Sparing: Legia 2-0 Dolcan Ząbki

Tomek Janus i turi - Wiadomość archiwalna

W drugim sobotnim sparingu pierwsza drużyna Legii wygrała z Dolcanem Ząbki 2-0 po golach Bartłomieja Grzelaka. Z pierwszoligowcami zmierzył się teoretycznie silniejszy skład który miał wystąpić w meczu z Lechią Gdańsk. Przez pierwsze trzy kwadranse nie było jednak widać różnicy między obiema drużynami. Zmieniło się to dopiero po przerwie.
W pierwszej połowie mecz był senny i nie dostarczył kibicom większych emocji. Lepsze okazje wypracowali piłkarze Dolcanu, ale na posterunku był Jan Mucha. Szczególnie aktywni byli Adam Frączczak i Wojciech Trochim, którzy jeszcze do niedawna reprezentowali barwy Legii. Ich impet kończył się jednak na defensywie „wojskowych”. Po przerwie na murawie zabrakło byłych legionistów a do głosu doszedł... Bartłomiej Grzelak.

Zawodnik Legii podobnie jak w meczu z Młodą Legia zaraz po wejściu strzelił gola. Sprytnie ubiegł bramkarza, dziubnął piłkę i było 1-0 dla Legii. Napastnik Legii ponownie zagrał zaskakująco dobrze i miał jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku. Zawodziła jednak skuteczność, a dodatkowo w bramce bardzo dobrze spisywał się Maciej Humerski.

Dolcan usiłował się odgryzać, ale jego akcje zatrzymywały się na defensywie Legii. Szalał za to Grzelak. „Grzelu” Macieja Humerskiego usiłował pokonać nawet strzałem przewrotką. W końcu udało się to mu w 85.minucie i Legia wygrała 2-0.

Legia Warszawa - (0-0) Dolcan Ząbki
1-0 – 54. min Bartłomiej Grzelak
2-0 – 85. min Bartłomiej Grzelak

Skład Legii: Mucha – Rzeźniczak, Szala, Choto (40' - Tito), Kiełbowicz – Radović (46' - Giza), Rocki (46' - Grzelak), Iwański, Roger, Rybus – Chinyama (77' - Arruabarena)

Skład Dolcanu: Humerski - Dadacz, Jędrzejczyk, Stawicki, Warakomski (79' - Cieślak) - Korkuć, Kułkiewicz (46' - Wiechowski), Papierz (46' - Krzywicki), Stańczyk (46' - Solecki), Frączczak (46' - Grzelak) - Trochim (46' - Chudziński),