CWKS 94 wysoko pokonał młodszych o rok kolegów w sparingowym meczu - fot. Raffi

Sparingi młodzieży: lekcja od starszych

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Srogiej lekcji udzielili trampkarze CWKS Legii swoim o rok młodszym kolegom klubowym w sparingu rozegranym w niedzielę na Bemowie. Mecz zakończył się wynikiem 10-0, a równie dobrze rezultat mógł być dużo wyższy. Mecz był dla obu drużyn przede wszystkim okazją do przećwiczenia różnych wariantów taktycznych. W innym weekendowym pojedynku juniorzy młodsi CWKS ulegli 0-5 rówieśnikom z Polonii. Z kolei Młode Wilki 91, uzupełnione z konieczności (kontuzje i choroby) graczami z szerokiego składu Młodej Legii, uległy 4-5 grającemu w Lidze Okręgowej seniorów Sokołowi Serock.

Choć legioniści zaczęli mecz doskonale i prowadzili z Sokołem 2-0, to jednak nie zachowali czujności przy stałych fragmentach gry i nie zdołali obronić prowadzenia.

Sokół Serock 5-4 (3-3) Legia 91
gole da Legii: Cempa 2, Kostyra, Lisiecki
Skład Legii 91: Osuch (Jałocha) - Nikodem Starek, Lisiecki, Okpara, Muszyński - Kostyra (Pechmann), Stoch, Łukasik, Kacper Starek - Podlecki, Cempa.

CWKS Legia 94 10-0 (4-0) CWKS Legia 95
gole: Arek Sikorski 18, 24;
Kordian Miros 20, 38;
Krystian Kopeć 42, 62, 66, 68;
Patryk Protas 64;
(samobójcza) 60.

CWKS Legia 94: Karczmarczyk - Błesnowski (41' Ł. Butkiewicz), Ćwiąkała, Orlik, Wieczorek (60' Pec) - Cybe (41' Protas), Chodakowski (55' Miros), Chłopecki, Papież - Sikorski (41' Kopeć), Miros (41' Kaliciecki).

CWKS Legia 95: Biedula (41' Przesmycki) - Jędrzejczyk (66' Koluch), Gołębiowski (41' Sysik), Nowakowski, Jaworek (41' Olszak) - Sajecki (41' Słowik), Witek (66' Podsiedlik), Puza, Podsiedlik (41' Chudecki) - Dołoszyński, Kubicki.

Podopieczni trenera Tomasza Grudzińskiego (objął drużynę w lutym br.) po wygranej 3-2 z rocznikiem 1993 CWKS i 7-0 z Unią Warszawa zmierzyli się tym razem z młodszymi kolegami z rocznika 1995. Oba zespoły wystąpiły bez 2-3 zawodników wyłączonych z gry przez kontuzje, jednak ubytki okazały się bardziej widoczne w drużynie młodszej. Początek meczu to uważna gra w obronie trampkarzy młodszych i niecelne strzały z dystansu Kordiana Mirosa i Piotra Papieża, ale po 18 minutach worek z bramkami rozwiązał się, dzięki dobrej współpracy pary napastników Miros-Sikorski. Obaj gracze, nawzajem sobie podając, zaliczyli po dwa trafienia. Sytuacje mieli również Bartek Chodakowski, Bartek Chłopecki i Krzysztof Wieczorek, ale zabrakło im zimnej krwi pod bramką rywali. Ci z kolei odpowiadali kontrami, które najczęściej były szybko przecinane przez blok obronny, jednak w 30. minucie napastnik Legii 95 Marcin Dołoszyński wymusił na obrońcy błąd. Był bliski zdobycia gola, gdy zablokował wybicie piłki z pola karnego, a piłka poszybowała tuż nad bramką strzeżoną przez Damiana Karczmarczyka. W samej końcówce pierwszej części gry Miros trafił w poprzeczkę, a dobijający Arek Sikorski trafił w dobrze spisującego się dziś Jakuba Biedulę. Wynik 4-0 dość wiernie oddawał obraz gry - zawodnicy z rocznika 94 zdecydowanie zdominowali środek pola i tylko swojej nonszalancji zawdzięczają, że prowadzenie nie było wyższe. Mimo wszystko trampkarze młodsi starali się rozgrywać piłkę i nie ograniczali się do jej wykopywania, ale różnica fizyczna między obiema drużynami była ogromna, rzucało się także w oczy lepsze wybieganie podopiecznych trenera Grudzińskiego.

Po przerwie doszło w obu drużynach do licznych zmian w składach. Szansę gry otrzymali m.in. świeżo pozyskani zawodnicy. Początek drugiej połowy stał pod znakiem szybkich ataków rocznika 94 - doskonałych okazji nie wykorzystali Artur Kaliciecki i Patryk Protas, jednak juz w 42. minucie na 5-0 podwyższył Krystian Kopeć. Filigranowy napastnik już po chwili miał kolejną okazję do strzelenia gola, ale w ostatniej chwili został powstrzymany przez czujnie grającego stopera Legii '95 Pawła Nowakowskiego. Kolejne dobre okazje zmarnowali Chodakowski, Protas oraz dwukrotnie Kaliciecki. Trener Grudziński zirytowany indolencją strzelecką i lekceważeniem założeń taktycznych dokonał kolejnych roszad. W międzyczasie padł gol na 6-0, gdy obrońca naciskany przez Kopcia wpakował piłkę do własnej bramki. Kolejne gole padały już jeden po drugim. Bramkę po rajdzie prawą stroną zdobył Protas, zaś kolejne trzy (!) trafienia dołożył Kopeć. Także gracze z rocznika '95 stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje, ale gol ostatecznie nie padł.

Już za tydzień kolejny mecz sparingowy rocznika 1994 CWKS - z Drukarzem Warszawa, na jego boisku. Wcześniej jednak (w środę 18.03) odbędzie się konsultacja reprezentacji Mazowsza, na którą został zaproszony lewy pomocnik CWKS Legii 1994 - Piotr Papież. Za dwa tygodnie początek rozgrywek MLT - w Legionowie. Zadaniem na tę rundę jest obrona pozycji w ścisłej czołówce ligi.