Malwina Grądzka zdobyła trzy srebrne medale na mistrzostwach Unii Europejskiej do lat 23 - fot. Katarzyna Faraś

Podnoszenie ciężarów: Grądzka z trzema medalami!

Hugollek - Wiadomość archiwalna

W dniach 19-20 marca w Ciechanowie odbyły się mistrzostwa Unii Europejskiej do lat 23 kobiet i mężczyzn w podnoszeniu ciężarów. Polskę reprezentowało 16 ciężarowców, wśród których znalazł się legijny "rodzynek", Malwina Grądzka. Zawodniczce CWKS-u, startującej w kategorii do 63 kg, udało się zdobyć w zawodach aż trzy srebrne medale. Dwa "małe" przyznawano osobno za rwanie i podrzut, a ten "główny" świadczył o łącznym wyniku w dwuboju.
W rwaniu Malwina zdołała podnieść 75 kg, zaś w podrzucie 88 kg, co dało jej łącznie 163 kg w dwuboju. Uzyskane wyniki zapewniły legionistce drugie miejsce. Lepsza od Polki okazała się Hiszpanka, Ramos Shella, która podniosła łącznie 178 kg (78 w rwaniu i 100 w podrzucie).

Malwinie Grądzkiej gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne udane występy naszej zawodniczki.