Łukasz Broź 28
Jakub Czerwiński 4
78' Michał Pazdan 2
Adam Hlousek 14
64' Miroslav Radović 32
Tomasz Jodłowiec 3
Thibault Moulin 75
Guilherme 6
Aleksandar Prijović 99
81' Nemanja Nikolić 11
Radosław Cierzniak 33
78' Jakub Rzeźniczak 25
Michał Kopczyński 15
81' Michaił Aleksandrow 77
Waleri Kazaiszwili 9
Vadis Odjidja-Ofoe 8
64' Kasper Hamalainen 22

Znów bez wygranej

Legia Warszawa zaledwie bezbramkowo zremisowała w piątek z ostatnią w tabeli Wisłą Kraków. Goście, prowadzeni po raz pierwszy przez Aleksandara Vukovicia, prezentowali się od swoich przeciwników zdecydowanie gorzej i mogą mówić o szczęśliwym podziale punktów. Jedno "oczko" uratował "Wojskowym" Arkadiusz Malarz, broniąc w końcówce rzut karny wykonywany przez Denisa Popovicia.

Już w 2. minucie gry do pierwszej interwencji został zmuszony Arkadiusz Malarz. Bramkarz stołecznej drużyny poza linię końcową odbił uderzenie z rzutu wolnego Adama Mójty. Początkowo gospodarze grali bardzo wysoko pressingiem, przez co "Wojskowi" mieli kłopoty z wyprowadzaniem składnych akcji. Niebawem ponownie z dobrej strony pokazał się Mójta, który nieco niecelnie huknął z lewego skrzydła. Przez pierwsze kilkanaście minut legioniści ani raz nie zagrozili Michałowi Miśkiewiczowi. Dopiero dwa kwadranse po pierwszym gwizdku świetną szansę miał Aleksandar Prijović. Napastnik Legii dostał podanie za plecy obrońców, lecz zdołali go zablokować obrońcy rywala. Tuż przed końcem pierwszej połowy skuteczną obroną popisał się golkiper z Warszawy. Malarz pewnie złapał piłkę po strzale z powietrza Zdenka Ondraska. Do szatni obydwie drużyny zeszły przy bezbramkowym wyniku, chociaż trzeba przyznać że lepiej na murawie prezentowali się gospodarze.

W 52. minucie zobaczyliśmy dotychczas najlepszą okazję dla Legii. Z rzutu wolnego dośrodkował Thibault Moulin, a uderzenie głową Michała Pazdana z najwyższym trudem obronił Michał Miśkiewicz. Za chwilę golkipera przeciwników chciał pokonać Guilherme. Brazylijczyk mocno strzelił w krótki róg, lecz legioniści zyskali tylko rzut rożny. Z biegiem czasu ofensywne zapędy podopiecznych Aleksandara Vukovicia straciły na mocy. Kontrolę nad meczem przejęła Wisła i to ona dyktowała warunki gry. W 78. minucie podanie przed polem karnym dostał Krzysztof Mączyński. Reprezentant Polski mocno kopnął z woleja i piłki nieznacznie minęła lewy słupek. Pięć minut potem wiślacy dostali od sędziego rzut karny za zagranie piłki ręką jednego z defensorów. Do wykonania jedenastki podszedł Denis Popović, który przegrał pojedynek z Arkadiuszem Malarzem. W samej końcówce znów zerwali się legioniści. Michaił Aleksandrow główkował po wrzutce z prawego skrzydła, ale trafił wprost w Michała Miśkiewicza. Za moment jeszcze bliżej szczęścia był Jakub Czerwiński. Wiślaków uratował Boban Jović, wybijając piłkę z linii bramkowej.

Autor: Wiśnia

Witamy z Krakowa, gdzie ulica Reymonta będzie dziś najgorętszym miejscem w mieście. 45 minut do meczu, ale stadion już żywiołowo reaguje na pojawienie się legionistów na placu gry - dzisiaj "Wojskowi" będą musieli poradzić sobie z przeciwnikami na boisku i poza nim. Albańska trucizna opuściła już organizm Legii, pytanie tylko jak długo będziemy walczyli ze spustoszeniem, które zasiała. Cel na dziś jest prosty - 3 punkty i powolny marsz w górę tabeli, bo jeśli dzisiaj przegramy, to niżej mogą zejść tylko górnicy. Kiedyś Wisła walczyła z Legią o mistrzostwo, dziś o uniknięcie strefy spadkowej. Trudno, zwycięstwo jest nam tak samo potrzebne. Po wygraną, po 3 punkty, po to by odbić się od dna: do boju, Legio, marsz!!!
Kopleks Legii mimo wszystko jest nadal widoczny - od 10 minut wiślacy nie zaśpiewali jeszcze ani jednej piosenki na temat swojego zespołu, bluzganie po "Wojskowych" sprawia im większą frajdę.
W sektorze Wisły szykowana jest oprawa, a legioniści wciąż jeszcze nie weszli na sektor.
Pierwsi legioniści już docierają na sektor.

Piłkarze w tunelu, za moment zaczynamy!
Ruszyli! Legio, tylko zwycięstwo!!!

2' - Zaczął Nikolić od środka, już upomnienie dla Moulina i rzut wolny dla gospodarzy jakieś 35 metrów od bramki.
2' - Strzał Mójty z wolnego i Malarz na róg!
3' - Pazdan! Ależ interwencja naszego stopera, zatrzymuje bardzo groźną kontrę!
3' - Prijović do środka, nie opanował Nikolić, rusza Wisła.
4' - Małęcki porobił Czerwińskiego, ale przerzucił dośrodkowanie. Odzyskujemy piłkę.
4' - Zbyt długie zagranie do Prijovicia, łapie Miśkiewicz.
5' - Czerwiński dobrze interweniuje na środku, zagranie do Prijovicia, wybijają wiślacy i mamy aut.
6' - Zbyt ostry wślizg jednego z legionistów, przepychanki na boisku.
7' - Atakuje Wisła, ale mądrze rozbili jej akcję "Wojskowi".
8' - Moulin omal nie nadział się na kontrę, ale nieudany drybling naprawili koledzy. Po chwili piłka lewą stroną jednego z Wiślaków, jednak kończy akcję wyjściem z bramki Malarz.
8' - Ajajajaj... Gdyby troszkę lżejsza była piłka do Prijovicia, moglibyśmy mieć sam na sam. Niestety nasz napastnik nie dał rady przepchnąć się między dwoma rywalami.
9' - Przewinienie wiślaka, rzut wolny na środku pola dla Legii.
9' - Czerwiński naciskany wybija na aut.
10' - Małecki fauluje Brozia. Jest 9 minuta, a gorąca temperatura nieustannie się podnosi.
11' - Mójta przewraca Guilherme na prawej flance. Sędzia Gil ostro napomina obrońcę "Białej Gwiazdy".
12' - Prijović... Mógł pobiec sam na sam, ale zaplątał się chyba o obrońcę i powalił go na murawę...
13' - Róg dla Wisły.
13' - Wybijają obrońcy, po chwili piłka trafia do Arka Malarza.
14' - Ondrasek fauluje wychodzącego z bramki Arka Malarza. Rwą się chłopcy do bitki.
19' - Żół‚ta kartka: Michał Pazdan (Legia)
19' - Żół‚ta kartka: Danis Popović (Wisła K.)
19' - Ostry faul Pazdana, zamieszanie na boisku i sędzia podzielił kartki
20' - Legionisci.com z problemami technicznymi, piłkarze Wisły z emocjonalnymi. Niezłą bójkę wywołali wiślacy i arbiter sam chyba nie rozumie dlaczego nie pokazał nawet jednej czerwonej kartki.
22' - Kolejne przewinienie i mamy rzut wolny dla gospodarzy.
23' - Akcja wiślaków lewą flanką, łapie Arek Malarz.
23' - Aut dla gospodarzy pod naszą bramką.
24' - Nic z tego nie wyszło, wznowi nasz golkiper.
24' - No nie... Kolejny wolny dla Wisły.
24' - Jodłowiec na aut, Legia tylko się broni.
25' - Świetna interwencja Brozia, dzięki niej od bramki zacznie Malarz. Małecki i trybuny dostają szału, ale to akurat nic nowego.
26' - Moulin ofiarnie blokuje strzał Mączyńskiego.
27' - Faul w ataku Wisły i po raz kolejny wykopie bramkarz Legii.
27' - Złe podanie do "Prijo" i aut dla Wisły.
28' - Dobry odbiór Moulina, jedziemy w drugą stronę.
29' - Ależ szansa!!! Prijović otrzymuje podanie, uderza sam na sam z pierwszej piłki, blokują obrońcy, róg!
30' - Kibice Wisły śpiewają: "k... i śmiecie, dlaczego mistrzem jesteście?" Odpowiadam - dlatego, że konsekwentnie łoiliśmy wam tyłki w zeszłym sezonie.
31' - CO TU SIĘ STAŁO!!! Piłka wstrzelona jak pocisk mija Malarza, mija Ondraska, mamy róg dla Wisły!
32' - Wybijają legioniści, ale wciąż nie odzyskali kontroli nad piłką.
32' - Groźna akcja Wisły, ale kończy ją pewne wyjście Arka Malarza.
34' - Legia kompletnie nie radzi sobie z wyprowadzeniem piłki. Strata goni stratę i w ogóle nie atakujemy.
35' - Guilherme w pole karne, lecz piąstkuje Miśkiewicz. Po chwili trzymany jeszcze nasz zawodnik i... sędzia wskazuje faul na korzyść Wisły. Aha.
36' - No wygląda to naprawdę słabo. Po raz kolejny akcja Legii kończy się na 30 metrze.
37' - Z linii bocznej Małecki, blisko warszawska bramka.
38' - Problem z wyjściem z własnej połowy grając przeciw ostatniej drużynie w tabeli. Wiślacy kolejny raz przerywają próbę naszego ataku.
39' - Guilherme do Radovicia, ten wypuszcza piłkę Nikoliciowi, ale robi to zdecydowanie za mocno. Wznowi golkiper Wisły.
41' - Nie klei się nic, ale gdy byliśmy tutaj przed rokiem, spotkanie wyglądało identycznie, a Legia wygrała 2-0. Niech i tak będzie, nie ważne jak, liczą się wyłącznie 3 punkty.
42' - Jodłowiec! Świetnie przeszedł obrońców na prawej flance, jednak zdecydowanie za mocno dograł w pole karne i tracimy piłkę.
44' - Kolejna akcja "Wojskowych" nie przynosi powodzenia. Znów piłka w rękach Miśkiewicza.
44' - Guilherme przewrócony na środku boiska. Szybkie wznowienie i mamy aut blisko pola karnego.
45' - Areczku nasz kochany! Malarz znakomicie broni niesygnalizowane uderzenie Ondraska z ostrego kąta.
46' - Wisła prowadzi akcję, jednak złe podanie i odzyskujemy piłkę... tylko po to, by zaraz znów ją stracić. Dramatyczna dokjładność podań.
46' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy 0-0, emocje głównie na trybunach, bo na boisku nie działo się praktycznie nic godnego uwagi. Panowie, na drugą część spotkania wyjdźcie tak, jak na legionistów przystało. Wracamy za 15 minut.
Legioniści na placu gry, za chwilę zaczynamy drugą część spotkania.

47' - Zaczęli gospodarze, legioniści na moment odebrali, ale znów mamy stratę i atakuje Wisła.
48' - Na spalonym uciekający Popović, wznawia Malarz.
51' - Akcja Legii flanką, chwyta Miśkiewicz.
52' - Próba strzału z dystansu przynosi nam tylko... kontratak Wisły. Legioniści na szczęście zatrzymują go i sami konstruują atak.
53' - Radović powalony na ziemię, mamy rzut wolny i okazję na dośrodkowanie.
53' - PAZDAN!!! Jego strzał z trudem na róg odbija Miśkiewicz!
54' - Zagrożenie spod krakowskiej bramki oddalone tylko na chwilę. Naciskany Miśkiewicz wykopuje na aut.
55' - Kolejny raz legioniści z linii bocznej.
56' - Legia mozolnie buduje atak pozycyjny.
57' - Guilherme! Zakręcił obrońcami na lewym skrzydle, wpadł w pole karne, jednak dogranie do Nikolicia zostało wybite. Róg!
57' - Nic z tego, po raz kolejny grę wznowi golkiper Wisły.
58' - Jodłowiec zatrzymany wślizgiem, aut dla Legii, po chwili strzał na bramkę gospodarzy, jednak prosto w ręce Miśkiewicza.
60' - Groźnie! Długa piłka do Boguskiego, ten trąca fubolówkę, ale broni Malarz.
60' - Ależ szansa! Plasowane uderzenie sprzed pola karnego Guilherme z trudem wybija Miśkiewicz! Róg, dośrodkowanie i Pazdan przenosi piłkę nad poprzeczką!
61' - Żół‚ta kartka: Costa Marques Guilherme (Legia)
62' - Brzydki i niepotrzebny faul Brazylijczyka jakieś 35 metrów od bramki. Wisła przed szansą (oby niewykorzystaną).
62' - Mójta... no poniosła go fantazja. Z tej odległości nie trafił by nawet Ronaldo.
63' - Ech... Radović za mocno do Moulina i tracimy piłkę po raz setny w tym meczu.
64' - Szansa przed Legią, jednak Nikolić zbyt mocno i niedokładnie podaje Prjoviciowi.
65' - Zmiana Legia:

Miroslav Radović -
Kasper Hamalainen
66' - Hamalainen... Pół minuty po wejściu wycina gościa wślizgiem od tyłu. Bogu dzięki, że obyło się bez kartki... Gospodarze za to przed szansą.
66' - Aut dla Wisły, blisko nasze pole karne.
66' - Świetnie blokuje Czerwiński, po chwili Malarz chwyta futbolówkę.
67' - Nikolić... Podaje do wymyślonego przyjaciela i "Biała Gwiazda" rusza z kontrą.
68' - O mały włos! Powrót Czerwińskiego w ostatniej chwili ratuje Legię przed wychodzącym sam na sam Boguskim!
69' - Gdyby ktoś nam powiedział, że oglądamy spotkanie Tura Jaktorów z Orłem Kampinos, to bez trudu byśmy w to uwierzyli.
70' - Pazdan źle wybija i niemal wypuszcza Zacharę sam na sam!
71' - Rzut wolny dla gospodarzy przy narożniku pola karnego.
72' - Futbolówka szybuje nad bramką równie szybko jak Legia w dół tabeli. Obudźmy się wreszcie, co?
73' - Szkolna strata i kolejna akcja krakowiaków. Od tej niedokładności może zrobić się niedobrze, gra Legii jest fatalna.
74' - Pazdan!!! Rozpaczliwym wślizgiem naprawia koszmarny błąd Jodłowca!
75' - No k... mać. Prijović blokuje strzał i urywa się sam na sam. Biegnie całe boisko aż wreszcie mając obok siebie obrońcę i dwóch kolegów z drużyny, kopnięciem w tego pierwszego niweczy kontrę 3 na 1.
75' - Rożny dla Legii.
76' - Żół‚ta kartka: Jakub Czerwiński (Legia)
76' - Miśkiewicz łapie piłkę, a Czerwiński przeszkadzał mu we wznowieniu gry.
76' - Ależ zamieszanie, Wisła domaga się karnego, wszyscy podbiegają do liniowego...
77' - ... i mamy decyzję - karnego brak! Wisła zacznie od rzutu rożnego.
78' - Jodłowiec blokuje strzał Ondraska, kolejny korner!
79' - OJOJOJOJOJ!!! Przerzut na środek do Mączyńskiego, ten posyła prawdziwą bombę na bramkę Legii, ale piłka minimalnie mija słupek!
79' - Zmiana Legia:
Michał Pazdan -
Jakub Rzeźniczak
80' - Nie była to najbardziej ofensywna zmiana świata, a Legia potrzebuje bramek, potrzebuje 3 punktów... Tymczasem mocno naciskany Czerwiński wybija na aut.
81' - Żół‚ta kartka: Łukasz Broź (Legia)
81' - Broź powala rywala tuż przy linii bocznej pola karnego.
82' - Kocioł w polu karnym, wybijamy na aut.
82' - Zmiana Legia:
Nemanja Nikolić -
Michaił Aleksandrow
83' - No to gola przy Reymonta jak przed rokiem "Niko" już nie zdobędzie. Jakieś 10 minut do końca, walczyć, Legio!
83' - Ręka w polu karnym i karny dla Wisły...
84' - MALARZ!!!!!!!!!!!!!!
85' - ARKADIUSZ MALARZ TO JEST KOCUR!!! Rzuca się w swoją lewą stronę i paruje strzał z karnego!!!
85' - Legia w natarciu, ale tracimy piłkę.
86' - Hlousek dogrywa ze skrzydła, kiks obrońcy i łapie Miśkiewicz.
86' - Żół‚ta kartka: Boban Jović (Wisła K.)
86' - Piłkarz "Białej Gwiazdy" upomniany za faul na Brazylijczyku.
87' - Faul Guilherme, ale szybko odzyskujemy futbolówkę.
88' - Czerwiński fauluje, szybkie wznowienie, znów Czerwiński i róg dla Wisły.
88' - Kiks Sadloka, aut, Legia rusza z akcją.
89' - ALEKSANDROW!!! Hlousek wrzuca na głowę Bułgara, ten uderza i na róg odbija Miśkiewicz!
89' - Strzał głową po dośrodkowaniu z rożnego przechodzi nad poprzeczką.
89' - Żół‚ta kartka: Adam Mójta (Wisła K.)
90' - Prijović.... Pędził po sam na sam, a został nabity przez obrońcę i znowu wykopie bramkarz.
90' - Aut dla Legii.
91' - Hlousek wywalczył róg.
92' - Rzeźniczak przepycha się z Ondraskiem, doliczone 3 minuty.
92' - Piłka kopnięta obok bramki, wznowi golkiper, czas upływa...
92' - Moulin fauluje na własnej połowie.
93' - Mamy róg, Legio, kiedy jak nie teraz?
93' - JEZUS!!!! Piłkę wybija obrońca z linii bramkowej!!!
93' - Futbolówka jednak wciąż w nogach legionistów.
94' - Sadlok chodzi sobie po leżącym Guilherme a arbiter nie uznał za stosowne podyktować rzutu wolnego.
94' - Koniec meczu!

Także tak. Dziękować możemy jak zwykle Arkowi Malarzowi, bo gdyby nie ten facet, to tabelę oglądalibyśmy od spodu. Zabrakło chyba wszystkiego po trochu i Legia Warszawa po 10 kolejkach ma 10 punktów. Marzenia o mistrzostwie trzeba odłożyć gdzieś daleko i walczyć - sam nie wierzę, że to piszę - o uniknięcie uczestnictwa w grupie spadkowej. Kiedy już osiągniemy ten cel, możemy patrzeć na nieco bardziej ambitne cele. Trochę czasu zajmie posprzątanie po albańskich zwyczajach, to pewne. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i choć weekend nie rozpoczął się najpiękniej, to redakcja legionisci.com życzy Wam odpoczynku w ciągu najbliższych dwóch dni. Ładujcie akumulatory, bo nerwy w tym sezonie będą nieustannie je wyczerpywać. Zapraszamy jeszcze na pomeczowe materiały i kolejną relację z pojedynku w Lizbonie. Tymczasem dobranoc!

Zgadnij kto to? Nie ma sprawy, poznaliśmy plany wiślackiej oprawy

Jeszcze kilka lat temu mecze Legii z Wisłą decydowały o mistrzostwie Polski. Początek sezonu dla obu ekip nie jest udany, więc niektórzy zastanawiali się czy ta wizyta na stadionie przy Reymonta, nie była ostatnią na pewien czas. Na wyjazd do Krakowa pojechało 990 legionistów. Wiślacy, którzy po zmianie "frontu", przeżywają kryzys dotyczący frekwencji w młynie, na spotkanie z Legią zebrali się w najlepszej liczbie w obecnym sezonie.
Łącznie na trybunach pojawiło się niespełna 19,5 tysiąca kibiców. W młynie "Białej Gwiazdy" zawisło kilka płócien, w tym flagi Lazio i Polonii Przemyśl.

Warszawiacy do Krakowa przyjechali pociągiem specjalnym, który o 15:45 wystartował z dworca Warszawa Gdańska. Kilka minut po 19 dojechaliśmy na krakowski dworzec, gdzie czekały na nas autobusy przegubowe, którymi po kilkunastu minutach ruszyliśmy w stronę stadionu. Wchodziliśmy na stadion dwoma wejściami, ale trzeba przyznać, że zajmowanie miejsc na sektorze przebiegało bardzo sprawnie. Dzięki temu ponad połowa naszej grupy pojawiła się na trybunach na początek meczu, a pozostali w pierwszych 20 minutach. Nie da się ukryć, że na niektórych stadionach, jak na przykład w Kielcach, można by się było zastanawiać, czy jest sens w ogóle podchodzić do bramek wejściowych, bo zanim wszyscy weszliby na stadion, spotkanie dawno by się zakończyło. W Krakowie oprócz tradycyjnego przeszukiwania przyjezdnych, ochrona stosuje wykrywacze metali.

Wiślacy na mecz z nami przygotowali oprawę, a że spotkania z Legią są dla nich nadal wyjątkowe, po raz pierwszy od bardzo dawna, odpalili pirotechnikę. Prezentacja Wisły składała się z malowanego transparentu "Zgadnij kto to...?" oraz malowanej sektorówki przedstawiającej po bokach cztery postacie, a w centrum kibica w kominiarce w białą gwiazdą. Chwilę później odpalili czarne świece dymne oraz kilkadziesiąt rac.

O tym, że szykując oprawę na mecz z Legią, należy liczyć się z ripostą, przekonała się już niejedna ekipa w Polsce. Także tym razem prezentacja krakusów została wcześniej rozpracowana, efektem tego był malowany transparent w naszym sektorze - "Poznajemy kto to jest. Ruchu dziwka, Widzewa pies". Później w sektorze gości zawisło siedem flag.

Nasz doping rozkręcał się z minuty na minutę, wraz z zapełnianiem naszego sektora. Nie mogło oczywiście zabraknąć obustronnych uprzejmości. Oprócz dobrze znanych przyśpiewek pod adresem gospodarzy, nie brakowało również pieśni pod adresem nowych układowiczów krakusów - Ruchu i Widzewa, do ich śpiewania zachęcaliśmy również sektory gospodarzy.

Wiślacy na jednej z bocznych trybun wywiesili transparent zachęcający do wspierania koszykarek w meczu Euroligi - "Kraków jest nasz, nie jest to ściema... niech znów zapełni się Tauron Arena. 26.10.2016 godz.19:30". My zaś w drugiej połowie bardzo głośno i dość długo śpiewaliśmy "Hej Legia gol" oraz "Nie poddawaj się...". W ostatnim kwadransie sędzia odgwizdał rzut karny dla miejscowych, ale skuteczna interwencja Arka Malarza sprawiła, że to my mogliśmy cieszyć się, jakby... właśnie to nasz zespół objął prowadzenie. Mimo walki piłkarzy do ostatniej minuty, gola nie doczekaliśmy się, ale ich zaangażowanie zostało nagrodzone brawami.

Po zakończeniu meczu jeszcze dobrych kilkanaście minut dawaliśmy znać o sobie. Nie mogło oczywiście zabraknąć okazjonalnych przyśpiewek pod adresem napinających się miejscowych - "Warszawa prosi, nie bijcie nas komandosi", czy specjalnie dedykowanej wiślakom wersji "Od najmłodszych lat" z fragmentem "Kto dziś cię wy... - Misiek, czy Pietrucha?". Na opuszczenie stadionu czekaliśmy ponad godzinę. Po tym czasie mogliśmy załadować się do podstawionych autobusów, którymi szybciej niż przed meczem dotarliśmy na dworzec, a stamtąd ruszyliśmy pociągiem do stolicy. W Warszawie byliśmy około 4 nad ranem.

Teraz przed nami wyjazdowe spotkanie ze Sportingiem Lizbona, które odbędzie się już w najbliższy wtorek. W sobotę zaś przy Łazienkowskiej dopingujemy nasz zespół przy okazji meczu z Lechią.

Frekwencja: 19 477