Michał Kopczyński 15
Thibault Moulin 75
94' Guilherme 6
Vadis Odjidja-Ofoe 8
56' Kasper Hamalainen 22
90' Miroslav Radović 32
Radosław Cierzniak 33
Łukasz Broź 28
Jakub Czerwiński 4
56' Michał Kucharczyk 18
Dominik Nagy 21
94' Sebastian Szymański 53
90' Jakub Rzeźniczak 25

Kuchy KING!

Legia Warszawa pokonała 2-1 Lechię Gdańsk w hicie 26. kolejki ekstraklasy. Starcie nabrało kolorytu dopiero w drugiej połowie, kiedy obydwie drużyny stworzyły sobie kilka dobrych okazji do zdobycia bramki. W niedzielę jako pierwsi gola zdobyli lechiści po niefortunnej interwencji Adam Hlouska. Dziewięć minut potem do remisu doprowadził Michał Kucharczyk, a ten sam piłkarz w końcówce dał "Wojskowym" komplet punktów!

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem walki w środka pola. Żadna z drużyn nie potrafiła przeprowadzić ataku, który zakończyłby się oddaniem groźnego uderzenia. Jedyny celny strzał został oddany w 28. minucie. Wówczas z rzutu wolnego mocno piłkę kopnął Rafał Wolski, lecz Arkadiusz Malarz na raty odbił jego próbę. To była w zasadzie jedyna warta odnotowania sytuacja z pierwszych 45 minut. Zarówno legioniści jak i lechiści grali dobrze w defensywie, lecz bardzo słabo w ofensywie.

Zaraz po zmianie stron na prowadzenie wyszli gospodarze. Z rzutu rożnego dośrodkował Milos Krasić, pojedynek główkowy z rywalem wygrał Mario Maloca, a niepewnie tuż przed linią interweniował Adam Hlousek, który skierował futbolówkę do własnej siatki. Legioniści chcieli szybko odpowiedzieć, lecz ich ataki nie przynosiły rezultatu. Brakowało nawet chociażby celnych strzałów. Po godzinie gry "Wojskowi" wreszcie wyrównali. Guilherme dośrodkował z lewego skrzydła, a przed bramką najlepiej zachował się Michał Kucharczyk. Od tego momentu mistrzowie Polski dostali wiatr w żagle. Po godzinie gry Vadis Odjidja-Ofoe wpadł w szesnastkę Lechii i z jego mocnym strzałem z dużym trudem poradził sobie Dusan Kuciak. W 66. minucie ponownie składna akcja przyjezdnych. Ofoe dograł do niepilnowanego Kucharczyka, ten huknął z lewej nogi i na rzut rożny interweniował golkiper z Gdańska. Gospodarze wyglądali w drugich 45 minutach nieco słabiej, jednak z biegiem czasu mieli dwie świetne okazje do wyjścia na prowadzenie. Dwukrotnie jednak na wysokości zadania stanął Arkadiusz Malarz, który najpierw wygrał starcie sam na sam z Marco Paixao, a za moment instynktownie odbił jego uderzenie głową. Kwadrans przed końcem kolejna znakomita szansa dla Lechii. Maciej Dąbrowski wybił piłkę wprost pod nogi Rafała Wolskiego, ten z łatwością poradził sobie z defensorami Legii, a jego atomowy strzał odbił się od słupka. W 87. minucie te wszystkie niewykorzystane szanse zemściły się na graczach Piotra Nowaka. Michał Kucharczyk dopadł do wybitej z pola karnego piłki i mocnym uderzeniem z półwoleja nie dał najmniejszych szans Dusanowi Kuciakowi!

Autor: Wiśnia

19 marca w tamtym roku był szczęśliwym dniem dla Legii Warszawa - "Wojskowi" na wyjeździe w Poznaniu pokonali Lecha 2-0. Dziś także nasza drużyna zawita do paszczy lwa, gdzie 40 tysięcy ludzi będzie dopingowało swoich piłkarzy, by ci nie pozwolili legionistom odczarować pechowego Gdańska. Jeśli chcemy myśleć o tytule mistrzowskim, musimy temu lwu wyrwać z paszczy zęby i odnieść cenne zwycięstwo. Łatwo jednak nie będzie, ale Legia zdążyła już pokazać, że jej specjalnością są sytuacje niełatwe. Po 3 punkty, po zwycięstwo, po pokonanie kolejnego stopnia na drodze do nieba: Do boju, Legio, marsz!!!
Bramkarze ruszają na rozgrzewkę, a tymczasem w Poznaniu Lech zremisował z Górnikiem Łęczna. Legio, kiedy jak nie teraz?
Do meczu niecałe pół godziny, legioniści już dawno ruszyli na rozgrzewkę, natomiast na placu gry nie ma jeszcze zespołu gospodarzy.
17:36 - "Biało-Zieloni" wychodzą na plac gry i następuje wymiana "uprzejmości" ze strony kibiców.
Jeśli uda nam się dziś wygrać, do lidera będziemy tracić tylko jeden punkt. Ależ byłoby pięknie!
Stadion zapełnia się coraz bardziej - do pierwszego gwizdka pozostało nieco ponad 15 minut.
17:47 - Zawodnicy Lechii udają się do szatni, legioniści jeszcze na placu. Dawać już ten mecz!
"Wojskowi" dopiero teraz schodzą z boiska przebrać się do gry. Wcześniej zaczęli, później skończyli. Oby byli naprawdę dobrze rozgrzani, bo atmosfera jest naprawdę gorąca.
Ruszyli! Legio, wygraj dzisiaj ten mecz!!!
Pięciostronna(!) kartoniada w sektorze Legii!

2' - Lechia zaczęła i atakuje, mamy jednak aut dla "Wojskowych".
2' - Odjidja sprytnie nabija rywala, kolejny aut.
3' - Wymiana piłek w obronie, wycofanie do Malarza, Arek kopie na skrzydło, ale nie opanował piłki żaden z partnerów.
3' - I pierwsza akcja Legii! Wrzutka Jędrzejczyka, strzał Moulina, róg!
4' - Odjidja przerzucił dośrodkowanie, ale blisko pola karnego faulowany był Moulin - szansa na wrzutkę w pole karne ze skrzydła.
5' - Wybicie obrońców Lechii, lecz wciąż mamy piłkę.
5' - Kopczyński ruszył prawą stroną, ale został nabity i od bramki zacznie Dusan Kuciak.
6' - Błąd Malarza w wybiciu, ale bez większych konsekwencji, Legia w natarciu.
6' - Guilherme pędzi prawą flanką i wywalcza rzut rożny.
7' - Pazdan nie zrozumiał się z Vadisem i musiał faulować Krasicia by zapobiec kontrze.
8' - Co się tam stało?! Bardzo groźną kontrę Lechii zatrzymuje wślizg Jędrzejczyka do spółki z wybiciem Hlouska!
9' - Znakomity pressing na Kuciaku wykonał Gui, Legia zdobyła korner, lecz wyratowali się obrońcy.
9' - Legia wymienia podania na własnej połowie.
10' - Złe przyjęcie Hamalainena i zamiast wyjść z kontrą tracimy piłkę.
11' - Krasić próbował wywalczyć róg, ale od bramki wznowi nasz golkiper.
11' - Legia próbowała wyjść z kontrą, ale w porę wrócili obrońcy - atak pozycyjny.
12' - Jędrzejczyk w pole karne, ale poradzili sobie z tym zagraniem obrońcy na spółkę z Kuciakiem.
13' - Błąd w wybiciu zostaje w porę naprawiony, Guilherme pędzi na bramkę rywala, lecz zostaje sfaulowany na środku boiska.
13' - Strata Radovicia, naprawia ją jednak Pazdan.
14' - Gospodarze w ataku pozycyjnym.
14' - "Gui" zatrzymuje akcję skrzydłem, aut dla miejscowych.
15' - Hlousek fauluje na środku pola.
15' - Podanie po ziemi i futbolówka trafia do Malarza.
15' - Ajajaj! Odjidja ładnie dryblował środkiem pola, ale zatrzymał się na ostatnim obrońcy.
16' - Legia wychodzi z atakiem...
17' - Odjidja sprytnie rozgrywał w środku pola, piłka trafia do Kopczyńskiego, ten posyła ją do przodu i wybijają obrońcy.
18' - Przejęcie Moulina, Hamalainen pędzi z kontrą i... podaje prosto w obrońcę. Lechiści przejmują futbolówkę, lecą pod nasze pole karne, tam pada jeden z nich, ale nie ma mowy o "jedenastce" - zacznie Arek Malarz.
19' - Długie podanie do Paixao ląduje w rękawicach bramkarza Legii.
20' - Odjidja rozpędza się prawym skrzydłem, naciska go rywal, Belg pada i trąca ręką piłkę - wolny dla Lechii Gdańsk.
20' - Sprytne zagranie Odjidji do Radovicia okazało się trochę za mocne.
21' - Faul Kopczyńskiego na Paixao, miejscowi przed szansą na dośrodkowanie.
21' - Stały fragment gry rozegrany bardzo słabo - błyskawicznie odzyskujemy futbolówkę.
21' - Żół‚ta kartka: Grzegorz Wojtkowiak (Lechia)
22' - Piękną kontrę Legii i rajd Odjidji przerywa chamski faul Wojtkowiaka. Belg nie podnosi się z boiska...
23' - Vadis już wstaje i mamy rzut wolny z 35 metrów.
23' - Przerzucona próba belgijskiego pomocnika - od bramki Kuciak.
24' - Radović wypuszcza Guilherme prawym skrzydłem, defensywa na aut.
24' - Dośrodkowanie, wybijają miejscowi, Legia wciąż w natarciu.
24' - Faul na jednym z "Biało-Zielonych" przy linii środkowej.
25' - Tym razem przewrócony Moulin, błyskawiczne wznowienie Legii i mamy aut blisko pola karnego gospodarzy.
26' - Z linii bocznej gdańszczanie.
27' - Żół‚ta kartka: Maciej Dąbrowski (Legia)
27' - Dąbrowski wycina Krasicia 25 metrów od naszej szesnastki, kartka jak najbardziej zasłużona.
28' - UFFFFF... Ależ groźna sytuacja Lechii! Wolski uderza na bramkę, Malarz odbija przed siebie, Kuświk dobija i w świetnej sytuacji uderza nad bramką!
28' - Legia wraca z dalekiej podróży i ma aut na połowie rywala.
29' - Atak "Wojskowych", strata Hamalainena.
30' - Dobra interwencja Pazdana posyła piłkę poza linię boczną.
30' - Świetne zastawienie się "Pazdka" i pewny chwyt Malarza - ruszamy z akcją.
31' - Futbolówka posłana do Hamalainena została zdecydowanie za mocno - wznawia Kuciak.
31' -
31' - Jędrzejczyk sfaulowany na połowie przeciwnika.
32' - Guilherme z rzutu wolnego... Piłka prosto w ręce Kuciaka.
33' - Przepiękna interwencja Pazdana zatrzymuje rywala w ostatniej chwili!
33' - Legia wznowi z autu pod polem karnym Lechii.
33' - Wolski pędzi na naszą bramkę, ściga się do piłki z Jędrzejczykiem i fauluje naszego obrońcę.
34' - Ależ szansa! Dąbrowski na 7 metrze nie trafia w piłkę!
35' - Odjidja w pole karne... wybicie, po chwili faul jednego z naszych zawodników.
35' - Pazdan po raz kolejny błyszczy w odbiorze, rusza z piłką Vadis, ale niedokładnie posyła ją do Guilherme.
36' - "Radko" sfaulowany na środku boiska, szybkie zagranie piłki z rzutu wolnego na prawe skrzydło, lecz nie opanował jej tam Guilherme.
37' - Ależ szalony drybling Pazdana - właśnie w taki sposób wyszedł z piłką z własnego pola karnego.
38' - Wolny dla gospodarzy na środku pola.
38' - Nic z ich rozegrania nie wyszło, wznowi Arkadiusz Malarz.
38' - Hamalainen miał kłopoty z przyjęciem i na szczęście arbiter odgwizdał na nim faul.
39' - Legia rusza prawą flanką, aut.
39' - Co za akcja Legii! Radović wypuszcza Guilherme w pole karne, ten sam na sam uderza z kąta, świetnie broni Kuciak, ale i tak spalony.
40' - Lechia w ataku pozycyjnym.
40' - Dobry odbiór Guilherme i Kopczyńskiego, Legia odzyskuje piłkę.
41' - Hlouskowi została założona siatka, piłka zagrana na środek, pędzi Paixao, obrońcy wybijają w stronę linii końcowej, Malarz jeszcze zdążył kopnąć na aut!
42' - Niedokładny przerzut gospodarzy, odzyskujemy piłkę.
43' - "Gui" nie opanował futbolówki na skrzydle, lechiści od autu.
43' - Wawrzyniak fauluje Guilherme tuż przy linii środkowej boiska.
44' - Tym razem to Vadis posmagał rywala po achillesach - rzut wolny dla gdańszczan na ich własnej połowie.
44' - MACIEK DĄBROWSKI!!! Kapitalnie zatrzymuje pędzącego sam na sam Paixao, róg!
45' - Dośrodkowanie, strzał - wysoko, wysoko ponad poprzeczką.
46' -
46' - Ależ groźnie! Strata Radovicia, bardzo niebezpieczny atak Lechii i Wolski znów zatrzymany w ostatniej chwili!
46' - Jeszcze korner dla gospodarzy...
47' - Kopczyński wybija, Radović ucieka z piłką, ale podaje niedokładnie i mają ją miejscowi.
47' - Koniec pierwszej połowy

Trochę emocji było, ale niestety tych negatywnych. Przez większą część meczu po prostu wiało nudą. Zapraszamy za 15 minut.
37 220 osób na stadionie w Gdańsku. To nowy rekord ligowy tego obiektu.
Piłkarze na boisku.

46' - Zaczyna Legia, ale niedokładny przerzut ląduje na aucie.
47' - Hlousek blokuje rywala, gospodarze z linii bocznej.
48' - Lechia w natarciu, wybijamy na raty.
48' - Hlousek blokuje Haraslina - róg dla Lechii.
49' - GOL! Mario Maloča (Lechia)
50' - No i tak... Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafia na głowę Maloci a ten z najbliższej odległości pakuje ją do siatki.
50' - Faul na środku boiska, Lechia wznowi grę.
51' - Atak prawą stroną, ale Radović za daleko wypuszcza sobie futbolówkę.
51' - Długie podanie do Paixao i Malarz wychodzi z bramki oddalając niebezpieczeństwo.
52' - Odjidja zwija się z bólu po starciu z rywalem.
52' - Tym razem to Vadis przewraca przeciwnika.
53' - Atak Lechii, Moulin nawinięty dwa razy, wybijamy w ostatniej chwili.
53' - Żół‚ta kartka: Rafał Janicki (Lechia)
54' - Uciekamy z kontrą, Guilherme mija Janickiego, a ten nie pozwala pobiec mu dalej, przewracając Brazylijczyka.
54' - Odjidja miękko w pole karne, Kuciak wybija na aut.
55' - Spięcie pomiędzy Moulinem a Nunesem.
55' - Moulin leci flanką, wywalczył róg.
56' - Żół‚ta kartka: Costa Marques Guilherme (Legia)
56' - Piąstkuje Kuciak, Lechia błyskawicznie rusza z kontrą, którą nieprzepisowo zatrzymuje Guilherme.
56' - Zmiana Legia:

Kasper Hamalainen -
Michał Kucharczyk
57' - Kucharczyk... Przypadkowo trafiła do niego piłka, ten wypuszcza ja sobie za daleko i zamiast sam na sam mamy tylko aut.
58' - Hlouskowi drugi raz zostało założone sito, Czech ratował się wybiciem na aut.
58' - Trzecia dziura założona Hlouskowi... Lechia rusza z natarciem, wychodzimy z pola karnego, faulowany Guilherme.
59' - GOL! Michał Kucharczyk! (Legia)
59' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Odrabiamy straty!!! Guilherme wrzuca z lewego skrzydła, piłka trafia do Kucharczyka, ten dziubie ją czubkiem nogi i pakuje do bramki! Jazda z nimi!
59' - Zmiana Lechia:
Joao Nunes -
Simeon Sławczew
60' - Faul na środku boiska, zaczną gospodarze.
60' - Faul w ataku gdańszczan, odzyskujemy futbolówkę.
61' - Kucharczyk nie opanował zagrania Guilherme, ale mamy jeszcze aut.
61' - Dobre dośrodkowanie na prawą flankę, zbiega w szesnastkę Guilherme... spalony, szkoda.
62' - Świetne przejęcie Odjidji, błyskawiczna kontra Legii, piłka ze środka trafia do Hlouska, ten wrzuca w pole karne, wybijają w ostatniej chwili obrońcy!
62' - Odjidja w polu karnym strzał! Odbija Kuciak!
63' - I faul na jednym z naszych piłkarzy, mamy rzut wolny i dobrą szansę na dośrodkowanie ze skrzydła.
63' - Guilherme... Prosto w nogi obrońców...
63' - Vadis walczy przy narożniku o piłkę, ale górą obrońca.
64' - Kontra Lechii i świetne przejęcie Guilherme!
64' - Radović! Strzał zza pola karnego, rykoszet i mamy róg!
65' - Kuciak! Z najwyższym trudem odbija bezpośrednie uderzenie z rzutu rożnego na następny korner!
66' - Ajajaj, nie popisali się teraz legioniści tym rozegraniem z rogu, od bramki Lechia.
66' - Kontra Legii...
66' - Kucharczyk! Bomba pomocnika na bramkę Lechii, Kuciak odbija!
67' - Rzut rożny, obrońcy na kolejny korner!
67' - Złe rozegranie, Pazdan musi ratować nas wybiciem poza boisko.
68' - Hlousek wybija głową dośrodkowanie z lewej flanki.
68' - Przejmują "Wojskowi"... strata Moulina.
69' - Jezus Maria!!! Kapitalne przejęcie Odjidji, pędzi na bramkę Belg, schodzi do boku, uderza i broni niestety Dusan Kuciak!
70' - Fatalna strata Moulina, znów nie popisał się Francuz.
70' - Uffff... Pazdan minięty przez Haraslina, wybija Hlousek.
70' - Zmiana Lechia:
Lukas Haraslin -
Flavio Paixao
71' - AREK MALARZ!!! CO ZA INTERWENCJA!!! Z największym trudem zatrzymuje sam na sam Paixao!!!
72' - Ucierpiał w tej sytuacji nasz golkiper, potrzebna pomoc medyczna.
72' - Arek już zdolny do gry, jeszcze raz wielkie brawa za naprawienie tak poważnego błędu obrony!
73' - Strata Vadisa...
73' - MALAAAAAARZ!!! Znowu, znowu genialnie broni! Przepiękne odbicie strzału Marco Paixao z 8 metrów! Potem jeszcze dobitka, niecelna.
74' - Faul na Guilherme w środku pola. Panowie, Arek wykonał tak tytaniczną pracę, że teraz pora na Was! Do ataku!
74' - Lechia przy piłce, próba ataku pozycyjnego.
75' - MICHAŁ PAZDAN!!! CO ZA WŚLIZG!!! Na wielkim ryzyku, w ostatniej chwili końcami butów zatrzymuje sam na sam Paixao!
76' - PAZDAN!!! Kolejny genialny wślizg!!!
76' - Radović wypuszcza Kucharczyka, ten uderza prosto w Kuciaka w sytuacji sam na sam, ale i tak spalił akcję.
77' - Pazdan znów ratuje sytuację po błędzie Kopczyńskiego.
78' - JEZUS MARYJA!!! Dąbrowski wybija prosto do Wolskiego, ten sam na sam, uderza i słupek! Jeszcze dobitka! Jeszcze kolejna! Jeszcze jeden strzał i nareszcie piłka opuszcza boisko!
79' - Odjidja ucieka środkiem pola i zostaje sfaulowany. Rzut wolny jakieś 35 metrów od gdańskiej bramki.
79' - Żół‚ta kartka: Simeon Sławczew (Lechia)
80' - Ależ teraz błąd Pazdana, który wdał się w drybling z dwoma napastnikami... Hlousek naprawia go w ostatniej chwili.
80' - Zmiana Lechia:
Rafał Wolski -
Michał Mak
80' - "Gui" przytrzymał piłkę, zagrał do Odjidji, ale nie opanował Belg.
81' - Hlousek blokuje, Pazdan jeszcze na aut.
82' - Ależ groźnie pod naszą bramką! Guilherme podaje prosto pod nogi rywala, ten wrzuca w pole karne, ale Paixao nie zdołał opanować futbolówki w wyśmienitej sytuacji!
83' - Lechia ciągle w natarciu...
83' - Guilherme głową wybija poza boisko.
84' - Hlousek był w dużych tarapatach, ale ostatecznie udało mu się nabić rywala i zdobyć aut.
84' - Guilherme fauluje na naszej połowie, szansa na wrzutkę przed Lechią.
85' - Moulin traci piłkę, strzał na bramkę Malarza i Arek końcówkami palców wybija na róg!!!
85' - Jędrzejczyk blokuje, kolejny korner!
86' - Gospodarze ciągle w natarciu, a my bezradnie wybijamy. Jakbyśmy nie mieli sił zaatakować.
87' - Hlousek... Bezmyślny faut, Lechia atakuje, ale na szczęście niedokładnie rozgrywa i po przewinieniu rywala odzyskujemy piłkę.
87' - Kontra Legii...
88' - GOL! Michał Kucharczyk! (Legia)
89' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Byliśmy pod ścianą, ale wyprowadziliśmy zabójczą kontrę!!! Wybicie z linii obrony, kontra Odjidji, wrzutka, wybicie obrońcy Lechii, piłka trafia na nogę Kucharczyka a ten ile sił pakuje ją do siatki!!!
89' - Odjidja! Kapitalny rajd tuż po wznowieniu przez Lechię, mamy róg!
89' - Złe rozegranie, tracimy piłkę.
90' - Brawo Kucharczyk! Przejęcie i kontra!
90' - Radović ze skrzydła wrzuca na pamięć, nikogo nie było w polu karnym.
90' - Guilherme! Pięknie nabija rywala, mamy aut!
91' - d
91' - Zmiana Legia:
Miroslav Radović -
Jakub Rzeźniczak
91' - "Rzeźnik" na boisku, bronimy się! Dowieźmy to do końca!
91' -
91' - Osamotniony Vadis traci piłkę, ale natychmiast wybija ją Pazdan.
91' - Doliczone 3 minuty.
92' - Wojtkowiak fauluje Guilherme na naszej połowie, mamy piłkę!
92' - Wolny dla Lechii pod jej bramką.
93' - Ach! Gdyby Vadis tylko to opanował! Futbolówka opuszcza boisko.
94' - Blokuje Moulin!
95' - Zmiana Legia:
Costa Marques Guilherme -
Sebastian Szymański
95' - Koniec meczu!

KOOOOOONIEEEEEC!!! Zrobiliśmy to! W morderczej walce niejednokrotnie byliśmy pod ścianą, ale powstaliśmy z kolan i to my wygraliśmy ten mecz! "Wojskowi" walczyli jak lwy i opłaciło się to! Pokonujemy Lechię w Gdańsku, na bardzo trudnym terenie i do liderującej Jagiellonii tracimy już tylko punkt. Cóż to był za wieczór, cóż to były za emocje! Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na pomeczowe materiały. My już się z Wami żegnamy, idziemy świętować. I wy świętujcie!

Czołówka sceny ultras

O tym, że Legia na scenie ultras od lat jest w ścisłej światowej czołówce, chyba nikt nie ma wątpliwości. Legioniści jednak nie zamierzają osiadać na laurach, tylko raz za razem udowadniają, że wiodą prym w kibicowskim rzemiośle. 15 lat po pierwszej odwracanej kartoniadzie, jaka miała miejsce przy okazji meczu na starym stadionie Wisły, ultrasi z Łazienkowskiej zaprezentowali... pięciostronną kartoniadę w Gdańsku!

Warto przypomnieć, że rok po meczu w Krakowie, w maju 2003 roku na starej Żylecie, Cyberf@ni zaprezentowali odwracaną kartoniadę (3 sektory) na meczu z Lechem - "ULTRAS"/Żyletka + lizbońskie oczy. Dziesięć lat później, w kwietniu 2013 roku Nieznani Sprawcy poszli krok dalej i na wyjeździe w Krakowie, pokazali trzystronną kartoniadę z herbem Legii oraz zbliżeniami na sam herb i eLkę. Minęły cztery lata i znowu legioniści poszli krok dalej (w między czasie wiślacy na meczu z Legią pokazali 4-stronną kartoniadę), prezentując kartoniadę 5-stronną, kolejny raz w wersji wyjazdowej.

Bilety na wyjazdowy mecz z Lechią sprzedawały się bardzo dobrze i ostatecznie udało się rozprowadzić komplet przyznanych nam wejściówek - 1750. Około godziny 11 z dworca Warszawa Gdańska do Trójmiasta ruszyły dwa pociągi. Na miejscu stawiliśmy się ze sporym zapasem czasowym. Z dworca, znajdującego się nieopodal nowego stadionu Lechii, przeszliśmy kilometr z buta. NS-i od razu przystąpili do rozkładania przygotowanej oprawy, a w między czasie dojechał na miejsce drugi specjal. Przed pierwszym gwizdkiem wszyscy bez problemów zajęli miejsca w sektorze gości.
Oczekując na rozpoczęcie spotkania, mieliśmy okazję śledzić wynik Lecha, który z okazji 11. urodzin kuchennego klubu pokusił się o doskonały wynik, jakim był bezbramkowy wynik z ostatnim w tabeli Górnikiem Łęczna. Zastanawialiśmy się, czy nasi gracze wykorzystają potknięcia czołówki.

Frekwencja po stronie gospodarzy była wyjątkowo wysoka, ale przy okazji meczów z Legią, to już chyba nikogo nie dziwi. Kolejny raz na Lechii poprawiony został rekord frekwencji na meczu z Legią - to chyba o czymś świadczy. W przerwie. spiker każdą z cyfr frekwencyjnych wyświetlanych na telebimie mocno przeżywał, a wtórowała mu publiczność. "Czy ta cyfra to pięć?" - krzyczał do mikforonu jak najęty. "Nieeee" - odpowiadała mu widownia. I tak, po kilku minutach podano oficjalną liczbę widzów, która o około tysiąc przebiła dotychczas najwyższą podczas meczu lechistów.

W naszym sektorze zawisło dziewięć flag, w tym płótna Olimpii Elbląg (1945), "Legijna Orneta" i FC Ciechanów. Przed rozpoczęciem spotkania miały miejsce pierwsze wymiany uprzejmości. W naszych szeregach były także przygotowania do zaprezentowania przygotowanej oprawy. Na wyjście piłkarzy na ogrodzeniu rozciągnięty został malowany transparent "Czołówka sceny ultras", zaś ponad nim pokazana została kartoniada z cyfrą 5. Nie minęło kilkanaście sekund, kartony zostały zmienione tworząc "4", po kolejnych kilkunastu na "3", a kartonowe odliczanie trwało do jednego. Następnie kartony zaczęły fruwać nad głowami, a na naszym sektorze zapłonęło 50 rac. Czołówka sceny ultras - nic dodać, nic ująć.

Nasz doping w asyście bębna i werbla był momentami bardzo dobry, ale też zdarzały się chwile zamuły. Zdecydowanie najlepiej było na początku drugiej części grypo stracie bramki. "Nie poddawaj się, ukochana ma..." - niosło się po całym stadionie z mega mocą przez dobrych kilkanaście minut. Nie mogło zabraknąć również wzajemnych uprzejmości z gdańszczanami. I tak między innymi, kiedy lechiści rozpoczynali w młynie swoje "Lalala", które pozostałe trybuny miały kończyć okrzykiem "Lechia", z naszego sektora leciało głośne "K...wa".

Jako, że na sektorze mieliśmy blisko 10 tysięcy kartoników, część z nich została przerobiona na konfetti, zaś spora część na samoloty, które wobec turbulencji lądowały w polu karnym bramkarza Lechii. Wejście na boisko Kucharczyka bardzo szybko dało nam wyrównującą bramkę, co jak można się było spodziewać, mocno podbiło poziom decybeli w naszym sektorze. Kiedy "Kuchy" strzelił w końcówce po raz drugi, nastąpił istny szał. Chwilę później większość naszego sektora, mimo niezbyt wysokiej temperatury, pozbyła się koszulek i już do końca dopingowaliśmy na maksymalnych obrotach.

Po zakończonym meczu podziękowaliśmy piłkarzom za trzy punkty, a ci rzucili w trybuny swoje koszulki. Oklaskami nagrodziliśmy Dusana Kuciaka, który spędził kilka dobrych lat w barwach naszego klubu. Stadion dość szybko opustoszał, a nas czekało ponad godzinne oczekiwanie na sektorze na otwarcie bram. Ten czas urozmaicony został przez wspólne śpiewy zainicjowane przez legionistów, którzy mecz oglądali z loży biznesowej na gdańskim stadionie. Przez kilka minut po pustym już stadionie niosło się głośne "Ceeeee".

Niespełna dwie godziny po meczu mogliśmy zasiąść w naszych pociągach, gdzie oczywiście atmosfera była wyśmienita i aż do stacji końcowej zabawa trwała w najlepsze. Około 1:30 zameldowaliśmy się w stoLicy, z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. Przed nami tydzień przerwy w rozgrywkach ligowych, który nasi piłkarze wykorzystają na rozegranie meczu przyjaźni z Zagłębiem w Sosnowcu. Tych, którzy nie wybierają się na Ludowy, zachęcamy do wspierania naszych sekcji - koszykarze w sobotę o 15:00 zagrają na Bemowie z Nysą Kłodzko, siatkarze o 17:00 podejmować będą MOS Wola w drugiej rundzie play-off. Najbliższy mecz przy Łazienkowskiej w sobotę, 1 kwietnia z Pogonią Szczecin.

Frekwencja: 37 220