ME: Legia 2-0 Śląsk Wrocław

Woytek - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia pokonała na głównym boisku przy Łazienkowskiej zespół Młodego Śląska 2-0. Legioniści odnieśli zasłużone zwycięstwo. Goście przeważali tyko na początku spotkania (choć strzały Zboźnia i Koesckiego mogły i powinny zakończyć się golami), ale od 25 minuty Legia zdobywała coraz więcej pola, wrocławianie skupili się na obronie i kontrach. Najbliższy zdobycia gola był Piotr Wasikowski, który przegrał jednak pojedynek z bramkarzem Śląska. Dwukrotnie w poważnych opałach był również Machnowskij.

Druga połowa była z początku wyrównana, choć pod bramką Śląska było gorąco w 55. po rajdzie Jezierskiego, zakończonym strzałem w słupek. Dziesięć minut później Jacek Sajak z najwyższym trudem obronił strzał Macieja Górskiego. Legioniści stopniowo przejmowali inicjatywę, a słabnący wrocławianie cofnęli się na swoją połowę.
Od 75. minuty Śląsk grał w dziesiątkę, bo drugą żółtą kartkę otrzymał Jakub Małecki za odkopnięcie piłki po gwizdku. W 78. minucie Jakub Kosecki został sfaulowany w polu karnym a jedenastkę na bramkę zamienił Damian Zbozień. Końcówka spotkania należała już zdecydowanie do podopiecznych Piotra Strejlaua i Dariusza Banasika. Po rzucie rożnym mimimalnie niecelnie główkował Zbozień. Dwa uderzenia Koseckiego po rajdach lewą stroną obronił z kolei Sajak. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Kosecki, który po otrzymaniu piłki po wyrzucie z autu wykorzystał nieuwagę obrońców, przebiegł nieatakowany prawie pół boiska i pokonał bramkarza gości. Już minutę wcześniej ten sam zawodnik zdobył z podania Damiana Łanuchy gola, ale był na pozycji spalonym i trafienie nie zostało uznane. Łanucha długo nie mógł pogodzić się z tą decyzją arbitra i jeszcze po meczu komentował ją na tyle zapalczywie, że został ukarany przez sędziego drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką.

Legia Warszawa 2-0 (0-0) Śląsk Wrocław
1-0 - 78 min. Damian Zbozień (karny)
2-0 - 91 min. Jakub Kosecki

Skład Legii: Machnowskij - Zbozień, Lewandowski, Świdzikowski, Tomczyk - Wasikowski (76' Łanucha), Ekwueme (46' Banasiak) Koziara, Jezierski (64' Kamiński) - Górski (88' Muszyński), Kosecki

żółte kartki: Łanucha, Wasikowski, Kosecki, Ekwueme
czerwone kartki: Łanucha - Małecki