Kolarstwo: Paweł Charucki wygrał tonę węgla na GP Jasnej Góry

Bodziach, źródło: własne / PAP / Polska Zbrojna - Wiadomość archiwalna

W niedzielę odbyła się ósma edycja Grand Prix Jasnej Góry, wyścig uznawany za jeden z najtrudniejszych w kraju. Kolarze mieli do pokonania 40 okrążeń o długości 2,3 km (łącznie 95 km), a o punkty walczyli na co piątym. Od początku aktywnie jechał legionista, Paweł Charucki, który już w pierwszej rundzie urwał się od peletonu. Zawodnik Legii był zwycięzcą czwartego finiszu, za który oprócz pięciu punktów otrzyma... tonę węgla - taką bowiem dodatkową nagrodę przewidzieli organizatorzy turnieju. Warto dodać, że ze 110 startujących zawodników do mety dotarło tylko 30.
Puchar przeora Klasztoru Jasnogórskiego i drugie miejsce w kryterium zajął Ukrainiec, Anatolij Paktusow. Pierwsze miejsce w kryterium zajął Adrian Honkisz z grupy CCC Polsat Polkowice.