Łukasz Grzybowski (z prawej) po raz drugi przebywa na testach w Legii - fot. turi

Łukasz Grzybowski - ponownie na testach w Legii

Raffi i Bodziach - Wiadomość archiwalna

W poniedziałek pisaliśmy o kolejnych sześciu zawodnikach testowanych przez Młodą Legię. Wśród nich było czterech Polaków i dwóch obcokrajowców. Choć do pierwszego meczu z Młodą Polonią (sobota, g.12 na Obrońców Tobruku) pozostało niewiele czasu, działacze Legii cały czas myślą o wzmocnieniach drugiej drużyny. We wczorajszym sparingu pierwszej drużyny z Młodą Legią oczy obserwatorów skierowane były głównie na Nikitę Andriejewa, testowanego pod kątem gry w ataku pierwszej drużyny. Trenerzy przyglądali się również wychowankowi Hetmana Białystok, a obecnie zawodnikowi Jagiellonii, Łukaszowi Grzybowskiemu.

Niespełna 20-letni obrońca (występujący również w drugiej linii) w rundzie jesiennej występował w Młodej Jagiellonii, w której był podstawowym zawodnikiem (16 meczów i jedna bramka), a także rozegrał dwa spotkania w Pucharze Ekstraklasy w pierwszym zespole z Białegostoku (łącznie 32 minuty). Dla Grzybowskiego nie są to pierwsze testy w naszym klubie. Jeszcze jako zawodnik Hetmana, w maju 2007 roku był sprawdzany w Legii wraz z Mateuszem Baranowskim. Wówczas piłkarzem interesowała się również Wisła Kraków.

W obecnym sezonie w Młodej Ekstraklasie zagrał 90 minut w meczu przeciwników Młodej Legii, wygranym przez klub z Białegostoku 3-1. W sobotnim sparingu Młodej Legii z OKS-em Otwock Grzybowski zagrał 75 minut, a wczoraj w wewnętrznym sparingu z "jedynką" 35 minut (tyle trwała jedna połowa meczu).