Grali przyjaciele

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec przygodę z Pucharem Polski zakończyli na 1/16 finału. Sama porażka nie byłaby żadną ujmą, gdyby nie fakt, że sosnowiczanie zostali wyeliminowani przez III-ligowy Promień Opalenica. W Serie A Juventus podzielił się punktami z Catanią. Wczoraj Den Haag pewnie awansował do kolejnej rundy Pucharu Holandii.
Puchar Polski: Promień Opalenica 1-0 Zagłębie Sosnowiec
W 1/16 finale Pucharu Polski trafiły na siebie drużyny z III i II ligi. I ku zdziwieniu obserwatorów tego spotkania, na boisku zdecydowanie przeważali gospodarze. To oni bardzo często stwarzali zagrożenie pod bramką sosnowiczan. Mimo to, świetnie między słupkami spisywał się Rafał Franke, który dostał szansę gry od Miroslava Copjaka. Franke był jednak bezradny w doliczonym czasie gry, kiedy wszyscy kibice oczekiwali już na dogrywkę. Wtedy do siatki Zagłębia trafił Łukasz Rewers i tym samym zapewnił Promieniowi awans do 1/8 finału PP.

Serie A: Juventus Turyn 1-1 Catania
Nasi przyjaciele z Turynu podzielili się punktami z Catanią. Zaczęło się od objęcia prowadzenia przez gospodarzy, kiedy to do siatki w 16. minucie trafił Amauri. Taki stan rzeczy utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron Juventus dał sobie wbić gola w 68. minucie. I choć do końca meczu pozostało sporo czasu na przeważenie szali na swoją korzyść, to już żadna ze stron nie pokonała rywala.

Puchar Holandii: Jong FC Twente 1-4 Den Haag
Przyjaciele z Hagi bez problemów awansowali do kolejnej rundy Pucharu Holandii. Już po nieco ponad dwóch kwadransach prowadzili 3-0 z Jong FC Twente, żeby do szatni schodzić przy stanie 3-1. Druga połowa to spokojne kontrolowanie gry przez Den Haag. Gospodarze zostali dobici w 67. minucie przez Caracciolo i skończyło się na rezultacie 4-1 dla gości.