Boban Jović 20
Łukasz Burliga 21
Richard Guzmics 26
Dariusz Dudka 5
64' Emmanuel Sarki 11
Alan Uryga 34
Łukasz Garguła 10
79' Mariusz Stępiński 14
92' Semir Stilić 18
Paweł Brożek 23
Michał Miśkiewicz 1
Maciej Jankowski 7
79' Jean Barrientos Acosta 8
64' Rafał Boguski 9
92' Piotr Żemło 43

Szczęśliwy remis

Legia Warszawa nie wykorzystała potknięć innych klubów z czołówki tabeli i szczęśliwie zremisowała na własnym stadionie z Wisłą Kraków 2-2 w ramach meczu 24. kolejki ekstraklasy. Gole dla gości z Małopolski zdobyli Łukasz Burliga oraz z rzutu karnego Paweł Brożek. Trafienia dla gospodarzy zaliczyli Michał Żyro i Boban Jović, który wpakował piłkę do własnej siatki. Po tym starciu "Wojskowi" mają pięć punktów przewagi nad Jagiellonią Białystok i sześć nad Lechem Poznań.

Kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu gry groźnie z prawego skrzydła dośrodkował Emmanuel Sarki, ale na szczęście dla legionistów żaden z przyjezdnych nie zdołał przeciąć toru lotu piłki. Chwilę potem ładną akcję przeprowadzili legioniści. Michał Żyro wymienił podania z Guilherme, ostatecznie w dobrej sytuacji znalazł się Marek Saganowski, lecz trafił zaledwie w boczną siatkę. Potem odważniej do ataków ruszyli podopieczni Kazimierza Moskala. Po ładnie rozprowadzonej akcji strzału z ostrego kąta spróbował Mariusz Stępiński, jednak pewnie interweniował Arkadiusz Malarz. Golkiper "Wojskowych" równie dobrze zachował się kwadrans po pierwszym gwizdku arbitra, gdy wyłapał ostre dośrodkowanie ze skrzydła. Zaraz potem krakowianie wyszli na prowadzenie. Z bocznej strefy boiska piłkę dorzucił Semir Stilić, a Łukasz Burliga sprytnie wyprzedził Arkadiusza Malarza i umieścił futbolówkę w siatce. Przez kolejne kilkanaście minut gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Legioniści starali się rozwijać akcje ofensywne skrzydłami, ale był one skutecznie zatrzymywane przez defensorów rywali.
W 28. minucie Michał Żyro doprowadził wreszcie do wyrównania. Marek Saganowski obsłużył swojego kolegę znakomitym podaniem, a ten w sytuacji sam na sam spokojnie pokonał Michała Buchalika. Po strzeleniu gola gracze Henninga Berga nie poprzestawali w atakach. Dziesięć minut po wyrównaniu stanu rywalizacji okazji do zdobycia gola nie wykorzystał Tomasz Jodłowiec, który chciał zaskoczyć Michała Buchalika próbą ze skraju szesnastki. Do końca pierwszej połowy nie wydarzało się już nic ciekawego i sędzia zaprosił obydwie jedenastki do szatni.

Mistrzowie Polski nie zdążyli jeszcze na dobre wejść w drugie 45 minut, a znów przegrywali. Trzy minuty po zmianie stron sfaulowany przez Tomasza Jodłowca w polu karnym został Semir Stilić i arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Paweł Brożek i pewnie pokonał Arkadiusza Malarza. Po utracie drugiej bramki gospodarze ruszyli do odrabiania strat, ale trzeba uczcicie przyznać, że tego dnia w ataku byli niezwykle nieporadni. Po godzinie gry do remisu powinien doprowadzić Marek Saganowski. Doświadczony napastnik Legii doszedł do podania od Bartosza Bereszyńskiego i będąc zupełnie nieatakowanym kilka metrów przed bramką fatalnie przestrzelił.
W 68. minucie kolejne trafienie mógł zanotować Paweł Brożek. Najlepszy strzelec Wisły główkował po wrzutce od Semira Stilicia i na szczęście dla "Wojskowych" był nieco niedokładny. Chwilę potem wprowadzony przed momentem mógł zaskoczyć Michała Buchalika, ale w zamieszaniu w szesnastce trafił wprost w nogi obrońców Wisły. Przez kolejne minuty legioniści dwoili się i troili w atakach, chcąc za wszelką cenę zaskoczyć golkipera z Krakowa. Dużo ożywienia w szeregi gospodarzy wnieśli wprowadzeni w drugiej połowie Orlando Sa i Michał Masłowski, którzy stwarzali duże zagrożenie przed szesnastką oponenta. Kwadrans przed końcem Semir Stilić mógł pogrążyć "Wojskowych" Bośniak stanął oko w oko z Arkadiuszem Malarzem, posłał futbolówkę obok niego, jednak znakomicie na linii bramkowej zachował się czujny Bartosz Bereszyński. W jednej z ostatnich akcji do remisu doprowadził Orlando Sa wespół z Bobanem Joviciem. Portugalczyk wykończył strzałem podanie ze skrzydła i piłka po odbiciu się od defensora Wisła znalazła się w bramce.

Autor: Wiśnia

16:50 - Witamy z Łazienkowskiej. Pierwsza niespodzianka w składzie to:

Okolice stadionu dość konkretnie zastawione samochodami na półtorej godziny przed rozpoczęciem meczu Legia - Wisła. I to bynajmniej nie z powodu jeździeckich zawodów na Torwarze, gdyż dzisiaj na stadionie spodziewamy się grubo ponad 20 tysięcy kibiców
Znamy już wyjściowe składy obu ekip. Trener Henning Berg dopuścił się kilku roszad. Między słupki wędruje anonsowany wcześniej Arkadiusz Malarz. W szykach obronnych rywali będzie mieszać Marek Saganowski
Wisła przyjechała m.in. bez swoich dwóch obrońców. Arkadiusz Głowacki pauzuje za kartki, zaś Maciej Sadlok został zdyskwalifikowany na trzy mecze z powodu ostrego faulu w potyczce z GKS Bełchatów
Do pierwszego gwizdka sędziego pozostaje jeszcze sporo czasu. Niemniej na swoim sektorze zameldowali się fani "Białej Gwiazdy", którzy zapełniają górną część trybuny
Na murawie rozgrzewają się bramkarze obu zespołów. Z pewnością Dusan jest niepocieszony, iż dzisiejsze zawody rozpocznie na ławce rezerwowych
"Tylko zwycięstwo! Hej, Legia tylko zwycięstwo!" poniosło się na powitanie podopiecznych Henninga Berga
Legioniści stoją przed kolejną szansą powiększenia przewagi. Zarówno Lech, jak i Śląsk stracili punkty w tej kolejce. Tym samym przed stołeczną jedenastką rysuje się szansa odskoczenia Jagiellonii na 7, a poznaniakom na 8 punktów

Wojtek Hadaj przy mikrofonie, a to oznacza, że do początku pojedynku pozostaje tylko kwadrans

"Sen o Warszawie..." najgłośniej jak to możliwe rzecz jasna
Tysiące barw w górze i wychodzą... "Mistrzem Polski jest Legia..." niesie się po Łazienkowskiej i okolicach
Obie ekipy postawiły dziś na tradycję. Legia na biało-czarno, zaś Wisła w jednolitych czerwonych kostiumach
Są i filmy... Można zaczynać

2' - Sędzia Złotek dał sygnał do rozpoczęcia zawodów i gramy! Jak na razie obie ekipy zrobił po jednej akcji ofensywnej... Wisła lewą stroną, dośrodkowanie w pole karne i choć było dwóch graczy, żaden z nich nie przeciął zagrania, żeby umieścić piłkę w siatce. Arek Malarz pewnie przytulił futbolówkę. Zaś w odpowiedzi Marek Saganowski będąc w polu karnym uderzył w boczną siatkę. Dobry zwiastun
8' - Wisła w ataku... Stępiński wchodzi w pole karne, zagranie z prawej strony, ale Malarz wybija na róg. Legioniści umiejętnie w defensywie
8' - Guilherme, po linii... Jest Jodłowiec. Gospodarze zdobywają cenne centymetry
10' - Zagranie z głębi pola do Stępińskiego, pokazywał mu się Brożek... Podanie, ale Astiz był idealnie ustawiony i tym samym przerwał groźną akcję gości
11' - Akcja wiślaków. Faul... Będzie okazja dla przyjezdnych, żeby wrzucić futbolówkę w szesnastkę
12' - Stilić... Futbolówka leci w pole karne, ale bardzo szybko gospodarze wybijają z dala od bramki
12' - Żółta kartka: Richard Guzmics (Wisła K.)
13' - Uciekał Żyro lewą stroną i jedynym sposobem na jego powstrzymanie był faul, którego dopuścił się Guzmics. Zatem środkowy obrońca rywali musi teraz grać ostrożniej
14' - Tym razem Jović chciał sprawdzić decyzję Berga, który postawił na Malarza. Jak na razie dostajemy tylko potwierdzenie, że trener Legii dobrze zrobił. Kolejna dobra interwencja bramkarza
14' - Stilić do Brożka, ale ponownie pewnie interweniuje Astiz czysto wybijając piłkę na róg
18' - Cały stadion na stojąco:
18' -
20' - GOL! Łukasz Burliga! (Wisła K.)
20' - Krótko rozegrany korner.. podanie do Stilicia, który zagrał w pole karne, gdzie Łukasz Burliga z ostrego kąta zaskoczył Arka Malarza. Jednocześnie wygląda na to, iż bramkarz Legii oberwał w tej akcji, gdyż potrzebna była pomoc lekarzy
23' -
26' - GOL! Michał Żyro! (Legia)
27' - GOOOOL !!! Legia się starała, starała i to przyniosło efekty. Po dwóch akcjach zakończonych kornerami, przyszedł czas na bramkę. Zagranie z głębi pola w obręb szesnastki, gdzie Michał Żyro przyjął futbolówkę i technicznym strzałem doprowadził do remisu! Legia 1. Wisła 1.
28' - Asystę przy tej bramce zaliczył Marek Saganowski. Naprawdę podanie było pierwszorzędne
29' - Także robi się nam coraz ciekawszy mecz. Tu żadna ze stron nie zadowoli się podziałem punktów
30' - Stilić starał się rozciągnąć do Stępińskiego... Z trudem opanowana piłka przez zawodnika z 14 na plecach
31' - Żyro miał sprytny pomysł na akcję.. Wybita piłka w kierunku Saganowskiego, ale Marek nie zorientował się w porę, a i start do piłki nie ten co przed laty
31' - Sarki lewą flanką. Zablokowany przez Rzeźniczaka
32' - Wcześniej Żyro, teraz Saganowski pada w polu karnym, ale sędzia nie reaguje. Trudno stwierdzić czy słusznie z wysokości trybun
34' - Legia prawą stroną.. Próba przebicia się, ale nic z tego. Gospodarze gubią się w środkowej strefie
35' - Sarki wybija w stronę Rzeźniczaka. Astiz... niestety gospodarze nie zrobili użytku z tego prezentu. Futbolówka ląduje na aucie
36' - Guilherme do Kucharczyka... Jodłowiec z zaskoczenia uderza na bramkę. Prosto w Buchalika
37' - Guilherme.. Mija Stępińskiego, podanie do Dudy, piłka wraca na skrzydło
37' -
37' - Jodłowiec próbował zgrać do środka, ale wiślacy zdołali przeciąć zagranie pomocnika Legii
38' -
39' - Jodłowiec wypatrzył Bereszyńskiego. Piłka wędruje na prawą stronę, zgranie, ale nie było odbiorcy tego podania, który wpakowałby futbolówkę do siatki
41' - Guzmics, Burliga pędzi przez pół boiska... Wchodzi w pole karne, odgrywa do Sarkiego, ale tam już tylko legijny obrońca
41' - Garguła.. przy nim Kucharczyk. Dośrodkowanie w pole karne, ale na spokojnie "Bereś" przejmuje piłkę
42' - Myli się Duda... kolejna szansa dla krakowian
44' - Saganowski, Żyro... Szukał sobie miejsca do oddania strzału. Bez powodzenia. Oddał do Kucharczyka, ale źle... Strata i akcja Wisły. Stilić z lewej flanki w pole karne. Nikt nie sięga piłki i ta wychodzi na aut
44' - Tymczasem sędzia dolicza 1 minutę
45' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Momenty były. Były też bramki i na tablicy widnieje wynik 1-1
Wracamy na drugą odsłonę. Obie ekipy bez roszad w składzie

46' - Rozpoczęli podopieczni Kazmierza Moskala
47' -
47' - Guilherme przy piłce, odegranie do Kucharczyka. Wrzutka w pole karne, gdzie Żyro oddał do Dudy, ale ten nie miał miejsca, aby oddać strzał. Wycofał i to zagranie okazało się stratą na rzecz krakowian
48' - Sarki do Stilicia. Semir wchodzi w pole karne, przy nim Jodłowiec i... rzut karny. Sędzia nie miał wątpliwości od razu wskazując na wapno
48' - Paweł Brożek kontra Arek Malarz i...
48' - GOL! Paweł Brożek z karnego! (Wisła K.)
49' - ...Malarz poszedł w prawo, piłka powędrowała w drugą stronę i wiślacy ponownie obejmują prowadzenie
50' - Duda ładnie utrzymał się przy piłce, minął rywali, ale szkoda, że wyjechał z piłką poza plac gry
51' - Legia szuka odpowiedzi. Guilherme do Żyry, ale tam Sarki do spółki z Joviciem rozprawili się z legionistą
52' - Faulowany Brożek na połowie Legii, ale sędzia nie sięga do kieszeni
52' - Futbolówka w pole karne... piąstkuje Malarz ratując zespół i będzie korner dla przyjezdnych
53' - Stilić w pole karne, ale skacze Astiz najwyżej i piłka ląduje poza boiskiem. Aut
55' - Stępiński w pole karne szukając Sarkiego, ale był czujny Astiz. Zagrożenie oddalone
56' - Guilherme z Kucharczykiem starają się na lewej stronie. Dośrodkowanie, ale defensywa Wisły spisuje się bez zarzutu
57' -
58' - 26527 kibiców zasiadło dziś na stadionie, a to oznacza, że w ramach akcji "Charytatywna wiosna" część przychodu z biletów wesprze środowiska Powstańcze
59' - Legia niby skonstruowała akcję, ale dość nieporadnie. W decydującym momencie Kucharczyk nie opanował futbolówki i od bramki Buchalik
59' - Swoją drogą Buchalik nie uwija się jak w ukropie po akcjach legionistów
60' - Wzdłuż linii rozgrzewają się Sa, Masłowski oraz Brzyski
61' - Zagranie w stronę Saganowskiego, ale Burliga czysto odzyskał piłkę, a szkoda... bo otworzyłaby się szansa przed napastnikiem Legii
61' - Astiz do Guilherme, ale ten nie był w stanie opanować futbolówki
62' - Tymczasem w zespole Wisły szykuje się zmiana. Boisko będzie musiał opuścić Sarki, który wymaga wsparcia ze strony sztabu medycznego
63' - W miejsce Sarkiego wejdzie Boguski
64' - Zmiana Wisła K.:

Emmanuel Sarki -
Rafał Boguski
64' - Bereszyński do Żyry, Bereszyński wykłada Saganowskiemu, który z bliskiej odległości posyła futbolówkę nad bramką!!! To powinien być gol! Absolutnie!
65' - Orlando Sa już wrócił z rozgrzewki zatem szykuje się zmiana w szeregach Legii
65' - Duda, Kucharczyk na lewej flance... Faulowany przez Jovicia. Będzie okazja dla Guilherme, żeby zaliczyć asystę
66' - Nic z tego. Piłkę na róg wybija Guzmics
66' - Guilherme z narożnika... Wybija Dudka w polu karnym
67' - Tymczasem w szeregach Legii szykuje się podwójna zmiana. Oprócz awizowanego Orlando, pojawi się również Masłowski
68' - Dośrodkowanie w pole karne... Buchalik spokojnie przytula piłkę do piersi
68' - Stilić... przed szansą Brożek, ale przenosi głową piłkę nad bramką
69' - Zmiana Legia:
Marek Saganowski -
Orlando Sa
Michał Kucharczyk -
Michał Masłowski
70' - Ledwo pojawili się na boisku dwaj zawodnicy Legii, a już próbowali namieszać w szykach obronnych Wisły. Jednak Guzmics spisuje się naprawdę solidnie w defensywie
71' - Duda do Masłowskiego, ale ten za mocno wrzuca w pole karne... Ostatecznie futbolówka przechodzi na rzecz Wisły
72' - Astiz... o mały włos, a Brożek odebrałby mu piłkę i sunął autostradą w stronę Malarza. Na szczęście Hiszpan zdołał utrzymać piłkę przy nodze
72' - Żółta kartka: Ivica Vrdoljak (Legia)
73' - Legia naciska coraz mocniej. Żyro do kolegów na 3 metr, ale jest tylko róg
74' - Uryga się urywa. Akcja Wisły... Garguła na lewą stronę... Boguski w stronę Malarza, ale piłka ląduje na bandach okalających boisko
75' - "Legia walcząca, Legia walcząca do końca!" poniosło się z Żylety
76' - Stilić! Malarz! Bereszyński! Wydawało się, że Semir dobije gospodarzy.. Piłka powędrowała już za plecy bramkarza Legii i pewnie zmierzała między słupki, ale w ostatniej chwili Bereszyński uratował zespół ofiarnym wślizgiem!
77' - Astiz, Guilherme w stronę Masłowskiego, ale Jović się nie patyczkuje - wybicie na aut.. Legia niby nadal w ataku, ale nic z tego nie wychodzi
78' - Jodłowiec szukał Orlando, ale przy nim niczym plaster przylepiony był Dariusz Dudka
78' - Duda niemal idealnie w stronę Orlando, ale w decydującym momencie Buchalik wybija piłkę poza pole karne
79' - Zmiana Wisła K.:
Mariusz Stępiński -
Jean Barrientos Acosta
80' - Duda przy piłce.. przed nim był tylko Orlando, ale sporym spalonym. Nieco zagalopował się Portugalczyk zamiast poczekać na swego młodszego kolegę
80' - Astiz... Kolejny raz pewnie w defensywie. Tym razem wybił na róg
81' - Stilić w narożniku... podanie do Boguskiego. Wisła już bez pośpiechu
82' - Bereszyński prawą stroną, zgranie do Orlando Sa, który starał się od razu uderzać, ale przy nim było dwóch rywali. Jeszcze Duda na poprawkę i to z przewrotki, która była daleka od ideału
83' - Legia niby ładnie poklepała, ale już Jodłowiec nieco za mocno wypuszcza kolegę na skrzydło. Kończy się to tym, że od bramki grę wznowi Buchalik
85' - Bereszyński uskutecznia rajd prawą stroną. Chyba był faulowany, ale tylko chyba, bo sędzia wskazał na narożnik boiska...
87' - Zmiana Legia:
Costa Marques Guilherme -
Tomasz Brzyski
88' - Ofensywna akcja Legii zakończona przez liniowego, który słusznie dostrzegł pozycję spaloną u Orlando
88' - Żółta kartka: Alan Uryga (Wisła K.)
89' - Brzyski już przed szansą zanotowania asysty... Pięknie wyszedł mu Orlando, ale futbolówka tylko muśnięta i... piłka w rękach Buchalika
91' - GOL samobójczy! Boban Jović! (Wisła K.)
91' - GOOOOL !!! Boban Jović przy pomocy Orlando Sa pakuje piłkę w siatce! Legia 2. Wisła również 2!
92' - I teraz dziennikarze mogą zmieniać treść i tytuły swych relacji, bo zamiast porażki szykuje się remis
92' - Zmiana Wisła K.:
Semir Stilić -
Piotr Żemło
93' - Jeszcze zmiana na urwanie cennych sekund
94' - Jeszcze ostatnia akcja Wisły... Brożek w pole karne i piłka...opuszcza plac gry
95' - Jeszcze arbiter nie kończy meczu, choć doliczony kilka minut
95' - Koniec meczu!

Koniec! Legia ratuje remis w końcówce meczu nie pozwalając Wiśle na wygraną w tym roku
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji Live! i zapraszamy na dużo więcej z meczu na stronę główną Legionisci.com

Cały mecz na stojąco!

Mecze z Wisłą mają jeszcze swój klimat. W niedzielę na naszym stadionie zasiadło więcej fanów niż na poprzednich spotkaniach. Chociaż "zasiadło" to może nie najlepsze określenie. Co prawda działacze apelowali by na trybunach poza Żyletą, fani zajmowali miejsca zgodnie z numeracją i nie podnosili się z nich w trakcie meczu, fanatycy pokazali, że na trybunach obowiązywać będą nasze zasady.

53 tysiące dla Muzeum Powstania Warszawskiego
Sprzedaż biletów na spotkanie z Wisłą szła lepiej niż na mecz z Podbeskidziem. Istniała szansa, że w końcu wypali projekt "Charytatywnej Wiosny", czyli wspierania przez nasz klub złotówką od biletu różnych organizacji. Po nieudanej próbie na Podbeskidziu tym razem kibice stanęli na wysokości zadania i Legia przekaże ponad 53 tysiące złotych dla organizacji kombatanckich za pośrednictwem Muzeum Powstania Warszawskiego.

W dniu meczu dojazd na stadion był mocno utrudniony. Nie dość, że most Łazienkowski jest wciąż zamknięty, to jeszcze od kilku dni na Torwarze odbywały się zawody jeździeckie i wszystkie parkingi po parzystej stronie Łazienkowskiej były zamknięte. Niezły sajgon.

Dość zaskakujące oświadczenie dzień przed meczem wydał nasz klub. "Kibice z trybuny wschodniej, północnej i zachodniej również uczestniczą w dopingu dla Legii, ale kupują wejściówki z myślą, że będą mogli zasiąść na wybranym przez siebie krzesełku i na swój, mniej ekspresyjny sposób, przeżywać mecz. Dlatego zwracamy się z prośbą o stosowanie się do poleceń stewardów, którzy dbają w szczególności o to, aby nikt nie zasłaniał widoku kibicom, którzy chcą oglądać mecze Legii, siedząc. Nie wszyscy na trybunie wschodniej chcą oglądać cały mecz na stojąco - osoby stojące w niższych rzędach wymuszają stanie osób zajmujących miejsca powyżej" - czytamy w komunikacie. Fani odnieśli się do niego jeszcze przed rozpoczęciem spotkania, gdy spiker czytał odezwę do kibiców ze wschodniej i południowej. "Cały mecz na stojąco, cały mecz na stojąco!" - skandowała Żyleta, za co z trybuny Deyny odpowiedziały jej brawa.

Od początku ruszyliśmy z głośnym dopingiem - pierwsze minuty wyglądały obiecująco. Później wdarła się chwilowo "zamuła", na którą szybko zareagował gniazdowy. Niestety dość szybko to goście wyszli na prowadzenie. Wiślacy chyba dość długo nie mogli dostrzec piłki w siatce, bo radość rozpoczęli jakby ze spóźnionym zapłonem.

Dla Royda minuta ciszy
W 23. minucie meczu Żyleta skandowała - "Minuta ciszy, dla Royda minuta ciszy". Po chwili cały stadion, nie licząc sektora gości, poświęcił minutę ku pamięci zmarłemu kibicowi Den Haag i Legii, Roydowi Leemanowi. Miał 23 lata. Wiślacy, trudno powiedzieć, czy słyszeli skandowanie z naszej strony, ale nieistotne - nie pierwszy raz nie uszanowali minuty ciszy i dziwnym trafem akurat moment, gdy cały stadion milczał, poświęcili na bluzganie na nasz klub.

Z naszej strony oczywiście chwilę później nie mogło zabraknąć reakcji. Zresztą repertuar "pozdrowień" dla krakusów był dość bogaty - "Będą filmy!", "Wisła z ch... wytrysła", "Wisła k... aejaejao", "Pier... cię krakowski psie", "Deszcze niespokojne", "Cw..., cw..., cw... GTS...", to część z nich. Nie licząc dodatkowych "pozdrowień" dla wiślackich zgodowiczów z Gdańska.

Kibice gości
Fani Wisły Kraków do Warszawy przyjechali pociągiem specjalnym w zaledwie 3 godziny w jedną stronę. Przed wyjazdem mocno narzekali na ceny biletów na mecz przy Łazienkowskiej. Takie życie, my za wejściówki musimy tyle płacić co mecz, nie raz do roku. Krakusy zajęły przede wszystkim górną część sektora gości, gdzie wywiesili płótna "Wisła Sharks" oraz "PDW", na dole zaś, gdzie było raptem kilkadziesiąt osób, powieszone zostały "Olkusz", "Jaworzno", "Wadowice", "Wolbrom" i fana Polonii Przemyśl. Prowadzili doping przez cały mecz, ale przebijać mogli się jedynie podczas... wspomnianej minuty ciszy.

Wisła na naszym stadionie pojawiła się po raz pierwszy od 2012 roku, ale nie udało się im wykorzystać przyznanej puli biletów. W Warszawie pojawiło się 993 kibiców gości, w tym Polonia Przemyśl (60), Unia Tarnów, Śląsk Wrocław i Lechia Gdańsk.

Efektowny werbel
Tego dnia Żyleta była zwyczajnie w formie i wiślacy nie mieli większych szans na zaistnienie, biorąc pod uwagę przewagę liczebną legionistów. Bardzo dobrze prezentowała się Żyleta z powiewającymi przez całe spotkanie, kilkunastoma flagami na kiju - jak za starych, dobrych czasów. W synchronizacji dopingu, oprócz tradycyjnego bębna, pomagał tym razem także werbel. Trzeba przyznać, że rytm wybijany w ten sposób brzmiał zajebiście!

Piłkarze nie rozpieszczali nas i popełniali juniorskie błędy, które kosztowały utratę dwóch bramek. Na szczęście nie daliśmy rywalom cieszyć się przy Łazienkowskiej z kompletu punktów. "Staruch" mobilizował wszystkich do wzmożonego wysiłku, przypominając, że fani nie raz wygrywali już beznadziejne mecze. Tak też było tym razem - ryk "Legia, Legia Warszawa" w końcówce musiał pomóc piłkarzom w zdobyciu bramki na 2-2. Co prawda liczyliśmy na więcej, ale to nie był najlepszy dzień dla naszych graczy. Jedno, czego nie można im było odmówić, to ambicji. Znacznie gorzej było z umiejętnościami.

Przed nami ciekawy wyjazd do Poznania. Lechici sprzedali już komplet biletów na mecz z Legią, podobnie było z zainteresowaniem wejściówkami przy Łazienkowskiej. Później nastąpi dłuższa przerwa na kadrę. Tak więc na razie skupiamy się na wyjeździe na Bułgarską.

Frekwencja: 26 527