Ivica Vrdoljak 21
Helio Pinto 23
Michał Żyro 33
79' Ondrej Duda 8
69' Jakub Kosecki 20
60' Orlando Sa 70
Konrad Jałocha 91
Robert Bartczak 27
60' Marek Saganowski 9
69' Michał Kucharczyk 18
Mateusz Szwoch 14
Adam Ryczkowski 45
79' Krystian Bielik 31

Udany rewanż

Legia Warszawa udanie zrehabilitowała się GKS-owi Bełchatów za porażkę z początku sezonu. W piątkowym spotkaniu mistrzowie Polski ograli na wyjeździe przeciwników pewnie 3-0. Gole dla "Wojskowych" zdobyli Jakub Kosecki, Ondrej Duda i Jakub Rzeźniczak. Była to zarazem pierwsza przegrana bełchatowian na własnym obiekcie w tym sezonie. Dzięki tej wygranej legioniści umocnili się na prowadzeniu w ligowej tabeli.

Zawodnicy gospodarzy podeszli do spotkania z Legią Warszawa bez większego respektu. Od pierwszych minut pojedynku starali się atakować swoich rywali w środkowej strefie boiska, czym skutecznie oddalali grę od własnego pola karnego. W 9. minucie zakotłowało się pod bramką GKS-u. Z rzutu wolnego dobrze dośrodkował Ondrej Duda, ale obrońcom udało się zażegnać niebezpieczeństwo. Kilkadziesiąt sekund potem Słowak tym razem spróbował strzału, który w dosyć znacznej odległości minął lewy słupek. Kwadrans po pierwszym gwizdku arbitra uderzeniem z dystansu Arkadiusza Malarza chciał zaskoczyć Michał Żyro, jednak reprezentant Polski był nieprecyzyjny. Legioniści starali się prostymi środkami przedostać w szesnastkę rywala, lecz nie potrafili sforsować defensywy "brunatnych". W 20. minucie błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił Michał Żyro. Ostatecznie w dobrej sytuacji znalazł się Damian Szymański, który nie trafił w światło bramki. Ten sam piłkarz spróbował szczęścia chwilę później - znów z mizernym skutkiem. W 29. minucie Legia powinna objąć prowadzenie. Podopieczni Henniga Berga pobiegli wówczas z szybką kontrą, która pozwoliła Helio Pinto na wbiegnięcie z piłką w pole karne GKS-u. Portugalski pomocnik trafił jednak wprost w dobrze ustawionego Arkadiusza Malarza. Ta niewykorzystana szansa mogła się zemścić na legionistach zaraz potem. Po wrzutce z rzutu wolnego nieznacznie chybił główkujący Paweł Baranowski.
Nieco ponad dwa kwadranse po rozpoczęciu pojedynku na prowadzenie wyszli mistrzowie Polski. Przytomnie zachował się Ondrej Duda, który dokładnym podaniem obsłużył niepokrytego Jakuba Koseckiego. Zawodnik "Wojskowych" nie miał z kolei problemów, aby z najbliższej odległości głową wpakować futbolówkę do siatki. Tuż przed przerwą Legia podwyższyła wynik. Guilherme w świetnym stylu pokazał się na lewym skrzydle, zagrał w pole karne do Ondrej Dudy, a ten z kilku metrów wpakował piłkę do siatki.

Sześć minut po zmianie stron zagrozili bełchatowianie. Z rzutu wolnego dośrodkował jeden z gospodarzy i slaby strzał głową Pawła Baranowskiego spokojnie wyłapał Dusan Kuciak. Zaraz potem Jakub Kosecki odważnie przedarł się w pole karne przeciwnika, ale jego dobrego podania nikt nie zdołał przeciąć. W 60. minucie gry okazję na swojego drugiego gola miał Ondrej Duda. Słowak strzelał niemal z linii pola karnego, lecz po rykoszecie piłka poszybowała obok celu. Chwilę później jeden z legionistów poprowadził akcję prawym skrzydłem dorzucił futbolówkę do Michała Żyry, którego główkę z największym problemem odbił Arkadiusz Malarz. Potem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Legia nadal prowadziła grę i spokojnie czekała na kolejne nadarzające się okazje.
W 71. minucie bardzo mocnym uderzeniem z dystansu popisał się Jakub Rzeźniczak i tylko przytomna interwencja golkipera rywali uratowała gospodarzy. Kwadrans przed zakończeniem pojedynku "Rzeźnik" pozbawił przeciwników wszelkich złudzeń. Obrońca Legii najwyżej wyskoczył w polu karnym GKS-u i piękną główką znów zmusił Arkadiusza Malarza do kapitulacji. Był to tym samym drugi mecz z rzędu, w którym Rzeźniczak wpisał się na listę strzelców. Dziewięć minut przed końcem rywalizacji rozmiary porażki mógł zmniejszyć Paweł Baranowski, jednak jego strzał uderzenie świetnie odbił Dusan Kuciak.

Autor: Wiśnia

Już za niespełna kwadrans rozpocznie się mecz
Czy uda się Legii rewanż za porażkę u siebie? Przekonamy się za około dwie godziny
Skład Legii bez niespodzianek. Największą może jest obecność Koseckiego za Kucharczyka, ale czy to aż takie zaskoczenie? Raczej nie
Losowanie stron
Zacznie Legia

1' - Startujemy, długi przerzut i już Legia próbuje założyć presing
2' - Z autu GKS
2' - Sa faulowany na swojej połowie
3' - Niedokładne podanie Vrdoljaka i przejmuje ją Szymański
4' - Guilherme z autu
6' - Szymański zagrywa prostopadłą piłkę do Maka, ale czujny Kuciak uprzedza skrzydłowego gospodarzy
7' - Rzeźniczak wślizgiem kończy kontratak Bełchatowa
8' - Żyro uwikłany w pojedynek z dwoma obrońcami i traci piłkę
9' - Rzut wolny dla Legii po faulu na Orlando
10' - Małe zamieszanie po dośrodkowaniu Dudy, ale ostatecznie wybijają obrońcy. Kontratak przerwany przez Guilherme, który przy okazji był faulowany
11' - Basta fauluje Koseckiego i kolejna szansa dla Dudy na dośrodkowanie
12' - Słabiutkie dośrodkowanie
13' - Długie podanie do Koseckiego okazało się za mocne
14' - Piękna akcja Legii. Sa w polu karny do Koseckiego an 16 metr, ten przedłużył do Dudy, który uderzył tuż obok słupka
16' - W odpowiedzi uderzał Mak, ale nie zmusił Kuciaka do interwencji
17' - Żyro uderza z dystansu i piłka ociera się z zewnętrznej strony słupka
18' - Ślusarski dośrodkowuje ale wprost w ręce golkipera Legii
19' - Malarz uprzedza Koseckiego
19' - Rachwał fauluje Dudę
21' - Błąd Żyry, który podaje w poprzek boiska. Piłkę przejmuje Szymański, ale strzela obok bramki
23' - Szczęście Legii. Komołow przyjął piłkę w polu karnym i oddał bardzo groźny strzał w ostatniej chwili zablokowany przez Guilherme
25' - Rzeźniczak fauluje Ślusarskiego przy linii środkowej
25' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego Malarza
27' - Dośrodkowanie Dudy łapie Malarz
28' - Kosecki startuje, zatrzymuje się, znowu startuje i ostatecznie rezygnuje z biegu do piłki podanej przez Żyrę
29' - Duda fauluje Rachwała
31' - Piękna akcja Legii. Sa - Duda - Kosecki - Sa - Pinto i strzał tego ostatniego nogami broni Malarz
33' - Bardzo groźnie w polu bramkowym Kuciaka. Mójta dośrodkował w pole karne, Kuciak wybił prosto w głowę Baranowskiego i futbolówka opuściła plac gry
33' - GOL! Jakub Kosecki! (Legia)
35' - GOOOOOOOOLLLLL!!!! Szybkie wykonanie rzutu rożnego Pinto do Dudy. Słowak przyjął, popatrzył i dośrodkował w pole bramkowe. Tam największym sprytem wykazał się Kosecki,który uprzedził Malarza i głową umieścił piłkę w siatce.
36' - Poźniak dośrodkował w pole karne i rzut rożny dla gospodarzy
37' - Uderzenie Poźniaka z dystansu nad poprzeczką
38' - Zderzenie Żyry z Mójtą i chwila przerwy w grze
40' - Na spalonym Guilherme
40' -
42' -
42' - Szarżujący Vrdoljak powstrzymany przez Telichowskiego
45' - GOL! Ondrej Duda! (Legia)
45' - Uśpiła Legia gospodarzy. Żyro trzymał piłkę w środku boiska po czym podał do Koseckiego. "Kosa" podciągnął i podał do obiegającego go Guilherme. Ten przytomnie zagrał między obrońcami a bramkarzem a całą akcję zamknął i pewnie wykończył Ondrej Duda
46' - Koniec pierwszej połowy

Zabójczą skuteczność pokazała Legia w pierwszej odsłonie
Na początku meczu Bełchatów stworzył dwie sytuacje, ale nie potrafił ich wykorzystać
Z biegiem czasu goście przejęli inicjatywę i konsekwentnie dążyli do celu

46' - Ruszyli gospodarze
47' - Długie podanie do Żyry i spalony
49' - Szansa GKSu, ale źle przyjmował piłkę w polu karnym Ślusarski
50' - W odpowiedzi Sa dośrodkowuje spod linii bocznej i Żyro uprzedzony przez obrońców
51' - Żyro fauluje Mójtę
52' - Poźniak do Baranowskiego, ale uderzenie głową nie sprawiło najmniejszych kłopotów Kuciakowi
53' - Kosecki idywidualnie w polu karnym, ale podanie-strzał minął bramkę Malarza
56' - Pozwala Legia rozgrywać futbolówkę gospodarzom w okolicach ich pola karnego czujnie stojąc na 20-25 metrze
58' - Łatwa strata Koseckiego na rzecz Basty.Po chwili faul legionisty przy próbie odzyskanie piłki
59' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Legia)
60' - Reźniczka miał pretensje za odgwizdanie falu Vrdoljaka za co obejrzał kartonik
60' - Zmiana Legia:

Orlando Sa -
Marek Saganowski
61' - Pierwsza zmiana w Legii. Napastnik za napastnika
61' - Zmiana Bełchatów:
Paweł Komołow -
Andreja Prokić
62' - Duda strzela z pola karnego, jeszcze rykoszet i tylko rzut rożny
63' - Pinto w poprzek i prosto pod nogi Maka
65' - Ivica do Lewczuka, ten ciągnie prawą stroną. Dośrodkowuje do Żyry, ale strzał głową z trudem broni Malarz
68' - Dużo walki w środku boiska
70' - Zmiana Legia:
Jakub Kosecki -
Michał Kucharczyk
70' - Zmiana Bełchatów:
Kamil Poźniak -
Kamil Wacławczyk
71' - Fanatastycznie uderzenie z dystansu Rzeźniczka, Malarz wybija przed siebie. Do piłki dopada Saganowski i... spalony
73' - Błąd Baranowskiego, którego nie wykorzystał Saganowski
74' - Ślusarski sam na sam, strzela i spalony, choć Kuciak i tak obronił
75' - Z narożnika boiska Duda zamieszanie i kolejny korner
75' - GOL! Jakub Rzeźniczak! (Legia)
76' - Pinto idealne dośrodkował na głowę Rzeźniczaka. Legia 3 GKS 0
79' - Żyro goni piłkę, dośrodkowuje do Kucharczyka który strzela obok bramki
80' - Zmiana Legia:
Ondrej Duda -
Krystian Bielik
80' - Komplet zmian w Legii wykorzystany
81' - Bardzo dobra okazja gospodarzy. Baranowski uderza, Kuciak odbija i ostatecznie obrońcy wybijają daleko
83' - Zmiana Bełchatów:
Patryk Rachwał -
Grzegorz Baran
83' - Rzut wolny dla Bełchatowa
83' - Mójta, zamieszanie w polu bramkowym i Kuciak faulowany
85' -
87' -
88' - Faul Bielika
89' - Dośrodkowanie Wacławczyka w ręce Kuciaka
90' - Żółta kartka: Krystian Bielik (Legia)
90' - Drugie ostre wejście Bielika kończy się dla niego upomnieniem
92' - Kucharczyk wpada w pole karne podane do Żyry i tylko ofiarna interwencja obrońcy zapobiega bramce
92' - Sędzia dolicza 3 minuty
94' - Koniec meczu!

W pełni udał się rewanż Legii za wakacyjną porażkę.
Zdecydowana większość meczu była pod kontrolą wojskowych, którzy skrzętnie wykorzystali stworzone przez siebie okazje
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji Live! i zapraszamy na dużo więcej z meczu na stronę główną Legionisci.com

Wyjazd bez historii

Rzadko zdarza się wyruszać na ligowy mecz wyjazdowy o zmroku, a tak właśnie było w przypadku wyprawy do Bełchatowa. Późna pora rozpoczęcia spotkania oraz niewielka odległość dzieląca Warszawę i Bełchatów spowodowała, że niemal 400-osobowa grupa fanów Legii wyruszyła samochodami na pierwszy mecz rundy rewanżowej fazy zasadniczej ekstraklasy, gdy na niebie było już ciemno.

Warszawiacy wykorzystali całą pulę biletów przygotowaną przez gospodarzy i zameldowali się w sektorze gości przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Na zewnętrznej stronie płotu zawisły flagi "Legia Warszawa", "Jesteśmy waszą stolicą" i "CWKS", a z boku "Legia". Na ponad 5-tysięcznym obiekcie zasiadło w sumie 4765 osób, co jest najlepszym wynikiem bełchatowian w tym sezonie. Do tej pory mecze GKS-u oglądało 2,5-3,5 tysiące osób. Gospodarze specjalnie mobilizowali się na ten mecz i zorganizowali nawet wspólny przemarsz na stadion z centrum miasta.

W obecnych rozgrywkach GKS zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli i jak do tej pory żadna drużyna nie potrafiła wywieźć z Bełchatowa trzech punktów. My jednak liczyliśmy na to, że po przerwie reprezentacyjnej Legia zakończy tę dobrą passę gospodarzy, więc od początku z sektora niosło się "Tylko Legia, ukochana Legia, dziś Warszawa czeka na zwycięstwo twe". Poziom decybeli nie był tego dnia najwyższy, ale repertuar pieśni bardzo szeroki - udało się nawet zaśpiewać "Warszawę" na dwie trybuny. W pierwszej połowie trochę kłopotów sprawiał niezbyt dobrze dysponowany tego dnia bęben, ale każdą kolejną minutą było lepiej. Jeszcze przed przerwą legioniści dali swoim kibicom dwa powody do radości. Najpierw bramkę zdobył Jakub Kosecki, a w trakcie śpiewania niepokonanego miasta na 2-0 podwyższył Ondrej Duda. Ze spokojem można było więc oczekiwać na drugą część meczu.

Piłkarzy wracających na murawę przywitało głośne "mistrzem Polski jest Legia", a potem przez ponad 10 minut cały sektor śpiewał "tylko Legia, ukochana Legia". Najgłośniej było chyba przy okrzyku "Jesteśmy zawsze tam". Kwadrans przed końcem meczu nastąpiła zmiana oflagowania - po wewnętrznej stronie zawisło 5 flag: "Warriors", barwówka, "Wielki CWKS", (L) i 1916. Osobne podziękowania z sektora otrzymał Ondrej Duda, którego nazwisko było skandowane gdy opuszczał plac gry w 80. minucie meczu. Fani gospodarzy nie zaprezentowali tego dnia nic szczególnego: kilka flag, doping na średnim poziomie, flagi na kijach.

Po ostatnim gwizdku sędziego piłkarze ze stolicy podeszli pod sektor i przybili piątki z ekipą wyjazdową oraz grupą niepełnosprawnych fanów Legii, która również zawitała do Bełchatowa. Ogólnie wyjazd bez większej historii.

W najbliższy czwartek legionistów czeka wyprawa do Belgii, a w kolejny poniedziałek o 18 ostatni ligowy mecz w tym roku przed własną publicznością - rywalem będzie Cracovia.