Lasza Dwali 25
Ricardo Nunes 77
Adam Frączczak 9
Jakub Piotrowski 4
82' Tomasz Hołota 20
Kamil Drygas 14
78' Spas Delew 11
Adam Buksa 18
Łukasz Budziłek 53
82' Sebastian Walukiewicz 40
Hubert Matynia 15
Dawid Kort 10
61' Marcin Listkowski 29
Morten Rasmussen 13
78' Łukasz Zwoliński 93

Legia Warszawa 3-0 Pogoń Szczecin

Legia Warszawa zajmuje trzecie miejsce po rundzie zasadniczej. W sobotę pokonała 3-0 Pogoń Szczecin w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej. Mistrzowie Polski wykorzystali wszystkie słabości przeciwnika, chociaż w pierwszej połowie mieli problemy w przeprowadzaniu akcji ofensywnych. Gole dla gospodarzy zdobyli Kasper Hamalainen, Jarosław Niezgoda i Sebastian Szymański.

Spotkanie rozpoczęło się z 16 minutowym opóźnieniem. Kibice przez ponad kwadrans obrzucali boisko serpentynami, a wszystko miało związek z akcją "Ostatni gwizdek", o której jest ostatnio głośno w środowisku kibicowskim. Już podczas starcia pierwszą szansę miała Pogoń, gdy z rzutu wolnego dobrze dośrodkował jeden z graczy gości i piłka nieznacznie minęła lewy słupek bramki Arkadiusza Malarza.

Potem z boiska wiało nudą. Legioniści nie mogli przeprowadzić żadnej akcji w ofensywie, ale z kolei Pogoni zdecydowanie brakowało wykończenia. Wreszcie nadeszła 26 minuta. Kasper Hamalainen mocno kopnął piłkę wybitą z pola karnego i pokonał bezradnego Łukasza Załuskę. Fin miał jednak nieco szczęścia, ponieważ futbolówka odbiłą się jeszcze od obrońcy, czym kompletnie zaskoczyła golkipera. Niebawem przyjezdni mogli doprowadzić do remisu. Malarz w świetnym stylu obronił jednak strzał z rzutu wolnego.

W 36. minucie doświadczony bramkarz znów stanął na wysokości zadania. Jakub Piotrowski wpadł w szesnastkę, dograł do Adama Frączczaka, którego płaską próbę Malarz zdołał odbić przed siebie. Tuż przed przerwą z kontrą ruszyli gracze Romeo Jozaka. Domagoj Antolić podał do Sebastiana Szymańskiego, a młody pomocnik wyraźnie przestrzelił.

Legioniści rozpoczęli drugą połowę w najlepszy z możliwych sposobów. Jarosław Niezgoda przeprowadził indywidualną akcję, którą zwieńczył strzałem obok prawego słupka. Powtórki pokazały, że futbolówka odbiła się od jednego z rywali, co jeszcze bardziej utrudniło interwencję Załusce. Za chwilę odpowiedzieli "Portowcy" i na posterunku nie po raz pierwszy był Malarz. Legioniści nie zwalniali jednak tempa i pomimo dwubramkowego prowadzenia, chcieli zdobywać kolejne gole. Niezgoda huknął z półwoleja, lecz trafił tylko w boczną siatkę. W 67. minucie jeszcze bliżej był Domagoj Antolić, którego strzał odbił się od poprzeczki.

Goście musieli się otworzyć, czym narażali się na kontrataki. W 72. minucie nadziali się na jeden z nich, który został przeprowadzony we wzorowy sposób. Wprowadzony niedawno Michał Kucharczyk popędził lewą stroną, dograł do środka, gdzie już na piłkę czekał Sebastian Szymański. Piłkarzowi nie pozostało nic innego, jak skierować ją do pustej bramki. Do końca spotkania legioniści mieli przewagę, ale nie pokonali już Łukasza Załuski. Bliski tego był m.in. Kucharczyk, którego uderzenie z dystansu do boku odbił bramkarz ze Szczecina.

17:05 - Gotowi? Gotowi! Chciałoby się napisać, "dobry wieczór", ale nie... Jest sobotnie popołudnie. Piękne, słoneczne popołudnie. Aż chce się iść na mecz i w świetnej atmosferze, wśród swoich spędzić najbliższe godziny.
17:05 - Przed nami ostatnie spotkanie rundy zasadniczej. Dla legionistów nie było i nie ma taryfy ulgowej. Komplet punktów musi pozostać w Warszawie, jeśli realnie myślimy o obronie tytułu mistrzowskiego. Przeciwnikiem jest Pogoń mająca pewne miejsce w dolnej ósemce. Wydaje się, że powinno dziś być spokojnie, nie powinniśmy drżeć o wynik, ale... Zobaczymy, czas pokaże. Zostańcie z nami.

17:10 - Jako pierwsi na murawie zameldowali się bramkarze Pogoni Szczecin, których oklaskiwała skromna grupa fanów
17:12 - Skład Legii bez większych zaskoczeń. Nie ma Miro Radovicia, którego hamuje uraz. Michał Kucharczyk wraca do łask trenera i na razie pojawił się na ławce rezerwowych.
17:13 - W zespole Pogoni znajoma twarz. Łukasz Załuska lata temu był zawodnikiem naszego klubu. Sebastian Rudol, który ostatnio trochę oberwał w ligowych potyczkach jest już zdrów. Obok niego solidny Lasha Dvali. Będzie ciekawie!
17:17 - Arkadiusz Malarz, Radosław Cierzniak i ich opiekunowie - Wojciech Kowalewski i Krzysztof Dowhań. Cztery asy na murawie szykują się do meczu.
17:20 - Przed chwilą "Portowcy" zameldowali się na murawie. Rozgrzewka trwa.
17:22 - "Legia Warszawa!" wyrwało się z gardła "Jurasa", który powitał gospodarzy, którzy rozpoczynają przygotowania do zawodów.
17:25 - Wbrew pozorom Pogoń spisuje się całkiem nieźle na wyjazdach. 4 zwycięstwa, to mimo wszystko więcej od wyżej notowanych ekip Lecha, Korony czy Zagłębia. Jednak z drugiej strony, osiem porażek ma również swoją wymowę
17:42 - Piłkarze przygotowują się do meczu w najlepsze, a tymczasem przed chwilą byliśmy świadkami upamiętnienia śp. Wiesława Gilera. Trybuna prasowa zyskała Jego imię, a będzie nam o tym przypominać stosowna tablica pamiątkowa.
17:49 - Do rozpoczęcia zawodów pozostało już niewiele czasu. Zawodnicy udali się do szatni. Na trybunach? Tłumów nie ma.
17:51 - Trwa prezentacja składów obu ekip. Ole!
17:53 - Akcja "Ostatni gwizdek" nabiera rumieńców. Na trybunie zachodniej pojawił się stosowny transparent - Nic o nas bez nas!
17:55 - "Sen o Warszawie". Kilkanaście tysięcy gardeł zaczyna... "Mam tak samo jak Ty..."
17:59 - Ruszyli! "Mistrzem Polski jest Legia!"
18:00 - Legia dziś cała na biało. Goście w bordowo-granatowych strojach.
18:01 - I już mamy małe opóźnienie. Na murawie lądują serpentyny, a z trybun niesie się odgłos sędziowskich gwizdków. "Nic o nas bez nas..."
18:07 - Na murawie lądują kolejne serpentyny, a z trybun niesie się gwizd. Tymczasem piłkarze wymieniają podania między sobą.

18:14 - Dobrze, zaraz będzie można zaczynać. Inne mecze się już zaczęły. Gra się normalnie. W Poznaniu spotkanie przerwane w 5. minucie ze względu na "serpentyniadę"
18:17 - "Ostatni gwizdek, Komisjo ostatni gwizdek!" poniosło się z Żylety

1' - Gramy. Rozpoczęli legioniści. Jednocześnie z dopingiem ruszyli kibice
1' - Już pierwsza akcja legionistów lewą stroną i mamy rzut rożny
2' - Antolić w narożniku boiska. Dośrodkowanie w pole karne, ale Załuska piastkuje
2' - Jędrzejczyk prawym skrzydłem, wrzutka w pole karne, ale goście oddalają zagrożenie od własnej bramki
3' - Próba ruszenia z akcją ze strony Pogoni, ale na pozycji spalonej złapany gracz gości
3' - Na spalonym był Adam Buksa
4' - Walka w środkowej części boiska. Piotrowski, Delew, próba ataku prawym skrzydłem. Zagranie do przodu, ale kompletnie do nikogo. Strata szczecinian
5' - "Tylko Legia, ukochana Legia!" niesie się po stadionie. Czekamy na zwycięstwo, a tymczasem przy piłce przyjezdni
8' - Gracze Pogoni ruszają z atakiem. Faul na połowie legionistów. Rysuje się szansa.. Rzut wolny, czekają zawodnicy na 16 metrze. Dośrodkowanie, ale piłka przelatuje nie strącona przez nikogo. Od bramki Arkadiusz Malarz
9' - Hlousek chciał utrzymać piłkę w boisku, ale zamiast tego. Aut. Szczecinianie na prawej flance na wysokości pola karnego. Jednak pod naciskiem legionistów zmuszeni byli wycofać futbolówkę aż do Załuski
10' - Pazdan, Remy, Antolić do Hamalainena. Był przy nim Rapa, ale zagranie do Fina okazało się za mocne
11' - Hlousek... Naciskał do Frączczak. Teraz Buksa powalczył o piłkę. Goście nie odpuszczają. Starają się walczyć
12' - Podopieczni Romeo Jozaka trochę statycznie. Wymiana podań w linii obrony. Pazdan, Remy, Hlousek...
12' - Antolić, Szymański, cofnął się do koła. Przeniesienie ciężaru gry na prawą stronę. Jednak to nie przyniosło sukcesu
13' - Hamalainen, Szymański, próba zagrania do Niezgody. Niestety, bez powodzenia. Jednak mimo wszystko legioniści wciąż utrzymują się przy piłce
14' - Najpierw Jędrejczyk, a teraz ciężar gry przeniósł się na lewą stronę. Antolić... Teraz Hamalainen próbował technicznie podać do Niezgody, ale zrobiło się gęsto na 20 metrze
15' - Vesović próbował utrzymać się przy piłce. Zmuszony był oddać do defensorów. Kolejna próba "Jędzy", pograł z Vesoviciem na skrzydle
16' - Szczecinianie zamknięcie na własnej połowie, ale nic z tego nie wynika. Próbował Remy do Jędrzejczyka... Za mocno. Aut dla zawodników Runjaica
18' - "Veso" nabiera tempa na skrzydle. Szedł mu z pomocą Antolić. I od razu próba uruchomienia Niezgdoy. Niestety, zakończona stratą
18' - Mączyński chciał dobrze. Wypatrzył kolegę z reprezentacji, ale "Jędza" nawet jakby chciał, to nie miał szans dojść do zagrania. Za mocne
19' - Tymczasem Rapa. Naciska go Hamalainen, więc gracz Pogoni zagrał do Załuski
19' - Delew w stronę Frączczaka. Rozciągnięcie gry, ale na posterunku był Jędrzejczyk
20' - Żółta kartka: Michał Pazdan (Legia)
20' - Według Mariusza Złotka przewinienie Michała Pazdana zakwalifikowała się na żółty kartonik
21' - A tymczasem w Białymstoku... 2-0 dla Wisły Płock!
22' - Hamalainen próbował zorganizować się z piłką, ale z rytmu wybił go Delew małym przewinieniem
23' - Marko Vesocić nie może pogodzić się z decyzją sędziego, który uznał, że w środku pola zawodnik Legii przekroczył przepisy
24' - Tymczasem Piotrowski ma żal do siebie, że jego zagranie ze skrzydła okazało się zbyt mocne
25' - Vesović z prawego skrzydła w pole karne, ale czekali tam już tylko dwaj gracze w bordowo-granatowych strojach
26' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
26' - Strzelec gola: Kasper Hamalainen (Legia)!
27' - GOOOOOL !!!! Szymański kapitalnie przedarł się w pole karne zostawiając dwóch rywali. Hamalainen kropnął z pierwszej piłki, futbolówka odbiła się od pleców rywala i zatrzepotała w siatce. Załuska przelobowany, kompletnie zmylony!
28' - Legia chciała pójść za ciosem. Niezgoda do Szymańskiego, minimalnie za mocno, nie w tempo
28' - Legia długo męczyła popularną bułę. Niewiele wynikało z ich akcji, aż w końcu stało się. Brawo "Hama"
29' - Tymczasem Delew na prawej stronie, próba zmylenia Hlouska. Ostatecznie Spas uderzył na dalszy słupek, ale zamiast wpaść do sieci, piłka wylądowała poza placem gry
30' - Brawo Malarz! Kapitalna interwencja po uderzeniu z lewej strony pola karnego!
31' - Tymczasem Antolić z faulem. Dla Delewa to dobra okazja, żeby zaliczyć asystę lub... próbować zaskoczyć Malarza. Prawa strona, tuż przy linii wyznaczającą szesnastkę..
31' - Nunes uderza, piłka zmierza tuż pod poprzeczkę, ale Arek wybija na róg!
31' - Róg, piłka bita na bliższy słupek, ale był tam Pazdan. Oddalenie zagrożenia
33' - To wygląda na to, że czołową ósemkę już znamy. Arka przegrywa już 0-4 i raczej nie ma szans, żeby pokonać Lechię. Tym samym gdynianie nie zdołają przeskoczyć Zagłębia Lubin.
36' - Hlousek, Remy, Malarz. Legia spokojnie, nie forsuje tempa. Wydawało się, że pójdziemy za ciosem, podkręcimy rytm gry, ale nic takiego nie ma miejsca
37' - Piotrowski urywa się Remyemu, zagranie do Frączczaka, który uderza z pierwszej piłki po ziemi i... Malarz broni! Jeszcze mogła być dobitka, ale Pazdan dobrze zastawił dostęp do futbolówki i Buksa obszedł się smakiem
38' - Mączyński, Hamalainen przebija się lewą stroną, ale co z tego, jak na dwóch-trzech podaniach się kończy
39' - "Gwizdek sędziego rozpoczyna wielki mecz, Michał Kucharczyk i już 1-0 jest..." poniosło się z Żylety
40' - Rapa, Piotrowski, Rapa, ale wbił się Antolić. Po chwili legioniści ruszyli z kontrą, ale właśnie to Antolić znalazł się na pozycji spalonej
40' - Szkoda, bo rysowała się ciekawa akcja ofensywna ze strony legionistów
41' - Delew próbował głową zaskoczyć Malarza. Bramkarz Legii wyciągnął się jak struna
41' - Szymański przejmuje piłkę na połowie rywala, ale mamy akcję 3 na 5. Mimo to, po rozegraniu z Antoliciem, Szymański strzela z 16 metra. Nad poprzeczką!
43' -
43' - Szymański uruchamia Hamalainena. Przynajmniej taki był zamysł. Ciut za mocno, niedokładnie
43' - Akcja legionistów. Niezgoda faulowany tuż przy narożniku pola karnego.
44' - Antolić ustawia pieczołowicie futbolówkę, zaś jego koledzy czekają na 14-16 metrze
44' - Zagranie w kierunku Remyego. Jednak nie William, lecz zawodnik przyjezdnych trącił piłkę głową
45' - Załuska wznawia grę od bramki
46' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Legia prowadzi 1-0, choć te zawody nie mogą zachwycić kibiców. Ważne, że zmierzamy po komplet punktów

46' - Drugie 45 minut rozpoczęte. Obaj trenerzy wstrzymali się ze zmianami w przerwie
46' - Faul na Szymańskim
48' - Załuska niebezpiecznie opuszcza pole karne. Interweniuje głową i na szczęście gości nie kończy się to tragicznie
48' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
48' - Strzelec gola: Jarosław Niezgoda (Legia)!
49' - GOOOOOL !!! Wyborne rozpoczęcie drugiej połowy przez Legię! Niezgoda na 15 metrze. Piłka uderzona, pozornie bezpieczna, a tu proszę. Załuska tylko odprowadził piłkę wzrokiem!
50' - Lepszego rozpoczęcia drugiej odsłony nie można było sobie wymarzyć. Teraz tylko wystarczy pójść za ciosem. Mamy dużo czasu
52' - Frączczak do Delewa, który z 15. metra uderzył przewrotką, może nożycami. Jednak Malarz to nie Buffon, a Delew to nie Cristiano. Arek zdołał odbić do boku. Róg dla Pogoni
52' - Mocne dośrodkowanie w pole karne. Hlousek przedłuża głową i futbolówka ląduje na aucie
53' - Niezgoda... Będzie 3-0? Nie, tylko boczna siatka
54' - Hlousek, wysoko odebrał piłkę. Pogoń zepchnięta w znacznej mierze na własną połowę
55' - Dvali, Frączczak... Rozciągnięcie do prawego boku. Pogoń na połowie legionistów. Zagranie w stronę Frączczaka, który składał się do strzału. Jednak ten znajdował się na pozycji spalonej
56' - Delew... spalony
57' - Hamalainen do Hlouska... idą z akcją legioniści. Dziubnięta piłka przez zawodnika gości i Czech pozwolił, aby wyturlała się poza plac gry. Rzut rożny
57' - Leży na murawie Mączyński. Będzie potrzebna pomoc lekarzy
59' - Na dzisiejszy mecz poszło 25115 wejściówek. Oczywiście tylu widzów nie ma dziś na trybunach. Są spore prześwity
59' - "Mąka" będzie mógł kontynuować grę. Jest już na murawie. Wszystko dobrze
60' - Faulowany Frączczak? Sędzia uznał, że nie, choć goście domagali się rzutu karnego. Jednak nie ma VAR, nie ma jak sprawdzić. Aczkolwiek chyba szczecinianie trochę przesadzają
61' - Do wejścia szykuje się Chris Philipps. Czyżby jednak za Mączyńskiego?
61' - Zmiana Pogoń: Cornel Rapa Marcin Listkowski
62' - Zmiana Legia: Marko Vesović Chris Philipps
62' - Obaj szkoleniowcy dali sobie po jednej zmianie
62' - Hamalainen pięknie do Niezgody, który sobie przyjął w biegu i chciał kropnąć do siatki. Niestety, nie trafił czysto w futbolówkę
63' - Zagranie do Niezgody, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Oj, chyba nieco przesadził
64' - Mączyński.. próba podania po skrzydle, ale Frączczak trochę przesadził z interwencją. "Mąka" złapał się za kolano i zwija się z bólu
65' - Na rozgrzewce Pasquato, Eduardo, Kucharczyk. Którego z nich zobaczymy jeszcze na murawie?
67' -
67' - Antolić świetnie w destrukcji. Szymański uruchomiony. Znowu Antolić... uderzenie z dystansu, piłka ociera się o palce Załuski i... trafia w poprzeczkę! Aj, było blisko
67' - Nakładka na Szymańskim w środkowej strefie boiska
68' - Legia wymienia podania na małej przestrzeni na prawej stronie.. Skończyło się to faulem
68' - Tymczasem Krzysztof Mączyński zostanie zmieniony przez Michała Kucharczyka, którego owacyjnie wita warszawska publiczność
68' - Zmiana Legia: Krzysztof Mączyński Michał Kucharczyk
69' - Tymczasem dośrodkowanie z rzutu wolnego. Mocno bita piłka, w kierunku dalszego słupka... Jednak wyżej skoczyli zawodnicy ze Szczecina
71' - Rzut rożny dla Legii. Antolić w narożniku
71' - Odchodząca piłka... goście oddalili zagrożenie od własnej bramki
72' - Delew z Nunesem w narożniku boiska. Nunes w pole karne, ale Malarz zapiąstkował w powietrze
72' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
72' - Strzelec gola: Sebastian Szymański (Legia)!
73' - GOOOOOOL !!!!! Zrobili to wzorowo! Szymański z Kucharczykiem skontrowali Pogoń. Sebastian do Michała, żeby urwać się rywalom. Michał do Sebastiana w polu karnym i została pusta bramka. Szymański na 3-0!
73' - "Warszawska Legio, zawsze o zwycięstwo walcz!" słowa pieśni stają się powoli faktem
75' - Tymczasem rzut wolny dla Pogoni. Do celu 25 metrów. Mur ustawiony. Można uderzać
76' - Już Niezgoda widział akcję ofensywną w swych myślach, ale te marzenia przerwał sędzia liniowy dopatrując się pozycji spalonej u napastnika Legii
78' - Buksa wystartował do futbolówki, ale był przy nim Remy, który nie pozwolił rozwinąć skrzydeł rywalowi
78' - Zmiana Legia: Jarosław Niezgoda Eduardo
78' - Zmiana Pogoń: Spas Delew Łukasz Zwoliński
81' - Komplet zmian wykorzystany przez Romeo Jozaka. Czy kolejny rezerwowy błyśnie na murawie?
82' - Szymański, Eduardo do Hlouska, który chciał już obsłużyć Kucharczyka.
83' - Hamalainen, Philipps, lewa strona, nie zrozumieli się ze sobą obcokrajowcy
83' - Zmiana Pogoń: Tomasz Hołota Sebastian Walukiewicz
84' - "Tylko mistrzostwo! Hej Legio tylko mistrzostwo!" przypominają kibice Legii
85' - Nunes, Dvali, piłka do Listkowskiego, przy którym był Jędrzejczyk
86' - Walka w środkowej strefie boiska. Napracował się Hlousek
88' - Nunes z lewego skrzydła w pole karne. Czaił się Buksa, ale Malarz był na posterunku.
89' - Eduardo nie do kończy zawodów. Zszedł z boiska. Po prostu uraz, a, że limit zmian wyczerpany, to...
91' - Szymański, Philipps, ale nie spieszy się legionistom
91' - Rudol ucieka z piłką przed legionistami aż podał do Załuski
91' - Tymczasem sędzia dolicza jeszcze 3 minuty
91' - Kucharczyk wpada w pole karne, pada w polu karnym. Faul? Sędzia uznał, że "Kuchy" po prostu zanurkował
91' -
92' - Jędrzejczyk rozkłada ręce i kiwa głową. Mógł dostać podanie od Hamalainena, ale ten wybrał Szymańskiego. Nie zrobił tego dobrze
94' - Gramy dalej
94' - Koniec meczu!

Koniec. Legia wygrywa 3-0, choć może to nie było porywające spotkanie. Mimo to, trzy bramki i trzy punkty wpadły. Mimo wszystko to daje nam trzecie miejsce, ale różnice punktowe są już minimalne

Hej Legio, tylko mistrzostwo!

Niecałe 19 tysięcy kibiców przyszło w sobotni, pogodny wieczór na Łazienkowską, by wspierać ukochany klub w meczu ostatniej kolejki sezonu zasadniczego. Wobec nieco bardziej zdecydowanej akcji "Ostatni gwizdek" spotkanie wyjątkowo trwało znacznie więcej niż 90 minut. Jeśli ktoś myśli, że to ostatnie słowo kibiców w walce o swoje prawa, jest w błędzie.
Przed meczem uhonorowana została Aleksandra Mierzejewska. Sztangistka Legii przed tygodniem wywalczyła mistrzostwo Europy w podnoszeniu ciężarów, uzyskując wynik 237 kilogramów w dwuboju. Legionistka otrzymała legijną koszulkę ze swoim nazwiskiem oraz numerem 237. Także przed spotkaniem odbyło się nadanie trybunie prasowej naszego stadionu imienia Wiesława Gilera - wydawcy i redaktora naczelnego tygodnika "Nasza Legia".

Spotkanie przy Łazienkowskiej, podobnie jak siedem pozostałych w tej kolejce Ekstraklasy, rozpoczęło się od regularnego rzucania serpentyn na murawę. Tym samym fani uniemożliwiali piłkarzom grę. Kiedy tylko część serpentyn została uprzątnięta, kolejna porcja już frunęła w stronę zielonej murawy, które ochrona próbowała usuwać kolejne rolki. "Komisjo, ostatni gwizdek!" - skandowali kibice. Na trybunie im. Kazimierza Deyny - aby był najlepiej widoczny w przekazie telewizyjnym - wisiał transparent "Ostatni gwizdek - nic o nas bez nas! www.ostatnigwizdek.pl". Kiedy na większości stadionów, mecze rozpoczęły się, w stolicy zabawa trwała w najlepsze aż 15 minut.

W końcu jednak gra rozpoczęła się, a my ryknęliśmy naprawdę konkretnie. Na Żylecie po raz pierwszy pojawiła się nowa legijna flaga. Czarne płótno, z barwami Legii i białymi literami tworzącymi hasło "Ultras Legia" zawisło na gnieździe. Nasz doping tego dnia stał na naprawdę niezłym poziomie. Szczególnie dobrze wychodziła nam w drugiej połowie pieśń "Legia, Legia, Legia", z powiewającymi nad głowami szalami, śpiewana raz przez Żyletę, raz przez pozostałe trybuny. Wewnętrzna rywalizacja prowadzona była przez dobrych kilka minut. Kilka razy śpiewane były także pieśni pod adresem koronnego, Marka H. "Hanior cwel allez allez allez" - śpiewała Żyleta.

Kibice Pogoni na Łazienkowską przyjechali pociągiem rejsowym w całkiem przyzwoitej liczbie. W sektorze gości zasiało ich 320 i wywiesili sześć flag. Prowadzili regularny doping, co bardziej mogliśmy zaobserwować niż usłyszeć. Trzeba przyznać, że dla "Portowców" wyprawa do Warszawy była wyjątkowo długa - łącznie na tym wyjeździe spędzili 24 godziny.

My tymczasem byliśmy w dobrych humorach, bowiem piłkarze bez większych problemów strzelali kolejne bramki szczecinianom. Szczególnie hucznie świętowaliśmy wejście na boisko Michała Kucharczyka. Cały stadion skandował nazwisko legionisty, po chwili śpiewając również "Kuchy king, Kuchy king...". Przez większość meczu spora część fanów sprawdzała wyniki z pozostałych stadionów. Po tym jak Górnik strzelił wyrównującą bramkę w Poznaniu, wydawało się, że nasz doping był jeszcze głośniejszy. Niestety radość nie trwała długo. Pod adresem naszych piłkarzy skandowaliśmy "Hej Legio, tylko mistrzostwo".

Sezon zasadniczy zakończyliśmy na miejscu trzecim z punktem straty do poznaniaków. W fazie mistrzowskiej czekają nas wyjazdowe mecze z Wisłą, Jagiellonią i Lechem. Właśnie w Poznaniu zagramy w ostatniej kolejce i nie mielibyśmy nic przeciwko, żeby trzecie z rzędu mistrzostwo Polski, świętować tym razem na wypełnionym po brzegi stadionie przy Bułgarskiej. Za tydzień jednak czeka nas mecz z Zagłębiem Lubin na naszym stadionie, a następnie rewanżowe spotkanie w półfinale Pucharu Polski z Górnikiem Zabrze.

P.S. Na Żylecie wywieszone zostały transparenty "Bodek, Damian UFA - PDW", "PDW Tołdi", "ŚP. Ks. Olek Juszczuk. Zawsze w pamięci!" oraz pisany cyrylicą "Wowa, trymajsia druża".

Frekwencja: 18 683