Testowany przez Legię Malijczyk Konate Djibril w akcji - fot. Mishka

Sparing: Legia 0-2 Jagiellonia

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

W sparingowym spotkaniu Legia przegrała z Jagiellonią Białystok 0-2. Tym razem Jan Urban do gry wystawił dublerów. Zawodnicy, którzy zagrali w meczu z FK Homel o 10:00 odbyli trening i spotkanie z Jagiellonią obserwowali z trybun. Piłkarze aspirujący do gry w pierwszym składzie nie pozostawili jednak po sobie zbyt dobrego wrażenia.

Fotoreportaż ze sparingu - 70 zdjęć Mishki

Fotoreportaż ze sparingu - 23 zdjęcia Piotra Galasa
Do przerwy górą byli goście, którzy swoją przewagę udokumentowali dwoma golami autorstwa Bartłomieja Niedzieli i Michała Renusza. Bramki padły po błędach obrony "wojskowych", która zagrała w eksperymentalnym zestawieniu. Przy pierwszej bramce nie popisał się duet Pance Kumbev – Jakub Wawrzyniak. Drugi gol to z kolei pomyłka Konate Djibrila, przez którego nie udała się pułapka ofsajdowa.

Legia miała szanse na strzelenie gola, ale zawodziła skuteczność. W dobrej sytuacji Mikel Arruabarrena nie trafił w piłkę. Szarpał też Bartłomiej Grzelak, ale w pierwszej połowie jego skuteczność odbiegała jednak od tej sprzed tygodnia. Strzałów z dystansu próbowali Marcin Smoliński i Ariel Borysiuk, ale ich uderzenia pewnie bronił Piotr Lech.

W drugiej połowie inicjatywę przejęli legioniści, ale nie przynosiło to wymiernych rezultatów. Akcje znów kończyły się na linii pola karnego Jagiellonii. Gdy już wydawało się, że gol musi paść, piłkarze Legii podejmowali złe decyzje i kontaktowej bramki nie było. Końcówka spotkania to już dążenie legionistów do honorowego trafienia. Brak zgrania i pomysłu na grę nie pozwolił jednak na zdobycie choćby jednego gola. Najlepszą okazję miał Grzelak, który minął dwóch rywali, ale jego strzał został zablokowany.

Meczu nie mogli obejrzeć wszyscy chętni. Z niezrozumiałych względów na stadion byli wpuszczani tylko ci kibice, którzy posiadają najnowsze karty kibica. Fanów ze starszymi identyfikatorami odsyłano z kwitkiem i zachętą do wyrobienia nowej karty.

Legia Warszawa 0–2 (0-2) Jagiellonia Białystok
0-1 – 22. min Bartłomiej Niedziela
0-2 – 26. min Michał Renusz

Legia: Skaba – Bronowicki (32' Descarga), Kumbev, Djibril, Wysocki – Wawrzyniak (46; Mikołajczak), Smoliński, Borysiuk (46' Tito), Vuković (46 ' Ekwueme), Arrubarrenia – Grzelak

Jagiellonia: Lech (46' Kudrycki) - Lewczuk (46' Łatka), Stano (46' Pacan), Rangel (46' Skerla), Jarecki (46' Norambuena) - Dzienis (46' Falkowski), Matuszek (46' Zawistowski), Hermes (46' Everton), Renusz (46' Szczot, 64' Renusz) - Niedziela (46' Tumicz), Milenković (46' Arifović)

żółte kartki: Vuković, Descarga Retegui, Mikołajczak.