Grali przyjaciele

Piłkarze Pogoni od wygranej rozpoczęli nowy sezon w II lidze. Portowcy długo męczyli się na wyjeździe z Victorią Koronowo, ale tuż przed końcem strzelili zwycięskiego gola. Trzy punkty zdobyli również gracze Zagłębia Sosnowiec, którzy 1-0 pokonali Jarotę Jarocin.
Victoria Koronowo 0-1 Pogoń Szczecin
Piłkarze Pogoni w inauguracyjnym spotkaniu II ligi pokonali na wyjeździe Victorię Koronowo 1-0. Jedyny gol padł w końcówce meczu. Wcześniej obie strony miały parę sytuacji do strzelenia bramki, ale żadnej nie udało się skutecznie wykończyć akcji. W 55 minucie meczu Kowal był bliski wpisania się na listę strzelców. 8 minut przed końcem spotkania Portowcy domagali się podyktowania jedenastki, ale arbiter zamiast wskazać na wapno ukarał żółtą kartką, symulującego jego zdaniem Macieja Ropiejko. W końcu 3 minuty przed końcem spotkania Marin Woźniak strzałem głową pokonał bramkarza Victorii i zapewnił Pogoni 3 punkty.

Zagłębie Sosnowiec 1-0 Jarota Jarocin
Piłkarze Zagłębia Sosnowiec drugoligowy sezon rozpoczęli od wygranej u siebie z Jarotą. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, a jedyny gol padł w 58 minucie spotkania. Co ciekawe sosnowiczanie przeważali w pierwszej połowie, ale kwadrans po zmianie stron należał do Jaroty. I właśnie wtedy padła bramka dla gospodarzy. Błąd bramkarza Jaroty wykorzystał Krzysztof Myśliwy i z 16 metrów posłał piłkę do siatki. 10 minut później Myśliwy miał kolejną dogodną okazję do podwyższenia wyniku, ale tym razem nie zdołał trafić do siatki. 90 minut w bramce Zagłębia zagrał Maciej Gostomski.