Młoda Legia pewnie pokonała w sparingu reprezentację do lat 21 - fot. Raffi

Sparing: Młoda Legia 3-1 Polska U-21 (akt)

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W rozegranym dziś po godzinie 17 w Legionowie sparingowym meczu, Młoda Legia pewnie pokonała reprezentację Polski do lat 21 (rocznik 1988), złożoną z zawodników występujących w III lidze 3-1. Trenerzy Legii wystawili dwie jedenastki - w pierwszej połowie grali przede wszystkim rezerwowi, a po przerwie wyszła pierwsza dziesiątka. 90 minut rozegrał jedynie w bramce Jacek Skrzyński. W sparingu sprawdzono dwóch testowanych zawodników IV-ligowego Ursusa.

Początek spotkania należał do reprezentacji Polski, która już w trzeciej minucie objęła prowadzenie. Po stronie legionistów mnożyły się straty i niedokładności. Kolejne dobre okazje do zdobycia gola reprezentacja (grająca w rezerwowym składzie - był to test dla piłkarzy z III ligi) miała w 20. i 25. minucie. Legia otrząsnęła się w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Łukasz Małkowski miał dobre okazje do strzelenia bramki - najpierw jednak posłał piłkę obok bramki, a później nie wykorzystał sytuacji sam na sam. W 34 minucie Eryk Stoch uderzył zza pola karnego, piłka po rykoszecie przelobowała bramkarza i zatrzepotała w siatce. Minutę przed przerwą kadra miała jeszcze rzut wolny, ale Skrzyński piąstkując na raty zażegnał niebezpieczeństwo.

Po zmianie stron na boisko, ze strony Młodej Legii, wyszedł pierwszy skład i okazji do zdobycia bramek było znacznie więcej. Legia właściwie opanowała środek pola, gdzie przejmowała większość piłek. W 48. minucie nasz zespół na prowadzenie wyprowadził Damian Łanucha, który wykorzystał dośrodkowanie Jakuba Koseckiego i strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza. 5 minut później trzeciego gola zdobył Banasiak, uderzając precyzyjnie z rzutu wolnego z 35 metrów.

W końcowych minutach spotkania zniechęceni rezultatem i ostrym kryciem reprezentanci Polski z rzadka w ogóle przekraczali linię środkową boiska. O ile w pierwszej połowie reprezentanci atakowali przede wszystkim lewą stroną, to w tym okresie gry nieliczne akcje ofensywne podopiecznych trenera Zamilskiego przeprowadzane były głównie prawym skrzydłem. Legioniści jednak też nie próżnowali. W 67. i 68. minucie Łanucha i Kosecki oddawali groźne strzały z dystansu, ale żaden z nich nie znalazł drogi do bramki. Dwa bardzo dobre wejścia w pole karne rywala zanotował również Wojciech Lisowski, zawodnik Młodych Wilków, który pod nieobecność Bresia (przebywa na zgrupowaniu reprezentacji U-17) otrzymał szansę na pokazanie swoich umiejętności na prawej obronie. Po jednym z nich, w 82. minucie Patryk Kamiński niecelnie uderzył z półwoleja. Spotkanie zakończyło się pewną i zasłużoną wygraną Młodej Legii 3-1.

Młoda Legia 3-1 (1-1) Polska U-21