość trybun opustoszało, Żyleta czekała aż pod trybunę podbiegną zawodnicy. Zaśpiewaliśmy z nimi "Ole ole", a także dość długo skandowaliśmy "mistrz, mistrz, Legia mistrz".

Frekwencja: 17 642