47' Adam Mójta 15
Marek Sokołowski 10
46' Adam Deja 27
Kohei Kato 6
66' Mateusz Możdżeń 7
Damian Chmiel 14
Robert Demjan 23
Emilijus Zubas 1
Frank Adu Kwame 5
Celestine Lazarus 92
Dariusz Kołodziej 9
46' Lukas Janić 28
47' Jakub Kowalski 32
66' Mateusz Szczepaniak 20

Legia na pięć z plusem!

Legia Warszawa rozgromiła w meczu 2. kolejki ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała aż 5-0. Festiwal strzelecki rozpoczął... Bartosz Jaroch, który wpakował piłkę do własnej siatki. Potem skutecznością imponowali już tylko gracze gospodarzy. Gole zdobyli Nemanja Nikolić, Michał Kucharczyk, Michał Żyro i Ondrej Duda. Po dwóch ligowych starciach legioniści mają na koncie 6 punktów i dziewięć zdobytych goli.

Legia rozpoczęła spotkanie bardzo ofensywnie. Tego dnia Henning Berg zdecydował się posłać do boju dwóch napastników, co od razu przełożyło się na sytuacje bramkowe. Już w 3. minucie gry Jakub Rzeźniczak główkował po rzucie rożnym, ale kapitan gospodarzy posłał piłkę nieznacznie obok słupka. Chwilę potem legioniści wyszli już na prowadzenie. Na prawym skrzydle znakomicie odnalazł się Nemanja Nikolić, dośrodkował w szesnastkę przeciwników, gdzie fatalnie interweniował Bartosz Jaroch, pakując futbolówkę do własnej siatki. Pierwsze dziesięć minut upłynęło pod znakiem ogromnej przewagi „Wojskowych”, którzy nie mieli żadnych problemów z przeprowadzaniem szybkich kontr lewym i prawym skrzydłem. Dopiero po tym czasie po raz pierwszy zagroziło Podbeskidzie, gdy główkę Mateusza Możdżenia pewnie wyłapał Dusan Kuciak. Bielszczanie ograniczali się tylko i wyłącznie do gry z kontrataku. Ich zbyt duża pewność siebie skończyłaby się najprawdopodobniej szybko straconym drugim golem.

Dwa kwadranse po rozpoczęciu gry bardzo groźnie było w szesnastce Legii. Po wrzutce z lewego skrzydła w znakomitej sytuacji znalazł się Robert Demjan, który został ofiarnie zablokowany przez obrońców rywala. Chwilę potem ta niewykorzystana szansa zemściła się na przyjezdnych. Guilherme, będąc w środku pola, opanował podanie od jednego z partnerów. Brazylijczyk wypatrzył świetnie wychodzącego na czystą pozycję Nemanję Nikolicia, a ten ze stoickim spokojem wykorzystał sytuację sam na sam z Wojciechem Kaczmarkiem. Drugie trafienie warszawskiego klubu jeszcze bardziej podcięło skrzydła przyjezdnym. W 41. minucie ich słabość została po raz kolejny udokumentowana. Wówczas Aleksandar Prijović znakomicie zgrał głową piłkę do Nemanji Nikolicia, ten co prawda nie dał rady jeszcze pokonać bramkarza Podbeskidzia, ale wszystko uratował Michał Kucharczyk, który z bliska ustalił wynik do przerwy.

Na drugą połowę Legia wyszła w nieco zmienionym składzie, co widać było na boisku. Po zmianie stron „Wojskowi” rzadziej przedostawali się pod pole karne Podbeskidzia i częściej przegrywali pojedynki w środku pola. Blisko godzinę po rozpoczęciu starcia kontaktowego gola dla przyjezdnych powinien zdobyć Robert Demjan. Słowak opanował podanie od jednego z partnerów, chciał zaskoczyć Dusana Kuciaka strzałem z przewrotki, ale legionistów uratował słupek. Za kilkadziesiąt sekund odpowiedzieli gospodarze. Ondrej Duda opanował podanie ze skrzydła, poradził sobie z dwójką obrońców, lecz Wojciechowi Kaczmarkowi udało się uratować swój zespół przed startą kolejnej bramki.

W 67. minucie dwukrotnie Dusan Kuciak pokazał swoje ponadprzeciętnie umiejętności. Słowak najpierw znakomicie obronił próbę jednego z gości, a za moment na linii odbił strzał Damiana Chmiela. Trzeba przyznać, że drugie 45 minut było diametralnie inne od pierwszych. Tym razem to Podbeskidzie lepiej prezentowało się na placu gry, a Legia nie mogła odnaleźć się w ofensywie. Wreszcie na kwadrans przed końcem kolejnego gola dla warszawskiego klubu zdobył Michał Żyro. Pomocnik „Wojskowych” świetnie przymierzył zza pola karnego, umieszczając piłkę w samym okienku bramki Wojciecha Kaczmarka. W 80. minucie bramkarz Podbeskidzia zanotował w końcu udaną interwencję. Michał Kucharczyk chciał go zaskoczyć strzałem z ostrego kąta, lecz doświadczony golkiper udanie obronił nogą. Za moment poprawił jeszcze Ondrej Duda, ale futbolówka przeleciała obok prawego słupka. Słowacki pomocnik dużo bardziej skuteczny był na dwie minuty przed końcem starcia. Wówczas wygrał walkę o piłkę z obrońcami Podbeskidzia i spokojnie posłał piłkę obok bezradnego bramkarza z Bielska-Białej.

Autor: Wiśnia

16:35 - Witamy ze stadionu Legii Warszawa!
16:37 - Znamy już wyjściową jedenastkę Legii na mecz z Podbeskidziem. W składzie nastąpiły tylko dwie zmiany w porównaniu z czwartkiem. Łukasza Brozia zastąpił Bartosz Bereszyński, a Ondreja Dudę Aleksandar Prijović
16:55 - Przed wejściem na trybuny natknęliśmy się na Leszka Pisza, który jest dziś gościem specjalnym na meczu
17:11 - Na rozgrzewce pojawili się już bramkarze Legii wraz z Krzysztofem Dowhaniem
17:17 - Na murawę wybiegli wybrańcy Henninga Berga. Tuż za nimi w przeciwnym kierunku wyszli bramkarze Podbeskidzia, którzy również rozpoczną przygotowania do zawodów
17:22 - Cztery lata temu drużyna Podbeskidzia pierwszy raz wygrała nie tylko w Ekstraklasie, ale również z Legią. W wyjściowych składach obu drużyn znalazło się jedynie po dwóch graczy - Dusan Kuciak, Michał Kucharczyk po stronie Legii oraz Marek Sokołowski i Robert Demjan z Podbeskidzia
17:24 - Kontynuując wątek, w zespole gospodarzy występowali m.in. tacy gracze: Artur Jędrzejczyk, Janusz Gol, Maciej Rybus czy... Danijel Ljuboja. Dziś tych zawodników nie ma w Warszawie, ale cel pozostał ten sam - tylko zwycięstwo!
17:40 - Rozgrzewka trwa w najlepsze. Trybuny powoli się już zapełniają. W sektorze gości jak na razie... 7 osób
17:48 - Spiker już przy mikrofonie. Czas na prezentację składów obu drużyn
17:54 - "Pisz, Pisz, Leszek Pisz!" poniosło się z Żylety pod adresem gościa specjalnego
17:57 - "Sen o Warszawie" już odśpiewany przez cały stadion
Wychodzą. "Mistrzem Polski jest Legia" tradycyjnie niesie się po Łazienkowskiej i okolicach

2' - Gwizdek sędziego Frankowskiego i... gramy! Nikolić z Prijoviciem rozpoczynają zawody i już pierwszy z napastników Legii wywalczył rzut rożny
2' - Dośrodkowanie w pole karne. Wyskakiwał Jodłowiec, nabiegał Rzeźniczak, ale ostatecznie piłka powędrowała obok bramki Wojciecha Kaczmarka
3' - Legia w jednolitych białych strojach, zaś Podbeskidzie cali na niebiesko
4' - Deja, Nowak, Kato, Możdżeń naciskany przez Jodłowca traci piłkę na rzecz legionistów
5' - GOL samobójczy! Bartosz Jaroch! (Podbeskidzie)
5' - GOOOL !!! Świetnie zaczyna się mecz dla legionistów! Nikolić posłał piłkę z prawego skrzydła, a Jaroch tak niefortunnie starał się wybić piłkę, że... wpakował ją do własnej siatki! Legia 1. Podbeskidzie 0!
6' - Furman, Bereszyński, Guilherme, pokazywał się Nikolić. Podopieczni Henninga Berga chcą pójść za ciosem
7' - Furman kapitalnie rozciąga do Bereszyńskiego na prawą flankę, zgranie do Nikolicia... Jeszcze nie teraz. Aczkolwiek to nie koniec akcji, jeszcze Guilherme na prawym boku, Nemanja daje sygnał, ale tym razem wrzutka została zablokowana
8' - Pazdan skutecznie blokuje Demjana. Piłka jeszcze po stronie gości... Deja w okolice pola karne, ale legioniści skutecznie oddalają zagrożenie
9' - Świetnie zapowiadająca się akcja... Podanie do Prijovicia, wychodzą z Kucharczykiem przeciwko Kaczmarkowi, podanie do Kucharczyka, ale... to wszystko na nic. Sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej u Aleksandara
9' - Trzeba przyznać, iż legioniści z dużą łatwością przedostają się pod pole karne bielszczan
10' -
10' - I kolejny raz... Najpierw głową uderzył Możdżeń, ale Kuciak spokojnie wyłapał. Piłka od razu powędrowała do przodu... Nikolić wykłada Prijoviciowi i zabrakło naprawdę niewiele, żeby ten podwyższył na 2-0!
11' - Legia uspokaja grę. Pazdan, Rzeźniczak do Kucharczyka na lewą stronę, ale ten nie dał rady minąć Jarocha. Rysuje się szansa dla gości
12' - Sokołowski, Jaroch i Możdżeń... Cała trójka próbuje sforsować obronę Legii, ale ich próby kończą się niepowodzeniem
13' - Mójta, Kato... Możdżeń naciskany przez Furmana i Guilherme. Ostatecznie Podbeskidzie kończy akcję niecelnym strzałem z dystansu. Od bramki Kuciak
14' - Pazdan do Kucharczyka, który niemal na pamięć odegrał do boku do Brzyskiego, ale tam... nie było nikogo. Od autu podopieczni Dariusza Kubickiego
15' - Sokołowski chciał obsłużyć dokładnym podaniem Chmiela, ale zabrakło niewiele. Futbolówka padła łupem Kuciaka
15' - Furman... Kolejne dokładne podanie tym razem do Bereszyńskiego. Szkoda tylko, że akcja kończy się spalonym
17' - Legia w ataku pozycyjnym... Guilherme do Bereszyńskiego. Dośrodkowanie w pole karne, ale rywale wybijają poza obręb szesnastki
17' - Furman chciał zaliczyć asystę, ale podanie do Prijovicia przeciął Nowak
19' - Sokołowski rusza środkiem boiska, ale Jodłowiec dopada ofiarę i odzyskuje piłkę
20' - Przerwa w grze... Sokołowski ucierpiał przy zagraniu Jodłowca. To dobra okazja dla sztabu szkoleniowego Legii, aby przekazać drobne wskazówki. Kilka słów od trenera usłyszał Prijović
21' - Rzut wolny dla Legii. Guilherme odgrywał głową do partnera, ale rywal zastopował piłkę ręką. I już szansa dla Tomasza Brzyskiego na zaliczenie asysty
22' - Wrzutka w pole karne... Jeszcze nie teraz, bielszczanie oddalają zagrożeni
22' -
23' - Furman, Guilherme do Kucharczyka. Piłka ponownie trafia do "Furmiego", przeniesienie ciężaru gry na prawą stronę i będzie rzut rożny dla Legii
24' - Brzyski w pole karne z narożnika boiska, ale Krzysztof Nowak był na posterunku. Jeszcze Kucharczyk poprawia dośrodkowaniem z lewej strony, ale Kaczmarek pewnie uprzedza Prijovicia
25' - Guilherme rozdaje ładne podania, ma pomysł i wizję.. Gorzej nieco z dokładnością i realizacją jego zamierzeń przez kolegów z drużyny
26' - Jaroch, Jaroch... Chciał się zrehabilitować, więc kropnął z dystansu, ale jego strzał okazał się niecelny
27' - Nikolić chciał minąć rywala, ale nadział się na Kato. Sędzia Frankowski nie dopatrzył się przewinienia po stronie rywala
28' - Rzut wolny dla Podbeskidzia. Możdżeń ma daleko do celu, więc spróbuje dośrodkować... Wrzutka w pole karne, ale Pazdan odciął przeciwnika od podania. Zagrożenie oddalone
29' - Rzeźniczak o krok przed Demjanem. Obaj padli na murawę, ale to kapitan Legii wyłuskał futbolówkę
31' - Legia ładnie przeszła od prawej na lewą flankę, żeby zakończyć akcję środkiem i próbą strzału przez Prijovicia. Niestety Aleksandarowi na przeszkodzie stanął Deja, który uniemożliwił oddanie strzału legioniście
32' - Tymczasem zamieszanie w polu karnym Legii... Zawodnicy Podbeskidzia nie potrafią zmieścić piłki w siatce
33' - GOL! Nemanja Nikolić! (Legia)
34' - GOOOOL !!! "My chcemy gola, hej Legio my chcemy gola!" poniosło się z Żylety. Nikolić bardzo szybko wysłuchał próśb kibiców. Wyszedł sam na sam z Kaczmarkiem i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości! Legia 2. Podbeskidzie 0!
35' - Węgierski napastnik tylko sformalizował przewagę gospodarzy, która utrzymuje się od samego początku. Brakowało tylko potwierdzenia w postaci kolejnej bramki
36' - Bereszyński utrzymał piłkę na placu gry. Dośrodkowanie w stronę Prijovicia, ale napastnik Legii był skutecznie blokowany
37' - Sokołowski napędzał się na prawym skrzydle, ale skuteczną interwencją w obronie popisał się Michał Pazdan
39' - Furman wysłał Możdżenia na zakupy.. Elegancka siatka w środkowej części boiska
40' - Furman, Bereszyński, Nikolić i Guilherme próbują rozmontować obronę rywali. Niestety, zabawa zakończona przez liniowego - spalony
40' -
41' - Jodłowiec nieudanie zabierał sięz piłką. Szansa dla Podbeskidzia. Sokołowski do Jarocha, ale ten posyła kompletnie nieudane podanie w pole karne. To musiało się skończyć stratą
42' - GOL! Michał Kucharczyk! (Legia)
43' - GOOOL !!! Tak się kończy akcje. Prijović podanie i... Nikolić ponownie sam na sam z Kaczmarkiem, uderzenie, piłka ociera się jeszcze od bramkarza, a Michał Kucharczyk dopełnia dzieła! Legia 3. Podbeskidzie 0!
44' - Szansa dla gości po rzucie rożnym, ale legioniści spokojnie oddalają niebezpieczeństwo
46' - Kibice na Żylecie świetnie się bawią... A wynik jeszcze bardziej poprawia ich nastroje
46' - Żółta kartka: Marek Sokołowski (Podbeskidzie)
46' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Legia pewnie i w pełni zasłużenie prowadzi 3-0. Podopieczni Henninga Berga są bezlitości dla swych rywali. Oby tak dalej!
A w taki sposób padła trzecia bramka:

46' - Zmiana Legia:

Nemanja Nikolić -
Ondrej Duda
Costa Marques Guilherme -
Michał Żyro
47' - Zmiana Podbeskidzie:
Adam Deja -
Lukas Janić
Adam Mójta -
Jakub Kowalski
47' - Wracamy na drugą połowę. Podwójne zmiany po obu stronach
49' - Przed chwilą do siatki trafili goście. Piłka posłana z lewej strony, interwencja Kuciaka i futbolówka zatrzepotała w siatce, ale... wcześniej sędzia dopatrzył się pozycji spalonej
51' - Fiesta na trybunach... "Hej Legia gooool!". I tylko sympatycy gości nie mają powodów do zadowolenia. Grupka ok. 30 kibiców w ciszy ogląda dzisiejsze zawody
51' - Duda uruchomił Brzyskiego, a Brzyski... Kaczmarka. Piłka w rękach bramkarza gości
53' - Janić w pole karne... Jeszcze Demjan próbował przelobować legionistę i złożyć się do strzału... Nic z tego!
53' -
54' - Janić decyduje się na strzał z dystansu... Zapisujemy jako strzał niecelny
56' - Bereszyński. Bardzo dobry powrót i odzyskanie piłki spod nóg Chmiela
57' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Legia)
57' - Kartonik dla "Rzeźnika", a dla Podbeskidzia szans. Możdżeń już wypatruje jak są ustawieni jego koledzy w okolicy pola karnego Legii
58' - Bez zagrożenia. Piłka poszybowała obok celu. Od bramki Kuciak
59' - Legioniści oddali trochę pola rywalom. Teraz wrzutka w stronę Demjana... Napastnik bielszczan bez szans na oddanie strzału
60' - Słupek! Demjan próbował zaskoczyć legionistów! Strzał z bliskiej odległości, coś w stylu przewrotki, ale futbolówka trafiła w słupek i opuściła plac gry
62' - Bereszyński pędzi prawą stroną, zagranie do Dudy, który chciał wyłożyć piłkę Kucharczykowi.. Bez powodzenia
63' - Tymczasem Michał Żyro wymaga opieki medycznej. Legioniści chwilowo w dziesięciu
64' - Jodłowiec w pole karne, Duda dopada do piłki, chciał zgrać do kolegów, ale zabrakło naprawdę niewiele, aby Słowak zaliczył asystę
65' - Podbeskidzie spokojnie wymienia podania na własnej połowie. Legionistom się nie spieszy, na spokojnie, nie naciskają rywala
65' - Dariusz Kubicki sięga po ostatnią deskę ratunku. Na murawie zamelduje się Mateusz Szczepaniak
66' - Zmiana Podbeskidzie:
Mateusz Możdżeń -
Mateusz Szczepaniak
68' - Rzeźniczak! Piłka niemal pewnie zmierzała już do pustej bramki, ale kapitan Legii zdołał ją jeszcze wybić na aut. Zatem przy Łazienkowskiej wciąż skromne 3-0.
69' - Brzyski chciał ładnie zmieścić piłkę do Kucharczyka obok rywala, ale ostatecznie dwóch graczy w niebieskich koszulkach przerwało akcję legionistów
70' - Brawo Kuciak! Chmiel dostał podanie z prawej strony pola karnego i uderzył głową... Instynkt Dusana sprawił, że goście wciąż nie cieszą się choćby z jednej bramki
70' - Kolejna akcja pod bramką gospodarzy. Dusan już powoli traci cierpliwość
71' - Żyro z łatwością zwiódł doświadczonego Sokołowskiego i po interwencji Kato wywalczył rzut rożny
72' - Żółta kartka: Bartosz Jaroch (Podbeskidzie)
72' - Brzyski z narożnika... Piąstkuje Kaczmarek, ale Legia jeszcze na połowie rywala
73' - Zmiana Legia:
Aleksandar Prijović -
Marek Saganowski
73' - 20 minut dla Marka Saganowskiego
74' - Duda w kierunku Żyry... Ten zapędził się z Kolcakiem do narożnika, ale zdołał dośrodkować. I szkoda tylko, że źle do strzału złożył się Saganowski. Po jego główce futbolówka powędrowała daleko obok celu
76' - Żyro, Żyro, tym razem z prawej flanki, ale tym razem Kolcak wybija poza plac gry. "Brzytwa" kolejny raz ustawia piłkę w narożniku
76' - GOL! Michał Żyro! (Legia)
77' - GOOOOOL !!! Czapki z głów! Podanie od Dudy, przyjęcie przez Żyrę, który huknął lewą nogą z dystansu, a piłka pewnie wylądowała w samym okienku! Stadiony świata! Legia 4. Podbeskidzie 0!
80' - Radość na trybunach! Przedwczesna... Njapierw Kucharczyk strzelił w kierunku dalszego słupka, ale sparowana piłka wyszła poza pole karne. Poprawka, ale... obok celu, choć mogło się wydawać, że piłka piąty raz ląduje między słupkami
81' - Co na to Podbeskidzie? Ano niewiele... Janić z rzutu wolnego na lewą flankę, ale Żyro wybija na aut. Zatem goście kręcą się pod szesnastką legionistów
82' - Ajajajaj! Żyro już ruszał, nie miał nikogo obok, ale to nie przeszkodziło mu w tym, żeby się zagubić w akcji. A naprawdę szkoda, bo byłaby świetna okazja na piątego gola
83' - Jodłowiec... Napędzał się obok niego Kucharczyk, ale podanie "Jodły" pozostawiło sporo do życzenia
85' - Duda sam, stara się oczarować publiczność i choć zwiódł Kato, to już nie dał rady kolejnemu rywalowi
86' - Kucharczyk zwija się z bólu, ale legioniści byli przy piłce, więc arbiter puścił grę
86' - Kowalski, Chmiel! Starają się choćby o honorowe trafienie, ale ich próby na nic się zdają
87' - Bereszyński na prawej flance, wpada z Kolcakiem w pole karne i będzie rzut rożny. Tymczasem Żyro ponownie wymaga opieki lekarzy
88' - GOL! Ondrej Duda! (Legia)
90' - GOOOL !!! Kucharczyk wykorzystał niepewność rywala, zagrał do Saganowskiego. "Sagan" wchodzi w pole karne, wydawało się, że był faulowny, ale włączył się jeszcze Duda, który opanował futbolówkę i precyzjnym strzałem ulokował piłkę w siatce! Legia 5. Podbeskidzie 0!
91' - Podbeskidzie uderza z dystansu! Piąstkuje Dusan!
91' - Sędzia dolicza jeszcze 3 minuty
92' - Jeszcze Kucharczyk z dystaaaansu na wiwat, a co! Teraz już może
93' - "Mistrzem Polski jest Legia" niesie się po stadionie. W takim tonie będziemy kończyć niedzielne zawody
94' - Koniec meczu!

Koniec! Legia wieńczy dzieło i po bardzo dobrej połowie dołożyła jeszcze dwie bramki po zmianie stron. 9 bramek w dwóch ligowych meczach? Dlaczego by nie. Teraz czas na wyjazdowe spotkanie w europejskich pucharach. FK Kukesi już czeka.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji Live! i zapraszamy na więcej na Legionisci.com

Piłkarze z czystą kartą

Nasi piłkarze po fatalnej końcówce poprzedniego sezonu oraz równie słabym meczu o Superpuchar, w ostatnich spotkaniach starają się zatrzeć złe wrażenie. Przed meczem z Podbeskidziem jedni i drudzy wyjaśnili sobie ostatnie nieporozumienia. Fani od początku do końca dopingowali zespół, a piłkarze odwdzięczyli się efektownym zwycięstwem i grą, jaką chcielibyśmy oglądać za każdym razem.
Leszek Pisz!
Na meczu z Podbeskidziem pojawił się Leszek Pisz, który jako jeden z nielicznych z "tamtej" Legii, nie zszedł na złą drogę jak Szczęsny, czy Kowalczyk. Fani pokazali, że legendy, które szanują klub, w którym osiągnęli najwięcej, mogą liczyć również na nasz szacunek i wdzięczność. "Żyleta" kilka razy w trakcie spotkania skandowała "Pisz, Pisz, Leszek Pisz!".

Urbański - nigdy nie będziesz legionistą
Jeszcze przed meczem Legii w Botoszanach, pojawiła się informacja o zakontraktowaniu przez nasz klub niejakiego 17-latka Bartłomieja Urańskiego z Polonii. Szybko wyszło na jaw, że młodzian przed trzema laty świętował jakąś marną kartoniadkę dziewcząt z Grodziska pod naszym adresem, podpisując ją swoim ambitnym komentarzem "miazgaaaa". W czasach mediów społecznościowych, takie mądrości wychodzą dość szybko i nie inaczej było w tym przypadku. Młodzian postanowił przeprosić, publikując pismo, które z pewnością ktoś pomógł mu napisać, a może nawet przekonał go do takiego rozwiązania. Kibice nie są jednak głupi - czułeś się polonistą, więc nigdy nie będziesz jednym z nas. I nawet młody wiek nie jest w stanie zapewnić alibi.

Na Żylecie podczas meczu z TSP wywieszone zostały dwa transparenty w tej właśnie kwestii - "Urbański, możesz zostać nawet drugim Messim. Dla nas zawsze będziesz drugim Kaczorowskim" oraz "Bartłomiej Urbański. Nigdy nie będziesz legionistą!". Jak skończyła się sprawa z Kaczorowskim wiemy wszyscy. Czy podobnie będzie z Urbańskim, czas pokaże. Na litość ze strony trybun, mimo że faktycznie od Kaczorowskiego jest młodszy o dobrych kilkanaście lat, raczej liczyć nie może. Taka przestroga na przyszłość dla innych grajków, którzy chcieliby zabłysnąć w Internecie, bowiem nie wiadomo, co może zdarzyć się w waszych piłkarskich przygodach.

Przyjezdni
Podbeskidzie zaprezentowało się na swoim poziomie - kilkadziesiąt osób dotarło autokarem, dwa niewielkie płótna (takie, by w razie ataku można je było schować w gacie) - "Kęty" i "Kozy". Przez cały mecz siedzieli cicho, a pierwsze okrzyki z ich strony miały miejsce już po zakończeniu meczu, kiedy skandowali "Jesteśmy z wami", dziękując swoim piłkarzom za walkę. Tyle o nich.

W Bielsku tylko Stal
Z naszej strony nie mogło zabraknąć okrzyków nawiązujących do pozycji Podbeskidzia w swoim mieście. "K... i śmiecie - wy w Bielsku nie istniejecie" oraz "Podbeskidzie Bielsko-Biała to klub cw...a i ped..." - skandowali legioniści, przy okazji parę razy przypominali, że jedyną ekipą, która rządzi w Bielsku jest Stal.
Doping podczas niedzielnego meczu stał na naprawdę wysokim poziomie. Frekwencja powyżej 13 tysięcy może nie rzucała na kolana, ale przynajmniej ci, którzy przyszli na trybuny, wiedzieli w jakim celu pojawili się przy Łazienkowskiej.

Nowy spiker, nowe świętowanie bramek
Tym razem wyjątkowo często mogliśmy świętować zdobyte przez nasz zespół bramki. Co ciekawe, zarówno po pierwszej, jak i drugiej, spiker informował, że Legia prowadzi... 1-0, co wywołało spory ubaw na trybunach. Z nowości jakie zaszły, po zmianie na stanowisku spikera (Wojciecha Hadaja zastąpił przed sezonem Dariusz Urbanowicz) - brak pytań o liczbę bramek dla Legii oraz gości. Od tej pory pytanie zarzucane jest przez "gniazdowego". Natomiast nazwisko strzelca bramki "celebrowane" jest trzykrotnie... Tak więc nie dotyczyło pierwszej niedzielnej bramki, która była samobójcza.

Wyginam śmiało ciało
W trakcie meczu kilka razy naprawdę poziom decybeli podnosił się do odpowiedniego poziomu. Bardzo dobrze wychodziło nam "Hej Legia gol", czy "Hit z Wiednia". Gdy na pół gwizdka zaśpiewana została "Szkoła, praca", od razu "Staruch" zarządził powtórkę i za drugim razem brzmiała tak jak należy. Kilka razy rozruszaliśmy cały stadion - Żyleta zachęcała do śpiewów na dwie strony oraz walczyka labada. W trakcie jego trwania, padła jedna z bramek dla naszego zespołu. Wysoka skuteczność legionistów sprawiła, że już przed przerwą pojawiła się przyśpiewka "Trójka do zera, trafiła Legia frajera", zaś w ostatnich minutach "Wyginam śmiało ciało, 5-0, mało!".

Wyjazdy do Albanii i Łęcznej
Po końcowym gwizdku sędziego podziękowaliśmy piłkarzom za okazałą wygraną. Wierzymy, że równie skutecznie zagrają w czwartek w Tiranie. Cały czas są miejsca w czarterze oraz autokarach do stolicy Albanii na mecz z FK Kukesi. Na Łazienkowskiej zobaczymy się dopiero za półtora tygodnia, przy okazji rewanżowego spotkania z Albańczykami. W między czasie dojdzie jeszcze do wyjazdu do Łęcznej - na ten mecz nie obowiązuje nas już żaden zakaz. Zresztą do Łęcznej w najbliższym czasie pojedziemy dwukrotnie, bo także w 1/16 finału Pucharu Polski trafiliśmy na klub z Lubelszczyzny.

Frekwencja: 13 082