Adam Hlousek 14
Krzysztof Mączyński 31
Chris Philipps 6
Domagoj Antolić 7
46' Sebastian Szymański 53
86' Jarosław Niezgoda 11
93' Kasper Hamalainen 22
Radosław Cierzniak 33
Łukasz Broź 28
Inaki Astiz 34
93' Michał Kucharczyk 18
Cristian Pasquato 8
86' Miroslav Radović 32
46' Eduardo 9

Szczęście sprzyja lepszym!

Legia Warszawa w niesamowitych okolicznościach pokonała Zagłębie Lubin w pierwszym ligowym meczu w tym roku! Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w doliczonym czasie Miroslav Radović, który wykorzystał rzut karny. Wcześniej dwukrotnie do siatki trafił Jarosław Niezgoda. Jeszcze kilka minut przed końcem regulaminowego czasu było... 2-1! Co to był za mecz!

Przez pierwsze minuty Legia kontrolowała to, co działo się na boisku. Mistrzowie Polski z łatwością wymieniali kolejne podania i przerywali akcje przeciwników już w środkowej strefie pola gry. W 16. minucie spotkania ataki "Wojskowych" przyniosły skutek. Z rzutu rożnego dośrodkował Sebastian Szymański, a najwyżej w szesnastce wyskoczył Jarosław Niezgoda, pakując piłkę do siatki.

Zagłębie tego dnia postawiło na grę z kontry. Niebawem mógł jednak doprowadzić do remisu po dobrze bitym rzucie wolnym, jednak swój zespół uratował Arkadiusz Malarz. Gracze Romeo Jozaka radzili sobie dobrze w środku pola. Mimo wszystko brakowało im jeszcze zgrania pod polem karnym gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem przyjezdnych. W końcówce szansę miał jeszcze co prawda Krzysztof Mączyński, jednak skończyło się tylko na rzucie rożnym.

Dosłownie kilkadziesiąt sekund po zmianie stron padła bramka dla Zagłębia. Jakub Mares wykorzystał niezdecydowanie obrońców Legii i zaskoczył bramkarza Legii. Duży błąd w tej sytuacji popełnił spóźniony Michał Pazdan. Gospodarze zaczęli grać o wiele agresywniej. To sprawiało kłopoty legionistom, którzy mieli kłopoty z wyprowadzaniem futbolówki. W 51. minucie dalekie podanie Eduardo przejął Alan Czerwiński. Obrońca popędził środkiem boiska, jego strzał obronił Malarz, który równie dobrze zachował się przy dobitce Jagiełły. Legia miała sporo szczęścia.

Po godzinie gry przebudzili się piłkarze ze stolicy. Chris Philipps huknął z dystansu i na raty piłkę odbił Piotr Leciejewski. Niebawem golkiper rywali skapitulował po raz drugi. Niezgoda urwał się środkowym obrońcom i wpisał się na listę strzelców po mocnym uderzeniu po ziemi. Fantastyczna decyzja snajpera! Kwadrans przed końcem szczęścia spróbował Mączyński, lecz tym razem lepszy okazał się Leciejewski.

W samej końcówce rzut karny na gola zamienił Jakub Mares. Jedenastka została podyktowana po wideoweryfikacji VAR. Ale... za moment karny dla Legii! "Rado" przy piłce i gol! Legia wygrała 3-2 po fantastycznym spotkaniu. Ogółem gra podopiecznych Romeo Jozaka wyglądała naprawdę dobrze. Szczególnie udanie zaprezentowali się nowi piłkarze. William Remy był pewny w obronie, a Domagoj Antolić i Chris Philipps rządzili w linii środkowej. Zdecydowanie na najsłabszą ocenę zasłużył Michał Pazdan, który popełnił błędy przy dwóch golach dla rywali.

Autor: Wiśnia

17:00 - Legioniści mają zagrać systemem 4-3-3. Nasz przewidywany skład to: Malarz - Jędrzejczyk, Pazdan, Hlousek - Mączyński, Philips, Antolić - Szymański, Niezgoda, Hamaainen.
19:00 - Poznaliśmy skład Legii. Nasze przewidywania z godziny 17 sprawdziły się w 100%
20:26 - Czekamy na wyjście piłkarzy na murawę. W sektorze gości już jest około 100 kibiców ze stolicy.
Piłkarze wyszli na murawę. Legia na szaro. Zagłębie na pomarańczowo.
Rozpoczną legioniści, a konkretnie Krzysztof Mączyński.

2' - Legioniści cały czas utrzymują się przy piłce
3' - Długa piłka Pazdana w kierunku Niezgody. Przejął ją po chwili Szymański. Legioniści w ataku pozycyjnym
3' - Bardzo dobre pierwsze dwie minuty - jeżeli w ogóle można to tak ocenić.
3' - W narożniku pola karnego Niezgoda... wywalczył aut.
5' - Chwila przerwy w grze po tym jak w starciu z Niezgodą ucierpiał jeden z graczy gospodarzy.
7' - Dobra prostopadła piłka Mączyńskiego do Niezgody, ten w polu karnym stracił piłkę.
9' - Pierwsza akcja gospodarzy prawym skrzydłem ale fatalnie dośrodkował Czerwiński.
9' - Remy fauluje Janoszkę na środku boiska.
10' - Na spalonym Mares.
12' - Malarz spokojnie wyłapał dośrodkowanie Balicia.
12' - Faul na Jędrzejczyku przy linii bocznej boiska.
12' - Żółta kartka: Sasa Balić (Zagłębie)
13' - Szymański dośrodkowuje w pole karne... Remy był blisko zdobycia gola, ale minimalnie został uprzedzony przez bramkarza! Mamy rzut rożny.
14' - Po dośrodkowaniu Szymańskiego obrońcy wybili piłkę.
15' - Rzut rożny dla Zagłębia wywalczył Mares.
16' - Jędrzejczyk w polu karnym... podaje płasko - obrońca wybija na rzut rożny.
17' - GOL! Jarosław Niezgoda! (Legia)
17' - GOOOOOOOOOOOLLL!!!! Dośrodkowanie Szymańskiego i z bliska głową piłkę tuż przy słupku pakuje Jarosław Niezgoda!!!
18' - Na spalonym Mares.
19' - Z autu legioniści po tym jak piłka uciekła Pawłowskiemu.
21' - Dobra interwencja Pazdana na 16 metrze. Piłkę daleko od bramki wybił Antolić.
22' - Jędrzejczyk wycofuje do Malarza, który posyła szybką długą piłkę w kierunku Maczyńskiego, ale legionista jej nie przejął.
23' - Pazdan długim zagraniem wypuścił na skrzydło Hamalainena, ale Fin stracił piłkę.
23' - Zdecydowana przewaga Legii!
24' - Rzut rożny wywalczył Artur Jędrzejczyk.
24' - Tym razem dośrodkowanie Szymańskiego padło łupem bramkarza gospodarzy.
25' - Rzut wolny dla Zagłębia blisko narożnika pola karnego Legii.
25' - Piękna interwencja Malarza, który po kąśliwym dośrodkowaniu zdjął piłkę z głowy gracza Zagłębia!
26' - Dośrodkowanie w pole karne Legii... strzela głową Kopacz, ale pół metra nad bramką!
28' - Kibice Legii, którzy mimo zakazu licznie stawili się w Lubinie, rozpoczęli doping od głośnego "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra!"
28' - Niezgoda nie sięgnął piłki zagranej przez Szymańskiego.
29' - Przy linii bocznej faulowany Szymański przez Balicia.
31' - Legioniści w ogóle nie notują głupich strat. Przyjemnie się na to patrzy.
33' - Pięknie Remy uprzedził napastnika gospodarzy!
34' - Faulowany Antolić. Hamalainen szybko rozpoczął grę.
34' - Mares popędził lewym skrzydłem i wpadł w pole karne, ale jego dośrodkowanie wybił na rzut rożny Michał Pazdan.
35' - Krótko rozegrany stały fragment gry przez Zagłębie. Matuszczyk dośrodkował do Balicia... ale znów świetnie Pazdan przerwał akcję!
36' - Szymański pięknie przejął piłkę i pomknął prawym skrzydłem, podał do Hamalainena... ale ten zderzył się z obrońcą i nic z tego nie wyszło.
37' - Ponownie w akcji Szymański ale spokojnie zatrzymany przez Guldana.
41' - Chwila przerwy w grze bo pomocy medycznej wymaga Jagiełło.
41' - Niewiele brakowało by Szymański przejął piłkę... ale tymczasem chyba się kontuzjował!
42' - Żółta kartka: Arkadiusz Malarz (Legia)
42' - Groźnie było pod bramką Legii, zaraz po tym jak piłka opuściła plac gry legioniści ruszyli w stronę sędziego i domagali się interwencji po starciu Szymańskiego
42' - Młody legionista leży na murawie i chyba nie wygląda to dobrze, bo trzyma się za kolano.
43' - "Szymi" o własnych siłach opuszcza boisko, gdzie będzie udzielana mu pomoc.
46' - Jagiełło uderza głową z 14 metrów - obok bramki.
46' - Sędzia dolicza 2 minuty.
47' - Szymański walczy z Guldanem, ale nie dał rady.
48' - Faul Jędrzejczyka
48' - Złe rozpoczęcie rzutu wolnego Zagłębia - podanie wprost pod nogi Niezgody i legioniści w ataku
48' - Mączyński uderza z 15 metrów... tuż obok słupka!! Piłka jeszcze dotknęła któregoś z obrońców i mamy korner, który wykona Mączyński.
49' - Nic nie wyszło z tego fragmentu gry.
49' - Koniec pierwszej połowy

Pierwsza połowa w wykonaniu legionistów wyglądała całkiem nieźle. Podopieczni Romeo Jozaka długo utrzymywali się przy piłce i nie notowali wielu głupich strat. Solidnie w defensywie wyglądali Pazdan i Remy, a w ataku aktywny był Szymański.
W Legii będzie jedna zmiana.
W szatni pozostał Sebastian Szymański, a na boisko wchodzi Eduardo.

46' - Zmiana Legia: Sebastian Szymański da Silva Eduardo
47' - Zmiana Zagłębie: Łukasz Janoszka Krzysztof Janus
47' - GOL! Jakub Mares! (Zagłębie)
47' - Niestety... pierwsza akcja gospodarzy lewą stroną, dośrodkowanie w pole karne i z trudnej pozycji Mares zaskoczył obrońców i bramkarza Legii...
49' - I znów nerwowo legioniści. Pazdan niezbyt dokładnie podał do Malarza, który zmuszony był wybijać piłkę na aut.
49' - Faul na Phlippsie w środkowej strefie boiska.
52' - Uffffff!! Świetna kontra gospodarzy zakończona strzałem z 16 metrów, który świetnie odbił Malarz... jeszcze dobitka i znów bramkarz Legii ratuje przed stratą gola.
53' - Hamalainen dośrodkowuje, ale Niezgoda przyjął tak, że złapał ją bramkarz.
54' -
55' - Antolić dobrze przyblokował strzał Janusa.
55' - Przewinienie Hlouska na Janusie.
55' - Żółta kartka: Adam Hlousek (Legia)
56' - Od początku drugiej części gospodarze grają zdecydowanie wyżej i agresywnie, przez co legioniści nie potrafią uspokoić gry w defensywie.
57' - Teraz to Złotek się wygłupił. Philipps zatrzymał piłkę i wpadł na niego Mares... i po czym został odgwizdany faul legionisty.
58' - Faul Antolicia. Chorwat nie potrafi pogodzić się z decyzją arbitra i mocno ją krytykuje.
58' - Żółta kartka: Domagoj Antolić (Legia)
59' - Strzał gospodarzy... Remy broni ręką leżąc na murawie! VAR.
61' - Nie ma karnego. Rzut sędziowski. Gramy dlaej!
61' - Na spalonym Mares.
63' - Dobry strzał Philippsa po ziemi z 22 metrów odbija bramkarz!
65' - Faul Janusa na Hlousku.
65' - Żółta kartka: Krzysztof Janus (Zagłębie)
67' - Faulowany Niezgoda w ataku.
67' - Żółta kartka: Lubomir Guldan (Zagłębie)
68' - Niecelny strzał Mączyńskiego
68' - GOL! Jarosław Niezgoda! (Legia)
69' - Cóż za zaskakująca bramka! Niezgoda zdecydował się na uderzenie zza pola karnego i uczynił to perfekcyjnie - po ziemi tuż przy słupku!
69' - Zmiana Zagłębie: Bartłomiej Pawłowski Łukasz Moneta
72' - Eduardo leży na boisku.
74' - Rzut rożny dla Legii wywalczył Hlousek.
75' - Antolić w narożniku dośrodkowanie... Eduardo blisko piłki, ale znów się przewrócił.
75' - Hamalainen wywalczył kolejny rzut rożny.
76' - Przepiękne uderzenie Mączyńskiego z 28 metrów! Bramkarz zdołał ją jednak wybić na rzut rożny.
76' - Eduardo główkuje... tuż obok słupka! I jeszcze jeden rożny dla Legii
77' - Remy złożył się do nożyc... nie trafił w piłkę!
77' - Zmiana Zagłębie: Jarosław Kubicki Paweł Żyra
83' - Moneta uprzedził Pazdana, ale oddał strzał z linii końcowej tylko w boczną siatkę.
83' -
85' - Remy bez zastanowienia daleko wybija piłkę na aut.
87' - Na boisko wchodzi Radović!
87' - Zmiana Legia: Jarosław Niezgoda Miroslav Radović
89' - Eduardo z boku pola karnego, ale kopnął prosto w nogę obrońcy.
90' - Faul Pazdana na Maresie
90' - Philipps ratuje Legię! Odbił strzał z kilku metrów.
91' - Kontra Wojskowych. Hamalainen lewą stroną, ale uspokoił grę i cofnął się
91' - VAR.
92' - Karny dla Zagłębia za rękę Pazdana...
93' - Sędzia doliczył 4 minuty.
93' - GOL! Jakub Mares z karnego! (Zagłębie)
93' - Niestety... strzał w środek, a Malarz rzucił się w prawą stronę :(
94' - Zmiana Legia: Kasper Hamalainen Michał Kucharczyk
94' -
95' - Antolić w narożniku boiska stracił piłkę.
96' - Jeszcze szansa dla gospodarzy. Jagiełło będzie dośrodkowywwał w pole karne z rzutu wolnego
96' - Malarz wypiąstkował piłkę
97' - Karny dla Legii po faulu na Eduardo!!!
97' - Żółta kartka: Piotr Leciejewski (Zagłębie)
98' - Zamieszanie między piłkarzami. Kuchy ma jakieś pretensje do graczy Zagłębia.
98' - GOL! Miroslav Radović z karnego! (Legia)
99' - GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
99' - RADOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!
99' - Koniec meczu!

TAKKK!!! BRAWO!!! Radović daje trzy punkty Legii w ostatniej sekundzie meczu!! :)))
FOTOREPORTAŻ Z MECZU

Ch... z zakazami, hej Legio jesteśmy z Wami!

W ostatnich latach przerwy zimowe nie są tak długie jak kiedyś. Mimo wszystko półtora miesiąca wystarczyło, by nieco zatęsknić za tą najwspanialszą ligą świata, a przede wszystkim, za wspieraniem naszego ukochanego klubu. Co prawda Komisja Ligi - organ Ekstraklasy SA - nałożył na nas zakaz wyjazdowy do końca sezonu zasadniczego, ale kolejny raz dzięki uprzejmości gospodarzy, mogliśmy pojawić się na trybunach.
Nasza podróż na Dolny Śląsk trwała około sześciu godzin. Podróżowaliśmy transportem kołowym. Przez korki na trasie na parking przy sektorze gości lubińskiego stadionu dotarliśmy nieco później niż pierwotnie zakładaliśmy. Na szczęście wejście na obiekt przebiegało super sprawnie - inne kluby mogłyby brać przykład z Zagłębia. Dzięki temu już kilkanaście minut po rozpoczęciu spotkania, cała nasza 500-osobowa grupa zajęła miejsca w sektorze gości. Dopiero wtedy, kiedy wszyscy legioniści weszli na trybuny, rozpoczęliśmy doping.

Zagłębie dopingowało od pierwszej minuty i wychodziło im to całkiem nieźle, ale tak naprawdę dopiero od momentu, kiedy sami ruszyliśmy ze śpiewem, zmobilizowali się podwójnie. Zagłębie wystawiło liczny jak na swoje możliwości młyn, w którym zasiedli fani zaprzyjaźnionych ekip - m.in. Polonii Bytom, Odry Opole, Falubazu Zielona Góra i bydgoskiego Zawiszy. Na "Przodku" gospodarze wywiesili transparent "Polonia nigdy nie zginie" - dotyczący ich bytomskiego zgodowicza. Ponadto mieli dwa nowe bębny, w akompaniamencie których uczyli się nowej pieśni. Frekwencja na trybunach na pewno na plus - w piątkowy, chłodny lutowy wieczór na stadionie zebrało się blisko 10 tysięcy kibiców. Wynik całkiem przyzwoity jak na Lubin.

Całe spotkanie prowadzone było bez obustronnych bluzgów. Fani obu ekip śpiewali wspólnie antypolicyjne pieśni. Gospodarze zarzucili również "Piłka nożna dla kibiców", za które nagrodzeni zostali oklaskami z sektora gości. "Ch... z zakazami, hej Legio jesteśmy z Wami" - niosło się parę razy z naszego sektora. Piłkarze tymczasem dość szybko wyszli na prowadzenie, a ich gra napawała optymizmem. Nasz doping stał na przeciętnym poziomie. Brak bębna tylko częściowo tłumaczy nasze wokalne zaangażowanie. W trakcie meczu skandowaliśmy nazwisko Janusza Walusia.

Kilka lepszych momentów mieliśmy po przerwie, ale z pewnością to nie był nasz najlepszy wyjazd pod względem śpiewu. Pod względem emocji na boisku było jednak wszystko. Stracone prowadzenie w pierwszej akcji po przerwie, której wiele osób nie zobaczyło. Później radość po drugim golu Niezgody, a następnie kontrowersyjna z naszej perspektywy decyzja po analizie VAR, po której gospodarzom przyznano rzut karny w ostatniej minucie spotkania. Po wyrównującej bramce wydawało się, że na własne życzenie straciliśmy dwa punkty... Tymczasem wierzyć trzeba do końca. Trochę niemrawo wychodziło nasze "Nie poddawaj się, ukochana ma...", jakby i z nas nieco zeszło powietrze. A tu... w ostatniej akcji meczu, sędzia nie wahał się nawet przez moment i podyktował rzut karny dla Legii. Ruch ręką, wskazujący na wapno wywołał olbrzymią radość. Trzeba jeszcze było celnie posłać piłkę z jedenastego metra.

Fani wspięli się na ogrodzenie, aby lepiej widzieć decydujące uderzenie. Zanim jednak do niego doszło, na murawie doszło do przepychanek pomiędzy graczami obu drużyn, podczas którego nie mogło zabraknąć tradycyjnego "Zaj... mu, zaj... mu". "Rado" zrobił to, co do niego należało i pewnym strzałem przy słupku zapewnił naszej drużynie zwycięstwo. Radość była nie do opisania! Po meczu podziękowaliśmy piłkarzom za zwycięstwo, pośpiewaliśmy jeszcze parę minut, a następnie po odczekaniu 25 minut udaliśmy się na parking, skąd po kolejnym kwadransie mogliśmy ruszyć w drogę powrotną. Pierwszy wyjazdowy mecz w 2018 roku zakończyliśmy po godzinie 4 nad ranem. Może i zmęczeni, ale na pewno szczęśliwi. Podziękowania dla Zagłębia za możliwość obejrzenia spotkania z trybun.

Przed nami pierwszy w tym roku mecz przy Łazienkowskiej. W najbliższy piątek o 20:30 legioniści podejmować będą Śląsk Wrocław. Kibice gości do stolicy przyjadą pociągiem specjalnym. Zachęcamy do licznego przybywania na nasz stadion.

P.S. W sektorze gości wywieszony został transparent "Młody Łosiu! Rośnij duży i zdrowy!".