Jakub Rzeźniczak 25
Igor Lewczuk 4
Tomasz Brzyski 17
Guilherme 6
78' Dominik Furman 37
Stojan Vranjes 23
Michał Kucharczyk 18
85' Aleksandar Prijović 99
84' Nemanja Nikolić 11
Arkadiusz Malarz 1
Bartosz Bereszyński 19
Robert Bartczak 27
78' Rafał Makowski 19
Ivan Trickovski 20
85' Marek Saganowski 9
84' Arkadiusz Piech 13

Prezent Legii na urodziny stadionu

W niedzielne popołudnie Legia Warszawa zanotowała pierwsze ligowe zwycięstwo od półtora miesiąca. Stołeczni piłkarze ograli na wyjeździe Ruch Chorzów 4-1, dzięki czemu znacznie przesunęli się w ligowej tabeli. Gole dla Legii zdobyli Nemanja Nikolić, Michał Kucharczyk, Aleksandar Prijović oraz Stojan Vranjes, dla którego było to pierwsze trafienie w nowej drużynie. Legioniści zepsuli tym samym Ruchowi świętowanie 80-lecia swojego stadionu.

Kibice nie zdążyli jeszcze na dobre zająć miejsc na stadionie, a już na prowadzenie wyszli piłkarze Legii Warszawa. Aleksandar Prijović wywalczył piłkę w środku boiska, ładnym podaniem uruchomił wychodzącego Nemanję Nikolicia, który w sytuacji sam na sam pewnie pokonał bramkarza rywali. Legioniści, pomimo szybkiego objęcia prowadzenia, nie ustawali w dalszych atakach. Chwilę potem Prijović spróbował strzału z ostrego kąta, lecz Matus Putnocky popisał się świetną interwencją. Chorzowianie po raz pierwszy zagrozili w 9. minucie. Wówczas po dośrodkowaniu z rzutu rożnego blisko wpakowania piłki do siatki Legii było kilku graczy gospodarzy, lecz ostatecznie żadnemu z nich ta sztuka się nie udała. W 11. minucie przyjezdni wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Akcję rozegraną z rzutu rożnego przez Furmana i Nikolicia świetnie zamknął Stojan Vranjes i zdobył swojego pierwszego gola dla nowego zespołu. Radość na ławce trenerskiej stołecznej drużyny cały czas trwała, a "Wojskowi"... znów trafili do siatki! Tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Kucharczyk, który uderzeniem po ziemi wykończył sprytne dogranie od Nemanji Nikolicia.

Po pierwszym kwadransie w Chorzowie było już 3-0 dla gości i chyba mało kto spodziewał się takiego obrotu spraw. Kiedy wydawało się, że legioniści mają wszystko pod kontrolą, to Dusana Kuciaka niespodziewanie pokonał Mariusz Stępiński. Napastnik Ruchu pobiegł środkiem pola, dostał podanie ze skrzydła od Mazka i bez żadnych problemów wpakował piłkę do siatki. Potem do głosu dochodzili już jednak tylko legioniści. Dwa kwadranse po rozpoczęciu gry mocno z dystansu przymierzył Tomasz Brzyski, jednak futbolówka minęła lewy słupek w nieznacznej odległości. Za moment Nemanja Nikolić przedarł się na prawym skrzydle, dograł do Michała Kucharczyka, który był nieznacznie spóźniony. Tuż przed przerwą Ruch miał dwie znakomite szanse na zmniejszenie strat. Najpierw fenomenalną interwencją popisał się Dusan Kuciak, który odbił główkę rywala, a za kilkanaście sekund po rzucie rożnym futbolówka nieznacznie minęła lewy słupek linijnej bramki. Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic interesującego i obydwie drużyny zeszły do szatni przy wyniku 1-3.

Kilka minut po zmianie stron zaatakował Ruch. Z prawego skrzydła ostro dośrodkował Mariusz Stępiński i bez problemów zagrożenie zażegnał bramkarz Legii. Chwilę potem swojego gola powinien zdobył Aleksandar Prijović. Napastnik gości świetnie wyszedł do podania od Stojana Vranjesa, wpadł w pole karne chorzowianie i co prawda posłał futbolówkę obok golkipera rywali, ale również obok słupka. Po godzinie gry legioniści strzelili czwartego gola. Wówczas Guilherme znakomicie pobiegł środkiem boiska, prostopadle dograł do Aleksandara Prijovicia, który tym razem nie zmarnował świetnej okazji. Były młodzieżowy reprezentant Szwajcarii spokojnie posłał piłkę obok Matusa Putnockiego, czym sprawił wielką radość szczególnie Henningowi Bergowi. Gdy legioniści rozstrzygnęli już losy pojedynku mogli zacząć grać bardziej ekonomicznie. Starali się nie szarżować i oszczędzać siły na kolejne starcia.

Autor: Wiśnia

"Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra!" - głosi jedna z pieśni, która wydobywa się z gardeł warszawskich kibiców na każdym meczu wyjazdowym. Nie inaczej jest i dziś. Choć Legia notuje ostatnio jeden z najgorszych okresów meczowych w historii, to nasza miłość do niej wciąż nie słabnie. Jeździmy za nią, a przede wszystkim ciągle wierzymy - wierzymy w przełamanie, które musi kiedyś nastąpić. I choć Legii nigdy nie grało się w Chorzowie lekko, to "nic nie może przecież wiecznie trwać." Oby czarna seria Legii w Chorzowie, a przede wszystkim w lidze dobiegła dziś końca. Po trzy punkty, po zwycięstwo, po podniesienie nastrojów wśród wszystkich o czerwono-biało-zielonym sercu. Do boju, Legio, marsz!
Dzisiaj w Chorzowie kibice świętują 80-lecie stadionu. Z tej okazji przygotowane zostało mnóstwo atrakcji, a my otrzymaliśmy piłkarski słownik śląsko-polski, który można zobaczyć już na naszym facebooku;)
Piłkarze rozgrzewają się intensywnie, my intensywnie myślimy o konieczności wygranej.
Nie pamiętamy już, kiedy ostatnio graliśmy z Ruchem, który jest od nas wyżej w tabeli. Wszyscy chcemy to zmienić - wszyscy chcemy wygrać.
Widzew wrócił do Ekstraklasy - ale tylko na trybunach ;) W sektorze gospodarzy pojawiła się flaga klubu z Łodzi.
W najlepszym razie wskoczymy dziś na 2 miejsce, w najgorszym na 12...
Do pierwszego gwizdka 10 minut, sektor gości pełen. Za moment prezentacja składów obydwu zespołów.
Ruszyli!

2' - Pressing Prijovicia w ataku, ale nie zdołał wywalczyć piłki - odbita od niego wylatuje na aut bramkowy
2' - GOL! Nemanja Nikolić! (Legia)
3' - 1 minuta i 1 gol!!! Prijović wpuszcza w uliczkę Niko, a ten płaskim strzałem pokonuje Putnockiego!
3' - Putnocky wychodzi poza pole karne i ratuje zespół przed sam na sam z Nikoliciem!
4' - Prijović uderza pod poprzeczkę, Putnocky z trudem na róg!
4' - I jeszcze jeden korner
5' - Chaos w polu karnym, Nikolić zdołał wywalczyć trzeci róg z rzędu.
6' - Dośrodkowania nie zdołali opanować Guilherme i Prijović, zacznie Putnocky
7' - Pressing Legii zamknął Ruch na swojej połowie, po chwili tracimy jednak piłkę po niedokładnym zagraniu i mało brakowało, aby Stępiński stanął przed Kuciakiem
8' - Atak lewą flanką, strata, Stępiński walczy z obrońcami
8' - Nie najlepsza interwencja Furmana, rożny dla gospodarzy.
8' -
9' - Wpada piłka w pole karne, mogło trącić ją z pięciu piłkarzy, nie dotknął jej nikt. Zacznie Legia.
9' - Długa piłka na Guilherme nie doszła - on już nie jest taki długi.
10' - Faulowany Kucharczyk na lewej flance, dobra szansa na dośrodkowanie.
11' - Pierwsza wrzutka wypada poza pole karne, druga poza boisko - rożny.
11' - GOL! Stojan Vranjes! (Legia)
12' - GOL! Michał Kucharczyk! (Legia)
14' - Nie zdążyliśmy jeszcze opisać bramki Vranjesa, a tutaj taka niespodzianka!!! Vranjes głową z rożnego, Kuchy po pięknym wyłożeniu mu piłki przez Nikolicia! NIEWIARYGODNE!!!
14' - Ruch w szoku, Ruch nie wie jeszcze chyba co się stało, a Legia znów atakuje!
15' - Atak legionistów prawą stroną, zagranie na lewą flankę, ale Kucharczyk na spalonym.
16' - Strata Legii, strata Ruchu, strata Legii i sfaulowani gospodarze. Wolny na 40 metrze.
17' - Przerzut z lewej na prawą, znów na lewą stronę, Brzyski uderza z 30 metrów, ale byłoby dobrze, gdyby strzał był równie precyzyjny co silny.
18' - Atak Ruchu lewą flanką zatrzymany. Po chwili Zieńczuk wypuszczony jednak oko w oko z Kuciakiem, ale uderza obok bramki!
19' - Atak Legii powstrzymany w polu karnym Ruchu.
20' - Legia spokojnie wymienia podania po to, aby wrzucić piłkę w pole karne - czujnie jednak Putnocky.
20' - Świetnie ustawieni są dzisiaj legioniści w obronie - pełna asekuracja.
21' - GOL! Mariusz Stępiński! (Ruch)
22' - Lipski urywa się lewą flanką, podaje do niepilnowanego Stępińskiego, a ten nie pozostawił najmniejszych szans Dusanowi Kuciakowi.
23' -
23' -
24' - Brzyski ryzykownie dryblował przed własnym polem karnym. Legionistów chyba jednak nie ma co chwalić za wczasu - napisaliśmy o świetnej obronie, a minutę później tracimy gola...
24' - Guilherme wybija atak na aut.
25' - W natarciu Ruch, legioniści zamknięci na własnej połowie.
25' - Faulowany gracz gospodarzy, wolny 35 metrów od bramki.
27' - Guilherme kopnięty i powalony na ziemię. "Wojskowi" staną przed szansą na 35 metrze
27' - I rożny dla Legii.
27' - Wrzutkę wypiąstkował Putnocky.
28' - Nikolić wrzucał do Prijovicia, ale w porę połapali się w tym obrońcy.
29' - Niebiescy w natarciu, pierwszy strzał odbija się od nóg stoperów, drugi ląduje w rękawicach Kuciaka.
30' - Rzeźniczak bardzo ryzykownie, ale z sukcesem pozwala piłce opuścić boisko, mając na plecach napierającego Zieńczuka.
30' - Niedokładne rozpoczęcie akcji Ruchu, piłka znów legionistów.
31' - Genialne zagranie Guilherme do Brozia, ten wpada w pole karne, dogrywa płasko wzdłuż bramki, jednak nie zamknęli akcji legioniści. Mamy za to rzut rożny.
32' - Z rożnego nie wynikło nic specjalnego, ale znów jesteśmy w natarciu.
33' - Wrzutka Vranjesa, wybicie obrońców, piłka pokrążyła na 30 metrze, gdzie zdecydował się ją uderzyć Brzyski.Torpeda poleciała jednak obok bramki.
34' - Zagranie do Nikolicia, który wjeżdża w szesnastkę, dogrywa do Kucharczyka, jednak pomocnik Legii nie sięga piłki w świetnej sytuacji!
35' - Atakuje Ruch prawą flanką, wywalczył aut.
35' - "Dajcie tłumacza" - skandują kibice Legii gdy odzywa się spiker
35' - Stępiński próbował obrócić się i uderzyć z Rzeźniczakiem na plecach - wyszło mu tylko obrócenie się.
36' - Ryzykowna wymiana podań w obronie legionistów.
37' -
37' - Atak Ruchu lewą flanką, przerzut w pole karne, który kasują obrońcy. Po chwili faulowany Nikolić.
38' - Prijović walczył z Konczkowskim, lepszy okazał się obrońca Ruchu
38' - Uderzenie Zieńczuka z dystansu przeleciało spory dystans nad bramką Kuciaka.
40' - Nikolić bliski świetnego przejęcia.
40' -
41' - Atakują gospodarze, uderzenie głową na bramkę, ale FENOMENALNA parada Kuciaka ratuje Legię!!!
42' - Ufffffffffffffff... Wróciliśmy z baaaardzo dalekiej podróży. Po rożnym piłka jeszcze dwa razy mogła wpaść do siatki Legii, ale szczęście stoi chwilowo po naszej stronie!
43' - Broź traci piłkę w okropnie głupi sposób, sam na sam, ale pierwszy do piłki dopada nasz golkiper!!!
44' - Napierają legioniści, Nikolić do Prijovicia, który próbował piętką zagrać do przodu, ale wyszło... jak wyszło.
44' - Rzeźniczak głową do Kuciaka, legioniści chcą chyba po prostu dograć już tę pierwszą połowę.
45' - Faul w ataku Prijovicia.
45' - Lewczuk kasuje groźny atak na skrzydle
46' - Guilherme dobrze wyprowadzał akcję do momentu, kiedy zapomniał, że wypadałoby podać piłkę kolegom.
46' - Koniec pierwszej połowy

No i mówiąc szczerze... jesteśmy zaskoczeni. Zaskoczeni niezwykle pozytywnie. Jeżeli legioniści zagrają drugie 45 minut tak dobrze jak grali pierwszych 20 (bo potem zdecydowanie spuścili z tonu) to o wynik możemy być spokojni. Jest jednak dużo lepiej, niż myśleliśmy. W dobrych humorach udajemy się na przerwę i zapraszamy na drugie 45 minut.
Piłkarze Ruchu wychodzą już na boisko, wychodzą również i legioniści. Do boju, Legio, marsz!

46' - Zmiana Ruch:

Marek Zieńczuk -
Tomasz Podgórski
47' - Pierwsza zmiana w zespole Ruchu, pierwszy atak Legii, niestety zatrzymany w porę przez obrońców.
48' - Świetny drybling Furmana, podanie do Gui, który wypuszcza sam na sam Prijovicia, ale piłka była zagrana odrobinę za mocno i szybszy Putnocky
49' - Furman doskonale zagrywa na wybiegającego 1 na 1 Nikolicia, ale Węgier na spalonym, szkoda.
49' - Brzydko sfaulowany Furman, szansa na spokojne rozprowadzenie akcji.
49' -
50' - Guilherme za mocno zagrywa na prawe skrzydło, zacznie Ruch od autu.
50' - Nikolić podaje wprost w środek obrony Ruchu.
52' - Groźny atak Ruchu, niebezpieczna wymiana podań w polu karnym, piłka trafia do Kuciaka, ten momentalnie do Prijovicia, Szwajcar staje oko w oko z Putnockym, ale kąt strzału był zdecydowanie za ostry.
52' - Ponownie atakują chorzowianie.
53' - Najpierw Guilherme, potem Kucharczyk wybijają piłkę na aut.
55' - Putnocky wychodzi z bramki, wybija wprost w Furmana ustawionego na 45 metrze, pomocnik Legii uderza, ale strzał zdecydowanie odbiegał od ideału. Jedziemy w drugą stronę, gdzie na bramkę Kuciaka jeden z gospodarzy uderzył mocno nad bramką. Znów jazda pod bramkę Ruchu, Putnocky szybszy od Nikolicia i mamy aut.
55' - Brzyski zdecydowanie wybija piłkę spod nóg gospodarzy.
56' - Podgórski czaruje przed polem karnym, ale jego strzał świadczy o mizernej skuteczności czarów.
57' - Kucharczyk leży na boisku, ale sędzia nie sięga do kieszeni po kartkę.
57' - Kuciak daleko wybija piłkę.
58' - Brzyski po raz kolejny wyjaśnia sytuację, w której naprawdę było co wyjaśniać.
59' - Faul na Gui w środku, piłka dla Legii.
59' - GOL! Aleksandar Prijović! (Legia)
61' - Czwarta bramka!!! Guilherme do Nikolicia, ten piętką odgrywa do Brazylijczyka, który fantastycznym prostopadłym podaniem wpuszcza Prijovicia w pole karne. Ten uderza po ziemi i sektor gości wybucha radością!!!
61' - Doskonała asekuracja Lewczuka, który balansem ciała ostudził zapędy Surmy.
64' - Próbuje atakować Ruch, ale nie ma wielkiego pomysłu i koncepcji na grę. Piłka trafia na aut, skąd wrzuci ją Legia.
64' - Dobry atak "Wojskowych" prawą flanką, ale Prijović przegrywa pojedynek z obrońcą.
64' - Furman fatalnie traci piłkę.
65' - Kolejny atak gości, kolejna interwencja naszej obrony.
66' -
66' - Leży na boisku Guilherme, potrzebna pomoc medyczna. Tymczasem w sektorze Legii flaga i śpiewy #UwolnicMacka.
67' - Guilherme na moment opuszcza boisko, Legia w 10.
68' - Lewczuk znakomicie wygrywa walkę z groźnie atakującym Stępińskim, róg!
68' - Brzyski ekwilibrystyczną przewrotką wybija piłkę z pola karnego.
69' - "Jak urodziny, hej k... jak urodziny" - pytają fani Legii miejscowych ;)
69' - Zawrzało na trybunach z powodu wzajemnych uprzejmości.
70' - Atakują legioniści, Ruch zamknięty w polu karnym
71' - Ruch wychodzi z opresji i kontratakuje.
72' - Wrzutkę w pole karne głową niczym profesor kasuje Rzeźniczak.
72' - Wolny dla Legii 30 metrów od bramki.
73' - Dobra wrzutka, niedobre wykończenie, piłkę jednak wciąż mają warszawiacy.
73' - Wolny dla Legii na środku boiska.
74' - Przejęcie Furmana, Nikolić, Guilherme, który płasko zagrywa do Prijovicia w pole karne, ale tam o numer buta szybszy Putnocky.
75' - Brzyski sfaulowany, a na trybunach oprawa kibiców Ruchu.
76' - W natarciu Legia, płaskie podanie wzdłuż bramki kasuje jednak Grodzicki.
76' - Żółta kartka: Dominik Furman (Legia)
77' - Wysoka piłka zagrana w szesnastkę Legii, Kuciak nie miał z nią najmniejszych problemów.
77' - Zmiana Ruch:
Patryk Lipski -
Artur Lenartowski
78' - Zmiana Ruch:
78' - Zagranie w pole karne Ruchu, szybszy tak jak wcześniej Kuciak, Putnocky.
79' - Zmiana Legia:
Dominik Furman -
Rafał Makowski
80' - Na środku boiska Vranjes nie Stojan, ale Leżan, hehe ;)
81' - Gra Ruchu jest bardzo brzydka, ale pirotechnika w jego sektorze cieszy oko ;)
81' -
82' - Świetnie wystawiał się Nikolić, jednak Kucharczyk za długo zwlekał z podaniem i stracił piłkę. Stracił ją najwyraźniej nieprzepisowo, bo od odbioru, który potraktował mu nogi nie może podnieść się z boiska.
83' - Ruch próbuje atakować prawą stroną, wrzuca w pole karne, gdzie głową trąca ją Stępiński, futbolówka znacząco mija jednak naszą bramkę.
85' - Zmiana Legia:
Nemanja Nikolić -
Arkadiusz Piech
Aleksandar Prijović -
Marek Saganowski
86' - Zmiana Ruch:
Mariusz Stępiński -
Michał Szewczyk
86' - No i weterani na boisku ;)
87' - Legia męczy lewą flankę obrony gospodarzy.
88' - Żółta kartka: Martin Konczkowski (Ruch)
89' - Faul na Kucharczyku, dośrodkowanie z rzutu wolnego nie sprawiło jednak specjalnych kłopotów gospodarzom.
89' - Lewczuk kolejny raz pięknie interweniuje.
90' - Lenartowski głową uderza na bramkę Legii, strzał jednak równie dobry jak gra jego zespołu.
91' - Rzeźniczak na spółkę z Kuciakiem odprowadzają piłkę za linię bramkową.
92' - Legioniści znów w natarciu.
93' - Makowski i Guilherme jeden po drugim źle przyjmują piłkę.
94' - Szewczyk wychodzi 1 na 1, mija Kuciaka, ale kąt był zbyt ostry i nie zmieścił piłki w bramce.
94' - Koniec meczu!

WRESZCIE. Po 1,5 miesiącu bez zwycięstwa w lidze, nareszcie możemy zaznać jego smaku. Smak tym słodszy, że dzisiaj legioniści strzelali dużo i celnie. Nikt chyba nie spodziewał się takiego wyniku w Chorzowie, ale tak jak śpiewał Deobson - "Wiem jak smakuje sukces, gdy wszyscy mówią: nie ma szans." Wysokie zwycięstwo wywindowało nas w górę tabeli, oby dzisiejszy wynik zapoczątkował przełamanie, które z kolei rozpocznie dobrą i regularną grę naszego zespołu. Obyśmy rzeczywiście stali się #GotowiDoWalki. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na naszą stronę, gdzie już niebawem znajdziecie zdjęcia i wypowiedzi pomeczowe obydwu drużyn. Ostatni weekend źle się zaczął, ten dobrze skończył. Spokojnej niedzieli, do zobaczenia w czwartek!

Dajcie tłumacza!

Krótko po europejskich wojażach w niezbyt atrakcyjnej i ciepłej Danii przypadło wybrać nam się do równie nieatrakcyjnego Chorzowa. Cała ekipa wyjazdowa tradycyjnie zebrała się na sosnowieckiej patelni, skąd grupą udaliśmy się na pociąg, który zabrał nas na stację Chorzów Batory.

Jak zawsze w Chorzowie wchodzenie na sektor odbywało się w bardzo powoli, a swoje dołożyła policja, która już w trakcie pochodu między chorzowskimi kamienicami zachowywała się dość prowokacyjnie. Dopiero gdy zrobiło się blisko do rozpoczęcia meczu została otwarta trzecia bramka, która nieco usprawniła wejście. Na sektorze zameldowaliśmy się w 890 osób z licznym wsparciem Zagłębia Sosnowiec i BKS-u Bielsko–Biała. Na płocie zawisła reprezentacyjna Legia, Łowcy Hanysów, UZL, Jelonki, Boras, #UwolnicMacka i transparent dla naszego kolegi Bolka.

Od początku meczu ruszyliśmy z głośnym dopingiem, w którym pomogli nam piłkarze szybko strzelając pierwszą bramkę podczas śpiewania "Szkoła, praca, dziewczyna, rodzina". Kolejne minuty meczu przyniosły kolejne wybuchy radości w naszym sektorze, a dobry doping napędzony trzema szybkimi bramkami utrzymywał się do końca pierwszej połowy. W drugiej części spotkania było już trochę gorzej, ale mieliśmy momenty zrywu, które niosły się po całym, momentami kompletnie cichym stadionie Ruchu. Oprócz tradycyjnych legijnych pieśni wymieniliśmy kilka zdań z miejscowymi, którzy tylko wtedy podrywali się całym stadionem żeby nam odpowiedzieć.

Tego dnia gospodarze świętowali 80. urodziny swojego stadionu i na tę okoliczność przygotowali dwie oprawy. Pierwsza z nich to nieskomplikowana żółto-niebieska kartoniada obejmująca wszystkie sektory chorzowian, która chyba na nikim nie zrobiła większego wrażenia. Druga oprawa zaprezentowana pod koniec meczu składała się z ładnie namalowanej sektorówki, która zakryła cały młyn "Niebieskich". Motywem przewodnim był górnośląski orzeł „przytulający” pod swym skrzydłem herb Ruchu i logo „h”. Całość uzupełniał transparent z hasłem „Bóg, honor, ojczyzna”, co wywołało lekką konsternację na naszym sektorze – takich haseł chyba nikt się po nich nie spodziewał. Gdy sektorówka zjechała na dół, chorzowianie odpalili kilkadziesiąt rac i kilka petard hukowych.

Nasi piłkarze kontrolowali przebieg spotkania, więc w drugiej połowie pytaliśmy miejscowych „jak urodziny?”, ale pozostawało one bez odpowiedzi. Wokalnie ciężko ocenić poczynania chorzowian ze względu na słabą akustykę stadionu, widać jednak było, że momentami bawili się całkiem nieźle. Jedynymi momentami, gdy słyszeliśmy ich całkiem nieźle były bluzgi w naszym kierunku. Warto odnotować, że oprócz dwóch opraw o tematyce górnośląskiej, gospodarze wywiesili wszystkie swoje flagi związane z regionem, a piłkarze wyjątkowo zagrali w żółto-niebieskich koszulkach, a spiker mówił śląską gwarą. Cała koncepcję oprawy spotkania można by uznać za całkiem ciekawą, ale ponieważ dotyczyła Górnego Śląska, to z naszej strony miejscowi doczekali się jedynie dwóch okrzyków: "Dajcie tłumacza" oraz "Jeśli jesteś k... starą, mówisz tylko śląską gwarą".

W końcu doczekaliśmy się ligowej wygranej. Po zakończeniu spotkania piłkarze podeszli na wysokość band reklamowych bijąc nam brawo. W podziękowaniu za wygranie meczu usłyszeli motywujące "walczyć, trenować Warszawa musi panować!”. Na koniec padło jeszcze kilka ogłoszeń organizacyjnych od prowadzącego doping i mogliśmy oczekiwać powrotu do Sosnowca. Po meczu przez około godzinę byliśmy trzymani na terenie stadionu. Podstawiony pociąg ledwo pomieścił wszystkie osoby z naszej wyprawy. Mimo że byliśmy ściśnięci do granic możliwości wróciliśmy do Sosnowca wracaliśmy w dobrych nastrojach.

W czwartek wszyscy widzimy się na pucharowym meczu z Lechią!