Krzysztof Mączyński 31
Domagoj Antolić 7
Kasper Hamalainen 22
Marko Vesović 20
81' Jarosław Niezgoda 11
73' Sebastian Szymański 53
Radosław Cierzniak 33
Inaki Astiz 34
Łukasz Broź 28
73' Michał Kucharczyk 18
Cristian Pasquato 8
81' Miroslav Radović 32
46' Eduardo 9

Cracovia 0-0 Legia Warszawa

Przy siarczystym mrozie Legia bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Cracovią. Mistrzowie Polski z lepszej strony pokazali się w pierwszej połowie, gdy wyraźnie przeważali nad rywalami. Po zmianie stron było dużo gorzej i to gospodarze byli bliżej wywalczenia trzech punktów. Spotkanie na pewno nie rozgrzało i trzeba było zrobić wiele, aby na trybunie nie zamarznąć. Legia tym samym straciła pozycję lidera.

Już w 2. minucie gry znakomitą szansę miała Legia. Po błędzie defensywy Cracovii w polu karnym znalazł się Jarosław Niezgoda, odegrał do nadbiegającego Kaspera Hamalainena, a ten trafił w boczną część słupka. Mistrzowie Polski mieli przewagę w posiadaniu piłki i nie dopuszczali gospodarzy do własnego pola karnego. Wkrótce okazję miał Artur Jędrzejczyk, lecz po główce z rzutu rożnego futbolówka wylądowała tylko na górnej siatce. Gracze Michała Probierza skupili się głównie na przeszkadzaniu przeciwnikom - czego zresztą można się było spodziewać.

Po 20 minutach kolejne dwie dobre szanse. Najpierw niecelnie zza pola karnego piłkę kopnął Sebastian Szymański, a za moment również nieco niedokładny był Niezgoda. Legionistom brakowało przede wszystkim precyzji oraz koncepcji na rozegranie akcji. Cracovia dobrze ustawiała się w obronie i trudno było sformować ich defensywę. Niewiele przed przerwą "Wojskowi" ruszyli z szybką kontrą. Niezgoda dograł do Marko Vesovicia, ten zakręcił obrońcą, jednak przegrał pojedynek z Michalem Peskoviciem. To była najlepsza szansa Legii w pierwszej połowie.

Niecałe dziesięć minut po zmianie stron Cracovia powinna otworzyć wynik spotkania. W środka pola piłkę stracił Szymański, co było początkiem kontry rywali. Ostatecznie piłka dotarła do Krzysztofa Piątka, który trafił wprost w Arkadiusza Malarza. W 63. minucie Szymański dostał podanie od Hamalainena, sam na sam z bramkarzem z Krakowa, strzela i... piłkę z linii bramkowej zdołał wybić Michał Helik. Potem zdecydowaną przewagę osiągneli zawodnicy Cracovii. Przyjezdni mieli nawet problemy, aby wymienić kilka podań i znaleźć się pod szesnastką rywala. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry wreszcie celny strzał oddał Hamalainen. Z łatwością wyłapał go jednak Pesković.

W samej końcówce po rzucie rożnym główkował Michał Pazdan. Zabrakło bardzo niewiele, aby zmieścił piłkę obok słupka.

Cracovia nie potrafi pokonać Legii już od 25 meczów (20 zwycięstw Legii, 5 remisów).
18:20 - Do meczu ozostały nieco 3 godziny. Przewidywany skład Legii to: Malarz - Jędrzejczyk, Remy, Pazdan, Hlousek - Mączyński, Antolić, Vesović - Szymański, Niezgoda, Hamalainen.
19:30 - Piłkarze obu ekip już sprawdzili stan murawy na obiekcie przy ulicy Kałuży.
19:31 - Trafiliśmy skład wyjściowy Legii! Wygląda na to, że jedyną korektą będzie to, że Hamalainen zagra w środku, a na prawym skrzydle zobaczymy Vesovicia.
20:22 - Nieliczni zgromadzeni kibice czekają już na wyjście piłkarzy.
20:23 - Murawa nie wygląda zbyt okazale...
20:24 - Prawdopodobnie najczęstszym okrzykiem będzie dziś "panie sędzio, kończ pan ten mecz!". Na termometrach -8 st Celsjusza, ale odczuwalna na poziomie -15...
Bartosz Frankowski wyprowadza obie jedenastki. Legia na szaro, Cracovia w tradycyjne biało-czerwone pasy.
20:27 - Teraz z głośników słyszymy hymn "Pasów", czyli historię o tym jak nie zejść na psy.
20:28 - Kapitanem Legii w dzisiejszym spotkaniu jest Arkadiusz Malarz
Rozpocznie Krzysztof Mączyński.

1' - Pierwsza strata Niezgody i pierwszy faul Szymańskiego.
2' - Ajjjjjj!! Świetna szansa dla Wojskowych. Obrońcy Cracovii pogubili się, piłkę przejął w polu karnym Niezgoda i podał do Hamalainena... który natychmiast uderzył, ale piłka tylko otarła się o zewnętrzną część słupka!
3' - Rzut wolny dla gospodarzy z ok 40 metrów.
3' - Michał Pazdan dobrze głową wybija piłkę z pola karnego Legii.
5' - Dośrodkowanie w pole karne Legii... Jędza wybija daleko.
7' - Akcja Mączyńskiego prawą stroną, podanie do Niezgody. Ten próbował przebiec z piłką przy linii końcowej, ale przekroczył ją i od bramki zacznie Pesković.
9' - Dobra interwencja Malarza, który najszybciej dopadł do piłki w polu karnym.
9' - Na lewym skrzydle faulowany Vesović.
10' - Żółta kartka: Matic Fink (Cracovia)
11' - Dośrodkowanie Antolicia wybili przed pole karne rywale, a strzał Niezgody został zablokowany.
11' - Nieudana kontra Cracovii.
12' - Rzut rożny dla Legii, ale za krótkie dośrodkowanie Szymańskiego. Legia z autu na wysokości pola karnego.
12' - Jędrzejczyk wywalczył rzut rożny.
13' - Strzał Jędrzejczyka... niecelny!
13' - Niedokładne podanie Antolicia w środku boiska.
14' - Ładna szybka akcja Legii (Szymański, Mączyński, Niezgoda), ale Vesović nieco za mocno wypuścił sobie futbolówkę w polu karnym.
15' - Piłka w pole karne Legii po rzucie wolnym... Pazdan wyjaśnia groźną sytuację!
17' - Niezgoda próbował indywidualnie środkiem, ale został zablokowany przez dwóch rywali.
19' - Na boisku leży jeden z zawodników Cracovii po starciu z Szymańskim.
22' - Szymański na lewą stronę do Hlouska ten do Antolicia... strata piłki i musimy przejść do obrony
22' - Bardzo niecelny strzał Piątka zza pola karnego.
24' - Rzut wolny dla Cracovii. Dośrodkowanie w pole karne dobrze głową wybił Jędrzejczyk.
24' - Mączyński zdecydował się na posłanie długiej dzidy w kierunku Vesovicia - bardzo niecelnie
25' - Strzał Szymańskiego zza pola karnego... obok bramki!
26' - Hamalainen odzyskał piłkę w środku boiska. Zaznacza się optyczna przewaga legionistów. Czekamy na pierwszą bramkę!
26' - Strzał Niezgody z 16 metrów po ziemi... tuż obok słupka!
26' - Faul Jędrzejczyka przy linii środkowej.
27' - Dwie udane interwencje Hlouska w polu karnym.
29' - Rzut wolny dla Pasów ok 30 metrów do bramki Malarza
30' - Trzy razy główkowali gospodarze w polu karnym legionistów i.... podali piłkę głową prosto w ręce Malarza!
31' - Remy popełnił błąd przy wyprowadzeniu piłki z własnej połowy. Czekał aż któryś z kolegów ruszy skrzydłem i... pozwolił piłce wyjść na aut.
32' - W ataku Cracovia, ale podanie do nikogo i piłkę w polu karnym przejął Mączyński.
32' - Rzut rożny dla gospodarzy po zablokowaniu piłki przez Hlouska.
33' - Vesović ratuje Legię! Wybija piłkę blisko linii bramkowej
35' - Podanie na lewą stronę do Szymańskiego... dośrodkowanie Mączyńskiego nie trafiło do żadnego legionisty.
35' - Sędzia upomina słownie Antolicia po faulu na środku boiska, a kibice gospodarzy domagają się kartki.
36' - Kolejny rzut rożny dla gospodarzy. Teraz Legia nieco stanęła.
36' - Na raty legioniści wybijali piłkę z własnego pola karnego.
40' - Żółta kartka: Adam Hlousek (Legia)
40' - Strata Hlouska przy linii bocznej. Czech musiał wracać i faulował skrzydłowego Cracovii.
40' - Rzut wolny z ok. 27 metrów.
41' - Uderzał z główki Piątek, ale piłkę spokojnie złapał Malarz.
41' - Faul Remy`ego.
42' - Ogromne zamieszanie w polu karnym Legii.. na szczęscie zażegnane
43' - Teraz dla odmiany szybka kontra Legii! Vesović w polu karnym zwód.. uderzenie słabe.. dobitka.. znów zablokowana i jeszcze zablokowany strzał Niezgody!
44' - Hlousek wybija na rzut rożny
45' - Hamalainen głową wybija dośrodkowanie, ale na krotko... piłka znów w polu karnym Legii... główkuje Dytyatev... obok słupka!
45' - Remy wycofał do Malarza, a ten źle przyjął piłkę i musiał ją wybijać na aut.
46' - Faul Remy`ego. Znów ok 30 metrów do bramki Legii.
46' - Sędzia dolicza 2 minuty.
47' - Za dużo niepewności w polu karnym Legii. Tym razem akcję Cracovii przerwał gwizdek sędziego, który dopatrzył się spalonego.
48' - Pazdan i Mączyński na raty zablokowali kolejny atak gospodarzy.
48' - Koniec pierwszej połowy

Pierwsza połowa niezbyt optymistyczna. Po niezłym początku z biegiem minut legioniści oddali pole gospodarzom i pozwolili zbyt często wchodzić w pole karne. Na razie ze szczęściem interweniują obrońcy.
Vuković przekazuje wskazówki intensywnie rozgrzewającemu się Eduardo.

46' - Zmiana Legia: Adam Hlousek Eduardo
47' - Ofensywna zmiana trenera Jozaka. Na prawą obronę przeszedł Vesović, a na lewą Jędrzejczyk.
48' - Faul Remy`ego. Francuz ponownie protestuje i...
48' - Żółta kartka: William Remy (Legia)
49' - Cracovia w ataku. Legioniści próbują grać po ziemi krótko, ale nie za bardzo im to wychodzi.
51' - Uderzenie Covilo... obok bramki!
52' - Dobre dośrodkowanie w pole karne "Wojskowych", ale nikt nie sięgnał piłki.
52' - Teraz znów w defensywie Legia. Pazdan wybija!
53' - Akcja Legii lewą stroną. Hamalainen do Szymańskiego a ten faulowany tuż przy linii bocznej pola karnego
54' - Szymański dośrodkował... prosto na głowę pierwszego obrońcy.
54' - Dobry powrót i odbiór Antolicia.
56' - Dośrodkowanie Antolicia z rzutu wolnego wybili obrońcy
57' - Uuuuuffffffff!! Cracovia miała teraz dwie okazje do zdobycia gola, ale raz piłkę odbił Malarz a za drugim razem futbolówka podskoczyła nad nogą napastnika!
59' - Vesović bez zastanowienia wybija piłkę na aut.
61' - Strzał czy to podanie Vesovicia z ostrego kąta... bez efektu.
62' - Za słabe podanie Szymańskiego do Hamalainena.
64' - Szymański sam na sam... strzela... będzie gol???? NIE! Obrońca wybija z linii bramkowej!
66' - Rakels uderza z 16 metrów - obok słupka!
67' -
70' - Antolić na prawą do Vesovicia, ten do Eduardo,... znow Antolić do Niezgody... strata... i kontra Cracovii!
70' - Sędzia przerywa akcję i odgwizduje faul na Pazdanie!
71' - Dośrodkowanie w pole karne i słaby strzał Piątka
72' - Mocna piłka Piątka z końcowej linii przeleciała w poprzek pola karnego... na szczęście opanował ją Vesović.
73' - Gdy tylko Mączyński dochodzi do piłki, to miejscowi zaczynają buczeć i szczekać.
74' - Zmiana Legia: Sebastian Szymański Michał Kucharczyk
74' - Świeży Kuchy na podmęczonego rywala - to lubimy!
75' - Fink strzela z 15 metrów - obok bramki
76' - Strzał Hamalainena z 28 metrów padł łupem Peskovicia.
77' -
80' - Jest już tak zimno, że ciężko palcami trafiać w odpowiednie klawisze...
81' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
81' - Jędza wykłóca się z rywalami, ale już wcześniej sędzia i tak pokazał mu żółtą kartkę.
82' - "Rado" na ratunek.
82' - Zmiana Legia: Jarosław Niezgoda Miroslav Radović
82' - Zmiana Cracovia: Sergei Zenjov Antonini Culina
83' - Korner dla Cracovii.
84' - Akcja Kucharczyka prawą stroną... pole karne... i podanie prosto w ręce bramkarza!
85' - Sędzia zwraca uwagę ławce rezerwowych Legii..
86' - Hamalainen dobrze minął zwodem rywala, ale fatalnie dośrodkowal.
87' - Strat jest tak wiele, że nie da się tego policzyć. Słabiutko to wygląda z obu stron.
88' - Kontra Legii. Kuchy wywalczył aut na wysokości pola karnego, będzie daleki wrzut
89' - Rzut rożny po odbiciu się piłki od jednego z graczy gospodarzy.
89' - Dośrodkowanie Antoicia.. Pazdan główkuje... ajjj!! minimalnie obok słupka! Złapał się za głowę stoper Legii.
90' - Zmiana Cracovia: Javi Hernandez Nicolai Brock-Madsen
90' - Zmiana Cracovia: Krzysztof Piątek Szymon Drewniak
91' - Sędzia dolicza 3 minuty.
92' - Dośrodkowanie... łapie Malarz!
92' - Kuchy pędzi sam i mamy aut na wysokości pola karnego. Krótkie rozegranie i strata Radovicia...
93' -
94' - W ataku Cracovia... wyjaśnia wszystko Remy!