Benidorm, Hiszpania - Piątek, 2 lutego 2018, godz. 15:30
1 (1)
Herb Shanghai Shenxin Shanghai Shenxin
  • 15' Zhang
1 (1)

11:30 - O godzinie 15:30 na przyhotelowym boisku w Benidormie Legia Warszawa zagra ostatni sparing tej zimy. Szansę występu powinni otrzymać ci, którzy wczoraj nie grali lub zagrali mało.
11:35 - Prognozowany skład (przy założeniu, że nie wystąpią zawodnicy, którzy zagrali z Viktorią 90 minut):

Malarz/Cierzniak - Bartczak, Dąbrowski, Żyro, Turzyniecki - Iloski, Pasquato, Kopczyński - Radović, Niezgoda/Eduardo, Kucharczyk.

Rezerwa: Astiz, Szymański, Kwietniewski, Aftyka, Praszelik, Philipps
Dzisiaj kapitanem będzie Miro Radović. Legia zagra na biało

3' - Na razie legioniści spokojnie rozgrywają piłkę
7' - Faul na Philippsie w środku boiska
10' - Kucharczyk do Turzynieckiego, ten próbował wbiec w pole karne, ale został zablokowany
10' - Faulowany Kwietniewski z lewej strony pola karnego
11' - Korzystając z chwili, kiedy nic się nie dzieje na boisku, kilka słów o pogodzie - w nocy w górach otaczających Benidorm spadł śnieg, a w samym mieście jest chłodno i pochmurno
14' - Dwa słowa jeszcze o dzisiejszym rywalu - początkowo organizatorzy meczu informowali, że Legia ma zagrać z innym zespołem z Szanghaju, który pokonał Viktorię Pilzno 5-1. Ostatecznie jednak Legia gra z chińskim drugoligowcem
14' - Na razie niewiele o samym meczu, bo też nic godnego uwagi się nie dzieje
14' - Rzut rożny dla gości
16' - GOL! Yifeng Zhang! (Shenxin)
17' - Gol dla rywali Legii. Niestety, zdobył go zawodnik, którego nie ma w protokole meczowym. Bramka padła po świetnym strzale zza pola karnego w samo okienko.
17' - Spróbujemy się dowiedzieć, kto zdobył bramkę.
18' - Strzelcem bramki jest Yifeng Zhang, który w protokole widnieje z numerem 4.
20' - Zbyt mocne dośrodkowanie Turzynieckiego i piłka wyszła za linię końcową
23' - GOL! Brian Iloski! (Legia)
25' - GOL! Radović oddał strzał na bramkę, a futbolówkę dotknął jeszcze Amerykanin. Wcześniej Kucharczyk dwukrotnie próbował pokonać bramkarza, ale ostatecznie Radović z ostrego kąta z bliskiej odległości posłał piłkę do siatki.
26' - Podanie Iloskiego do Kucharczyka, ale ten nie zdążył dojść do piłki i ta padła łupem bramkarza
27' - Ostatecznie jednak bramka zaliczona Iloskiemu, bo wprawdzie Radović strzelał, ale jednak to on jako ostatni dotknął piłkę
30' - Dobrze w obronie Dąbrowski
30' - Faul na Pasquato, ok. 30 m od bramki
31' - Sam poszkodowany wykona rzut wolny
31' - Pasquato posłał piłkę w pole karne do Iloskiego, ale obrońca wybił na rzut rożny
32' - I ponownie Pasquato, z główki uderzał Kucharczyk, ale ni to strzał, ni podanie i bramkarz złapał piłke
33' - Legioniści grają dziś wysokim pressingiem
34' -
34' - Przerzut Philippsa do Bartczaka zbyt mocny i piłka wyszła na aut
35' - Kwietniewski z lewej strony minął jednego rywala, wpadł w pole karne i zatrzymał się na drugim przeciwniku
36' - Pasquato zagrał do Kwietniewskiego, a ten naciskany przez rywali stracił piłkę
36' - Kontra rywali, ale na spalonym Chaoran Pan
39' - Niestety, niezbyt ciekawa ta pierwsza połowa, ale w meczach sparingowych często tak jest, bo chodzi w nich przede wszystkim o ćwiczenie schematów taktycznych
40' -
41' - Dużo strat, nieporozumień i niedokładności obserwujemy na boisku. Podobnie jak wczoraj, tak i dzisiaj Legia bardzo często rozgrywa piłkę w obronie
41' - Kucharczyk strzelał z bardzo ostrego kąta, ale piłka przeleciała tylko wzdłuż bramki
42' - Faul Philippsa w środku boiska
44' - Rzut wolny dla Legii z prawej strony na wysokości pola karnego
44' - Pasquato... rywale wybijają piłkę i będzie aut z drugiej strony boiska
45' - Jeszcze chwila przerwy, bo w starciu ucierpiał bramkarz
46' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy Legia remisuje z zespołem Shanghai Shenxin 1-1. Zapraszamy na relację z drugiej połowy spotkania.

46' - Zmiana Legia: Arkadiusz Malarz Radosław Cierzniak
47' - Zmiana Legia: Mikołaj Kwietniewski da Silva Eduardo
48' - W zespole Legii nastąpiła zmiana ustawienia - Philipps przeszedł do defensywy, a Żyro do środka
49' - Sparing z Chińczykami to ostatni akcent hiszpańskiego zgrupowania. W sobotę o 6:45 legioniści ruszą z lotniska w Alicante w drogę powrotną do Modlina
50' - Długa piłka Philippsa w stronę pola karnego, ale Kucharczyk do niej nie doszedł
52' - Na bocznym boisku rozgrzewają się Aftyka i Praszelik
52' - Eduardo na spalonym
53' - Iloski stracił piłkę w środku, ale obyło się bez konsekwencji
55' - Faul Eduardo w ataku
55' - Niestety, legioniści często rozgrywają piłkę w obronie i z użyciem bramkarza. Nie jest to ani widowiskowe, ani efektywne
56' - Eduardo zagrywa do Bartczaka, odegranie do Radovicia... stanowczo zbyt dużo tych podań, które ostatecznie kończą się stratą
58' - Iloski rozpędza się, wymienia podanie z Rado, zagranie do Bartczaka, znowu Radović, Kucharczyk... piłka wpada do siatki, ale niestety spalony
58' - Strzelał Kucharczyk z ostrego kąta
59' - Eduardo dostał piłkę na środku i szybko ją stracił
61' - W ataku goście, ale Dąbrowski wyjaśnia sytuację
61' - Rzut wolny dla Chińczyków po faulu Turzynieckiego z boku boiska
62' -
62' - Na spalonym Radović
63' - Prostopadła piłka w pole karne do Kucharczyka, ten z trudnej pozycji próbował lobować, ale zupełnie mu to nie wyszło
63' - A podawał mu nowy nabytek Legii Chris Philipps
65' - Świetne zagranie Pasquato do Kucharczyka na lewą stronę, a ten niestety w swoim stylu - z bliskiej odległości zamiast do bramki, trafił piłką na pobliskie pole golfowe
66' - Bardzo dobre podanie do Bartczaka, który pognał prawą stroną, ale później się pogubił i niestety tylko aut
68' - Radović faulował jednego z chińskich zawodników, ten wprawdzie długo leżał na boisku, ale nic mu się nie stało
70' - Radović wpadł w pole karne, strzelił lewą nogą obok bramki
71' - Żyro wpadł w pole karne, ale nie poradził sobie w starciu z trzema rywalami
71' - Zmiana Legia: Michał Kucharczyk Mateusz Praszelik
77' - W sumie trudno napisać coś dobrego o dzisiejszym spotkaniu. Chyba jedyny pozytywny akcent to występ Radovicia, który jest bardzo aktywny
78' - Teraz bliski zdobycia bramki był Praszelik, ale z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę
78' - Zmiana Legia: Miroslav Radović Grzegorz Aftyka
78' - Opaskę kapitańską od Radovicia przejął Cierzniak
80' - Kolejna strata Eduardo
82' - Cierzniak broni strzał
82' - Aftyka faulowany na środku boiska przy linii bocznej
83' - Dośrodkowanie Pasquato, obrońca wybił piłkę głową, a Eduardo nawet nie próbował skakać do piłki
85' - Żyro wpadł w pole karne, strzelił, bramkarz odbił, jeszcze dobijał Bartczak i znów skutecznie bramkarz
85' - Rzut rożny, dośrodkowanie Iloskiego, strzał głową Dąbrowskiego, piłkę odbił bramkarz, ale sędzia dopatrzył się faulu
86' - Mamy przerwę w grze, bo jeden z zawodników chińskich ma skurcze
88' -
88' - Na boisku leży jeden z zawodników chińskich
89' - Zmiana Shenxin: Chaoran Pan Hu Jia Li
90' - Eduardo ma pretensje do sędziego, który odgwizdał spalonego
90' - Żyro bardzo aktywnie, powstrzymał rywali przed szybkim wyprowadzeniem piłki
91' - Kontra rywali, nie dość że niedokładna, to jeszcze jeden z zawodników faulował Dąbrowskiego
92' - Koniec meczu!

W ostatnim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Hiszpanii Legia Warszawa zremisowała z zespołem Shanghai Shenxin 1-1. Zapraszamy na relację z meczu z Zagłębiem Lubin, który dokładnie za tydzień.