Młoda Legia kontra Młody Górnik - fot. Mishka

ME: Legia 1-0 Górnik

Woytek, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

O godzinie 17. na głównym boisku przy Łazienkowskiej odbyło się spotkanie Młodej Ekstraklasy, w którym Legia grała z Górnikiem. Jedyna bramka dla legionistów padła w 42. minucie. Po podaniu Zbozienia, z najbliższej odległości piłkę do siatki wpakował Rafał Zaborowski. Mimo kilku innych okazji wynik nie uległ zmianie.

Fotoreportaż z meczu - 21 zdjęć Mishki

Młoda Legia 1-0 (1-0) Młody Górnik - trwa 2. połowa
1-0 - 42 min. Rafał Zaborowski

Legia: Machnowskij - Zaborowski, Świdzikowski, Tomczyk (46' Lewandowski), Łanucha (46' Jezierski), Mikołajczak (46' Muszyński), Zbozień (46' Banasiak), Barski, Małkowski (73' Kozub) - Chałas (46' Okpara), Górski

Górnik: Ł. Skorupski - Szymura (46' Halama), Grajek (65' Bereszczyński), Gajewski, Furczyk, M. Skorupski, Wodecki (55' Rupa), Gancarczyk, Krotofil, Maciejewski (46' Krzysztoporski), Danch

żółta kartka: Barski, Muszyński (Legia) - Gajewski (Górnik)

sędzia: Mariusz Wiśniewski
widzów: 100

W 3. minucie groźna akcja Górnika prawą stroną, zakończona mocnym uderzeniem z 11 metrów świetnie obronionym przez Machnowskiego. Kilka minut później dwie akcje przeprowadził Mikołajczak. Najpierw oddał zaskakujący strzał z 30 metrów, który przeleciał nad poprzeczką, a potem trochę zbyt indywidualnie zachował się pod polem karnym i akcja Legii zakończyła się niecelnym strzałem. W 31. minucie pięknie z rzutu wolnego uderzył Łanucha, ale golkiper z Zabrza jeszcze lepiej wybronił. W 40. minucie Gajewski popędził prawą stroną, minął obrońcę i oddał strzał z ostrego kąta - minimalnie obok słupka.
W 42. minucie legioniści objęli prowadzenie, po podaniu Zbozienia, z najbliższej odległości piłkę do siatki wpakował Rafał Zaborowski. Chwilę później mogło być 2-0 po strzale Małkowskiego, ale Skorupski był na posterunku.

Po pierwszej połowie gry był rezultat 1-0 dla Legii.

W 67. minucie świetną interwencją popisał się Konstantyn Machnowskij, który obronił strzał z kilku metrów. Zmaganiom młodych piłkarzy przygląda się z trybun sztab szkoleniowy pierwszego zespołu oraz Hiszpanie Astiz i Arruabarrena. W końcówce jeszcze zaatakowali legioniści. Pięć minut przed końcem dośrodkowanie w pole karne trafiło prosto na nogę Muszyńskiego, który trafił w poprzeczkę!

Mecz zakończył się wynikiem 1-0 dla Legii.