Młodzi bokserzy Legii w miniony weekend zdobyli sześć medali na mistrzostwach Warszawy - fot. Kras

Boks: Młodzi legioniści z sześcioma medalami!

Kras - Wiadomość archiwalna

W miniony weekend odbyły się otwarte zawody bokserskie o tytuł Mistrza Warszawy Kadetów na rok 2009. Wystartowało w nich 44 zawodników z ośmiu klubów: Legii, Czarnych Regimin, Volki Ostrów Maz., Hubala Chlewiska, Zamłynia Radom, Victorii Ostrołęka, Fenixa Warszawa i Gwardii W-wa. Legię w turnieju reprezentowało siedmiu zawodników. Pod czujnym okiem trenerów Kazimierza Szczerby, Ryszarda Michalskiego i Karola Landowskiego nasi chłopcy zdobyli 3 tytuły mistrza Warszawy oraz 3 tytuły wicemistrzowskie. Finałowe walki z dużą przewagą techniczną i fizyczną wygrali przez RSC Konrad Dąbrowski (w I rundzie), Krystian Malarczyk (również w I rundzie), a Piotr Wodziński swoją walkę wygrał na punkty.
Także pozostali legioniści walczyli dzielnie i z równie wielkim sercem. Chociaż nie zdobyli tytułów mistrzowskich, to możemy być z nich bardzo dumni, ponieważ jak zawsze pokazali charakter i wolę walki.

Żałować możemy jedynie, że Dominik Burza nie mógł zaprezentować swoich umiejętności, ponieważ jego przeciwnik nie stawił się w ringu i całe zawody przyszło mu oglądać z trybun.