Lech zdobywcą Pucharu Polski

Zdobywcą Pucharu Polski w sezonie 2008/09 jest Lech Poznań. W rozegranym na stadionie Śląskim spotkaniu, piłkarze Lecha pokonali 1-0 Ruch Chorzów. Jedyna bramka padła padła w na początku drugiej połowy spotkania - w 51. minucie podanie Rengifo strzałem w krótki róg na gola zamienił Sławomir Peszko. Spotkanie obejrzało ok. 26 tysięcy kibiców, w tym 9 tysięcy poznaniaków. Fani obu drużyn w czasie spotkania zaprezentowali niezbyt skomplikowane oprawy z wykorzystaniem pirotechniki. Lech tym samym zapewnił sobie grę w europejskich pucharach w kolejnym sezonie.
Jeśli Lech zdobędzie także mistrzostwo Polski, również Ruch zagra w europejskich pucharach.