Ivica Vrdoljak 21
Tomasz Jodłowiec 3
Michał Żyro 33
Jakub Kosecki 20
62' Mateusz Szwoch 14
Marek Saganowski 9
Konrad Jałocha 91
69' Guilherme 6
62' Ondrej Duda 8

Zawisza poległ

W drugim niedzielnym meczu 13. kolejki ekstraklasy Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz 2-1. Pierwszego gola dla mistrzów Polski zdobył obchodzący tego dnia urodziny Jakub Rzeźniczak. Drugie trafienie dołożył Michał Żyro, a honor gości starał się jeszcze uratować Wagner. Po tym starciu legioniści powrócili na fotel lidera tabeli.

Już kilka chwil po rozpoczęciu gry z groźną kontrą ruszyła Legia Warszawa. Marek Saganowski podał do biegnącego po skrzydle Michała Żyry, ten dośrodkował do Jakuba Koseckiego, ale legionista nie zdołał trafić w piłkę. Początek meczu był bardzo otwarty z obydwu stron. Zarówno goście, jak i gospodarze, starali się agresywną grą zdominować środkową strefę boiska. Dopiero w 12. minucie pojedynku mogliśmy obejrzeć pierwsze uderzenie. Na próbę zza pola karnego zdecydował się Marek Saganowski, lecz Andrzej Witan nie musiał nawet interweniować. Sześć minut potem znów groźnie zaatakowali przyjezdni. Michał Żyro opanował podanie od Jakuba Koseckiego wystawił piłkę Ivicy Vrdoljakowi, który fatalnie skiksował. W 31. minucie usilne ataki Legii wreszcie przyniosły skutek. Po raz kolejny ze skrzydła futbolówkę wrzucił Michał Żyro, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Jakub Rzeźniczak, który sprytnym strzałem pokonał Andrzeja Witana.
W 38. minucie, dysponujący dobrym uderzeniem Piotr Petasz rozpędził się na prawym skrzydle, ale jego próba przeleciała daleko od celu. Ta i inne niewykorzystane szanse zemściły się na Zawiszy chwilę potem. Michał Żyro dostał podanie ze środka pola, będąc nieatakowanym w szesnastce spokojnie się odwrócił i pewnym strzałem przy słupku pokonał golkipera rywali. Tuż przed końcem pierwszej połowy kolejny fatalny błąd gospodarzy mógł wykorzystać Mateusz Szwoch. Były piłkarz Arki Gdynia przejął piłkę jednemu z rywali i w dobrej sytuacji znacznie się pomylił.

Po pierwszym gwizdku drugiej połowy do ataku ruszył Zawisza. Kilkadziesiąt sekund po zmianie stron dobrej szansy nie wykorzystał jeden z gospodarzy, który został zablokowany. W 52. minucie ładną indywidualną akcją popisał się Michał Masłowski, podał do Jakuba Wójcickiego, lecz ten trafił wprost w Dusana Kuciaka. Zaraz potem Wagner minął na skrzydle Igora Lewczuka i minimalnie chybił uderzając z ostrego kąta. Blisko po godzinie gry bliski wykończenia dośrodkowania z rzutu rożnego był Inaki Astiz. Hiszpanowi zabrakło zaledwie kilku centymetrów, aby doskoczyć do piłki. W 65. minucie po wrzutce ze stałego fragmentu gry główkował Michał Żyro i bardzo dobrą obronę zaprezentował Andrzej Witan. Chwilę potem Zawisza przeprowadził zabójczą kontrę, którą na gola zamienił Wagner.
W 72. minucie z ofensywną akcją popędził Łukasz Broź, podał do Marka Saganowskiego, a ten odegrał do niepilnowanego Michała Żyry. Uderzenie tego ostatniego z największym trudem odbił na rzut rożny bramkarz gospodarzy.

Autor: Wiśnia

16:45 - Witamy z Bydgoszczy! Za 75 minut początek meczu Zawisza - Legia
16:45 - W składzie Legii kilka niespodzianek. Na ławce zostali Orlando Sa, Michał Kucharczyk i Ondrej Duda.
16:46 - W ataku zagra Marek Saganowski, a za nim szansę dostanie Mateusz Swoch
17:17 - Legioniści wybiegli na rozgrzewkę. Na trybunach garstka kibiców
17:57 - Piłkarze wychodzą na murawę. Legia na biało-czarno, a Zawisza na granatowo-czarno
Na trybunach około 3 tysięcy kibiców.
Rozpoczynają gospoadrze

2' - Legia z autu blisko pola karnego Zawiszy. Saganowski na prawo do Żyry. Ten dośrodkował na głowę Koseckiego, ale legionista nie zdołał dobrze strzelić z tej trudnej piłki
3' - Kontra Zawiszy. Rajd środkiem, zgranie na prawą stronę... i mamy pierwszy rzut rożny w tym meczu
4' - Dośrodkowanie.. Astiz wybił głową, a potem piłkę w ostatniej chwili przed autem wyłuskał Żyro
5' - Piłka w rękach Witana po zagraniu w pole karne Zawiszy
5' - Wracający Saganowski na spalonym - błąd legionisty, bo piłkę sięgnąłby Szwoch
7' - Nieudana interwencja Astiza w środku pola. Piłkę potem na chwilę przejął Rzeźniczak... a akcja zakończyła się na Kuciaku
9' - Błąd Micaela, piłkę przejął natychmiast Szwoch. Z boku Żyro... aut dla Legii
11' - Kolejny dobry odbiór Szwocha w środku pola
11' - Oj. teraz Broź wślizgiem zażegnał niebezpieczeństwo
12' - Astiz faulowany przy linii końcowej gdy zastawiał piłkę zmierzającą na aut bramkowy
14' - Pierwszy strzał Legii. Saganowski odegrał do Żyry, ten do Sagana, który jednak nieczysto trafił w piłkę i ta przeleciała obok bramki
17' - Broź prostopadle zagrywa do wbiegającego w pole karne Vrdoljaka, ale ten został dobrze zablokowany i od bramki zacznie Andrzej Witan
19' - Ivica zabiera piłkę Masłowskiemu
20' - Teraz Kosecki dobrze dośrodkował, piłkę w polu karnym dobrze opanował Żyro.. odegrał na 14 metr do wbiegającego Vrdoljaka, który jednak uderzył bardzo słabo
21' - Witan wybija na aut po szarży Koseckiego
22' - Legia częściej w ataku, ale na razie bez zagrożenia
23' - Nieudana kontra Zawiszy. Astiz najpierw popełnił błąd, ale później go naprawił
24' - Dobra długa piłka do Żyry, ten opanował ją przy linii bocznej, ale nie dał rady minąć Petasza.
25' - Wagner fauluje Vrdoljaka
27' - Piękna piłka do Żyry. Ten przy linii końcowej... po ziemi na środek pola karnego, ale prosto w ręce Witana...
27' - Wygląda na to, że trudno będzie ten mecz przegrać... pytanie czy uda się wygrać?
29' - Dobry powrót Żyry i przejęcie piłki w ataku gospodarzy
31' - Vrdoljak uruchamia na prawej stronie Żyrę, ten dogrywa na 5 metr, ale Saganowski uprzedzony przez bramkarza
32' - GOL! Jakub Rzeźniczak! (Legia)
32' - GOOOOOOOOOOL!!!! No, w końcu idealne dośrodkowanie z prawej strony Brozia i Jakub Rzeźniczak pakuje piłkę do siatki z 7 metrów!
33' - Urodzinowe trafienie Rzeźniczaka, który kończy dziś 28 lat. Najlepszego!
33' - Żyro wywalczył rzut rożny
34' - Dośrodkowanie Szwocha, główkuje Saganowski... po obrońcy i kolejny korner
36' - Kuciak dobrze wypiąstkowuje piłkę po rzucie rożny. Jeszcze w ataku Zawisza... dośrodkowanie - piłkę łapie Kuciak
37' - Oj małe nieporozumienie Brozia z Kuciakiem, w polu karnym przewraca się Kadu ale sędzia nie dyktuje jedenastki
38' - Petasz uderza baaaardzo niecelnie zza pola karnego
39' - Faul na Koseckim
40' - Kadu źle przyjął piłkę (mógł wyjść sam na sam) i natychmiast wyłuskał ją Rzeźniczak
41' - GOL! Michał Żyro! (Legia)
41' - GOOOOOOOOOLLLL!!! Marek Saganowski podaje prostopadle do Żyry, który przyjmuje piłkę i uderza po długim rogu! 2-0!
46' - Faul na Saganowskim. Natychmiastowa kontra Legii. Kosecki na 16 metrze... źle dogrywa, ale piłkę przejął Szwoch, który zdecydował się na strzał z 18 metrów - nad poprzeczką
46' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy pewne prowadzenie Legii 2-0 po bramkach Rzeźniczaka i Żyry. Zastanawialiśmy się czy uda się ten mecz wygrać (bo trudno go przegrać)... powinno się udać! :)
Piłkarze już na murawie

48' - Rzut wolny dla Zawiszy z prawej strony po faulu Brozia. Mały kociol w polu karnym, ale sprawę wyjaśnili legioniści.
49' - Groźny atak gospodarzy po prawym skrzydle, Wójcicki dośrodkował, piłka minęła wszystkich w polu karnym, dopadł do niej Łukowski, ale jego uderzenie w ostatniej chwili zablokował Vrdoljak. Uff...
50' - W odpowiedzi Legia - Vrdoljak ładnie prostopadle do Koseckiego, ale odrobinę za mocno. Mogło być groźnie.
51' - Petasz z rzutu wolnego na naszej połowie... Krótko z Masłowskim, ten drybluje i uderza lewą nogą. Lewą ma znacznie słabszą od prawej.
53' - Legioniści parokrotnie łatwo powstrzymują przeciwników na swojej połowie. Aż w końcu jednak Zawiszy udaje się przedrzeć. I to dwukrotnie.
53' - Najpierw Wójcicki uderzył z 16 metrów prosto w Kuciaka, a potem niewiele pomylił się Wagner z narożnika pola karnego.
54' - Rozhuśtali się gospodarze - Lewczuk powstrzymuje teraz Masłowskiego.
55' - Rzut rożny dla Zawiszy, bezpośrednie uderzenie na bramkę, Kuciak piąstkuje i jest faulowany.
55' - W intensywnej rozgrzewce Duda, Pinto i Piech.
57' - Ładny atak pozycyjny Legii, Zawisza na stojąco przyglądał się tej akcji, ale wszystko popsuł "Kosa", który spalił.
58' - Sprytnie Żyro z wolnego w kierunku Marunii, ale kończy się to rzutem rożnym.
59' - AAAJ! Było blisko! Dobrze dośrodkował "Bania" Szwoch na głowę Astiza, a Hiszpan się minimalnie pomylił.
59' - Teraz zaś Inaki w skutecznej akcji pod naszą bramką. Kasuje atak Zawiszy i jest róg.
60' - Kolejny korner po wybiciu Lewczuka.
61' - Zmarnowany róg gospodarzy i kontra Legii.
61' - Wejdzie Duda.
62' - Piękna akcja Legii - prostopadłe podanie opanował Saganowski, odegrał do Koseckiego, ale temu uciekła piłka za linię. Wszystko na dużej szybkości i płynności.
62' - Zmiana Legia:

Mateusz Szwoch -
Ondrej Duda
62' - Żółta kartka: Herold Goulon (Zawisza)
64' - I znów Legia w pięknym kontrataku. Piłkę wyprowadził Duda, wypuścił Koseckiego, ale ponownie za mocno i w ostatniej chwili obrońca wybił na róg.
65' - GOL! de Andrade Borges Wagner! (Zawisza)
66' - O, na to byśmy nie wpadli. Kontratak Zawiszy po kornerze dla Legii, w którym legioniści byli bliscy zdobycia trzeciego gola.
67' - Prawą stroną uciekł Kadu, ograł Lewczuka i wyłożył piłkę do Wagnera, który z bliska posłał ją do siatki.
67' - Zmiana Zawisza:
Herold Goulon -
Vahan Gevorgyan
Jakub Łukowski -
Alvarinho
68' - Groźne dośrodkowanie Petasza z rzutu wolnego, ale Astiz na posterunku.
69' - Zmiana Legia:
Igor Lewczuk -
Costa Marques Guilherme
70' - Chyba Lewczuk wyczerpał cierpliwość Berga na dziś.
70' - "Sagan" powalczył mocno w środku pola i mamy aut.
73' - Piękny atak Legii!!! Duda rozrzucił podanie mocno na prawe skrzydło, tam w ostatniej chwili spod linii wyciągnął ją Broź, zagrał do Saganowskiego, ten wycofał do Żyry, a Michał uderzył mocno lewą nogą. Witan zbił uderzenie na róg. Brawo Legia!
74' -
75' - Marunia znów ambitnie w środku pola wyłuskał piłkę i była szansa po dalekim zagraniu do "Kosy".
75' - W rewanżu Zawisza groźnie zaatakował, a ratował nas Rzeźniczak.
76' -
77' - Szybka wymiana podań między legionistami i sędzia dopatrzył się faulu na Koseckim z boku pola karnego gospodarzy.
78' - Rzut rożny dla Legii, Witan ratuje Zawiszę! Było blisko!
79' - Rzut rożny dla Legii, Witan ratuje Zawiszę! Było blisko!
80' - Żółta kartka: Łukasz Broź (Legia)
80' - Uuu, Petasz wściekle urwał z wolnego. W przeciwległy aut :)
82' - Róg dla Zawiszy, ale Wójcicki niecelnie uderza głową. Legia stanęła.
83' - Sprytnie "Gui" wywalczył rzut wolny w pobliżu chorągiewki narożnej.
83' - Żółta kartka: Alvarinho (Zawisza)
84' - Duda z wolnego znów za krótko. Ma szansę na poprawę z rogu.
84' - I znów za krótko... Wrr...
85' - Składna akcja Zawiszy, Broź na rzut rożny.
85' - Zmiana Zawisza:
Jorge Kadu -
Bernardo Vasconcelos
86' - Najwyżej wyskoczył
86' - ... Ivica :)
87' - "Gui" dobrze ustawiony kończy atak gospodarzy.
90' - Guilherm w narożniku niczym Włodzimierz Smolarek na Mundialu w 1982 r.
90' - To pisałem ja, Darek Sz.
91' - Legia na czas, spokojnie, kolejne stałe fragmenty w narożniku boiska pod polem karnym Zawiszy.
92' - Żółta kartka: Sebastian Ziajka (Zawisza)
92' - Teraz zagotował się Ziajka i popchnął Dudę. Luzik arbuzik.
92' - Zgadnijcie co? Kolejny stały fragment dla nas :)))
93' - I aut, i róg :)))
94' - Żółta kartka: Piotr Petasz (Zawisza)
94' - Koniec meczu!

Legia na spokojnie wygrywa w Bydgoszczy. Po świetnej I połowie przyszła nieco gorsza druga, ale to spotkanie mistrzowie Polski mieli pod kontrolą i 3 punkty zasłużenie trafiły na nasze konto.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji Live! i zapraszamy na dużo więcej z meczu na stronę główną Legionisci.com
A, publiczność skanduje "ZŁO-DZIE-JE!". Pozdrawiamy.