Młode Wilki 93 pokonały Juniora Ursynów 3-1 - fot. Raffi

Młodzież: mecze niedzielne

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W rozegranym rano pojedynku orlików Delta 98 pokonała 4-2 Legię 99. Młodszych kolegów pomścili juniorzy młodsi z rocznika 92, którzy na Blokowej pokonali Deltę 3-0 i obronili pozycję lidera. Liderem pozostają też o rok młodsi gracze Młodych Wilków, którzy w meczu na szczycie pokonali 3-1 Juniora Ursynów i z kompletem zwycięstw i 5 punktami przewagi pewnie prowadzą w tabeli. Trampkarze młodsi rozgromili Tęczę Płońsk aż 12-0. Tempa nie zwalnia też CWKS Legia 94, która pewnie pokonała Naprzód Skórzec aż 8-1 i prowadzi w tabeli MLT.

Młode Wilki:

Agrykola Warszawa 90 3-2 Legia 90/91
gole dla Legii: Dawid Cempa (x2)

Skład wyjściowy Legii: Jacek Skrzyński - Marcin Bochenek (Kpt), Maciej Wydra, Mateusz Lisiecki, Marcin Pechmann - Adrian Adamczyk, Patryk Koziara, Eryk Stoch, Patryk Kamiński, Adrian Rajczak - Dawid Cempa
grali również: Jałocha, Łukasik, Podlecki, Piotrowski, Madej.

Nawet kilka wzmocnień z Młodej Legii nie pomogło legionistom w odniesieniu zwycięstwa nad Agrykolą. Szczególnie słaba w wykonaniu Młodych Wilków była pierwsza połowa, przegrana aż 0-3. Po przerwie dwa gole zdobył Dawid Cempa, ale na całkowite zniwelowanie strat zabrakło czasu. Legia w tabeli spadła na 6. miejsce, z 10 punktami straty do Wisły Płock i Polonii.

Legia Warszawa 3-0 (1-0) Delta Warszawa 92
gole:
1-0 31 min. Michał Żyro (as. Bartosz Widejko)
2-0 45 min. Paweł Broniszewski (z rzutu wolnego)
3-0 80+1 min. Rafał Wolski (as. Jakub Mikołajczyk)

Skład Legii 92: Szumski - Breś, Michalak Ż, Łopuszyński, Widejko (60 Mikołajczyk) - Karniszewski, Furman (Kpt) (67 Cichocki), Lisowski, Kopczyński (41 Broniszewski Ż), Żyro Ż(63 Mizgała) - Tietz (41 Efir, 55 Wolski)

Mecz z licznymi podtekstami zgromadził przy Blokowej całkiem sporą publiczną - większą, niż pojawia się na meczach Młodej Ekstraklasy.
Obejrzeli oni całkiem ciekawe, twarde widowisko. W pierwszej połowie trwała zacięta i ostra walka w środku pola, z kilkoma akcjami bramkowymi z obu stron, ale z zauważalną przewagą podopiecznych trenera Dębka. Delta grała bardzo twardo, legioniści próbowali gry kombinacyjnej. Para napastników gości była dość skutecznie odcinana od piłek. Niezła postawa naszych zawodników została po pół godzinie gry nagrodzona bramką, kiedy dośrodkowanie Bartosza Widejki na 14. metrze przejął Michał Żyro, obrócił się z piłką i uderzył nie do obrony. Druga połowa odbywała się już zdecydowanie pod dyktando legionistów. Szybko zdobyta przez Pawła Broniszewskiego bramka na 2-0 (piekne uderzenie z rzutu wolnego) pomogła w uspokojeniu gry. Pewnie grająca defensywa nie pozwoliła "Czerwonym Diabłom" na stworzenie w tej części spotkania praktycznie żadnej okazji bramkowej. W ostatniej minucie ładną akcję Lisowskiego i Mikołajczyka wykończył strzałem z bliska Rafał Wolski.

Junior Ursynów 93 1-3 Legia 93
0-1 4 min. Sebastian Majszczyk (wolny)
1-1 36 min. Adrian Zuń
1-2 56 min. Sebastian Dąbrowski (as. Sebastian Majszczyk)
1-3 66 min. Kordian Latos (karny po faulu na Macieju Prusinowskim)

Skład: Le Minh (70 Wienczatek) - P. Kalinowski (20 Trafalski, 51 Wierzbowski), Nogat, Todorović, Majszczyk - Paczuski (66 Dobrowolski), Latos, Długołęcki (73 Siwak), Prusinowski - Żywko, Dąbrowski.

Mecz na szczycie stał, zwłaszcza w pierwszej połowie, na całkiem niezłym poziomie. Junior, w przeciwieństwie do zeszłotygodniowego przeciwnika podopiecznych trenera Tomasza Sokołowskiego, nie zamierzał ograniczać się tylko do obrony. Legioniści grali wprawdzie wciąż bez braci Grudniewskich, Czarneckiego i Romachowa, ale pozostali zawodnicy dawali z siebie wszystko od początku spotkania. Rozpoczęło się bardzo emocjonująco, gdyż już w pierwszej akcji zawodnik Juniora trafił w słupek bramki strzeżonej przez Michała Le Minh. Odpowiedź była bardzo szybka - po rzucie wolnym Młode Wilki objęły prowadzenie za sprawą Sebastiana Majszczyka. W 8. minucie sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Sebastian Dąbrowski, ale posłał piłkę tuż obok słupka. Później spotkanie wyrównało się a ursynowanie zaczęli poczynać sobie nieco śmielej, szczególnie często atakując swoim lewym skrzydłem. W 18. minucie zdobyli nawet gola, ale z pozycji spalonej. Chwilę później domagali się rzutu karnego, gdy w starciu w polu karnym padł ich zawodnik, sędzia jednak nie zdecydował się na podykytowanie jedenastki w tej kontrowersyjnej sytuacji (podobnie jak kilka minut wcześniej). Zawodnicy Legii po kilkunastu minutach odzyskali inicjatywę. Mateusz Długołęcki i Radosław Paczuski byli bardzo blisko zdobycia gola, jednak góra był golkiper gospodarzy. W 36. minucie nasi zawodnicy nie zdołali jednak przy rzucie rożnym upilnować Adriana Zunia, który strzałem głową doprowadził do wyrównania. Po chwili mogli nawet objąć prowadzenie, ale dobrą interwencją popisał się Le Minh.

W drugiej połowie od samego początku trwała twarda walka w środku pola, jednak nieco traciło na tym widowisko, gdyż na wąskim placu gry ciężko było rozwinąć akcje oskrzydlające. W 46. minucie Paweł Żywko nieobstawiony uderzał głową, ale nad bramką. 10 minut potem szybko rozegrany rzut rożny, odegranie Majszczyka do Dąbrowskiego - i po mocnym i zaskakującym uderzeniu po ziemi było 1-2! Od tego momentu gospodarze jakby przestali wierzyć w osiągnięcie korzystnego rezultatu, a ich zapędy ofensywne były hamowane zarówno przez Latosa i Długołęckiego w środku pola, jak i Nikolę Todorovicia i Arkadiusza Nogata bliżej bramki Legii. Już po chwili po podaniu Macieja Wierzbowskiego Żywko mógl podwyższyć rezultat, ale ponownie niecelnie główkował. Z wolnego uderzał kilka minut później Kordian Latos, bramkarz Juniora jednak zachował czujność i wyłapał piłkę. Jedyną w tym okresie groźną kontrę drużyny z Ursynowa przerwał zdecydowanym wejściem Arek Nogat. W 66 minucie w pole karne Juniora wpadł Maciej Prusinowski, który został kopnięty, a arbiter podyktował rzut karny dla Legii, który pewnie wykorzystał etatowy egzekutor "jedenastek" Kordian Latos. W końcówce meczu do ostatniego ataku zerwali się ambitni gospodarze. Tuż po swoim wejściu na boisko umiejętnościami musiał się wykazać Oliwier Wienczatek, który instynktownie obronił strzał z 7 metrów. Trzy minuty później napastnik Juniora groźnie główkował, ale ponad poprzeczką. Końcówka to juz spokojna gra legionistów, którzy trzymali gospodarzy z dala od własnego pola karnego.

Zwycięstwo Legii jest zasłużone, choć nie przyszło łatwo.
Legioniści wymieniali dużo podań z pierwszej piłki, bardzo sprawnie egzekwowali stałe fragmenty gry, przechwytywali wiele akcji w środku pola, lepiej również znieśli trudy meczu i to dało im zwycięstwo nad wiceliderem. Graczy z Ursynowa trzeba jednak pochwalić za niezłą, otwartą grę przez co najmniej godzinę. Cieszy komplet punktów LEgii 93 w dotychczasowych spotkaniach oraz powrót Wienczatka i Kuklewskiego (dziś już na ławce rezerwowych), ale w grze pozostaje wciaż kilka mankamentów do poprawki.

Tęcza Płońsk 95 0-12 Legia 95

Spotkały się: ostatnia i pierwsza drużyna w tabeli. Wynik był do przewidzenia, tak jak to, że pozycje obu drużyn nie ulegną zmianie... Legioniści poradzili sobie z płońszczanami bez większego trudu i budują stopniowo swoją przewagę w tabeli nad pozostałymi drużynami.

Delta Warszawa 98 4-2 (1-2) Legia 99

Do przerwy młodzi legionisci radzili sobie całkiem dobrze. Niestety w drugiej połowie opadli z sił i mocniejszy fizycznie przeciwnik wykorzystał to bezlitośnie.

Młodzież CWKS Legia:

Legia 91 2-2 Agrykola 91 Warszawa
gole:
1-0 1 min. Aleksy Kołakowski (rzut karny)
2-0 46 min. Jerzy Adamuszewski

Skład: Kopera - Zembrzuski (70 Matysiak), Kuklewski, Moczulski, Jesiotr - Sikora, Adamuszewski, Salamon, Figat - Suchodolski (80 Musuła), Kołakowski.
trener: Konrad Kucharczyk

O ile Agrykola 90 udzieliła Młodym Wilkom 91 lekcji futbolu, o tyle ich o rok młodsi koledzy nie zdołali wygrać z CWKS. Dla legionistów jest to czwarty remis w tym sezonie.

Mecz bardzo dobrze zaczął się dla Legionistów. Już w 1 minucie sędzia podyktował karnego,którego na bramkę zamienił Aleksy Kołakowski. Podopieczni trenera Kucharczyka prowadzili grę, mieli kilka sytuacji bramkowych. Piłkarze Agrykoli odpowiadali groźnymi kontrami ale w wyśmienitej formie był bramkarz Wojskowych, Paweł Kopera. Wynik do przerwy się jednak nie zmienił. Zaraz po przerwie Jurek Adamuszewski wykorzystał niezdecydowanie prawego obrońcy Agrykoli, wpadł w pole karne i strzałem ww krótki róg umieścił piłkę w bramce rywala. Legioniści dalej atakowali. Po jednej z kontr Agrykoli sędzia podyktował karnego po wątpliwym faulu Radka Sikory. Goście nie zmarnowali okazji. Lekko zszokowani i zmęczeni Legioniści już tylko bronili się,próbując szczęście w kontrach. Podbudowani piłkarze Agrykoli zaciekle atakowali co udokumentowali bramką dającą im remis. Pod koniec meczu dwie szanse miał jeszcze Jurek Adamuszewski jednak raz źle strzelał, a w kolejnej akcji źle podawał do nieobstawionego zawodnika. Mecz zakończył się remisem 2-2.

W grze legionistów widać było pewne postępy, ale było to wciaż za mało, by odnieść zwycięstwo. Choć trzeba przyznać, że to nasi zawodnicy w większym stopniu prowadzili grę i byli bliscy zdobycia kompletu punktów. Stworzyli sobie 4-5 bardzo dogodnych okazji, jednak nie zdołali ich wykorzystać. To zemściło się w ostatniej fazie spotkania. Podział punktów z drużyną z dolnej połówki tabeli niestety nie urządza naszych graczy.
Za tydzień przed podopiecznymi trenera Kucharczyka mecz z Orłem Łosice, kolejny pojedynek "o 6 punktów".

Legia 94 8-1 (3-1) Naprzód Skórzec
gole:
1-0 12 min. Konrad Budek (as. Piotr Wypyszyński)
2-0 30 min. Maciej Kucharski as. Marcin Cybe)
3-0 37 min. Maciej Ćwiąkała (as. Maciej Kucharski)
3-1 39 min. Rafał Cabaj
4-1 50 min. Maciej Kucharski (as. Konrad Budek)
5-1 60 min. Maciej Kucharski (as. Marcin Cybe)
6-1 65 min. Bartłomiej Chodakowski (as. Maciej Kucharski)
7-1 71 min. Arek Sikorski (as. Konrad Budek)
8-1 73 min. Arek Sikorski (as. Bartek Bogucki)

Skład: Karczmarczyk - Błesnowski, Ćwiąkała, Rogowski, Wieczorek (79 Kaliciecki) - Cybe (60 Bogucki), Chodakowski (70 Orlik), Budek (79 Kopeć), Papież - Wypyszyński (60 Sikorski), Kucharski (79 Podsiedlik).

Dzisiejsze spotkanie nie wzbudziło nadzwyczajnych emocji. Przeciwnik przystąpił do meczu z ogromnym respektem wobec lidera, a legioniści grali dość zachowawczo, chcąc odnieść zwycięstwo niewielkim kosztem, co poniekąd się udało. Chwila nieuwagi obrońców kosztowała "wojskowych" utratę gola pod koniec pierwszej połowy. W drugiej częsci spotkania było juz nieco bardziej efektownie. Ozdobą meczu był przepiękny gol z dystansu Bartka Chodakowskiego na 6-1. Do udanych mecz zaliczy na pewno również Maciej Kucharski, który zdobył 3 gole, a przy 2 kolejnych asystował. Niezła postawa zawodników CWKS w lidze nie pozostała bez echa - trzech z nich (Emil Rogowski, Maciej Ćwiąkała i Damian Karczmarczyk) otrzymało powołania do reprezentacji Mazowsza. Już za tydzień decydujący mecz rundy - na wyjeździe, z wiceliderem, Wisłą Płock.

Świt Warszawa 1-21 CWKS Legia 98

Podopieczni trenera Jagusia wręcz rozjechali rówieśńików ze Świtu. Wysokie zwycięstwo dało im awans na 3. pozycjew tabeli z 12 punktami w 6 meczach.