Łukasz Broź 28
Jakub Rzeźniczak 25
Michał Pazdan 2
Adam Hlousek 14
73' Kasper Hamalainen 22
84' Michał Kopczyński 15
Thibault Moulin 75
Michał Kucharczyk 18
68' Steeven Langil 7
Aleksandar Prijović 99
Radosław Cierzniak 33
Maciej Dąbrowski 5
Tomasz Brzyski 17
73' Vadis Odjidja-Ofoe 8
Tomasz Jodłowiec 3
68' Michaił Aleksandrow 77
84' Nemanja Nikolić 11

Najniższy wymiar kary

Legia Warszawa znowu rozczarowała. W spotkaniu 5. kolejki ekstraklasy mistrzowie Polski przegrali 0-1 z Górnikiem Łęczna po bramce w drugiej połowie Vojo Ubiparipa. Meczem z jedną z ostatnich drużyn w tabeli "Wojskowi" mieli poprawić swoje morale przed starciem z Dundalk, ale po prostu skompromitowali się na boisku. Naprawdę brak słów na to, co pokazują ostatnio gracze Besnika Hasiego.

Już w 4. minucie gry stuprocentową akcję mieli piłkarze występujący w roli gospodarza. Do piłki zagranej z głębi pola dopadł Piotr Grzelczak, który po błędzie obrony znalazł się sam na sam z Arkadiuszem Malarzem. Bramkarz stołecznej drużyny wygrał jednak z nim pojedynek, dzięki czemu na stadionie nadal był wynik remisowy. Kwadrans po rozpoczęciu spotkania główkował Maciej Szmatiuk, lecz wyraźnie nad poprzeczką. Przez pierwsze kilkanaście minut więcej akcji miał Górnik, który kontrował mistrzów Polski i skutecznie grał w defensywie. W 26. minucie błąd popełnił Jakub Rzeźniczak. Obrońca zbyt łatwo dał się minąć Leandro, ten dośrodkował w szesnastkę, gdzie w ostatnim momencie niebezpieczeństwo zażegnał Michał Pazdan.
Chwilę później przyjezdnym znów dopisało szczęście. Piotr Grzelczak wpadł w pole karne rywali i bez zastanowienia huknął mocno obok lewego słupka. W 37. minucie kolejny raz nie popisał się Jakub Rzeźniczak, który wybił piłkę wprost do Bartosza Śpiączki. Mocne uderzenie z powietrza piłkarza z Łęcznej przeleciało obok celu. Tuż przed przerwą wreszcie odgryzła się Legia. Po wrzutce Adama Hlouska główkował Michał Pazdan, ale futbolówka wylądowała tylko na górnej siatce.

Pięć minut po zmianie stron do sporego wysiłku został zmuszony Sergiusz Prusak. Wówczas Steeven Langil podał do Kaspera Hamalainena, ten strzelił bez przyjęcia, lecz golkiper Górnika wybił piłkę poza linię boczną. Z biegiem czasu łęcznianie ponownie zaczęli jednak dochodzić do głosu. Jedno z dośrodkowań Leandro trafiło nawet w poprzeczkę Po godzinie gry swoją sytuację miał Kasper Hamalainen. Fin znalazł się w polu karnym pomiędzy dwoma obrońcami, ale z jego próbą poradził sobie bramkarz przeciwników. W 67. minucie po zamieszaniu w polu karnym sędzia niespodziewanie odgwizdał rzut karny przeciwko Legii. Zdaniem arbitra ręką we własnej szesnastce zagrał Michał Pazdan. Do wykonania jedenastki podszedł Grzegorz Bonin, który przegrał starcie z Arkadiuszem Malarzem.
Za kilka minut bramkarz stołecznej ekipy znów uratował swoich kolegów, gdy świetnie wyciągnął strzał głową Vojo Ubiparipa. Dziesięć minut przed końcem ponownie golkiper z Warszawy zaprezentował się ze świetnej strony, gdy obronił uderzenie z rzutu wolnego Leandro. Za moment mistrzowie Polski nie mieli już tyle szczęścia. Kolejny rzut rożny, który jak na razie jest zmorą warszawskiej drużyny, i pierwszy gol dla gospodarzy. Główkował Vojo Ubiparip i pokonał bezradnego tym razem Malarza. Potem okazję miał jeszcze wprowadzony Nemanja Nikolić, który trafił wprost w Prusaka. W doliczonym czasie Łukasz Broź dobrze interweniował na linii, gdy wybił strzał jednego z rywali zmierzający do siatki.

Autor: Wiśnia

16:57 - Witamy po raz pierwszy z Lublina!
Trener udziela przedmeczowej wypowiedzi na antenie Canal+, a my podziwiamy puste (jeszcze?) krzesełka nowego stadionu w Lublinie. Kolorystyka a la Bydgoszcz
Poza meczową osiemnastką znalazł się Igor Lewczuk, choć jest obecny z drużyną na stadionie.
17:20 - Legioniści właśnie wybiegli na rozgrzewkę
17:42 - Przed meczem zagra orkiestra wojskowa
Żołnierze trzymają flagę Polski przy linii bocznej boiska
Spiker pyta kibiców kto wygra mecz, a ci niezbyt przekonani z trudem odpowiedzieli "Górnik"
Piłkarze wychodzą na boisko, a z głośników rozbrzmiewa Budka Suflera
Zawodnicy mają na szyjach założone szaliki Polski
Kapitanem Legii w dzisiejszym meczu jest Michał Pazdan, choć Jakub Rzeźniczak też jest na boisku
Rozpoczną gospodarze

2' - Strata Langila, Broź minął się z piłką, ale wślizgiem dobrze interweniował Rzeźniczak
3' - Jedno jest pewne - będzie dziś dość cicho na obiekcie :)
3' - Faul Langila w ataku
5' - Zapowiadała się kontra Legii, ale Moulin z Hamalainenem nie zrozumieli się i nikt nie przejął piłki
6' - Pierwszy rzut rożny dla Górnika. Moulin wybił piłkę posłaną w pole karne Legii
7' - Znakomita sytuacja dla Górnika. Grzelczak znalazł się sam na sam... ale trafił w nogi Malarza!
8' - A jednak myliliśmy się. Dobre pierwsze minuty w wykonaniu gospodarzy zaowocowały okrzykami "Górnik Łęczna"
8' - Moulin na skrzydle, przewracany, ale sędzia zastosował pzywilej korzyści... Kucharczyk dośrodkował za słabo...
10' - Legia z autu na środku boiska. Broź nie ma za bardzo do kogo podać, więc wycofał do Rzeźniczaka
10' - Szybka akcja lewą stroną... Kucharczyk zdublował pozycję z Kucharczykiem, poszedł sam i na dodatek faulował
12' - Nieporozumienie Hlouska z Prijoviciem w ataku
14' - Rzeźniczak w ataku, podaje płasko do Prijovicia, ale ten się nie zorientował. Trener upomina napastnika
15' - Kopczyński wybija na rzut rożny
17' - Faul Pazdana ok 35 metrów przed bramką Legii
18' - Dośrodkowanie Leandro i strzał głową Macieja Szmatiuka - nad bramką Legii
18' - Moulin chciał sprytnie zagrać do Hamalainena, ale obrońca wyczuł to
19' - Drugie niedokładne wybicie nogą Malarza - na aut
20' - Dośrodkowanie Kucharczyka wybili obrońcy. Jeszcze poprawka Moulina... i znów obrona Górnika skutecznie
20' - Hamalainen stracił piłkę na rzecz Grzelczaka
21' - Malarz rzuca się na piłkę, którą blokował jeszcze Pazdan po prostopadłym podaniu w pole karne Legii
22' - Strzał Prijovicia z 16 metrów zablokowany
23' - Langil próbował sam na skrzydle i stracił piłkę. Obskok od Hasiego momentalny
24' - Żół‚ta kartka: Łukasz Broź (Legia)
24' - Broź ma pretensje do arbitra za odgwizdanie ręki? Nic dziwnego, że otrzymał kartkę
25' - Rzut wolny z boku pola karnego. Drewniak dośrodkował, ale Prijović wybił głową
25' - Kucharczyk ograny na skrzydle i groźnie... Pazdan wybija na rzut rożny!
26' - Gospodarze domagają się karnego po faulu Pazdana, ale sędzia karze grać dalej
28' - Oj, błąd we wślizgu popełnił Rzeźniczak, przez co Leandro pomknął w pole karne Legii, ale Pazdan wybił wślizgiem na rzut rożny!
29' - Potężna bomba z daleka wysoko nad bramką Legii
30' - Z ławki Legii podniósł się nawet Vuković i w nieparlamentarnych słowach zwraca uwagę Kucharczykowi
33' - Groźnie atakuje Górnik. Broź i Rzeźniczak nie za bardzo ogarniają co się dzieje... na szczęście strzał Grzelczaka obok bramki
34' - Rzut rożny dla Górnika wywalczył Leandro - piłka odbiła się od Brozia
35' - Dośrodkowanei... Malarz mija się z piłką... strzał z ostrego kąta Bonin - obok bramki!
37' - Hamalainen środkiem.. podaje na skrzydło do Hlouska, ale na tyle mocno, że ten sięgnął piłkę dopiero przy linii końcowej i dośrodkował tak, że złapał bramkarz
37' - Langil rozwija prędkość... kopie piłkę przed siebie - za mocno i obrońca blokuje
38' - Rzeźniczak wykopuje piłkę... ale nad siebie i momentalnie dopada do niej Śpiączka, ale fatalnie spudłował!
40' - Kucharczyk decyduje się na strzał z 30 metrów - prosto w obrońcę
41' - Legia nie za bardzo wie co ma grać. W środku pola Górnik gra jak chce
42' - Będzie zmiana - biegnie Aleksandrow
43' - Miękkie dośrodkowanie Hlouska prosto w ręce bramkarza
43' - Langil wywalczył rzut rożny
44' - Moulin wycował z rożnego do Hlouska, ten nieźle dośrodkował, a główkował Pazdan, jednak prosto w ziemię i piłka po koźle wyszła nad poprzeczką
46' - Strzał Moulina z 28 metrów wysoko nad poprzeczką
46' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy bezbarwna Legii remisuje bezbramkowo z Górnikiem Łęczna.

46' - Pod stadionem zgromadziła się grupa kibiców Górnika Łęczna - słychać ich śpiewy
47' - A konkretnie górnicy bluzgają na swoich właścicieli
47' - Hlousek walczy z Pruchnikiem, który podaje do Prusaka
49' - Spiączka i tym razem skutecznie Rzeźniczak
49' - Strzał Ubiparipa mija bramkę Malarza
51' - Ależ była okazja. Langil dośrodokwał w pole karne do Hamalainena i z najwyższym trudem Prusak na rzut rożny.
53' - Dośrodkowanie Danielewicza i piłka spada na poprzeczkę
53' - Rzut wolny dla Górnika po faulu Kopczyńskiego
54' - Dośrodkowanie ale Pruchnik zagrywa ręką
56' - Kopanina od jednego do drugiego pola karnego
57' - Szmatiuk bezbłędnie powstrzymuje Langila
58' - Bonin fauluje Moulina
61' - Prijović do Hamalainena, przyjmuje, strzela po nodze Pruchnika i Prusak łapie
61' - Zmiana Górnik Łęczna:

Bartosz Śpiączka -
Grzegorz Piesio
64' - Ofensywny faul Langila
67' - Potworne zamieszanie w polu karnym i... rzut karny dla Łęcznej... po rzekomym zagraniu ręką Pazdana
68' - Kapitalna interwencja MALARZ!!! Bonin zatrzymany!
69' - Zmiana Legia:
Steeven Langil -
Michaił Aleksandrow
72' - Piłka skacze jak na trampolinie. Jeden Ubiparip i trzech defensorów pozwoliło mu oddać strzał
73' - Żół‚ta kartka: Adam Hlousek (Legia)
74' - Zmiana Legia:
Kasper Hamalainen -
Vadis Odjidja-Ofoe
75' - Uffffff...... dośrodkowanie w pole karne Leandro, Ubiparip strzela głowa i Malarza paruje na słupek
76' - Rzut wolny z 20 metrów dla Łęcznej
77' - Wyyyyysokoooooo nad bramką
80' - Kolejny rzut wolny dla gospodarzy
81' - ...i kolejny raz ufffffff... w prawdzie nikt nie dotyka piłkę, ale Malarz z ogromnym trudem na rożny
81' - GOL! Vojo Ubiparip! (Górnik Łęczna)
83' - Niestety... tym razem już i Malarz nie dał rady. Dośrodkowanie i Ubiparip zdobywa głową gola
85' - Moulin strzela na wiwat
85' - Zmiana Legia:
Michał Kopczyński -
Nemanja Nikolić
87' - Nikolić strzał...i Prusak
90' - Dośrodkowanie Kucharczyka i Prusak piąstkuje poza linię boczną
90' - Zmiana Górnik Łęczna:
Piotr Grzelczak -
Dragomir Vukobratović
91' - Sędzia dolicza 4 minuty
91' - Żół‚ta kartka: Krzysztof Danielewicz (Górnik Łęczna)
92' - Żół‚ta kartka: Thibault Moulin (Legia)
92' - Kolejna szansa dla gospodarzy
94' - Drewniak strzela, Broź blokuje, piłka trafia jeszcze w Malarza i gramy dalej
95' - Koniec meczu!

Fotoreportaż z meczu
Długo się udawało, długo szczęście było po stronie Legii.
Sskończyło się ono w końcówce i pierwsza porażka - niestety zasłużona - stała się faktem
Dziękujemy za śledzenie do samego końca naszej relacji! Zapraszamy na więcej na stronę główną na Legionisci.com