Jakub Rzeźniczak 25
Dossa Junior 2
Bartosz Bereszyński 19
Jakub Kosecki 20
70' Tomasz Jodłowiec 3
Helio Pinto 23
Adam Ryczkowski 45
59' Miroslav Radović 32
Marek Saganowski 9
57' Konrad Jałocha 91
59' Ondrej Duda 8
Arkadiusz Piech 11
Inaki Astiz 15
70' Ivica Vrdoljak 21

Legia przejechała po Pasach

W swoim drugim ekstraklasowym meczu w tym sezonie Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Cracovię 3-1. Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie już w 4. minucie gry. Potem gole zdobywali już tylko legioniści. Najpierw uczynił to Jakub Kosecki, a potem Tomasz Jodłowiec i Ivica Vrdoljak z rzutu karnego.

Piłkarze obydwu drużyn nie zdążyli się jeszcze na dobre zapoznać z atmosferą meczu, a Dusan Kuciak musiał już wyciągać piłkę z własnej siatki. W 4. minucie Dawid Nowak znakomicie wyszedł do prostopadłego podania od jednego z partnerów i w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans rozpaczliwie interweniującemu bramkarzowi gości. Przez kolejny kwadrans spotkanie przypominało nieco to, które miało miejsce przed tygodniem na Łazienkowskiej. W piłkę grali głównie przeciwnicy mistrzów Polski, a nieporadne ataki legionistów były z łatwością rozbijane przed obrońców Cracovii lub po prostu kończyły się niedokładnym dograniem. Dopiero w 23. minucie do remisu zdołał doprowadzić Jakub Kosecki. Podopieczny Henninga Berga wykorzystał podanie od Helio Pinto, minął z łatwością Krzysztofa Nykiela i będąc w polu karnym nie dał szans Krzysztofowi Pilarzowi. Pięć minut potem na strzał z dystansu zdecydował się Marcin Budziński, lecz z jego próbą najmniejszych problemów nie miał Kuciak. W 43. minucie Cracovia powinna wyjść na prowadzenie. Dalekim podanie z własnej połowy popisał się Krzysztof Nykiel, błąd w wyjściu popełnił bramkarz mistrzów Polski, który wykorzystał Dariusz Zjawiński. Napastnik gospodarzy nie zdołał jednak ominąć Igora Lewczuka oraz Jakuba Rzeźniczaka i nie skierował futbolówki do pustej siatki.

Tuż po zmianie stron drugiego gola zdobyła Legia. Tomasz Jodłowiec dostał podanie tuż przed polem karnym, mocno kopnął piłkę w kierunku bramkarza rywala, a to odbita jeszcze od jednego z obrońców całkowicie go zaskoczyła. Przez następny kwadrans na boisku nie działo się nic wartego uwagi. Jedynym wartym odnotowania jest fakt, że po godzinie gry z murawy musiał zejść kontuzjowany Dusan Kuciak, którego zastąpił Konrad Jałocha. Ciężko jednak ocenić na ile poważny był to uraz Słowaka. W 67. minucie legioniści po raz pierwszy mogli na własnej skórze poczuć, co znaczy mieć za sobą niezbyt doświadczonego kolegę. Najpierw Jałocha szczęśliwie interweniował po strzale z dystansu Marcina Budzińskiego, którego uderzenie sparował na słupek. Chwilę potem fatalnie pomylił się wychodząc do dośrodkowania z rzutu rożnego, czego omal nie wykorzystał Bartosz Rymaniak. W 71. minucie po raz kolejny przebojem w pole karne przeciwnika wdarł się Jakub Kosecki, ale tym razem okazał się być minimalnie niedokładny. Chwilę potem przebłysk swojego geniuszu pokazał Ondrej Duda. Pomocnik Legii ładnie strzelił zza szesnastki i z najwyższym trudem swój zespół przed utratą gola uchronił Krzysztof Pilarz. Na jego nieszczęście za moment do bezpańskiej futbolówki dopadł Helio Pinto, dograł wzdłuż bramki do Marka Saganowskiego, którego bezpardonowo sfaulował Paweł Jaroszyński. Sędzia nie miał wówczas żadnych wątpliwości i słusznie wskazał na jedenasty metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł Ivica Vrdoljak i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy. Niewiele przed końcem meczu z większej odległości Pilarza chciał zaskoczyć młody Adam Ryczkowski, ale jego próba była zdecydowanie zbyt słaba.

Autor: Wiśnia

19:44 - Witamy ze stadionu Cracovii! Za 45 minut początek spotkania
19:45 - Na razie na rozgrzewkę wybiegli tylko bramkarze Legii
19:46 - W wyjściowym składzie Legii kolejne przemeblowanie. Z podstawowej jedenastki grają: Kuciak, Jodłowiec, Rzeźniczak i Radović
19:51 - Piłkarze Legii wybiegli na rozgrzewkę
20:21 - Na trybunach bardzo dużo wolnych miejsc

Sektor gości pusty ze względu na zakaz wyjazdowy kibiców Legii
20:28 - Piłkarze już na murawie. Hymn Cracovii znany z dość oryginalnego zakończenia ;)
Legia na zielono-czarno. Cracovia w tradycyjnych pasiakach

1' - Rozpoczęli legioniści!
1' - Jodłowiec podaje w pole karne rywala, ale nikt nie sięgnął piłki
2' - Dośrodkowanie Zejdlera głową wybija Rzeźniczak
3' - Rzut wolny dla Cracovii - ok 40 metrów do bramki Legii
3' - Krótkie rozegrani i dośrodkowanie wprost na głowę Jodłowca
4' - GOL! Dawid Nowak! (Cracovia)
5' - Szybka akcja Cracovii, kilka podań przed polem karnym Legii, prostopadłe podanie do Nowaka, który z 9 metrów pokonuje rzucającego się pod nogi Kuciaka
6' - Zjawiński w polu karnym przy linii końcowej... piłka wyszła na aut.
8' - Kolejna kontra gospodarzy, tym razem przerwana przez Bereszyńskiego, który jednak nie zdołał wyprowadzić piłki z własnej połowy
9' - Rzut wolny dla Legii z ponad 30 metrów. Dośrodkowanie... główkuje Rzeźniczak, ale z bardzo trudnej pozycji i bardzo niecelnie
12' - Zejdler za mocno o Zjawińskiego. Od bramki Kuciak
12' - Dobra piłka Radovicia na środek do Saganowskiego, ten rozciągnął na lewą stronę. Potem Bereszyński dośrodkował, ale za mocno
13' - Na spalonym Nowak
14' - Legia w ataku. Dośrodkowanie Lewczuka po rykoszecie wyszło na rzut rożny
14' - Krótkie rozegranie Pinto do Radovicia... Serb ponownie do Pinto, który dośrodkował na długi słupek, ale minimalnie za mocno i Rzeźniczak nie zdołał oddać strzału
15' - Saganowski wywalczył rzut rożny
18' - Na spalonym Zjawiński
19' - Saganowski dostaje piłkę na 17 metr, ale był odwrócony tyłem do bramki i natychmiast ją stracił
19' - Jodłowiec na skrzydło do Koseckiego... albo za mocno, albo Kosecki zrezygnował z jej sięgnięcia
20' - Lewą stroną próbował przedrzeć się Kosecki, ale nie dał rady Rymaniakowi
21' - Kontra gospodarzy... dobre dośrodkowanie Budzińskiego, ale w polu karnym piłkę przejął Rzeźniczak
21' - Teraz błąd gospodarzy. Saganowski przejął piłkę, otrzymał ją następnie Kosecki i zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego, ale bardzo niecelny
23' - Lewym skrzydłem ładnie szarżował Bereszyński, wpadł w pole karne i wślizgiem obrońca wybił na rzut rożny
23' - Pinto dośrodkowuje... obrońca wybija
24' - GOL! Jakub Kosecki! (Legia)
24' - GOOOOOOOOLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
24' - Ładna akcja Pinto środkiem i idealne podanie do Koseckiego, który z kilkunastu metrów uderzył po długim rogu! 1-1!
26' - Kuciak dobrze wyłapał dośrodkowanie Zejdlera
27' - Przy linii bocznej rozgrzewa się Astiz, chyba problem zgłaszał Lewczuk
28' - Rzut rożny dla Cracovii... uf.. Jodłowiec musnął piłkę po tym jak nie minęła jednego z rywali.
28' - Budziński strzela z ponad 25 metrów - Kuciak broni!
29' - Rzut wolny dla Legii z ponad 35 metrów. Pinto będzie dośrodkowywał... ostra piłka, ale znowu za mocno i Rzeźnik po raz kolejny jej nie sięgnął
29' - Fatalne uderzenie Budzińskiego z 25 metrów
31' - Legia na połowie rywali. Wojskowi częściej lewą stroną próbują dostać się w pole karne rywali
32' - Teraz wymienili wiele podań, ale nawet nie zbliżyli się do pola karnego Cracovii
33' - Rzut wolny dla Legii przy linii bocznej pola karnego
33' - Pinto prosto w dwuosobowy mur... jeszcze przejął piłkę i dośrodkował - ale bez efektu
35' - Chwila przerwy w grze po starciu Jodłowca z Budzińskim
38' - Zjawiński na 16 metrze nie ma przed sobą obrońców i uderza... Kuciak świetnie wypiąstkowuje!!
39' - Małe nieporozumienie Lewczuka i Rzeźniczaka - w konsekwencji korner dla gospodarzy
39' - Kuciak daleko wypiąstkował piłkę, a Radović, który ją przejął, został sfaulowany
42' - Ładny przerzut Rzeźniczaka, zagranie z piętki.. Koseckiego do Bereszyńskiego... ten przedarł się ale ostatecznie stracił piłkę
43' - Oj teraz groźnie pod bramką Legii... Kuciak poza polem karnym wyskoczył na rywala i nie trafił w piłkę. Zjawiński ją opanował... oddał strzał z ostrego kąta nad poprzeczką!
43' - Przez moment Kuciak wymagał pomocy lekarza, ale chyba wszystko już w porządku
44' - Lewczuk stracił piłkę, ale szybko naprawił jego błąd Radović
45' - Nowak wyprowadza kontrę Cracovii, podaje wzdłuż pola karnego ale dobrze obrońcy Legii wyjaśniają sytuację
46' - Pierwsza połowa przedłużona o 2 minuty
47' - Nieudana próba szybkiego ataku środkiem w wykonaniu Legii. Po trzech dobrych wymianach ostatecznie Saganowski za mocno do Koseckiego
47' - Nykiel dośrodkowuje... Dossa przejmuje piłkę
48' - Koniec pierwszej połowy

Po pierwszych 45 minutach w Krakowie remis. Obie strony miały okazje do zdobycia większej ilości bramek
Obie drużyny już na murawie

47' - GOL! Tomasz Jodłowiec! (Legia)
48' - GOOOOOOOLL!!!! ALE URWAŁ!!
48' - Piękne zaskakujące uderzenie Tomasza Jodłowca z ok 25. metrów prosto w okienko!
49' - Zmiana Cracovia:

Krzysztof Nykiel -
Bartłomiej Dudzic
50' - Osoby oglądające mecz w TV doniosły nam, że piłka po rykoszecie zmyliła bramkarza :)
51' - Zagranie ręką Dossy Juniora przy przyjęciu piłki
54' - Kosecki faulowany przy linii bocznej przez Dudzica
54' - Żółta kartka: Bartłomiej Dudzic (Cracovia)
54' - Rzut wolny na wysokości pola karnego wykona Pinto
58' - Zmiana Legia:
Dusan Kuciak -
Konrad Jałocha
58' - W Legii zmiana bramkarza... jakieś problemy Dusana Kuciaka, które sygnalizował już w pierwszej połowie
59' - Zmiana Legia:
Miroslav Radović -
Ondrej Duda
60' - Marek Saganowski faulowany, ale ponad 35 metrów do bramki
60' - Zmiana Cracovia:
Dariusz Zjawiński -
Sebastian Steblecki
62' - Dobry przechwyt Lewczuka po złym podaniu Ryczkowskiego
62' - Kosecki przed polem karnym... wykłada piłkę Saganowskiemu, który z kolei kopie ją za mocno i nie dał rady wbiec między dwóch obrońców
63' - Niecelne uderzenie po ziemi Rymaniaka
65' - Pierwsza interwencja Jałochy po rzucie rożnym
66' -
67' - Rzut rożny po interwencji Lewczuka, który w ostatniej chwili uprzedził Nowaka
68' - Mocny strzał na bramkę Jałochy, który zbił piłkę na słupek!
68' - Groźnie... strzał w boczną siatkę!
70' - Zmiana Legia:
Tomasz Jodłowiec -
Ivica Vrdoljak
71' - Budziński po ziemi obok słupka bramki Legii
72' - Kosecki wpada w pole karne, walczy z dwoma obrońcami i uderza z wślizgu... obok bramki!
73' - Jałocha zawisł w powietrzu i bez problemu złapał piłkę, która jakby nie nadążyła za interwencją legionisty i musiał na nią "poczekać"
73' - Karny! Saganowski faulowany!
74' - Wcześniej ładnie uderzył Duda, a z linii końcowej piłkę zgarnął Pinto i podał do Sagana
74' - GOL! Ivica Vrdoljak z karnego! (Legia)
75' - GOOLLL!! Jest Ivica jest i gol z karnego:) Ładne uderzenie po ziemi przy słupku!
75' - Zmiana Cracovia:
Łukasz Zejdler -
Przemysław Kita
76' -
79' - Akcja w polu karnym Legii... Dossa źle przyjął piłkę a następnie petarda wybuchła w polu karnym i ogłuszyła jednego z legionistów
80' - Pinto opuszcza plac gry
81' - Sagan goni piłkę... ale Pilarz szybszy i tak kopnął piłkę, że wykopał ją poza stadion
82' -
83' - Na spalonym Kosecki
85' - Mocne uderzenie Stebleckiego, ale nad poprzeczką
86' - Żółta kartka: Bartosz Rymaniak (Cracovia)
87' - Bereszyński wywalczył rzut rożny
88' - Strzał Ryczkowskiego z ok 30 metrów bez problemów łapie Pilarz
89' - Kolejna dobra interwencja Jałochy, ale bramkarz Legii ucierpiał w tej akcji
90' -
91' - Sędzia dolicza 4 minuty
94' - Baaardzo niecelny strzał zawodnika Cracovii. Czekamy już na końcowy gwizdek
96' - Koniec meczu!

Legia Warszawa wywalczyła pierwsze trzy punkty w sezonie. W przemeblowanym składzie legioniści pokonali Cracovię 3-1. Pierwsi bramkę zdobyli gospodarze, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Jakub Kosecki. Po zmianie stron Pilarza pokonali jeszcze Jodłowiec i Vrdoljak. Mecz obejrzało 8308 kibiców. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Krakowa na www.legionisci.com!