Jakub Wójcicki 7
Adam Deja 21
76' Milan Dimun 8
Javi Hernandez 19
57' Jaroslav Mihalik 23
Krzysztof Piątek 99
Michal Pesković 40
Piotr Malarczyk 4
Tomas Vestenicky 9
76' Sergei Zenjov 10
57' Mateusz Wdowiak 11

Ograli krakowiaka w debiucie Jozaka

Legia Warszawa skromnie 1-0 pokonała na własnym stadionie Cracovię w trenerskim debiucie Romeo Jozaka. Jedynego gola dla mistrzów Polski zdobył w drugiej połowie Thibault Moulin, który pokonał Grzegorza Sandomierskiego mocnym uderzeniem po ziemi. Tego wieczoru "Wojskowi" zdecydowanie nie zachwycili, ale zdobyli bardzo ważne trzy punkty.

Pierwsze chwile spotkania należały do graczy debiutującego na ławce trenerskiej Legii Romeo Jozaka. "Wojskowi" starali się utrzymywać przy piłce i narzucić rywalowi swój styl gry. Jednak w 10. minucie okazję miała Cracovia. Po podaniu od Wójcickiego mocno strzelił Krzysztof Piątek, ale obok bramki. Za moment odpowiedziała Legia. Podanie ze skrzydła do Sadiku, a reprezentant Albanii z kilku metrów fatalnie chybił. To zdecydowanie powinna być pierwsza bramka dla gospodarzy. Krakowianie nie zamierzali tego dnia skupiać się tylko i wyłącznie na obronie. Wkrótce pobiegli z szybką kontrą, którą sfinalizował mocnym uderzeniem Piątek. Kopnięta przez niego piłka trafiła w poprzeczkę! Potem gra się uspokoiła. Żadna z drużyn nie potrafiła przedostać się pod pole karne rywala i stworzyć jakiegokolwiek zagrożenia. Dopiero tuż przed przerwą miały miejsce trzy ciekawe sytuacje. Najpierw bliski szczęścia był jeden z gości, który był spóźniony z zamknięciem akcji, a za moment Sandomierski wybił nad poprzeczkę mocną próbę Cristiana Pasquato. Za kilkadziesiąt sekund Dominik Nagy... Węgier przedryblował dwóch piłkarzy i kiedy był niemal sam na sam z golkiperem Cracovii posłał futbolówkę obok słupka.

Po zmianie stron obraz gry niestety się nie zmienił. Legia nadal wyglądała słabo i bezradnie, szczególnie w ofensywie. Wreszcie w 54. minucie wydarzyło się coś wartego uwagi. Sadiku dostał podanie z w polu karnym, ale zdecydowanie zbyt długo zwlekał z oddaniem uderzenia - wszystko zdołali wyjaśnić obrońcy. Po godzinie gry wreszcie do wysiłku został zmuszony Grzegorz Sandomierski. Bramkarz gości udanie interweniował, kiedy futbolówka po strzale Kaspera Hamalainena niespodziewanie odbiła się od jednego z przeciwników. Za moment uratowali go już tylko obrońcy. Artur Jędrzejczyk znakomicie wycofał piłkę do Michała Kucharczyka, a ten był o krok od wyprowadzenia Legii na prowadzenie. W 67. minucie sprzed pola karnego strzelił Javi Hernandez, jednak na posterunku był Arkadiusz Malarz. Tak samo jak za moment Grzegorz Sandomierski, pewnie wyłapujący próbę Dominika Nagya. Pięć minut potem Legia wreszcie dopięła swego! Wrzutka do Kucharczyka, ten trafia w obrońcę, ale do piłki dopada Thibault Moulin i mocnym uderzeniem wyprowadza mistrzów Polski na prowadzenie! W samej końcówce świetną szansę miała Cracovia, ale jeden z gości w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił tylko w boczną siatkę.

Autor: Wiśnia

Witamy z Łazienkowskiej 3! Już za trzy kwadranse początek meczu z Cracovia zajmującą obecnie 15. miejsce w ligowej tabeli.
Rewolucji kadrowej dziś nie oglądamy. Na ławce usiedli Kucharczyk i Szymański a w ich miejsce Hamalainen oraz Nagy.
Na murawie w obficie padającym deszczu pojawili się bramkarze obu ekip.
CEEEEEEEEEEEEEEEE.... poniosło się na stadionie a to znak, że mecz tuż tuż
"Jaaaaceeeek Maaaagieraaaa" oraz "Jacek to nie twoja wina to ch... jest drużyna" poniosło się z Żylety
"Sen o Warszawie"
"Mistrzem Polski jest Legia..."

1' - Sadiku pierwsze podanie i gramy
2' - "Zamiast zmieniać wciąż trenerów przehandlujcie tych kelenrów" - kolejny okrzyk na Żylecie
3' - Sadiku, sam, uderza z 16. metrów i trafia w defensora
3' - Faulowany Pasquato
4' - Legia w natarciu
4' - Tym razem Sadiku głową nad poprzeczką
6' - Jędrzejczyk w pole karne, ale nikt nie zamkną akcji i aut dla Cracovii
7' - Pierwsza akcji gości i rzut rożny
9' - Nieporozumienie Moulina z Sadiku ale dalej mamy piłkę
9' - Długie zagranie do Nagya i piłkę łapie Sandomierski
10' - Moulin fauluje Hernandeza
11' - Wójcicki płasko w pole karne do Piątka, który strzela obok bramki
13' - W odpowiedzi Sadiku wpada w pole karne, posyła piłkę wzdłuż bramki, ale nikt jej nie przecina. Po chwili Albańczyk pudłuje w wyśmienitej sytuacji ale był spalony
15' - Legia rozgrywa po obwodzie, strata piłki, kontra Cracovii i poprzeczka ratuje nas od utraty gola
16' - Kolejny strzał z dystansu autorstwa Mihalika minimalnie mija obramowanie bramki Malarza
18' - Nagy pada podcinany? w polu karnym, ale sędzia nakazuje grać dalej
18' - Hamalainen strzela prosto w Sandomierskiego
21' - Pasquato faulowany na linii środkowej
22' - Co to się dzieje, Moulin aż na kolanach walczył o odzyskanie piłki i to mu się udało
23' - Moulin, Pasquato z pierwszej piłki w pole karne i rzut rożny
24' - Bardzo dobre dośrodkowanie, ale Astiz nie trafił w piłkę, szkoda
24' - Aut dla gości na wysokości pola karnego Legii
25' - Jędrzejczyk główkuje poza linię końcową
26' - Kilka dośrodkować przyjezdnych i kolejny korner
28' - Piątek wypuszczony w pole karne, Malarz wychodzi i częściowo blokuje podanie, po czym Pazdan wybija poza boisko. Lekko ucierpiał golkiper, ale już gramy
30' - Hlousek pędzi lewą falką, wypuszcza Pasquato, ale Helik wślizgiem wyjaśnia
31' - Żółta kartka: Adam Hlousek (Legia)
32' - Po faulu taktycznym Hlousek ogląda kartonik
35' -
35' - Na spalonym Mączyński
36' - Mihalik wyjechał z piłka poza boisko i od bramki Malarz
37' -
39' - Wójcicki mija Malarza, ale z ostrego kąta nie jest w stanie umieścić piłki w bramce
41' - Seryjnie wykonywanie rzuty rożne o mały włos a dałyby prowadzenie gościom, jednak Dimun nie zdążył zamknąć akcji
41' - W odpowiedzi Pasquato z dystansu i Sandomierski na rzut rożny
44' - Nagy, Nagy, mija dwóch zawodników w polu karnym, schodzi lekko do środka i strzela obok bramki! Na podanie czekali Sadiku oraz Paquato, choć wystarczyło tak naprawdę trafić w bramkę
45' - Dimun zatrzymuje piłkę ręką na środku boiska
47' - Sędzia dolicza 1 minutę
47' - Koniec pierwszej połowy

Koniec pierwszej bezbramkowej połowy. Obie drużyny nastawione na grę do przodu. Groźniejsze strzały oddała Cracovia, choć i gospodarze mieli swoje szanse na gola.

48' - Nagy podaje od Sadiku ten przyjęciem wyrzuca się do boku i pod linie końcowa w efekcie strzał grzęźnie w bocznej siatce
49' - Szansa Cracovii, ale Malarz łapie
50' - Tymczasem na "Żylecie" przesłanie dla młodych legionistów
52' - Błąd Pazdana, ale Fink strzela nad poprzeczką
53' - Siplak fauluje Nagyana środku boiska
54' - Fatalnie podanie Hlouska i od autu Pasy
55' - Żółta kartka: Adam Deja (Cracovia)
55' - Deja za faul na Pasquato otrzymuje ogląda kartonik
56' - Sadiku, przyjmuje, przekłada sobie zawodnika i jak już ma strzelać zostaje zablokowany, poprawia Pasquato i tylko rzut rożny fatalnie wykonany przez Nagya
58' - Dośrodkowanie Hlouska do jedynego w polu karny Sadiku nie mogło przynieść powodzenia
58' - Zmiana Cracovia:

Jaroslav Mihalik -
Mateusz Wdowiak
59' - Cracovia domaga się rzutu karnego, ale arbiter ze stoickim spokojem nakazuje grac dalej
61' - Kolejny strzał Sadiku zablokowany, poprawia Hamalainen rykoszet, ale Sandomierski zdołał odbić piłkę i akcję kończy spalony Pasquato
61' - Zmiana Legia:
Cristian Pasquato -
Michał Kucharczyk
62' - Jędrzejczyk blokuje strzał Wdowiaka
64' - Ajjjj... Kuchy to Jędrzejczyka, ten wycofuje ponownie do Kucharczyka, który strzela płasko po ziemi i gdyby nie zbiegający prawy obrońca Cracovii byłyby gol. Sandomierski patrzył bezradnie na lecącą do siatki piłkę
67' - Hernandez z przed pola karnego po ziemi, ale Malarz na posterunku
69' - Potworne zamieszanie w polu karnym Cracovii, Kilka strzałów, blokad, może i faul na Hamalainenie ostatecznie kończy się obroną Sandomierskiego po strzale Nagya
72' - Mączyński fauluje Dimuna
73' - GOL! Thibault Moulin! (Legia)
74' - Nareszcie! Dośrodkowanie na dalszy słupek, tam Kucharczyk uderza głową prosto w obrońcę, która spada pod nogi Moulina, który pewnie umieszcza ją w siatce
75' - Przed szansą Hamalainen, ale Fin w ostatniej chwili zostaje zablokowany i łapie Sandomierski
76' - Zmiana Legia:
Armando Sadiku -
Jarosław Niezgoda
77' - Zmiana Cracovia:
Milan Dimun -
Sergei Zenjov
79' - Szansa przed gośćmi. Dośrodkowanie i spalony
83' - Kontra Legii, ale Hamalainen podaje Niezgodzie do tyłu i strata
85' - Przerwa w grze. Na murawie leżą Niezgoda i Fink
86' - Zawodnik gości wstał i gotowy do gry, natomiast Niezgoda opuszcza boiska w asyście lekarzy i będzie potrzebna zmiana
87' - Zmiana Legia:
Jarosław Niezgoda -
Michał Kopczyński
90' - Kucharczyk blokuje podanie Finka
91' - Druga połowa przedłużona o 5 minut!
92' - Żółta kartka: Krzysztof Piątek (Cracovia)
92' -
95' - Nieporadność w grze obu drużyn
95' - Cracovia domaga się rzutu karnego, ale sędzia nakazuje grę wznowić Malarzowi
96' - Koniec meczu!

Po końcówce obfitującej w dużo emocji nie zawsze sportowych, i kontrowersji Legia pokonuje Cracovię 1-0.
Dziękujemy za śledzenie relacji LIVE! i zapraszamy po więcej na Legionisci.com
Fotoreportaż z meczu

Jacek to nie Twoja wina, to ch... jest drużyna

Po fatalnych występach naszych kopaczy z klubu zwolniono Jacka Magierę - trenera, który był prawdziwym legionistą, jednym z niewielu, któremu naprawdę zależało na naszym klubie. Żyleta na meczu z Cracovią podziękowała "Magicowi" za wszystko, a zawodnikom dała do zrozumienia, że to właśnie ich postawa i brak zaangażowania zdecydowały o tym, że w miejsce Magiery sprowadzono kilku Chorwatów. "Jacek to nie Twoja wina, to ch... jest drużyna" - skandowali legioniści.
Nie mogło zabraknąć także pieśni wykonywanej na melodię hitu z Wiednia - "Jaceeeeek Magieraaaa". Na Żylecie wywieszony został także transparent "Magic - dziękujemy Ci legionisto!". Niestety czasu nie cofniemy, grajków nie wymienimy, a świetnego człowieka i legionisty, nie będzie na ławce naszego ukochanego klubu.

W niedzielny wieczór przy Łazienkowskiej stawiło się nieco ponad 16 tysięcy fanów, którym niestraszny był siąpiący od kilku godzin deszcz. Przyjezdni do Warszawy nie pofatygowali się. Wcześniej wydali komunikat, iż bojkotują mecz w związku z niewpuszczaniem przez Legię zaprzyjaźnionych z "Pasami" kibiców KSP. W trakcie spotkania Żyleta odniosła się do pustego sektora gości, skandując "Piłka nożna dla kibiców, nie dla k... polonistów", jak również (w końcu nowy rok szkolny za pasem) "Uczcie się dzieci, Polonia k... i śmieci".

Jeszcze zanim spotkanie rozpoczęło się, fani skandowali hasła, które jednoznacznie pokazują, że trybuny stały i nadal stoją po stronie Jacka Magiery: "Jacek to nie Twoja wina, to ch... jest drużyna" oraz hasło dobrze znane z roku 2001: "Zamiast zmieniać wciąż trenerów, przehandlujcie tych kelnerów".

W trakcie spotkania Żyleta kilka razy prowadziła dialog z trybuną Deyny - śpiewając legijne pieśni tak, że najpierw wykonywała je sama "Żyleta", następnie zaś pozostałe trybuny. Nasz doping stał na przyzwoitym poziomie, biorąc pod uwagę liczbę widzów. Gorzej było jedynie na skrajnych sektorach naszego młyna, które były mocniej przerzedzone. Kilka razy jednak udało się ryknąć konkretniej, jak choćby przy pieśni "Legia CeWuKaeS, Ciebie po życia kres, będziemy wspierać...".

Gra piłkarzy przez kilkanaście pierwszych minut była jakby na wyższych obrotach, po czym wrócili do "swojego rytmu gry", który raczej nie porywał. Nic więc dziwnego, że kilka razy z trybun niosło się "Legia grać, k... mać!". Wydaje się niestety, że niewiele robią sobie z tego nasze przepłacane gwiazdy, tak więc najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie rozgonienie towarzystwa w najbliższym okienku transferowym, jeśli oczywiście znajdą się chętni na takich "walczaków".

Dość długo przyszło nam czekać na bramkę dla Legii, ale w końcu udało się. Kilka minut później zaśpiewaliśmy pieśń "Śpiewajmy hej sialala, Legia dziś trzy punkty ma..." - tyle, że po jednym wykonaniu, kilku tysiącom osób fragment "wojskowych wspaniała gra" nie do końca pasował z tym, co mieli okazję obserwować od kilkudziesięciu minut, więc wers ten zmieniono na bliższy prawdzie - "wojskowych ch...wa gra", i w takiej formie śpiewano dalej, kolejnych kilka razy.

Na Żylecie zawisły także transparenty odnoszące się do spektaklu "Kibice": "Pelczyńska zabierz Żelaznego na bajkę do teatru Żydowskiego!" (skierowany do pracownicy klubu), jak również upamiętniające agresję armii radzieckiej na tereny Rzeczpospolitej ("17.09.1939 - pamiętamy! Śmierć komunistom") oraz powstanie Narodowych Sił Zbrojnych ("20.09 - 75 lat NSZ - pamiętamy!").

Po zakończeniu spotkania nie było wspólnych pieśni z piłkarzami. Żyleta kolejny raz pozdrawiała Jacka Magierę, zaś w stronę kopaczy skandowano "Jak już wszystko zj...liście, to Magierę zwolniliście". Wygląda na to, że aby wzajemne relacje wróciły do normy, potrzeba jeszcze dużo czasu.

Tymczasem przed nami aż miesięczna przerwa od meczów przy Łazienkowskiej. Najpierw czekają nas dwa wyjazdy w ciągu czterech dni - do Opola na mecz z Ruchem Zdzieszowice oraz do Białegostoku, a następnie do Poznania.

P.S. Na Żylecie zawisły także transparenty z pozdrowieniami dla kibiców po drugiej stronie muru: "Wowa trzymaj się" i "Kowal Wola PDW" oraz zmarłego kibica - "Ś.P. Walera - nie zapomnimy o Tobie!".

Frekwencja: 16 650
Kibiców gości: 0 (bojkot)