Masażyści: Wojciech Frukacz, Wojciech Spałek, Paweł Bamber
Asystent: Dmitrij Mosjakin (Rosja)
Asystent: Walerij Danczenko (Rosja)
Techniczny: Michaił Wilkow (Rosja)

Wypocone zwycięstwo

Legia Warszawa wygrała w pierwszym meczu 4. rundy eliminacyjnej Ligi Europy z FK Aktobe 1-0. "Wojskowi" zwyciężyli na trudnym kazachskim terenie dzięki trafieniu Ondreja Dudy, który pokonał bramkarza rywali tuż po zmianie stron. Legioniści byli w tym starciu lepszym zespołem, lecz z biegiem czasu widać było, że niesprzyjające warunki atmosferyczne dają im się we znaki. Rewanż na Łazienkowskiej odbędzie się za tydzień.

Pierwsze minuty meczu należały do gospodarzy, którzy starali się szybko zdominować swojego przeciwnika i wyjść na prowadzenie. W 5. minucie gry z rzutu wolnego niebezpiecznie w szesnastkę Legii Warszawa dośrodkował Marcos Pizzelli, lecz legioniści udanie zażegnali niebezpieczeństwo. Z biegiem czasu kazachscy gracze wyglądali na murawie coraz lepiej. Podeszli do ekipy mistrzów Polski bez żadnego respektu i dosyć szybko udało im się zdominować środek pola. W 15. minucie przyjezdni oddali pierwsze uderzenie na bramkę strzeżoną przez Andrieja Sidielnikowa, ale próba Tomasza Jodłowca poszybowała wysoko ponad celem. Cztery minuty potem znów groźnie było w szesnastce Aktobe. Ze stałego fragmentu gry futbolówkę dorzucił Tomasz Brzyski, jednak główka Tomasza Jodłowca była niecelna. W 22. minucie Legia mogła wyjść na prowadzenie. Michał Żyro rozegrał ładną dwójkową akcję z Miroslavem Radoviciem, ostatecznie ten pierwszy znalazł się niemal oko w oko z Andriejem Sidielnikowem, który wyszedł z tego starcia zwycięsko. Za trzy minuty odgryźli się Kazachowie. Walerij Korobkin, będąc w polu karnym, dostał podanie z lewego skrzydła i znajdując się kilka metrów od Dusana Kuciaka fatalnie przestrzelił.
Dwa kwadranse po rozpoczęciu gry po raz kolejny dobrej okazji nie wykorzystał Tomasz Jodłowiec. Pomocnik "Wojskowych" strzelał głową ponad poprzeczką po wrzutce Tomasza Brzyskiego. Chwilę potem lewym skrzydłem ładnie przedarł się Michał Kucharczyk i niestety jego wrzutka nie dotarła do niepokrytego Miroslava Radovicia. W 36. minucie fantastyczną kontrę przeprowadzili gracze Henninga Berga. Łukasz Broź doszedł do dalekiego podania od Miroslava Radovicia, wpadł w szesnastkę Aktobe, gdzie jego strzał z najbliższej odległości do pustej bramki dobił Michał Kucharczyk. Sędzia słusznie zdecydował się wówczas na odgwizdanie pozycji spalonej. Kilka minut przed przerwą Michał Żyro dobiegł do dogrania ze środka pola i ponownie górą był golkiper FK Aktobe. W ostatniej akcji tej odsłony z rzutu wolnego ładnie przymierzył jeden z gospodarzy i z trudem interweniował Dusan Kuciak.

Kilka minut po zmianie stron wynik meczu otworzyła Legia Warszawa. Ondrej Duda wykorzystał gapiostwo obrońców Aktobe i po podaniu z rzutu wolnego od Tomasza Brzyskiego zaskoczył Andrieja Sidielnikowa. Za chwilę Aktobe ruszyło do odrabiania strat. W 52. minucie środkiem boiska pobiegł Danilo Neco, oddał mocny strzał zza pola karnego i fantastyczną interwencją popisał się Dusan Kuciak. Kilkadziesiąt sekund potem Kazachowie ruszyli z kolejną akcją. Ta również mogła zakończyć się golem, gdyby z kilku metrów do pustej siatki trafił Ołeksij Antonow. Po trafieniu Dudy w szeregi Legii wkradło się trochę dekoncentracji. Ofensywnie usposobieni przeciwnicy zaczęli stwarzać polskiej drużynie coraz więcej kłopotów nawet z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy. Po godzinie gry z dystansu szczęścia spróbował Miroslav Radović, jednak jego uderzenie było niedokładne. Następne groźne akcje FK Aktobe stwarzało sobie tylko ze stałych fragmentów gry, z których dokładnym centrami popisywał się Marcos Pizzelli. W 71. minucie urodzony z Brazylii napastnik strzelał z dystansu i tym razem dużo szczęścia miał bramkarz ze Słowacji.
Kwadrans przed końcem pojedynku Miroslav Radović sprytnie dograł do Michała Żyry, któremu zabrakło bardzo niewiele by uprzedzić wychodzącego Andrieja Sidielnikowa. Cztery minuty później Żyro przymierzył z dystansu i tym razem golkiper gospodarzy pewnie złapał piłkę. W 88. minucie najpierw skuteczną obronę zaprezentował bramkarz Aktobe, a za chwilę tym samym odpowiedział po drugiej stronie Kuciak.

Autor: Wiśnia

Za niespełna godzinę rozpocznie się pierwszy mecz Legii z kazachskim FK Aktobe, którego stawką jest awans do fazy grupowej Ligi Europy. Znamy już wyjściowe jedenastki obydwu zespołów.
Piłkarze czekają na wyjście. Legia dzisiaj na zielono-czarno
Gospodarze na biało. Obydwa zespoły już na murawie
Temperatura powietrza spadła do 30 stopni. W dzień było ponad 40
W Aktobe jest teraz godzina 20

1' - Rozpoczęła Legia
2' - Faulowany Duda w środku boiska
2' - Sędzia jednak nie gwizdnął i przy piłce gospodarze
4' - Jodłowiec fauluje przed polem karnym Pizzelliego
4' - Kucharczyk i Duda w murze.,..
5' - Legioniści wybili piłkę
5' - Dalekie ale zbyt mocne zagranie do Radovicia i od autu gospodarze
6' - Rzut rożny dla Aktobe
6' - dośrodkowanie... Kuciak wybija piłkę
7' - legioniści próbowali wyjść z akcją, jednak piłka wypadła za linię
7' - Pizzelli strzela - na szczęście niecelnie
8' - Bardzo niedokładne zagranie Radovicia w pole karne i Sidielnikow rozpocznie od bramki
9' - Kucharczyk pędził lewą stroną, jednak łatwo dał sobie odebrać piłkę
9' - i dokładnie ta sama sytuacja, jak przed chwilą...
10' - O tej samej porze rozpoczął się mecz w stolicy Kazachstanu, Astanie, pomiędzy lokalnym zespołem i Villareal
11' - Vrdoljak faulował Danilo, ale wrzutka z rzutu wolnego nie trafiła do żadnego z Kazachów
12' - Dossa Junior faulowany w pobliżu bramki Legii
13' - Kontra gospodarzy, próbował Anderson, ale Dossa wyjaśnia sytuację
14' - Rozegranie Dudy i Radovicia, oddanie piłki i Jodłowiec strzela... bardzo niecelnie
15' - Dużo fauli w środku boiska - najpierw Anderson przewraca Żyrę, a później Korobkin Vrdoljaka
15' - Duda za długo bawił się z piłką na linii pola karnego i ostatecznie ją stracił
17' - Dalekie i niedokładne zagranie do Żyry
17' - Żyro bardzo nieudolnie w ataku, ale jeszcze przy piłce legioniści
18' - Rzut wolny dla Legii... Brzyski...
18' - Dośrodkowanie i strzał głową Jodłowca, jednak piłka minęła słupek
19' - Brzyski wybija piłkę spod nóg Antonowowi
20' - Danilo Neco fauluje Brzyskiego tuż przy linii końcowej boiska
21' - posiadanie piłki: Legia 45%, Aktobe 55%
22' - Ależ to była akcja!!!! Szybka wymiana pomiędzy Żyrą i Radoviciem, Żyro próbował strzelać z bliskiej odległości, bramkarz odbił, a nikt nie dobił piłki lecącej wzdłuż bramki
23' - Arzumanjan faulowany w polu karnym przez Radovicia
24' - na razie legioniści grają słabo i stworzyli tylko jedną groźną sytuację
25' - było groźnie!! w bardzo dogodnej sytuacji Korobkin przestrzelił
26' - Radović próbował grać efektownie, ale został nieprzepisowo powstrzymany
26' - jak rzut wolny, to Brzyski
28' - legioniści nie oddali jednak strzału, za to gospodarze wyszli z kontrą, którą powstrzymał Kucharczyk
29' - zagranie ręką i rzut wolny niemal z linii końcowej
30' - Jodłowiec miał na długim słupku pustą bramkę, ale fatalnie przestrzelił!
31' - Legioniści pomału się rozkręcają, ale póki co dużo chaosu z obu stron
31' - Kucharczyk minął dwóch przeciwników, zagrał w pole karne do Radovicia, który jednak został uprzedzony przez obrońcę
32' - szykuje się pierwsza zmiana w zespole Aktobe
33' - Zmiana FK Aktobe:

Dmitrij Miroszniczenko -
Taras Carikajew
34' - wieści z innych boisk - Villareal prowadzi w Astanie 1-0, a Omonia wygrywa 1-0 z Dinamem Moskwa
35' - Rzut rożny dla Aktobe
36' - Legia wychodzi z kontrą lewą stroną
36' - odegranie na prawo, Broź strzela, a Kucharczyk dobija z najbliższej odległości. SPALONY!!!
40' - kontra Legii...
40' - Radović świetnie zagrał do biegnącego środkiem Żyry, a ten z bardzo ostrego kąta nie oddał strzału i mamy jedynie korner
41' - złe rozegranie i znowu gra wraca na środek boiska
43' - Brzyski bawi się piłką przy linii i oczywiście strata
43' - Anderson strzela mocno lewą nogą, ale nie trafia w światło bramki
44' - Kazachowie pogubili się na linii pola karnego Legii i nie zdołali oddać strzału
46' - Rzeźniczak starł się z jednym z przeciwników i mamy rzut wolny z ok. 25 m
46' - Przy piłce Tagybiergien
46' - Mocny strzał pod poprzeczkę z trudem broni Kuciak
46' - Koniec pierwszej połowy

Po niezbyt dobrej i chaotycznej pierwszej połowie Legia remisuje z FK Aktobe 0-0.
posiadanie piłki w 1. połowie: Legia 53%, Aktobe 47%
Legioniści rozgrzewają się, agospodarze dopiero wychodzą na boisko

47' - Legię wspiera skromna, kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców
47' - niecelnie z dystansu uderzał Żyro
48' - Zaczęły się kolejne mecze, m.in. Ruchu z Metalistem
48' - GOL! Ondrej Duda! (Legia)
49' - GOOOLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!! Szybkie rozegranie rzutu wolnego, Duda wychodzi sam na sam i pokonał bramkarza posyłając piłkę przy prawym słupku
50' - Z innych boisk: Astana 0-2 Villareal, Dinamo Moskwa 1-1 Omonia Nikozja
51' - rzut rożny dla gospodarzy
52' - dośrodkowana piłka opuszcza boisko
53' - Danile Neco strzela z dystansu, a Kuciak popisuje się skuteczną interwencją
54' - Kazachowie chcą szybko wyrównać, ale legioniści starają się uspokoić grę
54' - Jodłowiec do Kucharczyka, ten do Żyry, ale nieporozumienie w ataku i przy piłce gospodarze
55' - było groźnie. wrzutka z prawej strony przed bramkę nie została ostatecznie zamieniona na gola. Od bramki Kuciak
56' - Zmiana FK Aktobe:
Ołeksij Antonow -
Igor Zieńkowicz
57' - W zespole Aktobe zmiana - napastnik za napastnika
57' - Gospodarze mocno przycisnęli Legię w ostatnich minutach
58' - A tymczasem AEL Limassol prowadzi z Tottenhamem
61' - Broź dośrodkowuje, ale piłka pada łupem obrońców
62' - Radović balansuje pomiędzy trzema obrońcami, oddał strzał, ale niecelny
63' - Rzut rożny dla Legii
64' - Vrdoljak uderzał zza pola karnego, jednak strzał został zablokowany i mamy jeszcze korner
64' - Sidielnikow piąstkuje piłkę wrzuconą przez Brzyskiego
66' - Zmiana FK Aktobe:
Marat Chajrullin -
Abat Ajmbietow
67' - Do końca meczu jeszcze daleko, ale trener gospodarzy już dokonał 3 zmian w składzie
67' - Rzut rożny dla Aktobe
68' - Dossa wybija piłkę za linię końcową
70' - Korobkin faulowany na linii pola karnego, a Pizzelli wykonywał rzut wolny
71' - Pizzelli strzela - na szczęście niecelnie
71' - Trwa ostrzał bramki Kuciaka
73' - Legia nie jest w stanie przejąć piłki, o jakiejś sensownej akcji nie wspominając
73' - Żółta kartka: Walerij Korobkin (FK Aktobe)
74' - kontra Kazachów - Dossa nie wybił piłki i pozwolił na dośrodkowanie. To na szczęście nie trafiło do żadnego z piłkarzy w białych strojach
75' - Legioniści w zasadzie przestali grać...
75' - w końcu udało się wyjść z własnej połowy - aut na wysokości pola karnego
76' - i wycofanie do Dossy
77' - ale była okazja! Daleki wykop Kuciaka, Radović zagrał na 5. metr do Żyry, a ten minął się z piłką
77' - Legioniści są już mocno zmęczeni - gra w 30 stopniach daje się we znaki
79' - Dobry strzał Żyry, jednak piłka pada łupem bramkarza
80' - przerzut Kucharczyka do Rado, a ten walczy z Andersonem
81' - kontra gospodarzy, Brzyski bez namysłu wybija piłkę
84' - Danilo Neco fauluje Brozia w środku boiska
85' - A Villareal prowadzi już 3-0
85' - Tagybiergiena złapał skurcz, pomaga mu sędzia
88' - Brzyski wrzuca w pole karne, ale nikt nie zamyka akcji
89' - jeszcze Żyro uderza celnie, ale ten strzał nie sprwawił problemów bramkarzowi
89' - w odpowiedzi celny strzał z dystansu - broni Kuciak
90' - strzał Dudy zablokowany
91' - sędzia dolicza 2 minuty
92' - Dobre zagranie do Kucharczyka, ten obrócił się, oddał strzał, jednak piłka została zablokowana
93' - Koniec meczu!

Saganowski miał wejść na boisko, ale nie zdążył. Legia wygrała w Kazachstanie 1-0 i jest blisko awansu do fazy grupowej LE.