Helio Pinto 23
Ivica Vrdoljak 21
Tomasz Jodłowiec 3
Michał Żyro 33
46' Mateusz Szwoch 14
67' Michał Kucharczyk 18
Ondrej Duda 8
Konrad Jałocha 91
Guilherme 6
Igor Lewczuk 4
Krystian Bielik 31
46' Marek Saganowski 9
67' Jakub Kosecki 20

Niechlubnej tradycji stało się zadość

Legia Warszawa nie potrafiła wykorzystać potknięć swoich ligowych rywali i powiększyć nad nimi przewagi w tabeli. W niedzielnym starciu 15. kolejki ekstraklasy podopieczni Henninga Berga przegrali na wyjeździe z Pogonią Szczecin 1-2. Jedynego gola dla mistrzów Polski zdobył w drugiej połowie Jakub Rzeźniczak. To już kolejny raz w tym sezonie, kiedy Legia przegrała ligowe starcie przed przerwą reprezentacyjną.

Już kilkanaście sekund po rozpoczęciu gry znakomitą szansę stworzyła sobie Pogoń Szczecin. Adam Frączczak świetnie wystartował do dalekiego podania z głębi pola, lecz wpadając w pole karne nieatakowany padł na murawę. Niebawem mistrzowie Polski zagrozili rywalom po rzucie rożnym, gdy wrzutki Helio Pinto omal na bramkę nie zamienił Jakub Rzeźniczak. W 9. minucie natrudzić się wreszcie musiał Radosław Janukiewicz. Golkiper Pogoni Szczecin w dobrym stylu odbił próbę Ondreja Dudy, który będąc w polu karnym uderzeniem z półobrotu chciał wyprowadzić swój zespół na prowadzenie. Pomimo przewagi "Wojskowych" to "Portowcy" jako pierwsi tego wieczora wpakowali piłkę do siatki. Adam Frączczak opanował podanie na lewej flance, dokładnie dorzucił futbolówkę do niepokrytego Rafała Murawskiego, a ten z najbliższej odległości głową pokonał Dusana Kuciaka. Po zdobyciu gola Pogoń poszła za ciosem, nie zamierzając od razu skupiać się na zmasowanej obronie.
W 27. minucie dwójkową akcję pomiędzy Mateuszem Szwochem a Ondrejem Dudą mocnym strzałem zakończył ten drugi, jednak piłka po jego próbie poszybowała wysoko ponad celem. Siedem minut potem po kolejnym kornerze nieco szczęścia zabrakło Inakiemu Astizowi. Hiszpan minimalnie niedokładnie trafił w lecącą futbolówkę, czym zaprzepaścił szansę na doprowadzenie do remisu. Legioniści nadali bili głową w mur, a ich nieskuteczność znów wykorzystali podopieczni Jana Kociana. Fatalny techniczny błąd popełnił Inaki Astiz, który w łatwy sposób dał sobie odebrać piłkę Adamowi Frączczakowi. Napastnik gospodarzy w kilka chwil znalazł się w sytuacji sam na sam z Dusanem Kuciakiem i spokojnym uderzeniem zmusił go do kapitulacji.

Po zmianie stron do odrabiania strat ruszyła Legia. W 51. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego szansę na zamknięcie akcji mieli Inaki Astiz i Jakub Rzeźniczak, ale żadnemu z nich ta sztuka się nie udała. Chwilę potem groźną kontrę przeprowadziła Pogoń, którą omal na gola nie zamienił Adam Frączczak. Po godzinie gry dalekie podanie od własnej bramki posłał Dusan Kuciak. Na drugim końcu boiska do futbolówki dopadł Marek Saganowski, jednak będąc niemal oko w oko z Radosławem Janukiewiczem strzelił bardzo źle. W 57. minucie legioniści dotychczas byli najbliżej pokonania golkipera gospodarzy. Po kornerze główkował Inaki Astiz i tym razem niebezpieczeństwo w ostatnim momencie zażegnał będąc na linii bramkowej jeden z "Portowców". Trzy minuty później tym razem z rzutu wolnego dośrodkował Helio Pinto i z uderzeniem Ivicy Vrdoljaka bez problemów poradził sobie Janukiewicz. Bramkarz Pogoni kilkadziesiąt sekund potem znów stanął na wysokości zadania, gdy wygrał pojedynek z Markiem Saganowskim. W 72. minucie przyjezdni dopięli wreszcie swego. W szesnastce Pogoni po rzucie rożnym najlepiej odnalazł się Jakub Rzeźniczak, który świetną główką nie dał najmniejszych szans Janukiewiczowi.
Po zdobyciu pierwszego gola Legia postanowiła pójść za ciosem. Chwilę potem Ondrej Duda zakręcił obrońcami rywala, oddał bardzo mocny strzał z największym trudem sparowany przez bramkarza ze Szczecina. W 77. minucie szczęścia zza pola karnego spróbował tym razem Tomasz Jodłowiec, lecz dosyć znacznie chybił. Za moment w ostatniej chwili zablokowany został dobrze ustawiony Michał Żyro.

Autor: Wiśnia

16:36 - Witamy ze Szczecina!
16:37 - W składzie Legii kilka zmian, ale największym zaskoczeniem jest brak w osiemnastce meczowej Orlando Sa
Legia na Twitterrze informuje: "Orlando Sa poczuł lekki ból w pachwinie i trener Henning Berg uznał, że nie ma co ryzykować zdrowiem napastnika"
17:18 - W Szczecinie siąpi deszcz. Na stadionie na razie niewielu fanów
17:22 - Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego wiadomo już, że stołeczny zespół pozostanie na pozycji lidera. Jagiellonia przegrała z Ruchem 2-5.
Legioniści zagrają dziś w biało-czarnych strojach. Gospodarze na granatowo
Piłkarze wychodzą na murawę
Portowcy rozpoczęli śpiewy od hymnu narodowego

2' - Rozpoczęli legioniści... szybka kontra gospodarzy... Frączczak przewracany w polu karnym - sędzia nie gwizdnął
3' - Na spalonym Szwoch
4' - Pinto dośrodkowuje w pole karne... Nunes wybija na rzut rożny
5' - Legia w ataku. Kolejne dośrodkowanie w pole karne... wybijają obrońcy
8' - Długa piłka na lewą stronę do Kucharczyka, bramkarz wybiega pod linię końcową pola karnego... i wślizgiem uprzedza Kucharczyka
9' - Kuciak broni strzał Kuna
11' - Ładna akcja Legii! Żyro przyjął piłkę w polu karnym, podał do Dudy, który obrócił się i strzelił z zaskoczenia, ale bramkarz wybił na rożny
14' - Dośrodkowanie Pinto bez problemów łapie Janukiewicz
15' - GOL! Rafał Murawski! (Pogoń)
15' - Oj... ładne dośrodkowanie z lewej strony i zupełnie niekryty Murawski z kilku metrów nie daje szans Dusanowi Kuciakowi
16' - Faul na Szwochu ok. 40 metrów przed bramką
17' - Dośrodkowanie Kucharczyka... któryś z legionistów przewracany w polu karnym ale nie ma reakcji arbitra. Piłka w rękach Janukiewicza
20' - Michał Żyro faulował Nunesa i otrzymał słowną reprymendę od Musiała
21' - Atak Pogoni... piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny
22' - Sprytne podanie Kucharczyka do Dudy, ale znów czujny Janukiewicz
24' - Oj... błąd Kuciaka, który przepuścił piłkę, ale ta na szczęście nie leciała w światło bramki...
24' - Dośrodkowanie Kucharczyka... rożny dla wojskowych
25' - Od meczu z Metalistem Kucharczyk wykonuje większość stałych fragmentów gry
25' - Kiks Pinto i Astiz głową do Kuciaka
26' - Szwoch fauluje Murawskiego
27' - Vrdoljak ma pretensje do Musiała, że nie reaguje na ostrą grę
28' - Baaaardzo niecelny strzał Dudy z 19 metrów
30' - Tym razem Pinto dobrze interweniuje w obronie daleko wybijając piłkę
32' - Pogoń z autu na połowie Legii
35' - Rzut rożny wykonuje Pinto
35' - Główkuje Astiz... obok bramki!
36' - Faul Astiza na Frączczaku
38' - Kun powstrzymywany przez trzech legionistów... jego strzał został zablokowany
38' - Nieudana próba lobu(?) w wykonaniu Szwocha
39' - GOL! Adam Frączczak! (Pogoń)
40' - Kolejny fatalny błąd w obronie... dwóch pogoniarzy wychodzi sam na sam i Frączczak posyła piłkę nad Kuciakiem
41' - Dośrodkowanie Dudy, piłka spadła w okolicach Szwocha, ale byli tam też obrońcy
42' - Jakiś uraz Mateusza Szwocha - przerwa w grze
45' - Żółta kartka: Jose da Rosa Hernani (Pogoń)
45' - Żółta kartka: Ondrej Duda (Legia)
47' - Sędzia dolicza 1 minutę
48' - Koniec pierwszej połowy

46' - Zmiana Legia:

Mateusz Szwoch -
Marek Saganowski
50' - Świetny odbiór Jodłowca
51' - Żyro niedokładnie podaje w kierunku Saganowskiego
51' - Kucharczyk płasko w pole karne... jeden z obrońców wybija na rzut rożny
52' - Dobre głębokie dośrodkowanie... wydawało się, że Rzeźniczak zamknie tę akcję, ale minął się z piłką!
53' - Póki co obraz gry zupełnie się nie zmienił...
54' - Kontra Legii. Jodłowiec do kucharczyka, ten na drugą stronę do Żyry, który przyjął piłkę ale nic z tego nie wyszło
54' - Teraz w ataku Pogoń i strata piłki
56' - Oj... mogło być 3-0, ale Frączczak głową trafił w Rzeźniczaka!
56' - Główkuje Golla, Kuciak broni
57' - Długi wykop bramkarza Legii, do piłki dopadł Saganowski i strzelił ale bardzo niecelnie
57' - Rzut rożny dla Legii wykona Kucharczyk
58' - Astiz trafia w słupek!
59' - Coś się ruszyło w poczynaniach Legii, ale potrzebny jest gol kontaktowy
60' - Broź w polu karnym... długo zwlekał ze strzałem lub podaniem, ostatecznie wycofał na 16 metr do Vrdoljaka, który uderzył prosto w nogi obrońcy
61' - Frączczak teraz fatalnie przyjął piłkę na 11 metrze
63' - Dośrodkowanie Pinto z rzutu wolnego, główka Vrdoljaka.. broni Janukiewicz!
64' - Groźnie pod bramką Legii... na szczęście portowcy nie potrafili oddać celnego strzału
65' - Kontra Legii. Saganowski sam na sam z ostrego kąta... strzał prosto w bramkarza
65' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Legia)
67' - Teraz ładne prostopadłe podanie od Dudy otrzymał Kucharczyk, przyjął piłkę ale potem nie zdołał jej wyłożyć sobie na strzał bo we wszystko wmieszał się obrońca
67' - Żółta kartka: Mateusz Matras (Pogoń)
67' - Faulowany Duda ok 30 metrów do bramki
67' - Zmiana Legia:
Michał Kucharczyk -
Jakub Kosecki
68' - Miękkie dośrodkowanie Dudy, bez efektu
68' - Rzut rożny dla Legii po strzale Żyry
69' - Po rzucie rożnym piłka wybita za pole karne... słaby strzał Brozia
70' - Żyro w polu karnym z prawej strony... wywalczył korner
72' - Kosecki przy linii końcowej... rożny dla Legii
73' - GOL! Jakub Rzeźniczak! (Legia)
73' - GOOOOOLL!!!! Rzeźnik głową po rzucie rożnym!
73' - Frączczak główkuje nad poprzeczką
75' - Aj... gdyby Michał Żyro zdołał dobrze przyjąć piłke w polu karnym... ale Legia naciera!
75' - Duda czaruje w polu karnym i potężnie uderza ale Janukiewicz wybija na rzut rożny!
75' - Zmiana Pogoń:
Adam Frączczak -
Maksymilian Rogalski
76' - Płasko z rzutu rożnego... strzela po ziemi Pinto ale piłka po drodze do bramki odbiła się od nogi któregoś z rywali
77' - Faul na Rzeźniczaku przy linii bocznej
78' - Jodłowiec po ziemi... obok słupka!
79' - Legia non stop w ataku. Teraz Żyro prosto w nogi obrońcy!
81' - Zmiana Pogoń:
Jakub Bąk -
Hubert Matynia
88' - Mocny strzał Saganowskiego obok bramki!
88' - Niby Legia przeważa ale ciężko będzie o wyrównującą bramkę...
89' - Dośrodkowanie Koseckiego... Żyro fauluje bramkarza
91' - Zmiana Pogoń:
Rafał Murawski -
Maciej Dąbrowski
92' - Na stadionowym zegarze minęła 90 minuta. Sędzia doliczył jeszcze 5!
92' - Żółta kartka: Ivica Vrdoljak (Legia)
93' - Legia ciągle na połowie rywala... teraz faul Vrdoljaka i strata
93' - Trzy minuty nadziei?;)
94' - Żółta kartka: Łukasz Broź (Legia)
94' - Czerwona kartka: Tomasz Jodłowiec (Legia)
95' - Jodłowiec był faulowany od tyłu i sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość...
95' - Kuciak będzie wstrzeliewał... trwają przepychanki zawodników
95' - Janukiewicz, Rzeźniczak, Kosecki... ostro!
96' - Żółta kartka: Jakub Kosecki (Legia)
96' - Żółta kartka: Radosław Janukiewicz (Pogoń)
96' - Żółta kartka: Ricardo Nunes (Pogoń)
96' - Żółta kartka: Maciej Dąbrowski (Pogoń)
97' - Jeszcze ostatnia akcja... nieudana
98' - Rzeźniczak w ataku, nadal Legia
98' - Faul na Broziu - cóż za końcówka. Kuciak w polu karnym Pogoni!
98' - Koniec meczu!

Legia Warszawa tradycyjnie nie zostawiła swoich kibiców w dobrych nastrojach przed przerwą na mecze reprezentacji. W Szczecinie legioniści przegrali z Pogonią 1-2. "Wojskowi" już do przerwy przegrywali 0-2, a w drugiej części gry mimo iż prezentowali się lepiej to zdołali zdobyć jedynie honorową bramkę.