Krzysztof Mączyński 29
Pol Llonch 7
81' Petar Brlek 21
Patryk Małecki 88
61' Mateusz Zachara 20
Michał Miśkiewicz 1
Jakub Bartkowski 5
Alan Uryga 8
81' Jakub Bartosz 17
61' Semir Stilić 18
Matija Spicić 33
61' Hugo Videmont 93

Rado pogrążył Wisłę

Legia Warszawa pokonała 1-0 Wisłę Kraków w meczu kończącym niedzielne zmagania w ekstraklasie. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył Miroslav Radović, który wpisał się na listę strzelców w 11. minucie gry. Spotkanie nie obfitowało w zbyt wiele sytuacji strzeleckich. Obydwie drużyny miały problemy z konstruowaniem składnych akcji. Dla "Wojskowych" to cenne trzy punkty w pogoni za czołówką tabeli.

Legioniści po raz pierwszy zagrozili rywalom w 10. minucie gry. Wówczas Vadis Odjidja-Ofoe kapitalnie podał do Miroslava Radovicia, ten uruchomił niepokrytego Kaspera Hamalainena, który przegrał pojedynek z dobrze ustawionym Łukaszem Załuską. Chwilę potem mistrzowie Polski dopięli już swego. Guilherme prostopadle dograł do "Rado", ten położył na murawie wychodzącego z bramki golkipera Wisły i spokojnie skierował piłkę do siatki. Potem gospodarze osiągali coraz większą przewagę, lecz niestety nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Dopiero w 23. minucie dobrą okazję z rzutu wolnego miał Guilherme. Brazylijczyk kopnął piłkę niewiele sprzed pola karnego, ale jego próba była bardzo niedokładna. Tego dnia w szeregach Legii szczególną ochotę do gry przejawiał Miroslav Radović, który walczył za trzech i starał się brać udział zarówno w akcjach ofensywnych jak i defensywnych. Serb kilkukrotnie popisał się dobrymi odbiorami na własnej połowie. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy krakowianie zmarnowali doskonałą szansę na doprowadzenie do remisu. Petar Brlek wbiegł w pole karne legionistów, podał wzdłuż bramki, gdzie do piłki dopadł jeden z jego kolegów, który z bliska nie trafił do siatki. Tuż przed przerwą do dalekiego podania z własnej połowy ruszył Petar Brlek, ale w ostatnim momencie uprzedził go interweniujący przed polem karnym Arkadiusz Malarz.

Zaraz po zmianie stron Wisła wyrównała, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną jednego z przyjezdnych. Kolejne minuty nie przynosił żadnych ciekawych sytuacji. Legioniści co prawda starali się kontratakować, jednak nie przynosiło to żadnego wymiernego skutku. Po godzinie gry "Biała Gwiazda" miała świetną okazję z rzutu wolnego po faulu Artura Jędrzejczyka na Polu Llonchu. Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł dopiero co wprowadzony Semir Stilić i trafił wprost w mur. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry powinno być 2-0 dla Legii. Najpierw po wrzutce z rzutu wolnego w słupek trafił Miroslav Radović, a za moment Kasper Hamalainen przegrał pojedynek sam na sam z Łukaszem Załuską. Niestety, drugie 45 minut nie było najlepsze w wykonaniu Legii. Wydawało się, że podobnie jak przed tygodniem w Lubinie, gdzieś zaczęło brakować paliwa. W 80. minucie Patryk Małecki spróbował precyzyjnego uderzenia po długim roku, ale piłka przeleciała obok słupka. Tuż przed końcem Vadis Odjidja-Ofoe wbiegł w pole karne Wisły i z jego atomowym strzałem z najwyższym trudem poradził sobie Łukasz Załuska.

Autor: Wiśnia

Witamy z Łazienkowskiej! Jeszcze kilka lat temu poprzedniej nocy Warszawa i Kraków nie mogłyby zasnąć z przejęcia na myśl o zbliżającej się rywalizacji. Choć dzisiaj spotkanie Legii z Wisłą nie elektryzuje już całej Polski, to wszyscy z niecierpliwością czekamy na to, by raz jeszcze odkurzyć stary klasyk. Kibice dopisali, bo bilety na dzisiejsze spotkanie zostały wyprzedane już kilka dni temu, oby dopisali dzisiaj także warszawscy piłkarze. Po ostatniej porażce Lechii tabela robi się coraz bardziej płaska, więc Legia stanie teraz przed szansą zbliżenia się do lidera na odległość 3 punktów. O tym, czy "Wojskowi" znów będą mogli nazwać się klubem nad Wisłą, przekonamy się już za kilka godzin. Po zwycięstwo, po 3 punkty, po to by złapać czołówkę za nogi: do boju, Legio, marsz!

17:13 - Golkiperzy obydwu ekip wychodzą na rozgrzewkę.
Na Żylecie przygotowywana jest oprawa. Bilety wyprzedane, choreografia na trybunach, "Biała Gwiazda" w Warszawie - to będzie naprawdę gorący niedzielny wieczór.
17:24 - Pierwsi kibice Wisły zajmują swoje miejsca w sektorze gości.
Legioniści ustawiają szpaler i dziękują Ivicy Vrdlojakowi za wszystko co zrobił dla Legii. Kibice skandują: "Vrdlojak Ivica - dziękuje cała stolica!"
Prezentacja składów obydwu zespołów, do meczu już niecałe 10 minut!
"Sen o Warszawie" - oby poniósł dziś Legię do zwycięstwa!
Ruszyli! "Mistrzem Polski jest Legia!" Zagrajmy tak, by znów zasiąść na tronie!
"Czas nadrobić ligowe zaległości" głosi transparent pod oprawą Żylety. Nadrabiajmy więc!
Wciąż czekamy na pierwszy gwizdek - race zadymiły bowiem boisko.
18:05 a my wciąż jeszcze nie zaczęliśmy grać. To tylko sprzyja budowaniu napięcia przed pierwszym gwizdkiem.

2' - Zaczyna Legia, ale długi przerzut "Wojskowych" trafia prosto do Załuski.
2' - Groźnie pod naszą bramką! Rajd Brleka, zagranie na skrzydło, wrzutka i rzut rożny!
3' - Moulin posyła piłkę poza pole karne, przejmują ją wiślacy, atak lewą flanką i faul tuż przy linii bocznej naszej szesnastki. Nie najlepiej zaczyna się dla nas ten mecz...
4' - Kiks Odjidji naprawia Moulin, odzyskujemy futbolówkę.
4' - Atak Legii prawą stroną i mamy wrzut z autu pod polem karnym Wisły.
5' - Nic z tego, połapali się w rozegraniu goście i odzyskują futbolówkę.
5' - Dobry pressing Radovicia, znów Legia z linii bocznej.
6' - Hamalainen posyła długą prostopadłą piłkę do Radovicia, ale robi to za mocno.
7' - Aj, blisko przejścia rywala był Radović, a tak tylko aut.
8' - "Wojskowi" przy piłce, powoli budują atak pozycyjny.
8' - Guilherme znów za mocno do "Rado", wychodzi z bramki Załuska, Wisła przejmuje futbolówkę i chce zaatakować naszą bramkę, ale i oni zbyt mocno zagrali do przodu.
9' - Jędrzejczyk zatrzymany pod linią końcową, wznowi golkiper gości.
9' -
10' - "Jesteśmy u siebie" śpiewają kibice Wisły. Najwyraźniej nie mieli oni zbyt dobrych stopni z geografii.
11' - ALEŻ AKCJA LEGII!!! Piękne wypuszczenie Hamalainena, ten przedryblował stoperów, ale jego strzał końcami palców broni Załuska!
11' - Znakomite wejście Dąbrowskiego zatrzymuje Brleka.
11' - GOL! Miroslav Radović! (Legia)
13' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Zaczynamy rywalizację z Wisłą na dobre!!! Guilherme znakomitym podaniem między dwóch rywali wypuszcza Radovicia sam na sam, Serb kiwa Załuskę jak dziecko i ze spokojem pakuje futbolówkę do pustej bramki!
13' - Arek Malarz! Na róg odbija strzał z dystansu wiślaków.
13' - Moulin wybija, mylą się goście w rozegraniu i odzyskujemy piłkę.
14' - Jędrzejczyk wybija dośrodkowanie poza linię końcową - kolejny róg dla przyjezdnych.
15' - Wycofanie, strzał z dystansu Wisły.... daleko, bardzo daleko od celu.
15' - Świetne wejście Guilherme.
16' - Dobra akcja duetu Radović-Hlousek, ale kolegom uprzykrzył życie Odjidja, który stracił zagraną mu futbolówkę.
17' - Wisła zagrywa prosto poza linię boczną, Legia w natarciu.
18' - Przerzut w stronę Hlouska, jednak Czech przyjął podanie już za linią autu.
19' - Długie podanie ze środka pola trafia prosto w rękawice Załuski.
20' - Kapitalna wymiana podań Legii, Radović wypuszczony sam na sam, ale wychodzący z bramki Załuska ubiega Serba o numer buta!
20' - Radović na spalonym po lewej stronie boiska.
21' -
21' - Mączyński z dystansu... bardzo daleko od celu.
22' - Atak Wisły zablokowany przez Adama Hlouska.
23' - Żół‚ta kartka: Ivan Gonzalez (Wisła K.)
24' - Co za skandal! Radović powalony sam na sam i tylko żółta kartka!
24' - Guilherme... Bardzo nieudane uderzenie Brazylijczyka z rzutu wolnego.
25' - Hlousek zatrzymuje rywala pod naszym polem karnym.
27' - Żół‚ta kartka: Patryk Małecki (Wisła K.)
28' - Odjidja! Jak niewiele zabrakło by podanie trafiło do Guilherme!
29' - Wolny dla Legii, Załuska strąca piłkę, obrońcy w ostatniej chwili wybiją sprzed własnej linii bramkowej!
29' - Odjidja z dystansu, ale zdecydowanie ponad poprzeczką.
31' - Groźną akcję gości fantastycznym wślizgiem stopuje Maciek Dąbrowski.
32' - Strata Hlouska, a szkoda, bo wychodziliśmy z akcją.
33' - Hlousek rehabilituje się za swój błąd i zatrzymuje teraz Cywkę.
33' - Legia wychodzi ze świetną kontrą, ale zwolnił grę Guilherme i nici z akcji.
34' - Krakowiacy wymieniają podania na naszej połowie, Legia broni się całym zespołem.
35' - Radović świetnie przejmuje bezpańską piłkę po wybiciu Pazdana, po chwili jest sfaulowany, mamy rzut wolny i lecimy pod bramkę gości.
36' - Pazdan przytomnie wybija na rzut rożny.
37' - UFFFFF, WRACAMY Z BAAAAARDZO DALEKIEJ PODRÓŻY!!! Brlek uderza z ostrego kąta, broni Malarz, piłka na środek do niepilnowanego zawodnika, a ten w doskonałej sytuacji uderza obok słupka!
37' - Faul 35 metrów od naszej bramki, Wisła przed szansą na dośrodkowanie.
38' - Sadlok posyła piłkę w okolice narożnika boiska - zdecydowanie mu to uderzenie nie wyszło.
39' - Spięcie Boguskiego z Hlouskiem przy linii bocznej, Wisła od autu.
39' - Dobry pressing Moulina i przyjezdni wycofują się aż pod własną bramkę.
41' - Arek Malarz w porę wychodzi z bramki i zatrzymuje pędzących rywali!
43' - Rzut wolny dla Wisły na naszej połowie.
44' - Aut dla "Wojskowych." Przepraszamy za przerwy w relacji, ale mamy drobne problemy techniczne.
45' - Strata Radovicia, ale błyskawicznie Serb naprawia swój błąd.
46' - MALARZ! Kompromitująca strata naszych obrońców, Brlek pędzi pół boiska sam na sam, ale nasz golkiper ratuje zespół wyjściem z bramki!
46' - Koniec pierwszej połowy

Paweł Gil kończy pierwszą część meczu, w której Legia grała naprawdę nieźle. Czekamy na kolejne gole "Wojskowych" po przerwie - wracamy za 15 minut.

46' - Rzut wolny dla Wisły przed naszą szesnastką.
47' - Gol dla Wisły! Nie, to spalony ratuje nam skórę!
47' - Odjidja strzela prosto w ręce Załuski.
48' - Jędrzejczyk wrzuca na głowę Hamalainena, Fin uderza tuż obok słupka!
48' - Strata Guilherme i Brazylijczyk musiał ratować się faulem.
49' - Faul na Radoviciu, błyskawiczne wznowienie i Odjidja urywa się obrońcom, ale arbiter nakazuje powtórkę akcji.
50' - Guilherme piętą w stronę Hlouska, robi to jednak niedokładnie. Na szczęście koledzy odzyskują momentalnie.
50' - Odjidja Ofoe! Ależ rajd Belga, zatrzymał się dopiero na ostatnim obrońcy!
51' - Wisła wymienia podania na własnej połowie.
51' - Pazdan wybija dośrodkowanie Sadloka, Legia rusza a kontrą, ale musiała ją zwolnić. Mamy zatem atak pozycyjny.
52' - Faulowany Odjidja, prostopadłe podanie z rzutu wolnego na skrzydło, jednak spalił tam akcję Hlousek.
53' - Ach, świetna kontra Legii po przejęciu i niedokładnie do Odjidji podaje Kopczyński!
53' - Odjidja po nogach obrońcy i mamy rzut rożny!
54' - Bronią się wiślacy, jednak "Wojskowi" wciąż przy piłce.
55' - Hamalainen piętą do Vadisa, lecz obrońca w porę połapał się w zamiarach Fina. Mamy jeszcze faul w ataku i grę zaczną przyjezdni.
55' - Piłkarze "Białej Gwiazdy" wymieniają podania na własnej połowie.
56' - Niedokładny przerzut krakowiaków na lewą flankę, Legia od linii bocznej.
57' - Tym razem aut dla Wisły, dośrodkowanie i pewnie chwyta Arek Malarz.
57' - Kopczyński w stronę Jędrzejczyka podawał dwa razy i dwa razy zrobił to niedokładnie.
59' - Pressing Radovicia i Jędrzejczyka poskutkował odbiorem, jednak Serb znalazł się na spalonym po podaniu naszego obrońcy.
59' - Brawo Arek! Kapitalnie wychwycił dośrodkowanie Małeckiego ze skrzydła!
60' - Odjidja do stojącego w polu karnym Radovicia, lecz ten znów spalił akcję.
60' - Wiślacy budują atak pozycyjny.
61' - Jędrzejczyk fauluje Lloncha tuż przed linią pola karnego...
61' - Zmiana Wisła K.:

Mateusz Zachara -
Semir Stilić
62' - Zmiana Wisła K.:
Rafał Boguski -
Hugo Videmont
62' - Żół‚ta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
64' - Legioniści wybijają poza pole karne, Wisła wciąż atakuje.
64' -
65' - Petar Brlek! Chorwat uderza głową bardzo niecelnie w dobrej sytuacji.
66' - Bronią się ciągle "Wojskowi", przyjezdni zamknęli nasz zespół w polu karnym. Kolejne dośrodkowanie w naszą szesnastkę... pewnie łapie Malarz!
66' - Radović rusza z atakiem, jednak wyjechał poza linię boczną.
67' - Strata Hamalainena, kontra Wisły, Dąbrowski zdawał się nabić rywala, sędzia pokazuje na róg, ale po chwili konsultacji z bocznym nakazuje wznowienie od bramki.
68' - Świetny wślizg Radovicia, Legia pędzi z kontrą, ale traci futbolówkę Vadis.
68' - "Wojskowi" mozolnie budują atak pozycyjny.
69' - Ajajaj! Guilherme przedziera się przez obrońców, wymienia piłkę z Moulinem i w ostatniej chwili traci ją poprzez złe podanie piętą!
70' - Przejęcie legionistów, ale nie było szans na kontrę, bo tylko dwóch piłkarzy naszej drużyny znalazło się z przodu. Znów musimy tworzyć od podstaw akcję ofensywną.
70' - Ależ szansa! Guilherme do Radovicia, ten piętą w stronę Odjidji - róg!
71' -
71' - Obrońcy głową strącają zagraną przez Guilherme piłkę na aut.
71' - Złe podanie, "Biała Gwiazda" od linii bocznej.
74' - Rzut wolny dla Legii. Dośrodkowanie Odjidji, potworne zamieszanie i ostatecznie wiślacy wybijają
75' - Teraz szansa na powtórkę z drugiej strony pola karnego. Przy piłce Guilherme...
76' - Piękne dośrodkowanie i piłka po strzale Radovicia trafia w słupek!
77' - Po chwili Hamalainen wybiega sam na sam, mija bramkarza, jednak ten zdołał tracić piłkę
77' - Powinno być już 3-0, legioniści fatalnie wykorzystują dzisiaj swe sytuacje!
77' - Ruszamy z kontrą na bramkę Wisły...
78' - ... i zatrzymujemy się na 30 metrze po stracie futbolówki.
78' - Kolejny już faul na Radoviciu, legioniści zaczną od własnej połowy.
79' - Kopczyński niedokładnie trafia w piłkę i zamiast do kolegów, posyła ją na aut.
80' - I kolejna zmarnowana szansa! Odjidja wpada w pole karne, wykłada piłkę Hamalainenowi, ale futbolówka trafia za plecy Fina! Wisła pędzi na naszą bramkę, Małecki uderza ze skrzydła, ale kopie tuż obok słupka!
81' - Zmiana Legia:
Kasper Hamalainen -
Dominik Nagy
81' - "Hama" zmarnował dzisiaj wyśnioną szansę na gola, oby debiutujący Nagy już tego nie zrobił.
82' - Zmiana Wisła K.:
Petar Brlek -
Jakub Bartosz
82' - Legia atakuje, ale szybko traci, teraz w natarciu Wisła.
83' - Nagy sfaulowany pod naszą szesnastką, odzyskujemy kontrolę nad grą.
83' - Małecki chamsko fauluje Nagya.
84' - Hlousek długim podaniem szukał Radovicia, lecz Głowacki wybija poza boisko. Aut dla Legii.
85' - Małecki uderza z dystansu gdzieś w okolice trzeciego piętra.
86' - Wolny dla Wisły blisko naszego pola karnego, krótkie rozegranie i kolejny faul, tym razem autorstwa Vadisa.
87' - Dośrodkowanie z rzutu wolnego i spalony - zacznie Malarz.
87' - Zmiana Legia:
Costa Marques Guilherme -
Tomasz Jodłowiec
88' - Akcja Legii lewą flanką, tam bezpardonowo przewrócony na ziemię Odjidja.
89' - ODJIDJA OFOE!!! Ależ rajd, ależ strzał! Załuska z najwyższym trudem odbija na róg!
89' - Aut dla "Wojskowych."
90' - Strata osaczonego przez obrońców Vadisa, Jędrzejczyk wybija poza pole gry.
90' - Nagy niedokładnie w stronę Radovicia, futbolówka wycofana aż do Arka Malarza.
92' - Zmiana Legia:
Thibault Moulin -
Sebastian Szymański
93' - Kontra Legii 4 na 2, ale fatalnie podaje Kopczyński...
93' - Nieudana akcja Legii, 3 minuty doliczone.
93' - Świetnie zastawił się Hlousek i zablokował naciskającego rywala!
94' - Szymański wrzuca ze skrzydła, Radović zgrywa do Odjidji, ale ten nie dał rady dopaść do futbolówki.
94' - Koniec meczu!

Fotoreportaż z meczu
Jeszcze strzał z rzutu wolnego Odjidji, Załuska z trudem odbija, ale to i tak już nie ma znaczenia, bo arbiter zakończył ten mecz. Legia mogła i powinna wygrać dzisiaj przynajmniej 3-0, ale podobno zwycięzców się nie sądzi - przynajmniej nie kilka minut po meczu, bo na to przyjdzie czas podczas przyszłotygodniowych treningów. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji, zapraszamy na pomeczowe materiały i oczywiście zapraszamy także na wyjazd do Gdańska. Wspólnie nadróbmy ligowe zaległości! Tymczasem my z Wami się już żegnamy, dobrego wieczoru!

Czas odrobić ligowe zaległości

Komplet na trybunach, blisko tysiąc przyjezdnych, oprawa, głośny doping i na koniec radość z wygranej - w niedzielny wieczór przy Łazienkowskiej było wszystko czego możemy oczekiwać. Bilety na mecz skończyły się kilka dni przed rozpoczęciem spotkania, a mimo to, w dniu meczu kolejki po karty kibica i do kas nie należały do najmniejszych. Warto dodać, że w dni meczowe klub uruchomił nowy punkt do wyrabiania KK, który znajduje się na wysokości boisk bocznych, od strony ulicy Łazienkowskiej.

Kilkanaście minut przed rozpoczęciem spotkania na murawie podziękowano Ivicy Vrdoljakowi za grę w barwach Legii. Żyleta skandowała "Vrdoljak Ivica, dziękuje cała stolica", jak również imię i nazwisko chorwackiego kapitana naszej drużyny, w trakcie meczu dodatkowo: "Vrdoljak Ivica, kocha Cię cała stolica". Przy wejściu na stadion Nieznani Sprawcy prowadzili zbiórkę pieniędzy na kolejne oprawy.

Pierwsza prezentacja w roku 2017 przygotowana została właśnie na spotkanie z Wisłą. Na wyjście piłkarzy na Żylecie zaprezentowana została efektowna malowana sektorówka, przedstawiająca postać kibica znanego z oprawy na meczu z Borussią, który opuściwszy z twarzy chustę w barwach, zabiera się do wyciągania niespodzianek z plecaka "Legia Ultras". Tło dla sektorówki stanowiły niebieskie kartoniki, pod odliczaniu od 10, odpalonych zostało sporo rac i stroboskopów, a elementem choreografii był sporych rozmiarów, elegancko malowany transparent z logo Ekstraklasy "Czas odrobić ligowe zaległości".

Kibice gości do Warszawy przyjechali 15 autokarami oraz furami i stawili się na stadionie krótko przed rozpoczęciem meczu. W sektorze gości wywiesili siedem flag. Wiślacy dopingowali cały mecz, ale jedyne co docierało do Żylety, to bluzgi w momentach zmiany płyty po naszej stronie. Zresztą kilka razy sami nie byliśmy dłużni i "pozdrawialiśmy" wiślaków oraz ich nowych przyjaciół z RTS-u. Żyleta skandowała również hasła odnoszące się do sytuacji z przerwy zimowej - "Cała Polska to widziała, jak Wisełka spier..." oraz "Do lasu spier...iście".

Już w 11. minucie meczu "Rado" wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Co ciekawe uczynił to w chwili, gdy śpiewaliśmy pieśń "Gwizdek sędziego rozpoczyna wielki mecz, Miro Radović i już jeden zero jest...". Po golu zapanowała olbrzymia radość, ale już chwilę później była nerwówka. Właściwie do końca spotkania mogliśmy drżeć o końcowy wynik. Doping z naszej strony stał na dobrym, a momentami bardzo dobrym poziomie. Nieco lepiej mogły wyglądać dialogi pomiędzy Żyletą a resztą stadionu, szczególnie w momentach, gdy pieśń inicjowała trybuna Deyny - cały czas brakuje trochę organizacji. Już w pierwszej połowie z boiska mógł wylecieć Patryk Małecki, który nie od wczoraj darzony jest specjalną "sympatią" przez kibiców z Ł3. Nie mogło więc zabraknąć okrzyków odnoszących się do skrzydłowego Wisły.

Po wygranym meczu podziękowaliśmy piłkarzom za walkę. Straty do lidera zostały zmniejszone do trzech punktów. Tymczasem już za tydzień czeka nas wyjazdowy mecz z Lechią. Do Gdańska udamy się pociągiem specjalnym, a następnie nastąpi przerwa na mecze reprezentacji.

P.S. Na Żylecie zawisł transparent "Harcerz dużo zdrowia". W trakcie meczu Żyleta skandowała imię i nazwisko Janusza Walusia.

Frekwencja: 26 870