Młodzież: mecze sobotnie

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Sobota była ostatnim akordem rozgrywek młodzieżowych pod egidą MZPN tej jesieni. Swoje spotkania rozegrały cztery drużyny. Młode Wilki 91 wygrały pewnie na wyjeździe 6-2 z Mazowszem Miętne po bramkach Powałki i Łukasika (po dwie), Delikata i Rajczaka. Równie wysokie było zwycięstwo ich o rok młodszych kolegów nad drużyną z Miętnego, która broni tytułu mistrza Mazowsza. Legioniści wygrali 4-0 po golach Żyry, Lisowskiego i dwóch Rozwandowicza. Wysoko wygrali trampkarze starsi CWKS, którzy dzięki golom Chudego i Kubickiego (po dwa), Kowalskiego, Habera i Gumółki pewnie pokonali 7:1 Drukarza.
Sobota okazała się pechowa jedynie dla juniorów starszych CWKS Legii, którzy mimo niezłej, ofensywnej gry ulegli 4-5 liderowi II MLJSt., Nadnarwiance Pułtusk. Gole dla Legii zdobyli: Kołakowski (dwie) oraz Boczula i Jesiotr.

Orlicy CWKS Legia 1998 zajęli 6. miejsce w mocno obsadzonym turnieju Delta Cup, wygrywając trzy, a remisując i przegrywając po jednym meczu. W rywalizacji 12 drużyn zwycięstwo odniosła Narew Ostrołęka.

Mazowsze Miętne 90/91 2-6 Legia 91
gole dla Legii: Mateusz Powałka (2), Daniel Łukasik (2), Mateusz Delikat, Adrian Rajczak.

Skład Legii 91: Jałocha - Pechmann (59' Łopuszyński [92]), Lisiecki, Wydra, Bochenek - Podlecki, (59'Delikat [92]), Łukasik, Duda (46' Piotrowski), Rosłoń, N. Starek (46' Mizgała [92]) - Rajczak (65 Powałka)
Trener: Jarosław Wójcik

Legioniści zdecydowanie pokonali jedną z najsłabszych drużyn ligi. W spotkaniu wystąpiło również trzech zawodników z rocznika 1992 Młodych Wilków. Legia przeważała przez większość czasu, ale ostre strzelanie zaczęło się jednak dopiero w końcowych minutach spotkania za sprawą rezerwowych: Powałki i Delikata. Na koeniec rundy legioniści zajmują 7. miejsce, ze stratą 11 "oczek" do prowadzącej Polonii 90. Mazowsze okupuje zaś ostatnią lokatę, z dorobkiem 5 punktów w 13 meczach.

Legia 92 4-0 (1-0) Mazowsze Miętne 92
gole:
1-0 8 min. Michał Żyro (as. Cezary Michalak)
2-0 57 min. Jakub Rozwandowicz (as. Bartosz Widejko)
3-0 70 min. Wojciech Lisowski (as. Piotr Karniszewski)
4-0 78 min. Jakub Rozwandowicz (as. Piotr Karniszewski)

Skład Legii 92: Jakub Szumski (76 Oliwier Wienczatek [93]) - Jakub Mikołajczyk, Cezary Michalak, Mateusz Cichocki, Bartosz Widejko - Ryszard Breś (41' Jakub Rozwandowicz), Dominik Furman Ż (62' Wojciech Lisowski), Rafał Wolski (71' Michał Kopczyński), Jakub Wojtczak (71' Michał Walętrzak), Michał Żyro - Mateusz Tietz (49' Piotr Karniszewski.
trener: Krzysztof Dębek

Widzów: 30.

Legia musiała odnieść zwycięstwo nad Mazowszem Miętne , aktualnym mistrzem województwa, by mieć pewność, że "przezimuje" na fotelu lidera Mazowieckiej Ligi Juniorów Młodszych.Tak więc mimo że kilku zawodników pojechało do Miętnego wraz z juniorami starszym, trzon drużyny (poza kontuzjowanymi, m.in.: Chrostowskim, Broniszewskim i Efirem) pozostał w Warszawie.

Wynik mógłby sugerować gładkie zwycięstwo legionistów, jednak przez pierwszą godzinę gry goście stawiali zacięty opór i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Najlepsza z nich miała miejsce na samym początku meczu, gdy Jakub Ochnik nie wykorzystał rzutu karnego (Kuba Szumski obronił). Po rzucie róznym ponownie sprawdzony został golkiper Młodych Wilków i znowu zachował się dobrze. Legioniści szybko przeszli do kontrofensywy - najpierw po rzucie rożnym minimalnie niecelnie główkował Cezary Michalak. Dwie minuty później przy kolejnym stałym fragmencie gry Michalak przedłużył dośrodkowanie głową, a piłkę do siatki wpakował Michał Żyro. Po chwili mogło być 2-0, ale po wrzutce Żyry tuż nad bramką uderzył Mateusz Tietz. Bardzo ładnym strzałem z dystnasu popisał się również Jakub Mikołajczyk, ale piłka o centymentry minęła spojenie słupka z poprzeczką. Goście z kolei trzykrotnie sprawdzili Szumskiego po szybkich kontrach i groźnych rozegraniach z pierwszej piłki, ale górą za każdym razem był legijny golkiper. Obrońcy Legii niekiedy mieli problemy z oceną toru lotu piłki, która niejednokrotnie mijała ich. Brakowało też momentami uporządkowania gry w środku pola. Końcówka pierwszej połowy ponownie należała do legionistów. W 37. minucie szybką kontrę wyprowadzili podopieczni trenera Krzysztofa Dębka; Żyro odegrał do Tietza, ten okiwał bramkarza i uderzył z ostrego kąta, ale piłkę z pustej bramki wybił jeden z obrońców. Minutę późinej po odegraniu Żyry ładnym dryblingiem popisał się Rafał Wolski, który okiwał po kolei 3 przeciwników, zakończył jednak akcję niecelnym uderzeniem.

Druga połowa z początku również była zacięta - na dwa rajdy Dominika Furmana goście odpowiedzieli dwoma uderzaniemi z dystansu, ale po drugim golu zdobytym przez Młode Wilki (kolejny stały fragment gry, wykończony tym razem przez wprowadzonego w drugiej połowie Jakuba Rozwandowicza) przeciwnik "rozkleił się" na dobre, i kolejne bramki były tylko kwestią czasu. W 58. minucie ładnie przymierzył z rzutu wolnego Furman, golkiper gości zdołał jednać podbić piłkę nad poprzeczką. Swoje szanse mieli również Wojtczak, Rozwandowicz i Żyro. W 70. minucie po rajdzie i wrzutce Piotra Karniszewskiego mocnym strzałem po ziemi z linii pola karnego popisał się Wojciech Lisowski, podwyższając wynik na 3-0. Po chwili, po rajdzie Mikołajczyka przed szansą na strzelenie gola stanął Rozwandowicz, ale uderzył obok bramki. Wynik jednak był już bezpieczny. W tej sytuacji na boisku pojawił się nawet rezerwowy bramkarz - wypożyczony z rocznika 1993 Oliwier Wienczatek, który od razu dwukrotnie musiał interweniować w sytuacjach grożących utratą gola; inną groźną kontrę przerwał z kolei zdecydowaną interwencją Michalak. Ostatnie słowo należało jednak do Legii - Karniszewski wyszedł z kontrą, dośrodkował w pole karne, a tam największym reflesem wykazał się Rozwandowicz, który wślizgiem wbił futbolówkę do siatki, ustalając wynik meczu na 4-0. Wygrana pozwoliła na utrzymanie prowadzenia w MLJMł. na koniec rundy jesiennej. Druga w tabeli Pogoń Siedlce także wygrała i ma tyle samo punktów. Kolejne drużyny mają już bardzo dużą stratę do prowadzącej dwójki.

4-5 83 min. Aleksy Kołakowski

Skład CWKS Legii 91: Jędrzejewski (46' Kopera) - Moczulski, Kuklewski, Matysiak, Jesiotr (85' Pyziel) - Malina, Boczula, Sikora (50' Musuła), Salamon, Figat - Kołakowski.
trener: Konrad Kucharczyk

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków Legii. Goście mieli problemy z przekroczeniem linii środkoej, ale już pierwsza ich kontra przyniosła prowadzenie. Gdy kilka minut później Nadnarwianka podwyższyła na 0-2, wydawało się, że jest po meczu. Akcje Kołakowskiego i Boczuli przyniosły jednak wyrównanie. W końcówce pierwszej połowy w dość niegroźnych sytuacjach padły jednak dwa gole dla pułtuszczan i wynik do przerwy nie napawał optymizmem.

Druga połowa to falowe ataki Legii, kilka dogodnych sytuacji i ... gol dla Nadnarwianki po sprawnie wyprowadzonej kontrze; wprowadzony po przerwie Paweł Kopera nie miał większych szans na obronę uderzenia. Choć niejedna drużyna załamałaby się, legioniści nie odpuszczali. Na kwadrans przed końcem spotkania w zamieszaniu podbramkowym najlepiej znalazł się Jesiotr, który wepchnął piłkę do siatki. W 83 minucie po kontrowersyjnym rzucie karnym wynik na 4-5 ustalił niezawodny "Szrek" Kołakowski. W 90. minucie sędzia mógł podyktować rzut karny po faul na jednym z legionistów; nie zdecydował się jednak na to i wynik nie uległ już zmianie.

CWKS Legia 93 7-1 (2-1) Drukarz Warszawa
gole: Patryk Kubicki (2), Sebastian Chudy (x2), Mateusz Kowalski, Adam Haber, Maciej Gumółka (karny) - Eryk Gąsiorowski

Skład CWKS Legii 93: Machnowski - Ł. Butkiewicz, Kowalski [94] (50' Wasiak), Gumółka, A. Butkiewicz (41' Szczucki) - Grendel (59' Pec [94]), Haber, Wietrzychowski, Twardziak - Chudy, Kubicki.
trener: Marcin Kaszyński
Widzów: 35.

Dzisiejszy przeciwnik nie zmusił legionistów do większego wysiłku. Zawodnicy CWKS już do przerwy prowadzili, a w drugiej połowie jedynie powiększali wypracowaną przewagę. Spotkanie nie miało najwyższego tempa, ale i przeciwnik nie zmusił do wspięcia się na wyżyny umiejętności. Wynik meczu ustalił w 73. minucie Maciej Gumółka, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Patryku Kubickim. Na koniec rundy legioniści uplasowali się jednak dopiero na 7. miejscu w tabeli i ich szanse na awans są nikłe.

Mecze CWKS Legia 1998 na turnieju Delta Cup:

Football Talents Warszawa 0-2 CWKS Legia
Okęcie Warszawa 0-0 CWKS Legia
Drukarz Warszawa 2-0 CWKS Legia
Olimpia Warszawa 0-1 CWKS Legia
Unia Warszawa 0-1 CWKS Legia

Ostatecznie gorszą różnicą bramek CWKS zajął 3. miejsce w grupie (a 6. łącznie) i gorszą różnicą bramek nie wszedł do półfinału. W finale Narew Ostrołęka po karnych pokonała Deltę Warszawa.

Młode Wilki 92 pokonały 4-1 Mazowsze Miętne - fot. Raffi

Bramka Macieja Gomółki na 7-1 w meczu CWKS 93 - Drukarz - fot. Raffi