Łukasz Broź 28
Igor Lewczuk 4
Jakub Rzeźniczak 25
Tomasz Brzyski 17
72' Kasper Hamalainen 22
Michał Kopczyński 15
83' Thibault Moulin 75
68' Jakub Kosecki 13
Michał Kucharczyk 18
Aleksandar Prijović 99
Radosław Cierzniak 33
72' Tomasz Jodłowiec 3
Jarosław Niezgoda 20
83' Nemanja Nikolić 11
68' Steeven Langil 7

Legia walcząca!

Legia Warszawa zdobyła pierwsze trzy punkty w nowym sezonie! Po golach Prijovicia, Kucharczyka i Lewczuka drużyna Besnika Hasiego pokonała w Płocku Wisłę 3-2. Mecz rozpoczął od mocnego uderzenia gospodarzy. Do piłki ustawionej w narożniku boiska podszedł Dominik Furman. W 2. minucie eks-legionista idealnie dośrodkował na trzeci metr, a tam Bozić poradził sobie z Kopczyńskim i nie dał szans na skuteczną interwencję Malarzowi. Chwilę później powinien być remis. Naciskany przez Prijovicia Bozić popełnił błąd, piłka trafiła do Kucharczyka a ten strzelił w środek bramki prosto w ręce bramkarza. Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła. Kolejny korner, kolejny raz Furman, a skutecznym strzelcem w 10. minucie okazał się Szymiński. Siedem minut później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Moulina, Aleksandar Prijović zdobył gola kontaktowego. Mimo straconego gola gospodarze nie cofnęli się. Raz po raz atakowali bramkę Malarza groźnie strzelając. Furman swoimi dośrodkowaniami siał popłoch w polu karnym legionistów. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy, Prijović podał do wychodzącego Kucharczyka. Kuchy przyjął, wkręcił w ziemię obrońcę i pewnie pokonał Kiełpina. Bardzo dobrą szybką i okraszoną czterema golami pierwszą połowę obejrzeli zgromadzenia na stadionie kibice.

W 54. minucie Prijović posłał dobrą prostopadłą piłkę w kierunku Kucharczyka. Ten zdołał ją opanować w polu karnym, ale strzelił wysoko nad poprzeczką. W 58. minucie Thibault Mouilin dośrodkował z rzutu rożnego. Prijović musnął piłkę główką, ta odbiła się od nogi Kante i natychmiast dopadł do niej Igor Lewczuk, który strzałem po ziemi strzelił na 3-2! W 68. minucie Besnik Hasi dokonał pierwszej zmiany w zespole "Wojskowych". Często faulowanego Jakuba Koseckiego zmienił Steeven Langil, dla którego był to debiut w barwach Legii. Cztery minuty później Kaspra Hamalainena zastąpił Tomasz Jodłowiec. W końcówce meczu gospodarze znów przejęli inicjatywę i groźnie uderzali na bramkę Arkadiusza Malarza. Szczególnie niebezpiecznie było w 70. minucie gdy Siergiej Kriviec strzelił z lewej nogi po długim rogu, ale golkiper Legii świetnie wybił ją na rzut rożny. Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry Moulina zmienił Nemanja Nikolić. W 86. minucie groźnie uderzał Giorgi Merebaszwili. Gospodarze nie zdołali jednak doprowadzić do wyrównania.

19:39 - Witamy z Płocka, do którego zawitaliśmy po 9 latach. Nic się tu nie zmieniło...
19:43 - Kibice gospodarzy powoli zapełniają stadion Wywiesili też duży transparent "Choć na świecie wiele klubów jest"
19:49 - Bramkarze Legii już na rozgrzewce
19:50 - Wyjściowy skład "Wojskowych" znacząco różni się od tego, który wybiegł w Żylinie. Na skrzydle, pod nieobecność Michaiła Aleksandrowa (czerwona kartka) szansę otrzymał Jakub Kosecki. W ataku Nemanję Nikolicia zmienił Aleksandar Prijović. Nic dziwnego, że na ławce usiadł zdecydowanie przemęczony Tomek Jodłowiec. W kadrze meczowej zabrakło natomiast Michała Pazdana - jego pozycję zajął Jakub Rzeźniczak.
19:51 - Wygranym pierwszych meczów sezonu może czuć się Bartosz Bereszyński, który wygryzł ze składu Łukasza Brozia. W lidze gra Broź, więc w środę na pewno zobaczymy na boisku "Beresia"
19:52 - Na ławce rezerwowych dwa "nowe" nazwiska: Jarosław Niezgoda, Mateusz Wieteska. Jest też Steeven Langil, który może zadebiutować w koszulce z "eLką" na piersi
Piłkarze wychodzą na murawę. Legioniści w zielonych strojach, a Wisła Płock w białych
Rozpocznie Wisła

2' - Pierwszy rzut rożny dla Wisły
2' - GOL! Tomislav Bozić! (Wisła P.)
3' - I niestety po dośrodkowaniu Bozić głową z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki. Malarz nawet nie zareagował
4' - Strat Moulina w środku pola
4' - Prijović i Kosecki atakują bramkarza gospodarzy i ten wybija piłkę na aut
5' - Kucharczyk uderza z 16 metrów po ziemi, prosto w bramkarza
7' - Dośrodkowanie w pole karne... obrońca wybija głową na rzut rożny. Wykona go Moulin
8' - Ze stałego fragmentu gry nic nie wyszło. Jeszcze Brzyski dośrodkował w pole karne, ale bramkarz uprzedził Rzeźniczaka
9' - Za mocne podanie Kucharczyka do Hamalainena
10' - Dobra prostopadła piłka do Hemechy, ale Malarz interweniował na 16 metrze wybijając piłkę na aut
11' - Rzut rożny dla Wisły. Dośrodkowuje Furman
11' - i 2-0...
11' - GOL! Przemysław Szymiński! (Wisła P.)
12' - Piłka nie leciała wysoko, ale nikt jej nie przeciął i ładnym uderzeniem głową po długim rogu Szymiński podwyższył na 2-0. Piłka jeszcze odbiła się od słupka
12' - Rzut rożny dla Legii wykonuje Tomasz Brzyski
14' - Dobry powrót Kucharczyka, który odebrał piłkę atakującemu Hemeha
14' - Kosecki podaje na skrzydło do Kucharczyka, ten dośrodkowuje, ale nikt z tego nie skorzystał
15' - Fatalna strata Koseckiego na skrzydle
15' - Na razie legioniści zupełnie sobie nie radzą z agresywnie grającą Wisłą
17' - Przy linii bocznej na wysokości pola karnego faulowany Kosecki.
17' - Dośrodkowuje Moulin... i GOLLL!
17' - GOL! Aleksandar Prijović! (Legia)
18' - Aleksandar Prijović głową po długim rogu wpakował piłkę do siatki
21' - Niezła piłka w pole karne od Moulina. Nie sięgnął jej Hamalainen, ale przejął Prijović. Próbował jednak wejść na przebój środkiem i stracił piłkę
21' - Rzut wolny dla Legii na wysokości pola karnego. Moulin dośrodkowuje...
22' - ... obrońca wybił głową
23' - Rzeźniczak fauluje blisko pola karnego. Rzut wolny dla Wisły z około 22 metrów
24' - Uderza Dominik Furman... prosto w mur
26' - Faul na Koseckim
27' - Faul na Broziu na środku boiska. Legioniści szybko wznowili grę, ale i szybko stracili piłkę
31' - W polu karnym ładnie Rzeźniczak zatrzymał Ilieva
32' - Indywidualny rajd Koseckiego, strzał z 18 metrów - po ziemi i za lekko. Od bramki Kiełpin
34' - Na spalonym Reca
35' - W środku pola ładnie przedarł się Kopczyński, podał na skrzydło. Piłka zagrana, ale nic z tego nie wszyło
35' - Znów w ataku Legia. Prijović zablokowany w polu karnym, piłkę przejął Kosecki, ale nie zdołał oddać strzału
37' - Furman z prawej strony wpada w pole karne, legioniści mogli jedynie faulować, ale tego nie zrobili i po strzale z ostrego kąta piłkę odbił Malarz i kontrę wyprowadził Brzyski
38' - Rzut wolny dla Legii z 28 metrów. Brzyski uderza wysoooko nad murem i nad poprzeczką
41' - I kolejny faul na Koseckim. Nie ma łatwego życia dziś pomocnik Legii
41' - GOL! Michał Kucharczyk! (Legia)
42' - Prijović podał do Kucharczyka, ten przyjął piłkę w polu karnym minął Szymińskiego i strzelił z 11 metrów!
45' - Żół‚ta kartka: Jakub Kosecki (Legia)
46' - Mocna piłka na skrzydło do Kucharczyka... minimalnie za mocna i dośrodkowanie Kuchego wyszło za linię końcową
47' - Koniec pierwszej połowy

Po słabym początku i stracie dwóch goli Legia się otrząsnęła doprowadzając przed przerwa do remisu.

46' - Zmiana Wisła P.:

Witalij Hemeha -
Giorgi Merebaszwili
46' - Prijović i gramy... Kucharczyk w polu karnym podaje...i Rogalski wybija
47' - Hamalainen, dośrodkowanie do Koseckiego a ten głową prosto w bramkarza
50' - Atak pozycyjny Legii, dośrodkowanie i na spalonym Prijović
51' - Rzut wolny dla Wisły, Furman dośrodkowuje a Reca fauluje Hamalainena
52' - Kontra Wisły ale Iliev za mocno wypuszcza sobie piłkę
53' - Furman opatrywany po jednym ze starć
55' - Kapitalne kilkudziesięcometrowe podanie Prijovicia do Kucharczyka... futbolówka kozłuje i strzał bardzo niecelny
58' - Szybka skadna akcja Legii. Hamalaine, Prijović, Hamalainen, Kucharczyk i tylko rzut rożny
58' - GOL! Igor Lewczuk! (Legia)
60' - GOOOOOLLLLLLLL!! Dośrodkowanie, małe zamieszanie, piłka stada pod nogi Lewczuka, który pewnie trafia do bramki.
63' - Rzeźniczak decyduje się wyprowadzić piłkę i ją traci... bez konsekwencji
65' - Zmiana Wisła P.:
Maksymilian Rogalski -
Siergiej Kriwiec
66' -
67' - Kontra Wisły fatalnie rozegrana
68' - Zmiana Legia:
Jakub Kosecki -
Steeven Langil
71' - Bardzo groź nie pod bramką Legii! Kriwiec zwód na lewą nogę, strzał i kapitalnie na rzut rożny wybija Malarz
72' - Zmiana Legia:
Kasper Hamalainen -
Tomasz Jodłowiec
73' - Legia spokojnie od tyłu rozgrywa
73' - Broź do tyłu pod nogi Kriwca
74' -
76' - Legioniści zamknięci na 20.metrze
77' - Moulin z narożnika i wybijają obrońcy
80' - Langil źle przyjmuje piłkę w polu karnym
81' - Rzut rożny dla gospodarzy
83' - Zmiana Legia:
Thibault Moulin -
Nemanja Nikolić
83' - Faul Brzyskiego na środku boiska
86' - Groźny strzał Merebaszwili mija bramkę gości
87' - Zmiana Wisła P.:
Arkadiusz Reca -
Mikołaj Lebedyński
88' - Prijo - Niko - Langil i strzał tego ostatniego zablokowany
90' - Pewna interwencja Malarza
93' - Piłka pod polem karnym gospodarzy
95' - Legia trzyma piłkę w narożniku
95' - Koniec meczu!

Fotoreportaż z meczu
Z nieba do piekła taką drogę przebyła dziś Legia. Po dziesięciu minutach gospodarzy prowadzili już 2-0, żeby ostatecznie przegrać 2-3.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo i zapraszamy na więcej z meczu na stronę główną Legionisci.com