Kolarstwo: Syrojc i Krajewski na podium MP orlików (akt.)

Raffi, źródło: rowery.org / PZKol. / własne - Wiadomość archiwalna

Michał Kwiatkowski z grupy Pacific MG Kvis Toruń wywalczył w sobotę w Dolsku tytuł mistrza Polski młodzieżowców (U-23) w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego. Medalista mistrzostw świata juniorów wyprzedził na finiszu towarzysza ucieczki Radosława Syrojca z zespołu Legia Felt. Brązowy medal wywalczył kolejny z kolarzy Legii Piotr Krajewski, a szóstą lokatę zajął Marcin Urbanowski. Dzięki dobrej postawie Urbanowski i Krajewski znaleźli się w 7-osobowej kadrze Polski na Mistrzostwa Europy, które odbywać się będą w dniach 1-5 lipca w Belgii.
Obaj nasi kolarze wystartują w wyścigu ze startu wspólnego.

W rozegranym w sobotę wyścigu od początku kolarze Legii zabierali się we wszystkie ucieczki (aktywny był również m.in. 19-letni Mariusz Woźnicki). Ostatecznie na metę pierwsza dojechała dwójka Kwiatkowski-Syrojc, a na finiszu szybszy okazał się kolarz z Torunia. Krajewski wygrał finisz z kolejnej grupki, która przyjechała ze stratą kilkunastu sekund do zwycięzcy.

Paweł Charucki, Sylwester Janiszewski, Tomasz Repiński - nie ukończyli wyścigu

W środę i czwartek legioniści uczestniczyli w rywalizacji w jeździe na czas. Wśród elity jedyny nasz reprezentant Łukasz Modzelewski był jedenasty, natomiast w rywalizacji orlików legioniści zajęli następujące miejsca: 6. Marcin Urbanowski, 17. Radosław Syrojc, 18. Paweł Charucki, 19. Sylwester Janiszewski, 24. Radosław Krupiński, 25. Piotr Krajewski, 30. Dawid Paśko.

W rozegranym w niedzielę wyścigu elity triumfował Krzysztof Jeżowski z ekipy CCC-Polsat Laskowice. W finiszującym razem 40-osobowym peletonie znaleźli się wszyscy trzej startujący dziś legioniści - 20. był Marek Cichosz, 22. Łukasz Modzelewski, a 36. Adam Sznitko. Wyścig ukończyło 52 z 67 kolarzy. Kolejnym startem kolarzy ekipy Legia-Felt będzie zaś Wyścig Solidarności i Olimpijczyków (kat UCI 2.1, 1-5 lipca).