Zagłębie zostaje w II lidze!

Bardzo ważne spotkanie rozegrano dziś z Sosnowcu. Drużyna Zagłębia, osłabiona brakiem kilku podstawowych zawodników zmierzyła się w rewanżowym meczu o II ligę. W pierwszym spotkaniu padł bezbramkowy remis. Dziś na szczęście sosnowiczanie zasłużenie wygrali 1-0 i zapewnili sobie pozostanie w II lidze. W bramce Zagłębia 90 minut rozegrał Maciej Gostomski. Drużyna Polonii/Sparty spotkanie kończyła w dziesiątkę. Naszym przyjaciołom z Sosnowca gratulujemy utrzymania w lidze i liczymy, że w kolejnym sezonie powalczą o awans.

Baraż o II ligę: Zagłębie Sosnowiec 1-0 Polonia/Sparta Świdnica
Zagłębie miało niemałe problemy ze skompletowaniem składu na rewanżowy pojedynek z drużyną ze Świdnicy. Na szczęście na boisku przeważała drużyna, która jeszcze niedawno walczyła w ekstraklasie. Pierwszą dobrą okazję sosnowiczanie stworzyli w 25 minucie, ale Adrian Marek nie zdołał posłać piłki do siatki. W 36 minucie Zagłębie było jeszcze bliżej strzelenia bramki, ale po strzale Grzegorza Dorobka, piłkę z linii bramkowej wybił Przemysław Kotlarz. Dwie minuty później z bardzo dobrej pozycji w bramkę nie trafił Dawid Ryndak. Na szczęście w 42 minucie Zagłębie w końcu zaatakowało skutecznie. W pole karne świdniczan wpadł Krzysztof Myśliwy, który minął obrońcę i w sytuacji sam na sam, uderzył obok bramkarza.
10 minut po zmianie stron Zagłębie miało okazję na podwyższenie prowadzenia. Goście odpowiedzieli groźną akcją. W 62 minucie uderzenie zza pola karnego obronił Gostomski. 6 minut później Ryndak trafił w poprzeczkę bramki Polonii/Sparty. 9 minut przed końcem poważnej kontuzji doznał Grzegorz Dorobek i ze stadionu odwiozła go karetka. W doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę zobaczył obrońca gości, Piotr Galuś i musiał opuścić boisko. Wygrana zapewniła Zagłębiu pozostanie w drugiej lidze.