Rocznik 96 Młodych Wilków przy Łazienkowskiej zremisował z Agrykolą - fot. Raffi

Młodzież: mecze sobotnie

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Przełamali złą passę gracze najstarszego rocznika Młodych Wilków, którzy pokonali dziś 2-1 Dolcan, po 2 golach Adriana Rajczaka. Efektowne zwycięstwo 9-1 nad Varsovią 98 odniosła najmłodsza drużyna MW (1999), a ich o 3 lata starsi koledzy zremisowali na Łazienkowskiej 2-2 z Agrykolą (bramki: Rakowski i Najemski). Pozycję lidera I grupy Mazowieckiej Ligi Trampkarzy utrzymali zawodnicy CWKS 94, którzy wygrali aż 7-1 w Ciechanowie z miejscową Trójką. Gole zdobyli: Wypyszyński (trzy), Bogucki (dwa) oraz Sikorski i Ćwiąkała.
Porażkę 1-4 w Łochowie odnieśli za to juniorzy CWKS 91.

Młode Wilki:

Legia 91 2-1 (0-0) Dolcan Ząbki 91
gole:
1-0 58 min. Adrian Rajczak (asysta Marcin Pechmann)
1-1 86 min. Dennis Frączek
2-1 90 min. Adrian Rajczak (z rzutu wolnego po faulu na Danielu Łukasiku)

Skład Legii: Konrad Jałocha - Marcin Pechmann, Mateusz Lisiecki, Maciej Wydra, Marcin Bochenek (Kpt) - Mateusz Powałka (53 Ryszard Breś), Mikołaj Piotrowski (35 Adrian Rajczak), Daniel Łukasik, Aleksander Madej (35 Mateusz Delikat) - Kacper Starek, Mariusz Podlecki (60 Piotr Karniszewski).
Trener: Jarosław Wójcik

Przetrzebiona kontuzjami i kartkami drużyna Młodych Wilków 91 (jedynie 12 zawodników, w tym będący nie w pełni sił Mikołaj Piotrowski + 3 graczy z rocznika 92) zdołała w ostatniej minucie meczu zapewnić sobie wygrana z Dolcanem. Wygrana nie przyszła łatwo. W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Doskonałej okazji dla naszej drużyny nie zdołał wykorzystać Kacper Starek, ale i goście trzykrotnie bliscy byli zdobycia bramki. Po przerwie szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na naszą stronę. Po niecałym kwadransie gry długie podanie Pechmanna w pole karne wykorzystał Adrian Rajczak, który głową zdobył prowadzenie. Dwukrotnie z dystansu groźnie uderzał Daniel Łukasik, zza pola karnego trzy razy próbowali też zaskoczyć Konrada Jałochę ząbkowianie. W 82 minucie sytuacji sam na sam nie zdołał wykorzystać Rajczak, a minutę później po rajdzie prawym skrzydłem i dośrodkowaniu wypożyczonego z MW92 Ryszarda Bresia Starek trafił w słupek. W 86. minucie potężnym (choć wydawało się, że do obrony) uderzeniem z 25 metrów popisał się Dennis Frączek i zrobiło się 1-1. Legioniści rzucili się do odrabiania strat. Już po chwili w polu karnym znalazł się inny z graczy juniorów młodszych, Piotr Karniszewski, jednak jego uderzenie obronił golkiper Dolcanu. W 89. minucie przed polem karnym faulowany był Daniel Łukasik. Do piłki podszedł Rajczak, który pięknym uderzeniem w stylu "spadającego liścia" ulokował piłkę w okienku bramki gości, ustalając wynik na 2-1 dla Legii.

Legia 96 2-2 (0-1) Agrykola Warszawa 96
gole:
0-1 21 min.
1-1 37 min. Eryk Rakowski
2-1 46 min. Arek Najemski
2-2 49 min.

Skład Legii 96: Siedlecki (52 Koncki) - Słoń, Ozga, Najemski, Baranowski - Podsiadło (36 Makowski), Knyziak (45 Bartosik), Kostylew (36 Suchanek), Możdżonek (44 Bralski) - Morawski (44 Gorczyca), Rakowski

Po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu Legia zremisowała 2-2 z Agrykolą. W pierwszej połowie trener Boczek desygnował na boisko nieco eksperymentalny skład, i mimo wyrównanej gry, prowadzili goście. W drugiej części na boisku pojawiło się kilku podstawowych graczy i Legia szybko strzeliła dwa gole. Gdy wydawało się, że sytuacja jest opanowana, niezbyt fortunne wyjście golkipera Legii spowodowało, że został przelobowany i znów mieliśmy remis. Od tego momentu legioniści stracili rozpęd i koncept gry. Mimo optycznej przewagi i kilku dobrych okazji nie zdołali zdobyć gola, goście z drugiej strony ulicy Myśliwieckiej za to bardzo groźnie kontrowali. Ostateczny wynik 2-2 nie zadowala legionistów, ale też i nie krzywdzi ogromnie żadnej ze stron.

9-1 56 min. Filip Rogoń

Skład Legii 99: Filip Musiał (Wiktor Antolak) - Michał Heczko, Przemek Kostrzycki, Emil Możdżonek, Michał Malesa, Daniel Buchmann, Krystian Wawrzyn
oraz
Radek Rosiński, Jakub Skrzyński, Jakub Cegiełka, Kamil Buchmann, Bruno Parzych, Feliks Jaskólski, Konstanty Ślęzak, Filip Rogoń.
trener: Sebastian Knap

Tylko do przerwy o rok starsi i silniejsi fizycznie gracze Varsovii stawiali opór legijnym orlikom. Przewaga umiejętności była jednak wyraźnie po stronie Legii. W trzeciej i czwartej kwarcie podopieczni Sebastiana Knapa podkręcili celowniki i bramkarz gości co i rusz wyciągał piłkę z siatki.

Młodzież CWKS Legia:

II MLJ: ŁKS Łochów 4-1 CWKS Legia 91
gol dla Legii: Aleksy Kołakowski (60.)

Drużyna juniorów starszych CWKS uległa niestety 1-4 ŁKS-owi Łochów. Jedynego gola dla Legii zdobył z rzutu karnego w 60 minucie Aleksy Kołakowski. O dziwo, przebieg gry był zupełnie inny niżby to sugerował wynik - to legioniści byli stroną przeważającą, prowadzili grę nie zdołali jednak wykorzystać aż ośmiu doskonałych sytuacji i zeszli z boiska pokonani. Gospodarze oddali niewiele strzałów na bramkę Legii, byli za to o wiele skuteczniejsi. Gra legionistów ulega stopniowej poprawie, za to wyniki wciąż martwią.

Skład CWKS Legii 94:
Karczmarczyk - Błesnowski, Ćwiąkała, Rogowski, Wieczorek - Cybe (41 Sikorski), Budek, Chodakowski (60 Kopeć) - Wypyszyński (65 Kaliciecki), Kucharski, Bogucki (63 Podsiedlik).
Trener: Tomasz Kycko

Legioniści zdołali utrzymać pozycję lidera MLT wygrywając wysoko z ostatnią w tabeli ciechanowską Trójką. Przeciwnik nie stawiał większego oporu, więc spotkanie było okazją do przetestowania nowych ustawień, rozwiązań taktycznych oraz przetestowania wszystkich zawodników. W pierwszej odsłonie przeciwnicy pojawili się na połowie Legii jedynie dwa razy... Po przerwie było już znacznie gorzej, niestety kolejne zmiany nie wpłynęły zbyt pozytywnie na grę, która stopniowo wyrównywała się. Bolączką naszej drużyny jest obecnie dość wąski skład, a spowodowane jest to licznymi kontuzjami - ostatnio do grona wyłączonych z gry dołączył po wtorkowym zgrupowaniu kadry Mazowsza Piotr Papież. Mimo to legioniści nie zwalniają tempa, a kolejna okazja do podreperowania konta punktowego nadarza się w najbliższą niedzielę na Oświatowej, gdzie podopieczni trenera Kycki podejmować będą Naprzód Skórzec.