Tomasz Brzyski 17
57' Michał Żyro 33
Dominik Furman 37
Tomasz Jodłowiec 3
80' Michał Masłowski 16
Michał Kucharczyk 18
94' Orlando Sa 70
Arkadiusz Malarz 34
80' Bartosz Bereszyński 19
Inaki Astiz 15
Helio Pinto 23
Adam Ryczkowski 45
57' Ondrej Duda 8
94' Marek Saganowski 9

Dzięki Sa nadzieja wciąż żywa

W drugim sobotnim meczu 33. kolejki ekstraklasy Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Pogoń Szczecin 1-0. Jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Orlando Sa, który skorzystał z błędu obrońcy i w drugim kolejnym spotkaniu dał swojej drużynie ważne trzy punkty. Dzięki tej wygranej legioniści zrehabilitowali się Pogoni za porażkę na tym stadionie w poprzedniej rundzie.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy częściej od swoich rywali byli przy piłce. W 6. minucie gry Pogoń miała doskonałą okazję do wyjścia na prowadzenie. Błąd przy wyprowadzaniu futbolówki popełnił Jakub Rzeźniczak, ostatecznie w polu karnym odnalazł się Łukasz Zwoliński, jednak został w porę zablokowany przez Łukasza Brozia. Niebawem odpowiedzieli mistrzowie Polski, kiedy do piłki wybitej z pola karnego dopadł Jakub Rzeźniczak, lecz fatalnie przestrzelił. W 12. minucie niewiele brakowało, a legioniści objęliby prowadzenie. Wówczas na strzału z dystansu zdecydował się Tomasz Brzyski. Jego próba odbiła się tylko od poprzeczki i wróciła na boisko. Potem obydwie jedenastki toczyły zażarte boje w środkowej strefie boiska. Żadna z jedenastek nie potrafiła przedostać się pod pole karne przeciwnika i stworzyć sobie sytuacji strzeleckiej. Blisko dwa kwadranse po rozpoczęciu gry Michał Żyro dostałe podanie na prawym skrzydle, starając się dośrodkować omal nie przelobował Dawida Kudły, który był czujny i nie dał się zaskoczyć. Za chwilę Łukasz Broź na pełnej szybkości wpadł w szesnastkę Pogoni, gdzie został zahaczony przez Adama Frączczaka, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. W 38. minucie szczecinianie byli bliscy zaskoczenia Dusana Kuciaka. Wówczas dwójkową akcję Rafała Murawskiego i Dominika Kuna mierzonym strzałem wykończył ten pierwszy, ale golkiper przyjezdnych zdołał odbić piłkę do boku. Tuż przed przerwą poprzeczka po raz drugi uratowała "Portowców". Z rzutu wolnego dośrodkował Dominik Furman, a główka Tomasza Jodłowca minimalnie, ale jednak okazała się niecelna.

Drugą połowę od zdecydowanych ataków zaczęła Legia. W 50. minucie Orlando Sa zdecydował się na mocne uderzenie po długim rogu, ale Dawid Kudła poradził sobie zarówno z tą próbą, jak i dobitką Michała Kucharczyka. Chwilę potem Portugalczyk chciał przelobować golkipera Pogoni i ten z dużym trudem zdołał przenieść futbolówkę ponad poprzeczką. Po godzinie gry bramkarz ze Szczecina znów musiał się natrudzić, kiedy na rzut rożny sparował mocny strzał Tomasza Jodłowca. W 66. minucie dobrą okazję z rzutu wolnego miał Tomasz Brzyski. Lewy obrońca Legii płasko uderzył z rzutu wolnego, lecz Kudła pewnie złapał lecącą piłkę. Z biegiem czasu Orlando Sa rozkręcał się coraz bardziej, który po dostaniu czwartej żółtej kartki w tym sezonie, chciał nacieszyć się grą w ligowym starciu. Kwadrans przed końcowym gwizdkiem arbitra napastnik gości wpadł w pole karne, spróbował uderzenia czubkiem buta, które przeleciało ponad poprzeczką.
Zaraz potem Portugalczykowi dopisało już szczęście. Ondrej Duda wbiegł pomiędzy obrońców, a Mateusz Matras na tyle niefortunnie interweniował, że podał piłkę wprost do Sa, a ten z najbliższej odległości wyprowadził Legię na prowadzenie. Przez kolejne kilkanaście minut Pogoń robiła wszystko, aby zmienić rezultat, ale ich ataki na niewiele się zdawały. W doliczonym czasie gry znakomitej okazji nie wykorzystał jeszcze Marek Saganowski, który nie trafił do pustej bramki.

Autor: Wiśnia

17:27 - Witamy ze Szczecina! Na stadionie na razie bardzo mało kibiców
17:55 - Piłkarze już czekają w tunelu
17:59 - Drużyny wychodzą na obisko. Legia na biało-czarno, Pogoń na granatowo-bordowo
Kapitanem Legii w dzisiejszym meczu jest Jakub Rzeźniczak
Rozpoczną legioniści

1' - Rzeźniczak wycofuje do Kuciaka, ten na drugą stronę do Brzyskiego
4' - Dośrodkowanie w pole karne Legii - łapie piłkę Kuciak
6' - Orlando Sa wywalczył pierwszy rzut rożny
6' - Dośrodkowanie Brzyskiego wyłapuje Kudła
7' - Groźnie przed bramką Legii. Błąd popełnił Rzeźniczak, który zamiast wybić piłkę chciał ją spokojnie wyprowadzić. Jeden z napastników wpadł w pole karne, ale w ostatniej chwili jego strzał zablokował Broź!
8' - Frączczak biegnie środkiem boiska, podaje na skrzydło do Rudola, który dośrodkował, ale Lewczuk wybił piłkę głową
9' - Prostopadła piłka do Orlando, który walczy twardo z obrońcą i złapał się za twarz, ale arbiter nie zareagował
10' - Kolejny rożny dla Legii
11' - Furman dośrodkował, źle wybili piłkę obrońcy, ale bardzo słabo i dopadł do niej Rzeźniczak i z 18 metrów fataaaalnie przestrzelił!
11' - Zagranie ręką przez Żyrę
12' - Brzyski kapitalnie zza pola karnego w poprzeczkę!!
12' - Niecelny strzał Michała Walskiego
14' - Aut dla Pogoni na połowie Legii, ale szybko legioniści wybili piłkę daleko od bramki
16' - Faul Brozia z lewej strony boiska. Będzie dośrodkowanie w pole karne Legii
16' - Po dośrodkowaniu w pole karne Legii brzydko faulowany Michał Żyro
17' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego
18' - Kudła łapie piłkę w ręce
20' - Frączczak przewraca się w polu karnym, ale nie ma mowy o jedenastce
21' - Kontra Pogoni. Murawski na skrzydło do Frączczaka, ale ten zablokowany przez Brzyskiego. Rożny dla Pogoni
22' - Dośrodkowanie... i kolejny korner
23' - Dobry przechwyt Kucharczyka, podanie do Orlando, ale napastnik Legii musiał wycofać piłkę
26' - Piłka zagrana przez Brozia niespodziewanie trafiła do Żyry, ten z pierwszej ją uderzył... ale Kudła nie dał się zaskoczyć
27' - Orlando próbował sam przedrzeć się w pole karne rywala, ale nie miał wsparcia i straciliśmy piłkę
29' - Żyro wypuszcza Brozia, ten wpada pole karne i chyba był zahaczony o nogę ale arbiter nie podyktował karnego
31' - Strzał nad bramką Kuciaka
33' - Zablokowany strzał Żyry, zdołał jednak podać do Jodłowca, który chciał rozciągnąć do Kucharczyka, ale połapali się obrońcy Pogoni
34' - Masłowski fatalnie zagrywa do wbiegającego w pole karne Orlando Sa
34' - Brzydki faul Masłowskiego
34' - Żółta kartka: Michał Masłowski (Legia)
36' - Masłowski atakowany przez dwóch rywali stracił piłkę
36' - Faul na Kucharczyku
37' - Strzał Kucharczyka z ostrego kąta... na aut
37' - Broź fauluje Zwolińskiego
39' - Ładna akcja Pogoni... po ziemi z 15 metrów uderzył Murawski, ale świetnie obronił Kuciak!
40' - Akahoshi fauluje Masłowskiego
41' - Teraz z lewej strony pola karnego faulowany Kucharczyk
41' - Żółta kartka: Sebastian Rudol (Pogoń)
42' - Dośrodkowanie Furmana... główka Jodłowca.. poprzeczka! Piłka wyszła w pole i jeszcze zablokowana dobitka Masłowskiego! Legia nadal w ataku.. Brzyski obok bramki!
44' - Bardzo dobrze teraz w obronie zagrał Masłowski, który odebrał piłkę rywalowi w polu karnym
44' - Lewczuk fauluje 22 metry do bramki Legii
45' - Strzał Frączczaka prosto w mur. Dobitka bardzo niecelna
46' - Koniec pierwszej połowy

Piłkarze Legii już wrócili na murawę

48' - Kuciak pewnie wyłapuje piłkę na 15 metrze
48' - Żółta kartka: Łukasz Broź (Legia)
49' - Kontra Pogoni przerwana faulem Brozia
50' - Ostrzał! Orlando z16 metrów po długim rogu, ale odbija bramkarz... z drugiej strony poprawia Broź i znowu golkiper Pogoni broni!
50' - Teraz Orlando tańczy w polu karnym uderza pod poprzeczkę, ale Kudła wybija na rożny
51' - Żółta kartka: Orlando Sa (Legia)
52' - Orlando Sa fauluje Matrasa... i pauzuje w kolejnym meczu
53' - Orlando w pole karne do Żyry, ten obrócił się ale uderzył niecelnie
54' - Legia ciągle w ataku. Orlando wpada w pole karne, ale z ostrego kąta słabo uderzył...
55' - Frączczak ładnie minął Lewczuka i w ostatniej chwili został zablokowany...
57' - Kun zablokowany, strzał Walskiego bardzo niecelny
57' - Zmiana Legia:

Michał Żyro -
Ondrej Duda
59' - Kucharczyk miał szansę na kontrę, ale za mocno wypuścił sobie piłkę
60' - Kibice gospodarzy prezentują sektorówkę 1948 i transparent "Ostatnie 60 sekund szczęścia"
63' - Golla fauluje Orlando Sa
63' - Zmiana Pogoń:
Dominik Kun -
Karol Danielak
64' - Brzyski powalony przez Danielaka
65' - Jodłowiec sam.. zablokowany, ale odzyskał piłkę uderzył z 14 metrów ale fenomenalnie obronił Kudła!
65' - Racowisko i flagi w młynie Pogoni
66' - Duda w ataku.. faulowany! Będzie okazja na strzał z rzutu wolnego
67' - Brzyski uderzył nad murem, ale za lekko i za nisko... piłka w rękach bramkarza
67' - Raca wylądowała w polu karnym Kuciaka
69' - Znowu pirotechnika rzucana w stronę bramki Legii
70' - Na spalonym jeden z graczy Pogoni
71' - Duda w polu karnym, za długo zwlekał, wycofał do Masłowskiego, którego strzał został zablokowany
73' - Ni to strzał ni dośrodkowanie Masłowskiego klatką piersiową broni Kudła. Słabo to wygląda
75' - Orlando musi atakować sam. Wpada w pole karne i uderza z lewej strony prawą nogą, ale nad poprzeczką
75' - Zmiana Pogoń:
Michał Walski -
Michał Janota
76' - Kontra Legii... Duda sam...przypadek i GOLLL!!!
77' - GOL! Orlando Sa! (Legia)
77' - Duda wpadł w pole karne, za mocno wypuścił piłkę, ale rywale tak nieudolnie ją wybili, że dopadł do niej Sa i po ziemi tuż przy słupku wpakował do siatki!
78' - Murawski posłał piłkę wysoko nad poprzeczką bramki Legii
80' - Gospodarze próbują wymusić karnego...
81' - Zmiana Legia:
Michał Masłowski -
Bartosz Bereszyński
83' - Faulowany Orlando Sa. Piłkarze Legii domagają się kartki dla rywala
85' - Bardzo niecelny strzał Akahoshiego
85' - Zmiana Pogoń:
Adam Frączczak -
Kamil Wojtkowski
86' - Kuciak wyłapał dośrodkowanie
89' - Orlando faulowany przy linii bocznej na wysokości pola karnego
90' - Legioniści rozgrywają piłkę w narożniku i teraz przewinienie na Dudzie
91' - Sędzia doliczył 4 minuty
92' - Furman ładnie odebrał piłkę rywalowi i został faulowany
95' - Zmiana Legia:
Orlando Sa -
Marek Saganowski
95' - Kontra Legi... Ondrej.... podaje do Sagana a ten fatalnie marnuje!!!
96' - Koniec meczu!

Jeszcze w ostatniej minucie Zwoliński uderzał główką, ale Kuciak kontrolował lot piłki obok bramki
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Zapraszamy na www.legionisci.com na kolejne materiały pomeczowe