Młode Wilki 98 pokonały S.A. Żmuda - fot. Raffi

Młodzież: mecze sobotnie

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Sobota była udana dla większości legijnych drużyn młodzieżowych. Wysoko wygrały swoje spotkania Młode Wilki z roczników 96, 97, 98 i 99. Juniorzy starsi po golach Powałki i Rajczaka pokonali 2-0 Pogoń Grodzisk. Nieco gorzej poszło juniorom młodszym (MW 92), którzy mimo dwubramkowego prowadzenia do przerwy nie zdołali dowieźć zwycięstwa do końcowego gwizdka. Pozycję lidera MLTR stracili trampkarze CWKS, którzy na wyjeździe ulegli 0-4 Wiśle Płock. Złą passę przełamali za to ich starsi koledzy z rocznika 1991, którzy po bramce Suchodolskiego pokonali w Łosicach 1-0 miejscowego Orła. Dłuższe relacje wkrótce.

Młode Wilki:
Legia 91 2-0 (1-0) Pogoń Grodzisk Maz. 90
gole:
1-0 30 min. Mateusz Powałka
2-0 69 min. Adrian Rajczak

Skład Legii: Osuch (66 Szumski) - Pechmann, Lisiecki, Wydra, Bochenek (Kpt) (46 Broniszewski) - Powałka, Łukasik (66 Madej), Piotrowski (46 Stoch), Rajczak - Podlecki (46 Tietz), Kacper Starek
Żółta kartka: Kacper Starek

Pierwsza połowa meczu to ataki Legii kończące sie zwykle przed polem karym gości, którzy postawli na zmasowaną obronę i kontry. Dwukrotnie bliski szczęścia był Mariusz Podlecki, ale nie zdołą zdobyć bramki dla Legii. W 30. minucie sprytem w zamieszaniu podbramkowym wykazał się Powałka, który sobie tylko znaym sposobem zmieścił piłkę przy słupku bramki Pogoni. Po 45 minutachbyło 1-0, i jednobramkowe prowadzenie Legii odawało obraz gry, choć trzba przyznać, że emocji nie było zbyt wiele.

Ciekawiej zrobiło się po przerwie. Dokonane zmiany (Broniszewki, Tietz, Stoch) wniosły spore ożywienie w poczynania ofensywne i organizację gry zespołu. Legia zaczęła wymieniać szybkie zagrania z pierwszej piłki (w szczególności w trójkącie Rajczak-Broniszewski-Stoch) i stwarzać sobie kolejne dobre okazje (Broniszewski, Tietz, Starek, Stoch). W 69. minucie w polu karnym faulowany był Kacper Starek. Karnego egzekwował Adrian Rajczak. Wprawdzie jego strzał obronił golkiper Pogoni, ale dobitka była już skuteczna. Goście kilkakrotnie groźnie kontrowali, ale na posterunku byli obrońcy i obaj bramkarze Legii. Legioniści mogli podwyższyć, ale Tietz trafił w poprzeczkę, a zdobytego przez niego w innej sytuacji gola nie uznał sędzia. Bramkarz Pogonii instynktownie obronił też kąśliwe uderzenie Starka. Cieszy niezła gra w drugiej połowie w ofensywie, (dobrze spisywali się napastnicy oraz środek pola) oraz dobra postawa stoperów. Zwycięstwo w pełni zasłużone.

Świt Nowy Dwór 92 3-3 (1-3) Legia 92
gole dla Legii: Jakub Rozwandowicz (dwa), Mateusz Delikat.

0-6 58 min. Konrad Zaradny

Skład Legii 97: Ceran - Sieluk, Kostrzanowski, Jakubiak, Pokuta - Zalewski, Maj, Dworakowski, Stańczuk - Krasucki, Brzosko
oraz Zaradny, Zabłocki, Witkowski, Więdłocha.

Drużyna Orła nie była w stanie przeciwstawić się podopiecznym trenera Sowińskiego. Jedyne kontrowersje wzbudziła trzecia bramka dla Legii, która padła wskutek... nieporozumienia między zawodnikami naszej drużyny, z których jeden chciał oddać wykopaną wcześniej na aut piłkę przeciwnikom, a drugi nie niepokojony przez gospodarzy... popędził na bramkę i oddał strzał. Mimo wszystko przewaga Młodych Wilków nie podlegała dyskusji.

Drużyna żaków 11-ek zakończyła już rywalizację w tej rundzie. Bilans to komplet 6 zwycięstw, bramki: 33-3. Poza Gwardia żaden z przeciwników nie zdołał stawić większego oporu.

Legia 98 4-2 (2-0) S.A. Żmuda 97
gole dla Legii:
1-0 1 min. Mateusz Leleno
2-0 13 min. Szymon Świerszcz
3-0 35 min. Aleksander Waniek
4-1 54 min. Aleksander Waniek

Skład Legii 98: Matulka - Smętek, Żyro (Kpt), Świerszcz, Korczakowski, Leleno, Waniek oraz Orłowski, Najemski, Wilczyński, Kaniecki, Rodek, Jabłoński, Gregorczuk.

Mocna fizycznie i nieźle zorganizowana drużyna gości postawiła twarde warunki podopiecznym trenera Ernesta Wasia. Nasi zawodnicy stopniowo budowali jednak przewagę, a przeciwnicy nie zdołali nawet wykorzystać rzutu karnego. W końcowce zrobiło się nerwowo, ale mimo dwóch bramek dla gości prowadzenie Legii nie było ani przez moment poważnie zagrożone.

11-0 59 min. Mateusz Wszoła

Skład Legii: Musiał - Kostrzycki, Jaskólski, Rosiński, Malesa, Wawrzyn, Waśniowski oraz Heczko, Możdżonek, Rybak, Skrzyński, Ślęzak, Parzych, Karol Wszoła, Mateusz Wszoła.

Przeciwnik dość skutecznie "murował" swoją bramkę przez blisko 30 minut. Doskonale spisywał się w tym okresie golkiper Drukarza. W końcu "odczarowali" ją bracia Wszołowie. W drugiej połowie widowisko było już jednostronne, a bramki padały co parę minut.

Młodzież CWKS Legia:

Orzeł Łosice 90 0-1 (0-0) CWKS Legia 91
gol:
0-1 55 min. Rafał Suchodolski (as. Bartek Figat)
Skład Legii: Kopera - Adamuszewski, Zembrzuski, Malina, Moczulski - Jesotr, Kołakowski, Salamon, Figat (85 Pyziel) - Boczula, Suchodolski
czerwona kartka: Kamil Boczula (70 min.)

Po twardym spotkaniu podopieczni trenera Kucharczyka odwrócili wreszcie czarną serię i wygrali 1-0 w Łosicach po golu Suchodolskiego. Mimo protestu CWKS złożonego do MZPN po niedawnym meczu w Węgrowie, spotkanie ponownie prowadził sędzia Wojciechowski, który i tym razem zdekompletował jedenastkę Legii - w 70. minucie boisko opuścił Kamil Boczula. Mimo to legioniści byli stroną na tyle dominującą, że bliżej było do zdobycia 3-4 kolenych bramek (w szczególności ww. Boczula, który nie zdołał wykorzystać 2 dogodnych sytuacji), niż do remisu. Cała drużyna zagrała niezłe spotkanie, a na szczególne wyróżnienie zasłużył Artur Salamon. Już za tydzień na Oświatowej - derby z Polonią 91,na które już teraz zapraszamy.

Wisła Płock 4-0 (0-0) CWKS Legia 94
gole: 51, 53, 58 i 70 min.

skład Legii: Karczmarczyk - Błesnowski (70 Kaliciecki), Ćwiąkała, Rogowski, Wieczorek (60 Orlik) - Cybe (30 Sikorski), Budek, Chodakowski, Papież - Bogucki (60 Kucharski), Wypyszyński (50 Chłopecki).

Tylko przez 50 minut stawiali z powodzeniem czoło płockiej Wiśle młodzi legioniści. Nieuwaga przy stałych fragmentach gry kosztowała naszą drużynę utratę 3 bramek. Otwarta gra i dążenie do zdobycia chociażby gola honorowego narażało legionistów na kontry; jedną z nich wykorzystał napastnik płockiej drużyny, ustalając wynik na 4-0. Obie drużyny zamieniły się w tabeli miejscami - Legia spadła na drugą pozycję, a Wisła jest aktualnie liderem.