Irlandia 2-3 Polska

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W towarzyskim meczu rozegranym w Dublinie reprezentacja Polski pokonała Irlandię 3-2. Do przerwy "biało-czerwoni" prowadzili 1-0 po golu Mariusza Lewandowskiego w 3. minucie. Tuż po zmianie stron na 2-0 podwyższył legionista Roger Guerreiro. W końcówce spotkania padły aż trzy gole. Najpierw z rzutu karnego na 1-2 trafił Hunt, chwilę później Robert Lewandowski pięknym uderzeniem podwyższył na 1-3, a w doliczonym czasie gry Andrews ustalił wynik na 2-3. Spotkanie obejrzało 50 tysięcy kibiców.
Irlandia 2-3 (0-1) Polska
0-1 - 3 min. Mariusz Lewandowski
0-2 - 47 min. Roger Guerreiro
1-2 - 88 min. Hunt (karny)
1-3 - 89 min. Robert Lewandowski
2-3 - 90 min. Andrews

Skład Polski: Fabiański - Wasilewski, Bosacki, Dudka, Wawrzyniak - Błaszczykowski (46' Roger), Mariusz Lewandowski, Garguła, Boguski (70' Peszko), Krzynówek (81' Jodłowiec) - Brożek (46' Robert Lewandowski)